ADRİYATİK & DALMAÇYA KIYILARI

İZMİR'DEN DİREKT UÇAK İLE

07 Ekim 2024, Pazartesi: İZMİR – PODGORICA – BUDVA

Sabah saat 08.00 da İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Terminali Pegasus HY. kontuarı önünde buluşma. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından saat 11.00 da....   sefer sayılı uçak ile Podgorica’ya hareket ve yerel saat ile 11.45 de Podgorica’ya varış. Havaalanında bizi bekleyen aracımız ile buluşuyor ve Dünyanın en genç devletlerinden Karadağ’ın başkenti Podgorica tanıtım turumuza başlıyoruz. Yol üzerinde olağanüstü manzarasıyla Sveti Stefan’a uğruyoruz. Sveti Stefan’ı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir yerde fotoğraf molası veriyoruz.  Budva’ya doğru yola devam edeceğiz. Muhteşem sahilleri, renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden biri olan Budva’ya varış.  Burada yapacağımız yürüyüş turunda Sveti Stefan, Stari Grad (Eski Şehir) ve kaleyi gezeceğiz. Eski Şehir anlamına gelen Stari Grad, Budva’nın en önemli gezi noktasıdır. Günümüzde Eski Şehir, dar sokakları, meydanları, Orta Çağ’dan kalma duvar ve kuleleri ile bir labirent görünümü sunmaktadır. Otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeğimiz Jadran restoranda alınacaktır. Konaklama otelimizde.

08 Ekim 2024, Salı: BUDVA – KOTOR

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında Kotor ve Perast turu için hareket edeceğiz. UNESCO Dünya doğa ve tarih mirası listesinde yerini alan, beyaz taşlar ile sarılmış ve Akdeniz güneşi ile aydınlanan bölgenin turistik kenti Kotor’u, Kotor körfezini ve tarihi kale şehrini göreceğiz. Tarih boyunca korunaklı konumu sayesinde Osmanlılar tarafından ele geçirilemeyen ve böylece ekonomisini İtalyan devletleri ile yaptığı ticarete dayandırmış Kotor’da; eski şehir, Aziz Tripun, Nikola Kiliseleri, tarihi Saat Kulesi ve Deniz Müzesi göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Verilecek serbest zaman sonrası Perast’a geçiyoruz. Perast kasabası, tarihi kültürel ve doğal güzelliklerinin yanısıra sakinliği ile de dikakt çeker.  Adriyatik denizinin kıyısındaki bu kasaba Kotor kentine 12 km. uzaklıktadır.  Kasabanın karşısında Adriyatik denizinde  Aziz George ve Gospa od Skrpjela ( Kayaların leydisi )  verdiği muhteşem manzarayı ve bununla ilgili duyacağımız inanılmaz hikayelerin ardından dünyaca ünlü, Brad Pitt ve Angelina Jolie, Novak Djokovic, Madonna gibi kişilerin evlerinin de bulunduğu Porto Montenegro'ya feribotlarla geçiyoruz. Zengin yapılaşmasıyla meşhur Porto Montenegro limanını gezeceğiz. Bünyesinde 500’ün üzerinde yat bulunduran Porto Montenegro’da restoranlar, oteller, dinlenme tesisleri gibi oluşumlar da var. Turumuzun ardından otelimize transfer. Akşam yemeğimiz Perla restoranda olacaktır. Geceleme Budva otelimizde

09 Ekim 2024, Çarşamba: KOTOR – CAVTAT - DUBROVNİK

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında belirlenen saatte çıkış işlemlerimizi yapıyor ve Dubrovnik’e hareket ediyoruz. Yol üzerinde Cavtat turumuzu gerçekleştireceğiz. Latincede eski şehir anlamına gelen Cavtat Dubrovnik’in 20 km güneydoğusunda yer alan bir sahil kasabasıdır. Burada yapacağımız tur sonrasında Körfezin nefes kesen manzaraları eşliğinde yolculuğumuza devamla Dalmaçya’nın doyumsuz güzellikleri eşliğinde, Adriyatik’in en eski ticaret limanlarından, İtalyan üslubu mimarisi ve şehir dokusuyla bünyesinde muhteşem bir tarih-doğa sentezini barındıran Dubrovnik’e varış. Bu güzel şehri tanıtan turumuza öncelikle UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne dahil olan Eski Şehir Meydanı ile başlıyoruz.  Dubrovnik kent merkezine Pila Kapısı’ndan girip, turumuza kentin batısında kalan Ortaçağda inşa edilen Dominican  Manastırı ve Franciscan Manastırı ve içindeki tarihi eczane, Onofrio Çeşmesi ve San Salvatore Kilisesi’ni gezerek devam ediyoruz. Şehrin ana caddesi Placa’da yürüyerek eski evleri ve dükkânları geziyoruz. Caddenin sonundaki küçük meydandaki Orlando Sütunu, bir dönem Belediye binası olarak kullanılan Sponza Sarayı ve çeşmesi,  Saat Kulesi, Aziz Blazius Klisesi  göreceğimiz yerler arasındadır. Oradan Zelena Meydanı, Rector Sarayı ve Santa Maria Maggiore Katedrali’ni görerek küçük kentteki gezimizi tamamlayacağız. Otelimize gidiş ve yerleşme. Konaklama otelimizde.

