NOT: Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya site üzerinden benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.

5*BUTİK MS CRUCEVİTA GEMİSİ İLE REN VE MOSELLE

540€ değerinde tüm turlar hediye!!!

 

01.Gün |13.10.2022 İZMİR - FRANKFURT - MAINZ (ALMANYA)

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Terminali, Sunexpress Havayolları kontuarında saat 09.00’da buluşma. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Sunexpress Havayolları’nın XQ970 sefer sayılı uçuşu ile saat 11.35’de Frankfurt’a hareket. Yerel saat ile 13.55’de Frankfurt’a varış ve panoramik Frankfurt şehir turu sonrası Mainz limanında bizleri bekleyen nehir gemimize transfer (43 km). Gemimize check-in işlemlerimizi tamamladıktan sonra saat 20.00’de hareket. ‘’Hoş geldiniz kokteyli’’, Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.  

 

02.Gün |14.10.2022 COCHEM

Mosel nehrinin en güzel kasabalarından biri olan ve binlerce yıldır şarap üreticiliği ile ün kazanan, yaklaşık 6.000 nüfuslu Cochem’a varış (saat 08:30) ve gemide alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Mosel nehrinin kartpostal güzelliğindeki bu şehrini rehberimiz eşliğinde yürüyerek geziyoruz. Arzu edenlerle tur bitiminde; Nehir seviyesinden 100 metre yükseklikte, Neo-Gotik mimarisi, yaklaşık 1000 yıllık tarihi bulunan Cochem Kalesine çıkıyoruz. Muhteşem Mosel Nehri manzarasında unutulmaz fotoğraflar çekebileceksiniz. (arzu eden misafirlerimiz ayrıca bilet alarak Kalenin içini ziyaret edebilirler)  Tur sonrasında gemiye transfer. Saat 16:00’da Cochem’den ayrılış. Akşam yemeği gemide. Geceleme gemide.   

 

03.Gün |15.10.2022 TRİER – (LÜKSEMBURG) 

Saat 07:00’de Trier’e varıyoruz. Sabah kahvaltısının ardından, özel aracımız ile 40 km mesafesi Lüksemburg’a hareket ediyoruz. 1994 yılında UNESCO Dünya Miras Listesi ile koruma altına alınmış, dünyanın en düzenli ve bakımlı kentlerinden aynı zamanda dünyanın en zengin şehirlerinden Luxemburg’da Ville Haute eski kenti, Ville Basse  nehir kıyısı gezimizi yaptıktan Trier’e geri dönüyoruz.  Gemide alacağımız öğlen yemeğinin ardından; yapacağımız Trier (Namı Diğer Almanya'nın En Eski Şehri...) yürüyüş turunda; Roma döneminde yapılmış olan surların ana giriş kapısı Porta Nigra-Kara Kapı (Black Gate), Trier'in en popüler meydanı olan Hauptmarkt meydanı, Judengasse, St. Peter Çeşmesi, St. Gangolf Kilisesi, yerel belediye binası olan Steipe, Katedral (Dom), Meryem Ana Kilisesi(Church of Our Lady), barok tarzdaki St. George's Çeşmesi, UNESCO tarafından koruma altına alınan Konstantin Bazilikası, haçlı anıt, Kornmarkt  meydanı, St. Antonius Kilisesini , Roma hamamı (Forum Baths), Elector Sarayı (Kurfürstliches Palais), Arkeoloji Müzesini (Rheinisches Landesmuseum), Amfi Tiyatro, İmparatorluk Hamamlarına (Kaiser/Imperial Baths), Almanya'nın en eski köprüsü olarak kabul edilen Roma Köprüsü, Franco Kulesi, renkli ve tarihi binalar görülecek yerler arasındadır. UNESCO Dünya Kültür Mirası listesi dahilinde koruma altına alınmış olan şehir, tarihsel geçmişi yanında, komünizmin babası olarak kabul edilen Karl Marx'ın da doğduğu yerdir. Not: sizleri Trier'in tüm turistik ve kayda değer yerlerine götürecek olan Şirin mi Şirin Römer Express ile gezmenizi ayrıca tavsiye ederiz.  Akşam yemeği gemide. Saat 18:00’de Trier’den ayrılış. Akşam yemeği gemide. Geceleme gemide.   

