4*PLUS MS ARENA GEMİSİ İLE REN NEHRİ & NOEL PAZARLARI TURU


TAM PANSİYON KONAKLAMA

 

01.Gün |27.11.2022 İZMİR – DÜSSELDORF – KÖLN 

Izmir Adnan Menderes Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Sunexpress Havayolları kontuarında saat 09.00’da buluşma. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Sunexpress Havayolları’nın XQ958 sefer sayılı uçuşu ile saat 11.40’da Düsseldorf’a hareket. Yerel saat ile 13.10’da Düssedorf’a varış ve Köln limanındaki gemimize transfer, valizleri gemiye bırakma ve rehber eşliğinde Köln Yürüyüş Turu. Şehir, Ren vadisinin en elverişli bölgesinde kurulmuş 2000 yıllık geçmişi olan Almanya’nın en eski yerleşim alanlarındandır. Çan kulelerinin yüksekliği ile tanınan Dom Katedrali, alışveriş caddesi Hohe Strasse ve yaya bölgesi, Rhein Nehri Köln şehir turumuz sırasında görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası gemiye dönüş ve kabinlere yerleşme sonrası ‘’Hoş Geldiniz’’ kokteyli. Akşam yemeği gemide. Saat 21.30’da geminin hareketi. Geceleme gemide.     

02.Gün |28.11.2022 RÜDESHEİM

Gün boyunca Ren Nehrinin en güzel bölgesi olan ve Romantik Ren olarak adlandırılan bölgeden geçecek ve Lorelei Kayalıklarını, Şatoları çevreleyen göz alabildiğine verimli yemyeşil üzüm bağlarını seyrederek saat 14:00’de Rüdesheim’e varış. Ren nehrinin kalbinde, Lorelei vadisi’nin güney girişinde yer alan, şarap üretiminde oldukça ileri olan ve güzelliği ile UNESCO Dünya Kültür Mirası parçası olan şirin bir kasabadır. Dileyen misafirlerimiz ile “extra” yapılacak olan bu şirin kasabadaki Turistik Tren turunda; Kasabanın meşhur üzüm bağları arasında bir gezinti yapıyoruz. Tren turu sonrası kasaba merkezindeki Siegfried Müzik Aletleri Müzesini rehberlerimiz eşliğinde geziyoruz. Dünyaca ünlü bu müzede eşi benzeri olmayan el yapımı müzik aletlerini görme ve dinleme fırsatı bulabileceksiniz. Gemiye yürüyerek dönüş yolumuz üzerinde Restoran & Barları ile ünlü Drosselgasse görülecek yerler arasındadır. Drosselgasse caddesinde Rüdesheimer caffee içmenizi tavsiye ederiz. Tur bitimi gemimize dönüyoruz. Geceleme gemide.     

03.Gün |29.11.2022 KOBLENZ

Sabah kahvaltısının ardından saat 09:00’da Rüdesheim’den ayrılıyoruz. Öğlen 13:00’de Koblenz’e varacağız. Öğlen yemeğinin ardından yürüyerek şehir turu. Mosel nehrinin Ren nehrine döküldüğü, Almanların ‘’Deutsches Eck – Alman Köşesi’’ olarak adlandırdıkları, yaklaşık 115.000 nüfuslu ve 2000 yılı aşkın tarihi ile Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Koblenz’de yapacağımız yürüyüş turunda; Eski şehir, Florinsmarkt meydanı, Barok ve Gotik binalar ve alışveriş caddesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası gemimize dönüş. Geceleme gemide.     

04.Gün |30.11.2022 KÖLN 

Gemiden alınacak sabah kahvaltısının ardından saat 09:00’da Koblenz’den ayrılıyoruz. Öğlen yemeği seyir halindeki gemimizde. Öğleden sonra 14.00’de Köln’e varış ve dileyen misafirlerlmiz ile “extra” Düsseldorf Şehir Turu. Barok Mimarisi, yemyeşil parkları, bahçeleri, yüksek yaşam standartları ve alışveriş olanakları ile Almanya’nın en gözde şehirlerinden biri olan Düsseldorf’ta yapacağımız şehir turumuzun ardından gemiye dönüş, akşam yemeği ve geceleme gemide.     

05.Gün | 01.12.2022 KÖLN – DÜSSELDORF – İZMİR 

Gemide alınacak sabah kahvaltısı sonrası gemiden ayrılıyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile “extra” olarak düzenlenecek Bonn Şehir Turu. Federal Almanya’nın eski başkenti Bonn, Ren nehrinin her iki yakasında yer almaktadır. Meydanlarındaki sanat eserleri, müzeleri ve Beethoven Evi(Beethoven-Haus) ziyaretçilerini beklemektedir. Noel döneminde kurulan pazarlar Bonn şehrine ayrı bir hava katmaktadır. Tur sonrası Düsseldorf havalimanına transfer. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Sunexpress Havayolları’nın XQ959 sefer sayılı uçuşu ile saat 14.10’da İzmir ADB Havalimanına hareket. Yerel saat ile 19.30’da İzmir’e varış ve turumuzun sonu.

