4* MS JOHANNES BRAHMS GEMİSİ İLE REN NEHRİ & NOEL PAZARLARI


İZMİR ÇIKIŞLI

01.Gün |17.12.2022                                  İZMİR–FRANKFURT–HEIDELBERG   
Izmir Adnan Menderes Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Sunexpress Havayolları kontuarında saat 04.30’da buluşma. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Sunexpress Havayolları’nın XQ910 sefer sayılı uçuşu ile saat 07.15’de Frankfurt’a hareket. Yerel saat ile 09.35’de Frankfurt’a varış ve Panoramik Frankfurt Şehir Turu. Almanya’nın 5. büyük şehri olan Frankfurt dünyaca ünlü şair ve yazar Johann Wolfgang Von Goethe’nin (1749-1832) doğduğu yerdir. Turumuzda, Domplatz, St Bartholomew katedrali, Rathaus Römer (Belediye binası), St Paul kilisesi, Goethe’nin evi, Main kulesi ve alışveriş caddesi olan Goethestrasse göreceğimiz yerler arasındadır.Tur sonrası Heidelberg’e transfer ve gemimize check-in ve kabinlere yerleşme sonrası arzu eden misafirlerimiz için Heidelberg Kalesi Turu. Heidelberg Kalesi şehrin en çok ziyaret edilen yeri. Kale dışarıdan bakıldığında kartpostal gibi bir görünüme sahip. Neckar Nehri’nin ikiye ayırdığı Heidelberg’in panoramik görüntüsünü izleyebileceğiniz en iyi nokta burası. Kalenin içinde önemli yapılar bulunuyor. 35 meşe ağacından yapılan dünyanın en büyük şarap fıçısı da kalenin içinde yer alıyor. Tur sonrası gemiye dönüş ve ‘’Hoş geldiniz kokteyli’’, Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.

02.Gün |18.12.2022                                  MAİNZ           

Sabah 08:00’de Heidelberg’den ayrılış ve Ren nehrinin güzel manzaraları eşliğinde yol alıyoruz.

Öğleden sonra saat 16:00’da Mainz’e varış. Arzu eden yolcular ekstra Mainz şehir turu (panoramik) katılabilirler. Rheinland-Pfalz eyaletinin başkenti olan bu şehir eski ile yeniyi birleştiren bir görüntüye sahiptir. Almanya’nın şarap başkentidir ve birçok şarap üreticisini barındırır. Mainz 2011 yılında Bilim Şehri seçilmiştir. Bir tablo görüntüsünde olan şehirde, Romalılardan kalma Mainz Katedrali etrafında bulunan dolambaçlı sokaklarda, restore edilmiş ahşap ,barok ve rokoko süslemeli binaları görecek ,takı butikleri ve atölyeleri ziyaret edeceksiniz. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

03.Gün |19.12.2022                                  RÜDESHEİM

Saat 08:00’de Mainz’den ayrılış ve Ren nehrinin güzel manzaraları eşliğinde yol alıyoruz.

Saat 10:30’da Rudesheim’a varış. Gemide alınan kahvaltıdan sonra arzu edenler ekstra üzüm bağları ziyareti ve ekstra Siegfried mekanik Müzik Müzesini turuna katılabilirler. Müzik müzesine giderken yol üzerinde meşhur riesling şaraplarının yapıldığı üzüm bağlarını görüyoruz. 1780 ile 1930 yıllarında üretilmiş olan enstrümanların sergilendiği müzik müzesinde ise interaktif olarak müzik aletleri dinleyebiliyoruz. Üstelik çoklu enstrümanların tek müzik kutusunda yarattığı müziğin büyülü tınısını duyunca dans etmeden duramayacaksınız. Tur sonrasında gemiye dönüş. Dönüşte Restoran & Barları ile ünlü Drosselgasse Caddesinde yürüyüş turu ve serbest zaman. Rüdesheimer Kahvesini içmenizi tavsiye ederiz. Tur bitimi gemimize dönüyoruz. Geceleme gemide.

04.Gün |20.12.2022                                  KOBLENZ

Saat 08:00’de Rüdesheim’den ayrılıyoruz ve Ren Nehrinin en güzel bölgesi olan ve Romantik Ren olarak adlandırılan bölgeden geçerek saat 13:00’de Mosel nehrinin Ren nehrine döküldüğü, Almanların ‘’Deutsches Eck – Alman Köşesi’’ olarak adlandırdıkları, yaklaşık 115.000 nüfuslu ve 2000 yılı aşkın tarihi ile Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Koblenz şehrine varıyoruz. Varışta yapacağımız yürüyüş turunda; Eski şehir, Florinsmarkt meydanı, Barok ve Gotik binalar ve alışveriş caddesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası gemimize dönüş. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

05.Gün | 21.12.2022                                 KOBLENZ – FRANKFURT – İZMİR            
Kahvaltı sonrası gemiden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Daha sonra Frankfurt havalimanına transfer. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Sunexpress Havayolları’nın XQ971 sefer sayılı uçuşu ile saat 14.55’de İzmir Adnan Menderes Havalimanına hareket. Yerel saat ile 19.05’de İzmir’e varış ve turumuzun sonu.