 

04.Gün |16.10.2022 BERNKASTEL-KUES

Gece 02.00 sularında Bernkastel’e varış.  Gemide alınacak sabah kahvaltısının ardından Bernkastel-Kues’e varıyoruz. Bu ortaçağ kasabasında yürüyerek yapacağımız şehir turunda; Rönesans belediye binası, şehrin küçücük meydanında yer alan Spitzhäuschen (sivri ev), Heinz'sche Evi, St. Michael Çeşmesi, pazar meydanı, Bernkastel, Schmitz-Herges ailesine ait bir şarap barı, ahşaptan yapılmış Alman evleri, Adını Çek ortak kasabası Karlovy Vary'den (Karlsbad) alan Karlsbader Platz'a (Karlsbad Meydanı), Graacher Tor(Kapı), Bärenbrunnen'in (Ayı Çeşmesi) görülecek yerler arasındadır.  Tur sonrası gemiye dönüş ve 16.30’da geminin hareketi. Akşam gemeği ve geceleme gemide.   

 

05.Gün |17.10.2022 KOBLENZ – KÖLN 

Saat 07:00’de Koblenz’e varacağız. Sabah kahvaltısının ardından yürüyerek şehir turu. Mosel nehrinin Ren nehrine döküldüğü, Almanların ‘’Deutsches Eck – Alman Köşesi’’ olarak adlandırdıkları, yaklaşık 115.000 nüfuslu ve 2000 yılı aşkın tarihi ile Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Koblenz’de yapacağımız yürüyüş turunda; Eski şehir, Florinsmarkt meydanı, Barok ve Gotik binalar ve alışveriş caddesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası gemimize dönüş. Saat 13.00’de Koblenz’den ayrılıyoruz. Akşam 18.00 sularında Köln’e varış. Varış sonrası Köln Yürüyüş Turu. Köln, Almanya'nın dördüncü, Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti´nin en büyük şehridir. Köln, eyaletin en önemli ulaşım, kültür, bilim, sanat, ticaret ve eğlence merkezidir. Kentin en ünlü yapısı, inşaatı tam 632 (1248-1880) yılda tamamlanmış gotik tarzdaki çift kuleli Köln Katedrali (Kölner Dom)'dir ve 7 bin m² alanda, 157 metreyi bulan yüksekliği ile UNESCO Kültür Mirası listesinde yer alır. Tur sonrası gemiye dönüş. Akşam yemeği ve geceleme gemide.   

 

06.Gün |18.10.2022 KÖLN – DÜSSELDORF – İZMİR 

Gece yarısı Köln’den ayrılış ve saat 03.00 sularında Düsseldorf’a varış. Gemide alınacak sabah kahvaltısının ardında gemiden ayrılıyoruz. Valizlerimizi emanate bıraktıktan sonra; misafirlerimiz ile yürüyerek Düsseldorf Eski Şehir Turu. Barok Mimarisi, yemyeşil parkları, bahçeleri, yüksek yaşam standartları ve alışveriş olanakları ile Almanya’nın en gözde şehirlerinden biri olan Düsseldorf’ta yapacağımız şehir turumuzun ardından Düsseldorf havalimanına transfer. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Sunexpress Havayolları’nın XQ959 sefer sayılı uçuşu ile saat 14.55’de İzmir ADB Havalimanına hareket. Yerel saat ile 19.05’de İzmir’e varış ve turumuzun sonu.