Bu Turun Tarihleri

27 Kasım - 1 Aralık, 5 gece - 4 gün

Ücret Bilgileri

Kabin tipi Kişi başı Tek kişi farkı
Ana Güverte Standart Dış Kabin  599 Euro 449 Euro
Ana Güverte Superior Dış Kabin 799 Euro 649 Euro
Üst Güverte Superior Dış Kabin 899 Euro 749 Euro

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

 • Sunpexpress Havayolları ile İzmir – Düsseldorf – İzmir arası ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havalimanı ve Liman vergileri (kişi başı 400 Euro) 
 • 4*PLUS MS ARENA gemisinde 4 gece tam pansiyon konaklama (Tam pansiyon servis hizmeti gemiye biniş günü akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü kahvaltı ile son bulmaktadır, yemeklerde su dahildir. Diğer içecekler “ekstra” ücretlendirilecektir.) 
 • Programda belirtilen havalimanı transferleri 
 • Profesyonel Türkçe Tur Liderlik Hizmeti (Grup sayısı minimum 20 kişi olması durumda verilecektir)
 • Gemide 7/24 Çay & Kahve istasyonu
 • Hoşgeldiniz Resepsiyonu İkramları ve Kaptanın Gala Yemeği 
 • Gemide Canlı Müzik & Aktiviteler
 • Türsab mecburi mesuliyet ve Seyahat Sağlık sigortası (70 yaş ve üzeri %100 surprim uygulanır. Sigorta aynı zamanda mesleki zorunluluk sigortası olduğundan iptali mümkün değildir.)

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 • Gemi personeli servis ücreti (Günlük kişi başı 11€ toplamda kişi başı 55€ kabin hesabınıza eklenecektir)
 • Ekstra turlar  (Nakit Euro olarak ödenebilir, kredi kartı geçerli değildir.)
 • Minibar, Internet paketi, İçecek Paketleri, Çamaşırhane Hizmeti 
 • Seyahat İptal Sigortası
 • Yurt Dışı Çıkış Harcı 

Önemli Notlar

GEMİ ile İLGİLİ ÖNEMLİ NOTLAR :
 Seyahate ilişkin Gemi Biletleri, uçak biletleri seyahate 48 saat kala misafirlere iletilmektedir. Katılımcılar bu biletleri ve detayında yer alan bilgilendirmeleri okumak ve kontrol etmekle yükümlüdür. 
 Nehir su seviyeleri ve liman şartları değişimi nedeniyle Gemi firması programda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Limanlara varış ve hareket saatleri nehir trafiğine göre değişebilir.
 Tura katılım için acentemiz tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havalimanında ya da geminin yanaşacağı limanda hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında tamamlamayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında tamamlayan ancak uçağa ya da gemiye binemeyen yolcuların seyahati gerçekleştirememelerinden acentemiz sorumlu değildir. Uçağı ya da gemiyi kaçıran yolcuların tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ya da gemiye ulaşabilecekleri limana ulaşımları ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
 Gemilerin limandan ayrılış saatleri ile ilgili bilgiler gemi içerisinde anons ya da bilgi panoları ile duyurulmaktadır. Misafirler bu bilgileri takip etmekle yükümlüdür. Gemi kalkışının kaçırılması durumunda gemiye farklı bir limandan binerek seyahate devam etmeleri için ya da seyahati yarıda keserek geri dönüşleri için oluşacak olan tüm masraflar yolculara aittir. Seyahatin yarıda kesilmesi durumunda tur ücreti iadesi yapılamaz. 
 Yurtdışı gezilerinde seyahatin bitiş tarihinden en az 6 ay süreli ve Yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir. Yolcuların pasaportlarının hasar görmemiş/yıpranmamış/yırtılmamış olması boş vize sayfası olması zorunludur. Yolcuların gidilecek ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmeleri zorunludur. Bu kurallara uyulmaması durumunda havalimanlarında yolcuların uçuşa alınmaması sonucu doğan zararlardan yolcularımız bizzat sorumludur.
 Acentemiz, Yolcular ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcuların vize alamaması ile ilgili olarak acentemizin hiçbir sorumluluğu yoktur. Acentemiz sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında acentemizin herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.
 Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Veya kişi sayısı yeterli sayının altında ise ve yapılması yolcular tarafından isteniyor ise, tur fiyatı rehber tarafından talep doğrultusunda revize edilebilir. Turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.
 Tura iştirak eden yolcuların, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.
 Acentemiz, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini (otel içeren paketlerde) değiştirme hakkını saklı tutar. 3-4 kişilik kabinlerde ilave yatak uygulaması olup, 3. Ve var ise 4. yatak standart yataktan küçüktür. Fiyat listesinde belirtilen Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir.
 Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.
 Gemide tam pansiyon konaklama birinci gün akşam yemeği ile başlar, son gün kahvaltı ile sona erer.
 