10 Ekim 2024, Perşembe: DUBROVNİK – STON - HVAR ADASI – SPLIT

Sabah erken saatte  yapılacak kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyoruz. Ston’a doğru hareket ediyoruz. Adriyatik’in en özel turistik noktalarından biri olan Ston, Game of Thrones dizisine doğal set olarak hizmet vermesi ile de ünlü ve tüm dünyadan turistleri kendine çekiyor. Ston’un mistik ortamında şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuzun ardından Hvar adasına feribotla geçiyoruz. Avrupa’nın en güneşli bölgesi olduğu iddia edilen Hvar Adası National Geographic Dergisi’nin de ilan ettiği gibi Dünyada görülmesi gereken 10 Adadan biridir. Popüler mekanlardaki kalabalıklardan uzakta Akdeniz sahillerinin güzelliğini arayan turistler arasında favori bir mekandır. Lavanta bahçeleri ile çevrili yollar, gizli koylara, küçük balıkçı kasabalarına ve yerel asma bahçelerine çıkar.  Adayı gezdikten sonra Sucuraj İskelesi’ne hareket ediyoruz. Kısa bir feribot yolculuğunun ardından Drvenik kasabasına ulaşıyoruz. Split’e hareket Geceleme Split otelimizde.

11 Ekim 2024, Cuma: SPLIT – TROGİR – SİBENİK – ZADAR

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında belirlenen saatte çıkış işlemlerimizi yapıyoruz. Hırvatistanın`ın en büyük 2. şehri olan Split’te, UNESCO Dünya Mirasları Listesinde bulunan Diocletian Sarayı, St Domnius Katedrali, Diocletian Mozelesi, Diocletean Mahzenlerini geziyoruz. Dar taş sokakları ile de bu güzel Akdeniz şehrini tanıyacağız. Turumuzun ardından Adriyatik kıyısındaki en eski ve en iyi korunmuş Ortaçağ şehirlerinden biri olan ve de tamamı UNESCO Kültür Mirası Listesinde yer alan Trogir'i keşfedeceğiz. Birçok kişi tarafından bir açık hava müzesi olarak da kabul edilen Trogir; sanatı, özgün mimariyi ve atmosferik sokakları sevenleri memnun edecektir. Trogir'in Romanesk ve Rönesans avlularından modern iç mekanlara kadar uzanan karmaşık mirasını yakından görmek için dar sokaklarda dolaşacaksınız. Sonraki durağımız, Krka Nehri’nin Adriyatik Denizi’ne döküldüğü yerde kurulmuş tarihi bir kasaba olan Şibenik. Şibenik'in en ünlü manzarası şüphesiz UNESCO tarafından korunan Aziz Yakup Katedrali'dir, Hediyelik eşya satın almak ve Riva Promenade'de bir kahvenin tadını çıkarmanız için serbest zamanız olacak. Dalmaçya kıyılarında sevimli bir tatil kenti  ve en eski şehri olan Zadar’a hareket. Otele yerleşme. Zadar merkezde serbest zaman. Geceleme Zadar otelimizde.

12 Ekim 2024, Cumartesi: RİJEKA – PULA – VENEDİK

Kahvaltı sonrası otelden ayrılıp, Zadar'ın tarihini keşfe çıkacağız. Beş Kuyu Meydanı, Kara Kapı, UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan sur sistemi, Aziz Simeon Kilisesi görüldükten sonra Venedik’e doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Rijeka ve Pula şehir turlarını yapacağız. Avrupa Eski Kültür Başkenti Rijeka'da, kentin Ortaçağ ve endüstriyel tarihini keşfedeceğiz. Ana caddesi Korzo'da gezecek, ünlü Rijeka Karnavalı'nı öğrenecek ve St. Vid Katedrali ve tarihi Rijeka Tüneli gibi simgeleri ziyaret edeceğiz. Ardından Pula şehrine uğruyoruz. Turumuz boyunca Roma mimarisinin sayısız anıtıyla karşılaşacaksınız: M.Ö. 1. yüzyıldan kalma Sergi Zafer Takı, Herkül Kapısı ve İkiz Kapılar, Augustus Tapınağı ve şehir merkezindeki Arena ve Küçük Roma Tiyatrosu. Sonraki durağımız Dünya’da Unesco Kültür Mirası kayıtlarında önemli bir yere sahip olan İtalya’nın incisi Venedik. Akşam gala yemeğimiz La Torre di Mestre adlı lokal restoranda alıyor olacağız. Geceleme otelimizde.