Bu Turun Tarihleri

13 - 18 Ekim 2022, 6 gün - 5 gece

Ücret Bilgileri

Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler

 • Sunpexpress Havayolları ile İzmir - Frankfurt/Düsseldorf – İzmir arası ekonomi sınıfı uçak bileti
 • 5*BUTİK MS CRUCEVITA gemisinde 5 gece tam pansiyon konaklama 
 • Tam pansiyon servis hizmeti gemiye biniş günü Akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü kahvaltı ile son bulmaktadır
 • Programda belirtilen havalimanı transferleri 
 • Lüksemburg Şehir Turu
 • Panoramik Frankfurt Şehir Turu
 • Cochem, Trier, Bernkastel, Koblenz, Köln, Düsseldorf Yürüyüş Turları 
 • Profesyonel Türkçe Tur Liderlik Hizmeti (Grup sayısı minimum 20 kişi olması durumda verilecektir)
 • Gemide Canlı Müzik & Aktiviteler
 • Gemide 7/24 Çay & Kahve istasyonu
 • Türsab mecburi mesuliyet ve Seyahat Sağlık sigortası 
  o 70 yaş ve üzeri %100 surprim uygulanır. Sigorta aynı zamanda mesleki zorunluluk sigortası olduğundan iptali mümkün değildir.

Tur Ücretine Dahil Olmayan Ücretler

 • Havalimanı ve Liman vergileri kişi başı: 450 Euro 
 • Gemi personeli servis ücreti 
 • Günlük kişi başı 11 € servis ücreti (Toplam kişi başı 66€ kabin hesabınıza eklenecektir.)
 • Barda ve yemekler esnasında alınan alkollü/alkolsüz içecekler
 • Internet
 • Minibar
 • Seyahat İptal Sigortası
 • Yurt Dışı Çıkış Harcı 
 • Vize ve servis ücreti 