UÇUŞ ile İLGİLİ ÖNEMLİ NOTLAR :
 Uçaklı programlarımızda acentemiz; havayolu ile yolcular arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.
 Programlarda havalimanında veya limanlarda acentemiz görevlisi bulunmamakla birlikte turlara katılan kişiler için yapılması gereken Check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçak kalkışı öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.
 Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri havaalanlarında sesli anons edilmekte ve alanda ki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler yolcularımız tarafından takip edilmelidir. Havalimanı içerisinde bu anons ve panoların takip edilmemesinden doğan uçağa binememe durumlarından acentemiz sorumlu tutulamaz.
 Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan acentemiz sorumlu tutulamaz.
 28-35(dahil) hafta arası hamile yolcularımız için “uçak ile seyahatinde sakınca yoktur” ibaresi bulunan uçuştan en geç 7 gün önce alınmış doktor raporu gerekmektedir. 35. Haftadan sonraki hamile yolcular doktor raporu olsa dahi uçuşuna müsaade edilmemektedir. İkiz bebek bekleyen yolcular için bu süre 28 – 32(dahil) haftadır. 
 Havalimanında talep edilecek özel lift ve tekerlekli sandalye hizmetleri ile ilgili yolcular tarafından havayolu ile irtibata geçilmesi ve talep edilmesi gerekmektedir. Havayolu acenteleri talep anında bu bilgileri sisteme girmekle birlikte olası aksaklıklardan acentemiz sorumlu tutulamaz. 
 Uçuşlarla ilgili son dakika rötarlar ve kapı değişiklikleri havayolu tarafından havalimanında belirlendiğinden yolculara alandaki bilgi panoları (info board) ya da anonslar ile duyurulmaktadır. Bu gibi bilgilendirmelerden acentemizin daha öncesinde bilgisi olması mümkün olmadığından yolcuların alanda bu uyarılara karşı dikkatli olması ve takip etmesi kendi sorumluluğundadır. 
 Havayolları genel teamülünde bagaj hakki 20kg ile sınırlandırılmaktadır (Havayolu şirketine göre bagaj hakları değişiklik gösterebilir). Kabin içine alınan el bagajları ise 8kg ile sınırlıdır. Uluslararası kurallara göre tüm uçuşlarda el bagajında 1 litrelik ağzı kilitli poşet içerisinde her biri en fazla 100ml.lik kaplarda sıvı, jel, aerosol taşınabilmektedir. Her yolcu sadece 1 adet poşet taşıyabilir. 
 Yolcuların kişisel sebepleri ile kaçırdığı uçuşlardan, kişisel evrak eksikliği, hataları ya da hukuki problemleri nedeni ile uçuşunu gerçekleştirememesinden acentemiz sorumlu tutulamaz.
 
EKSTRA TURLAR ile İLGİLİ ÖNEMLİ NOTLAR :
 Organize edeceğimiz ekstra turlar Özel araçlı, Türk rehber ve bazı yerlerde lokal rehber eşliğinde Türkçe anlatımlıdır.
 Ekstra Turların bedeli, turun ilk gününde, sadece EURO üzerinden, görevli personele yapılır. Kredi kartı ile ödenemez ve ücret iadesi ancak hastalık durumunda mümkündür. Turlarımızda belirtilen yerler dışında giriş ücretleri yolculara aittir. İptal hakkı haklı gerekçeye dayandığında; alınmış olan giriş bilet ve olası masraflar iptal durumunda hesaplanarak kalan ücret yolculara iade edilir.
 Araçların giremeyeceği yerlerde, turlarımızın bazı bölümleri yürüyüş turu şeklinde yapılabilmektedir.
 Bazı ekstra turlar tam günlük ve öğle yemeği içermeyen programlardır. Dolayısıyla ekstra turlara katılmadan önce gemi restoranından sandwich, meyve vb yiyecekleri ücretsiz olarak kendiniz hazırlayıp yanınıza alabilirsiniz yada gemi tarafından verilecek olan ‘’Lunch Box’’ lardan temin edebilirsiniz. 
 Geminin organizasyonu olan ekstra turlara katılım sayısı yeterli olmadığı takdirde diğer müşteriler ile aynı otobüs paylaşılmakta ve bilgiler kulaklık ile dinlenmektedir.
 Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Şehir turları ve ekstra turlar, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. İçeriği ve verilen servisler aynı kalmak kaydı ile, gezi yöneticilerimiz tarafından, teknik sebeplerle farklı sıralamalarda yapılabilir. Zamanlamalarda rehberimizin kararları uygulanır. Olağandışı sebepler karşısında, acenta ve/veya rehber, gezileri farklı bölgelere yapma, değiştirme veya iptal etme hakkını saklı tutar.
 Programda ekstra olarak belirtilen geziler minimum 15 kişi katılımcı için geçerli olup, yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Veya kişi sayısı yeterli sayının altında ise ekstra tur maliyetindeki artış sebebi ile tur fiyatı rehber tarafından talep doğrultusunda revize edilebilir. Turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.
 Ekstra tur otobüsleri sadece ekstra tura katılmış misafirler içindir ve turlara katılmayan misafirler bu otobüslerden yararlanamazlar. 
YUKARI