13 Ekim 2024, Pazar: VENEDİK – İZMİR

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında belirlenen saatte çıkış işlemlerimizi yapıyoruz. Venedik Tronchetto Meydanı'na varışımızla gondollar şehri Venedik’te yapılacak olan panoramik şehir turunda San Marco Katedrali ve Meydanı, Dükler Sarayı, Canale Grande, İç Çekme ve Rialto Köprüsü görülecek yerler arasındadır.  Rehberinizin belirleyeceği saatte Venedik Havalimanına transfer oluyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından ...      sefer sayılı uçak ile saat 18.40 da İzmir’e hareket ve 22.05 de İzmir’e varış.

Bu Turun Tarihleri

07 – 13 Ekim 2024 ( 7 GÜN – 6 GECE )

Ücret Bilgileri

TUR ÜCRETİ:

İki kişilik odada kişi başı                 :  1570  €uro        

Tek kişilik odada konaklama farkı  :   430  €uro

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • İzmir – Podgorica  / Venedik – İzmir ekonomi sınıf uçak bileti
 • Havaalanı vergileri
 • Havaalanı – otel – havaalanı transferleri
 • Podgorica’dan Venedik Havalimanına kadar  özel araç ile tüm şehir turları
 • Programda belirtilmiş olan tüm çevre turları ve Podgorica – Budva – Kotor – Dubrovnik – Split – Trogir – Sibenik – Zadar – Rijeka – Pula ve Venedik şehir turları
 • Split – Hvar Adası – Drevenik arası feribotla ulaşım
 • Budva ve Kotor kale girişleri
 • Dubrovnik ve Venedik’te giriş ücretleri ( ayakbastı ve check-pointler )
 • Budva’da  2 gece 4* Hotel Bracera vb.konaklama ve şehir vergisi
 • Dubrovnik’te 1 gece 4* Hotel Valamar vb. konaklama ve şehir vergisi
 • Split’te 1 gece 4* Hotel İntermezzo vb. konaklama ve şehir vergisi
 • Zadar’da 1 gece 4* Palace Queen Mary vb. Otelde konaklama  ve şehir vergisi
 • Venedik’te 1 gece  4* Hilton Garden Inn Vedenik vb.konaklama ve şehir vergisi
 • Otellerde alınacak sabah kahvaltıları ( 6 )
 • 3 Akşam yemeği ( Budva – Kotor ve Venedik’te “Gala Yemeği” şeklinde olacaktır)                                                                                                                                            
 • Local rehberlik hizmeti
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri
 • Acenta Refakati
 • Özel Seyahat Sağlık Sigortası ve Güvence Paketi Poliçesi

TUR ÜCRETİNE  DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Programda yer almayan yemekler ve yemeklerde alınacak olan tüm içecekler
 • Kaptan ve yerel rehber bahşişleri
 • Şahsi Harcamalar
 • Vize Ücreti ve Servis Bedeli 180,00- € ( Yeşil Pasaporta vize uygulanmaz )
 • Yurtdışı çıkış harcı

Önemli Notlar

ÖNEMLİ NOTLAR:

*Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Pegasus  HY ve Sun Express Hava Yolları’ndan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan acentamız kesinlikle sorumlu değildir.

*Pastoral Tour programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

*Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini büromuzdan teyid ediniz.

*Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden Pastoral Tour ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Uçak içerisine özellikle kişi başına bir parça eşya alabilirsiniz. Bunun ebadı yukarıda belirtildiği gibi olup en fazla 7 kg olabilir.

*Bu seyahate katılacak olan her yolcunun pasaport temdit süresinin en az 6 ay olması gerekmektedir.

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Bölgede Akdeniz iklimi hakimdir.  Deniz, kum,güneş tatili olması sebebiyle tişört, şort, ince pantalonlar ile birlikte  mayo, şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi mutlaka yanınıza almayı unutmayın.  Bunun dışında kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, sezonuna göre akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.
Para Birimi
Gezeceğiniz Bölgede yanınıza Euro almanızı ve bunun küçük birimlerini de yanınızda bulundurmanızı öneriyoruz.
Saat Dilimi
Türkiye ile Montenegro arasında -1 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Montenegro’da saat  11.00’dir. 
Yemek Kültürü
Liman kentleri  olması sebebiyle deniz ürünlerini de mutlaka denemenizi tavsiye ederiz.  Bununla beraber İtalyan ve Çin yemeklerinin sunulduğu restoranlarda mevcuttur. Ülke mutfağında kuzu  eti, sığır etinden çeşitli lezzetler görmek mümkündür. 
Elektrik
200-220 V kullanılmaktadır. Prizler Türkiye ile aynı standarttadır.
 
 
YUKARI