Bu Turun Tarihleri

17 - 21 Aralık, 4 gece - 5 gün

Ücret Bilgileri

TUR ÜCRETİ Kişi başı Tek kişi farkı
Ana Güverte Dış Kabin  399 Euro 349 Euro
Üst Güverte Dış Kabin 499 Euro 449 Euro
İLAVE ÜCRETLER    
Havalimanı ve Liman vergileri 400 Euro  
Gemi Personeli Servis Ücreti  55 Euro  
Vize Ücreti (Bu seyahat için Schengen vizesi gerekmektedir) sorunuz  

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER

 Sunexpress Havayolları ile İzmir – Frankfurt – İzmir arası ekonomi sınıfı uçak bileti
 4*MS Johannes Brahms gemisinde 4 gece tam pansiyon konaklama 
 Tam pansiyon servis hizmeti (Gemiye biniş günü akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü kahvaltı ile son bulmaktadır.)
 Programda belirtilen havalimanı transferleri 
 Profesyonel Türkçe Tur Liderlik Hizmeti (Grup sayısı minimum 20 kişi olması durumda verilecektir)
 Gemide Canlı Müzik & Aktiviteler
 Gemide 7/24 Çay & Kahve istasyonu
 Türsab mecburi mesuliyet ve Seyahat Sağlık sigortası (70 yaş ve üzeri %100 surprim uygulanır. Sigorta aynı zamanda mesleki zorunluluk sigortası olduğundan iptali mümkün değildir.)
 Barda belirtilen ücretsiz alkollü alkolsüz içecekler
 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 Havalimanı ve Liman vergileri (kişi başı 400 Euro)
 Gemi personeli servis ücreti (Günlük kişi başı 9€ toplamda kişi başı 55€ kabin hesabınıza eklenecektir.)
 Ekstra turlar ( Nakit Euro olarak ödenebilir, kredi kartı geçerli değildir. )
 Internet paketi 
 Minibar
 Seyahat İptal Sigortası
 Yurt Dışı Çıkış Harcı Vize ve servis ücreti Sorunuz

Önemli Notlar

GEMİ ile İLGİLİ ÖNEMLİ NOTLAR :
 Seyahate ilişkin Gemi Biletleri, uçak biletleri seyahate 48 saat kala misafirlere iletilmektedir. Katılımcılar bu biletleri ve detayında yer alan bilgilendirmeleri okumak ve kontrol etmekle yükümlüdür. 
 Nehir su seviyeleri ve liman şartları değişimi nedeniyle Gemi firması programda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Limanlara varış ve hareket saatleri nehir trafiğine göre değişebilir.
 Tura katılım için acentemiz tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havalimanında ya da geminin yanaşacağı limanda hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında 
 tamamlamayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında tamamlayan ancak uçağa ya da gemiye binemeyen yolcuların seyahati gerçekleştirememelerinden acentemiz sorumlu değildir. 
 Uçağı ya da gemiyi kaçıran yolcuların tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ya da gemiye ulaşabilecekleri limana ulaşımları ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
 Gemilerin limandan ayrılış saatleri ile ilgili bilgiler gemi içerisinde anons ya da bilgi panoları ile duyurulmaktadır. Misafirler bu bilgileri takip etmekle yükümlüdür. Gemi kalkışının kaçırılması durumunda gemiye farklı bir limandan binerek seyahate devam etmeleri için ya da seyahati yarıda keserek geri dönüşleri için oluşacak olan tüm masraflar yolculara aittir. Seyahatin yarıda kesilmesi durumunda tur ücreti iadesi yapılamaz. 
 Yurtdışı gezilerinde seyahatin bitiş tarihinden en az 6 ay süreli ve Yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir. Yolcuların pasaportlarının hasar görmemiş/yıpranmamış/yırtılmamış olması boş vize sayfası olması zorunludur. Yolcuların gidilecek ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmeleri zorunludur. Bu kurallara uyulmaması durumunda havalimanlarında yolcuların uçuşa alınmaması sonucu doğan zararlardan yolcularımız bizzat sorumludur.
 Acentemiz, Yolcular ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcuların vize alamaması ile ilgili olarak acentemizin hiçbir sorumluluğu yoktur. Acentemiz sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında acentemizin herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.
 Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Veya kişi sayısı yeterli sayının altında ise ve yapılması yolcular tarafından isteniyor ise, tur fiyatı rehber tarafından talep doğrultusunda revize edilebilir. Turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.
 Tura iştirak eden yolcuların, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.
 Acentemiz, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini (otel içeren paketlerde) değiştirme hakkını saklı tutar. 3-4 kişilik kabinlerde ilave yatak uygulaması olup, 3. Ve var ise 4. yatak standart yataktan küçüktür. Fiyat listesinde belirtilen Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir.
 Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.
 Gemide tam pansiyon konaklama birinci gün akşam yemeği ile başlar, son gün kahvaltı ile sona erer.
 