Önemli Notlar

 • Vize için en az 6 ay geçerli hiçbir şekilde zedelenmemiş pasaport gerekmektedir. (Gerekli evrakları acentenizden öğrenebilirsiniz.) 
 • Vize işlemleri için pasaportunuz tur başlangıç tarihinden en geç 30 gün öncesi ofisimize ulaşmalıdır. Pasaportun en az 2 vize sayfası boş olmalıdır.
 • Pasaportunuzun yırtık ve yıpranmış olmaması gerekmektedir.
 • Tura katılabilmek için pasaportlarınızın süresi tur bitiş tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerliliği bulunması gerekmektedir. 
 • Ekstra tur fiyatları 20 kişi katılım temel alınarak hesaplanmıştır. 20 kişinin altına düşmesi halinde fiyatlar, yüksek maliyetler nedeni ile artacaktır. Grubumuz sayı bakımından küçük olduğu zaman ekstra turlarda geminin diğer müşterileri ile otobüsümüzü paylaşıyoruz. Ekstra turlarda alınacak içecekler gezi ücretine dâhil değildir.
 • Uçak bileti pasaporttaki isim & soy isme göre düzenlenir. Yanlış veya eksik isim ve soy isim beyanında sorumluluk tamamen müşteriye aittir
 • Nehir trafiğine göre gemi varış ve kalkışları değişebilir. Buna bağlı olarak programların/ekstra turların saatleri değişebilir. 
 • Kesin rezervasyon tam ödeme ile yapılabilir. 
 • Programda belirtilen saatler ...havayolları ve cruise firmasından alınmıştır. Saatlerde olabilecek herhangi bir değişiklikten acentemiz sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliğinden ötürü acentemiz programın içeriğini ve hizmet muhteviyatını bozmadan günlerde oynama yapabilir. İçerik aynı kalmak koşuluyla tur programında değişiklik olabilir.
 • Gezimiz için geçerli tüm yasal hükümler ve sorumluluklar Yolcu Satış Sözleşmemizde belirtilmiştir.
 • Gezimize kayıt yaptırmış olan yolcularımız sözleşme hükümlerini kabul etmiş sayılırlar.
 • Sigara sadece güneşleme güvertesindeki belirli bir alanda içilir, gemide diğer mekanlar da sigara içmek kesinlikle yasaktır!
 • Navigasyon güvenliğinden dolayı kaptan ve mürettebatı gezi güzergahını değiştirmeye tek başına karar verebilir.
GEMİ ile İLGİLİ ÖNEMLİ NOTLAR :
 Seyahate ilişkin Gemi Biletleri, uçak biletleri seyahate 48 saat kala misafirlere iletilmektedir. Katılımcılar bu biletleri ve detayında yer alan bilgilendirmeleri okumak ve kontrol etmekle yükümlüdür. 
 Nehir su seviyeleri ve liman şartları değişimi nedeniyle Gemi firması programda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Limanlara varış ve hareket saatleri nehir trafiğine göre değişebilir.
 Tura katılım için acentemiz tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havalimanında ya da geminin yanaşacağı limanda hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında tamamlamayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında tamamlayan ancak uçağa ya da gemiye binemeyen yolcuların seyahati gerçekleştirememelerinden acentemiz sorumlu değildir. Uçağı ya da gemiyi kaçıran yolcuların tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ya da gemiye ulaşabilecekleri limana ulaşımları ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
 Gemilerin limandan ayrılış saatleri ile ilgili bilgiler gemi içerisinde anons ya da bilgi panoları ile duyurulmaktadır. Misafirler bu bilgileri takip etmekle yükümlüdür. Gemi kalkışının kaçırılması durumunda gemiye farklı bir limandan binerek seyahate devam etmeleri için ya da seyahati yarıda keserek geri dönüşleri için oluşacak olan tüm masraflar yolculara aittir. Seyahatin yarıda kesilmesi durumunda tur ücreti iadesi yapılamaz. 
 Yurtdışı gezilerinde seyahatin bitiş tarihinden en az 6 ay süreli ve Yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir. Yolcuların pasaportlarının hasar görmemiş/yıpranmamış/yırtılmamış olması boş vize sayfası olması zorunludur. Yolcuların gidilecek ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmeleri zorunludur. Bu kurallara uyulmaması durumunda havalimanlarında yolcuların uçuşa alınmaması sonucu doğan zararlardan yolcularımız bizzat sorumludur.
 Acentemiz, Yolcular ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcuların vize alamaması ile ilgili olarak acentemizin hiçbir sorumluluğu yoktur. Acentemiz sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında acentemizin herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.
 Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Veya kişi sayısı yeterli sayının altında ise ve yapılması yolcular tarafından isteniyor ise, tur fiyatı rehber tarafından talep doğrultusunda revize edilebilir. Turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.
 Tura iştirak eden yolcuların, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.
 Acentemiz, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini (otel içeren paketlerde) değiştirme hakkını saklı tutar. 3-4 kişilik kabinlerde ilave yatak uygulaması olup, 3. Ve var ise 4. yatak standart yataktan küçüktür. Fiyat listesinde belirtilen Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir.
 Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.
 Gemide tam pansiyon konaklama birinci gün akşam yemeği ile başlar, son gün kahvaltı ile sona erer.
 