UÇUŞ ile İLGİLİ ÖNEMLİ NOTLAR :
 Uçaklı programlarımızda acentemiz; havayolu ile yolcular arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.
 Programlarda havalimanında veya limanlarda acentemiz görevlisi bulunmamakla birlikte turlara katılan kişiler için yapılması gereken Check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçak kalkışı öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.
 Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri havaalanlarında sesli anons edilmekte ve alanda ki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler yolcularımız tarafından takip edilmelidir. Havalimanı içerisinde bu anons ve panoların takip edilmemesinden doğan uçağa binememe durumlarından acentemiz sorumlu tutulamaz.
 Hhavayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan acentemiz sorumlu tutulamaz.
 28-35(dahil) hafta arası hamile yolcularımız için “uçak ile seyahatinde sakınca yoktur” ibaresi bulunan uçuştan en geç 7 gün önce alınmış doktor raporu gerekmektedir. 35. Haftadan sonraki hamile yolcular doktor raporu olsa dahi uçuşuna müsaade edilmemektedir. İkiz bebek bekleyen yolcular için bu süre 28 – 32(dahil) haftadır. 
 Havalimanında talep edilecek özel lift ve tekerlekli sandalye hizmetleri ile ilgili yolcular tarafından havayolu ile irtibata geçilmesi ve talep edilmesi gerekmektedir. Havayolu acenteleri talep anında bu bilgileri sisteme girmekle birlikte olası aksaklıklardan acentemiz sorumlu tutulamaz. 
 Uçuşlarla ilgili son dakika rötarlar ve kapı değişiklikleri havayolu tarafından havalimanında belirlendiğinden yolculara alandaki bilgi panoları (info board) ya da anonslar ile duyurulmaktadır. Bu gibi bilgilendirmelerden acentemizin daha öncesinde bilgisi olması mümkün olmadığından yolcuların alanda bu uyarılara karşı dikkatli olması ve takip etmesi kendi sorumluluğundadır. 
 Havayolları genel teamülünde bagaj hakki 20kg ile sınırlandırılmaktadır (Havayolu şirketine göre bagaj hakları değişiklik gösterebilir). Kabin içine alınan el bagajları ise 8kg ile sınırlıdır. Uluslararası kurallara göre tüm uçuşlarda el bagajında 1 litrelik ağzı kilitli poşet içerisinde her biri en fazla 100ml.lik kaplarda sıvı, jel, aerosol taşınabilmektedir. Her yolcu sadece 1 adet poşet taşıyabilir. 
 Yolcuların kişisel sebepleri ile kaçırdığı uçuşlardan, kişisel evrak eksikliği, hataları ya da hukuki problemleri nedeni ile uçuşunu gerçekleştirememesinden acentemiz sorumlu tutulamaz.
 
EKSTRA TURLAR ile İLGİLİ ÖNEMLİ NOTLAR :
 Organize edeceğimiz ekstra turlar Özel araçlı, Türk rehber ve bazı yerlerde lokal rehber eşliğinde Türkçe anlatımlıdır.
 Ekstra Turların bedeli, turun ilk gününde, sadece EURO üzerinden, görevli personele yapılır. Kredi kartı ile ödenemez ve ücret iadesi ancak hastalık durumunda mümkündür. Turlarımızda belirtilen yerler dışında giriş ücretleri yolculara aittir. İptal hakkı haklı gerekçeye dayandığında; alınmış olan giriş bilet ve olası masraflar iptal durumunda hesaplanarak kalan ücret yolculara iade edilir.
 Araçların giremeyeceği yerlerde, turlarımızın bazı bölümleri yürüyüş turu şeklinde yapılabilmektedir.
 Bazı ekstra turlar tam günlük ve öğle yemeği içermeyen programlardır. Dolayısıyla ekstra turlara katılmadan önce gemi restoranından sandwich, meyve vb yiyecekleri ücretsiz olarak kendiniz hazırlayıp yanınıza alabilirsiniz yada gemi tarafından verilecek olan ‘’Lunch Box’’ lardan temin edebilirsiniz. 
 Geminin organizasyonu olan ekstra turlara katılım sayısı yeterli olmadığı takdirde diğer müşteriler ile aynı otobüs paylaşılmakta ve bilgiler kulaklık ile dinlenmektedir.
 Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Şehir turları ve ekstra turlar, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. İçeriği ve verilen servisler aynı kalmak kaydı ile, gezi yöneticilerimiz tarafından, teknik sebeplerle farklı sıralamalarda yapılabilir. Zamanlamalarda rehberimizin kararları uygulanır. Olağandışı sebepler karşısında, acenta ve/veya rehber, gezileri farklı bölgelere yapma, değiştirme veya iptal etme hakkını saklı tutar.
 Programda ekstra olarak belirtilen geziler minimum 15 kişi katılımcı için geçerli olup, yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Veya kişi sayısı yeterli sayının altında ise ekstra tur maliyetindeki artış sebebi ile tur fiyatı rehber tarafından talep doğrultusunda revize edilebilir. Turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.
 Ekstra tur otobüsleri sadece ekstra tura katılmış misafirler içindir ve turlara katılmayan misafirler bu otobüslerden yararlanamazlar. 
YUKARI