 
UÇUŞ ile İLGİLİ ÖNEMLİ NOTLAR :
 Uçaklı programlarımızda acentemiz; havayolu ile yolcular arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.
 Programlarda havalimanında veya limanlarda acentemiz görevlisi bulunmamakla birlikte turlara katılan kişiler için yapılması gereken Check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçak kalkışı öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.
 Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri havaalanlarında sesli anons edilmekte ve alanda ki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler yolcularımız tarafından takip edilmelidir. Havalimanı içerisinde bu anons ve panoların takip edilmemesinden doğan uçağa binememe durumlarından acentemiz sorumlu tutulamaz.
 Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan acentemiz sorumlu tutulamaz.
 28-35(dahil) hafta arası hamile yolcularımız için “uçak ile seyahatinde sakınca yoktur” ibaresi bulunan uçuştan en geç 7 gün önce alınmış doktor raporu gerekmektedir. 35. Haftadan sonraki hamile yolcular doktor raporu olsa dahi uçuşuna müsaade edilmemektedir. İkiz bebek bekleyen yolcular için bu süre 28 – 32(dahil) haftadır. 
 Havalimanında talep edilecek özel lift ve tekerlekli sandalye hizmetleri ile ilgili yolcular tarafından havayolu ile irtibata geçilmesi ve talep edilmesi gerekmektedir. Havayolu acenteleri talep anında bu bilgileri sisteme girmekle birlikte olası aksaklıklardan acentemiz sorumlu tutulamaz. 
 Uçuşlarla ilgili son dakika rötarlar ve kapı değişiklikleri havayolu tarafından havalimanında belirlendiğinden yolculara alandaki bilgi panoları (info board) ya da anonslar ile duyurulmaktadır. Bu gibi bilgilendirmelerden acentemizin daha öncesinde bilgisi olması mümkün olmadığından yolcuların alanda bu uyarılara karşı dikkatli olması ve takip etmesi kendi sorumluluğundadır. 
 Havayolları genel teamülünde bagaj hakki 20kg ile sınırlandırılmaktadır (Havayolu şirketine göre bagaj hakları değişiklik gösterebilir). Kabin içine alınan el bagajları ise 8kg ile sınırlıdır. Uluslararası kurallara göre tüm uçuşlarda el bagajında 1 litrelik ağzı kilitli poşet içerisinde her biri en fazla 100ml.lik kaplarda sıvı, jel, aerosol taşınabilmektedir. Her yolcu sadece 1 adet poşet taşıyabilir. 
 Yolcuların kişisel sebepleri ile kaçırdığı uçuşlardan, kişisel evrak eksikliği, hataları ya da hukuki problemleri nedeni ile uçuşunu gerçekleştirememesinden acentemiz sorumlu tutulamaz.
 
EKSTRA TURLAR ile İLGİLİ ÖNEMLİ NOTLAR :
 Organize edeceğimiz ekstra turlar Özel araçlı, Türk rehber ve bazı yerlerde lokal rehber eşliğinde Türkçe anlatımlıdır.
 Ekstra Turların bedeli, turun ilk gününde, sadece EURO üzerinden, görevli personele yapılır. Kredi kartı ile ödenemez ve ücret iadesi ancak hastalık durumunda mümkündür. Turlarımızda belirtilen yerler dışında giriş ücretleri yolculara aittir. İptal hakkı haklı gerekçeye dayandığında; alınmış olan giriş bilet ve olası masraflar iptal durumunda hesaplanarak kalan ücret yolculara iade edilir.
 Araçların giremeyeceği yerlerde, turlarımızın bazı bölümleri yürüyüş turu şeklinde yapılabilmektedir.
 Bazı ekstra turlar tam günlük ve öğle yemeği içermeyen programlardır. Dolayısıyla ekstra turlara katılmadan önce gemi restoranından sandwich, meyve vb yiyecekleri ücretsiz olarak kendiniz hazırlayıp yanınıza alabilirsiniz yada gemi tarafından verilecek olan ‘’Lunch Box’’ lardan temin edebilirsiniz. 
 Geminin organizasyonu olan ekstra turlara katılım sayısı yeterli olmadığı takdirde diğer müşteriler ile aynı otobüs paylaşılmakta ve bilgiler kulaklık ile dinlenmektedir.
 Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Şehir turları ve ekstra turlar, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. İçeriği ve verilen servisler aynı kalmak kaydı ile, gezi yöneticilerimiz tarafından, teknik sebeplerle farklı sıralamalarda yapılabilir. Zamanlamalarda rehberimizin kararları uygulanır. Olağandışı sebepler karşısında, acenta ve/veya rehber, gezileri farklı bölgelere yapma, değiştirme veya iptal etme hakkını saklı tutar.
 Programda ekstra olarak belirtilen geziler minimum 15 kişi katılımcı için geçerli olup, yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Veya kişi sayısı yeterli sayının altında ise ekstra tur maliyetindeki artış sebebi ile tur fiyatı rehber tarafından talep doğrultusunda revize edilebilir. Turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.
 Ekstra tur otobüsleri sadece ekstra tura katılmış misafirler içindir ve turlara katılmayan misafirler bu otobüslerden yararlanamazlar. 
YUKARI