NOT: Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya site üzerinden benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.

AKYAKA - KÖYCEĞİZ - YUVARLAKÇAY

25 Haziran 2021, Cuma : İZMİR –   AKYAKA

Sabah 07.30 da Karşıyaka Bostanlı Vapur İskelesi önü, Nikah Dairesi ve Yunuslardan, saat 08.30 da Alsancak Lozan Meydanı Atatürk Lisesi önü ve saat 09.00 da Fahrettin Altay’dan konukların alınması ve hareket. Yol güzergâhımızda, ihtiyaç molamızı veriyor ve Akyaka’ya varış. Otelimize yerleşme. Lobide buluşuyor ve Kadın Azmağında tekne turumuzu yapıyoruz. Eskiden kadınlar, çevre köylerden bu nehre çamaşır yıkamaya gelirmiş. Bu nedenle, nehrin adı Kadın Azmağı olarak bilinmektedir. Kadın Azmağı, sazlıklarla ve ağaçlarla çevrili bir nehir ve Gökova Körfezi’ne dökülmektedir. Keyif dolu anların ardından Akyaka’da bulunan, müze haline getirilen Nail Çakırhan Konağı’nı geziyoruz. Ağa Han Mimarlık Ödülü alan bu yapı hakkında bilgi alıyoruz. Akyaka turumuz; sivil mimari örnekleri ve rehberimizden aldığımız bilgiler sonrası tamamlanıyor. Otelimize dönüş. Serbest zaman. Akşam yemeği dışarda  geceleme otelimizde.

26 Haziran 2021, Cumartesi : AKYAKA – KÖYCEĞİZ -  YUVARLAKÇAY -  İZMİR

Kahvaltı sonrası otelden çıkış işlemlerimizi yapıyoruz. Köyceğiz ilçesine bağlı Yuvarlakçay’a doğru ilerliyoruz. Köyceğiz ve Ortaca arasında kalan Topgözü Kanyonunda bulunan ve Muğla bölgesinin en yüksek dağı olan Sandras Dağı’nın kar sularından beslenen bu cennet köşe, özellikle sıcak yaz günlerinde yöre halkının en önemli kaçış noktalarından biri. Yöredeki pek çok köyü besleyen nehrin adı olan Yuvarlakçay’da, kayaların arasından çıkıp, gün ışığıyla tanışan kar sularının seyrine doyulmayan şelalenin yanıbaşında, yemyeşil ağaçların gölgesinde, kuş sesleri ve çağıldayan suyu eşliğinde keyif yapabilir, alabalıktan tandıra, kavurmaya ve yoğurtlamaya kadar çok sayıda leziz yemeği tadabilir, çay üzerine kurulan ahşap salıncaklarda salınıp, bol bol fotoğraf çekilebilirsiniz. Sonrasında ise; aracımıza geri dönerek Köyceğiz’e gidiyoruz. Bizi doğanın sürprizleriyle karşılayan Köyceğiz Gölü etrafına kurulu bu şirin beldedeki de serbest zamanımızın ardından da İzmir’e geri dönmek üzere aracımıza geri dönüyor, yolda vereceğimiz kısa molaların ardından tekrar görüşmek dileğiyle keyifli bir geziyi daha sonlandırıyoruz.

Bu Turun Tarihleri

25 -26 Haziran  2021, 1 Gece, 2 Gün

Ücret Bilgileri

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • * Programda belirtilen tüm ulaşım hizmetleri ve çevre gezileri                
 • * Akyaka’da Elif Hanım Konağı’nda vb. 1 gece konaklama
 • * Otelde alınacak sabah kahvaltıları ( 1 )
 • * Akyaka’da dışarda alınacak akşam yemeği ( 1 )( İçecekler hariç)
 • * Akyaka Azmak Tekne turu
 • * TURSAB seyahat güvence paketi
 • * Profesyonel kokartlı rehberlik hizmeti    

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Yolda alınacak tüm yiyecek ve içecekler
 • Öğle yemekleri 
 • Yemeklerde alınacak ekstra içecekler
 • Müze-Ören yeri ve milli park giriş ücretleri
 • Otel ekstraları 
 • Porsuk’da tekne turu 

Önemli Notlar

 • Pastoral Tur, gerekli gördüğü durumlarda, programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını değiştirebilir.
 • Turumuzun gerçekleşebilmesi için gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Pastoral Tur yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar.
 • Turlarımızda araç seçimi katılımcı sayısına göre belirlenmektedir.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz ve rehberimiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Yıldızları veya standartları aynı kalmak koşulu ile kalınacak otellerde değişiklik yapılabilir.
 • Müze kartlarınızı yanınızda bulundurmanız tavsiye edilir.

 

PANDEMİ SONRASI NORMALLEŞME SÜRECİNDE

ACENTEMİZCE TURLARDA UYGULANACAK KURALLAR

Değerli Konuklarımız,

Covid-19 salgını bizleri uzun süredir evde kalmaya zorunlu kılmıştır. Bu süreçte, yeni şeyler öğrendik, deneyimledik, hayaller kurmayı sürdürdük, gitmekte ve gelmekte olanı görmeyi amaçladık ve uygulamaya çalıştık. İçimizdeki keşif duygusu hepimizi hızlı bir şekilde tekrar seyahat etme tutkusuna yöneltecektir diye düşünüyoruz. Bundan böyle  sektörümüzün devamlılığı için alacağımız önlemlerle iş hayatımıza devam edeceğiz. Bu bağlamda yurt içi turlarımızda alacağımız önemlere ilişkin açıklamalar aşağıda belirtilmiştir.

2021 yılı organize ettiğimiz gezilerimizde, her zaman olduğu gibi güven ve kalite standardımıza, alacağımız yeni önlemlerle yolumuza devam edecek ve ülkemizi tanımaya ve tanıtmaya  bıraktığımız yerden devam edeceğiz.

* Turlarımızda kullanılacak olan araçlarımız tura başlamadan önce  dezenfekte edilecektir.

* Turlarımızda kullanılacak olan araçlarımızda tüm program boyunca araç girişinde konuklarımız için el dezenfektanları bulundurulacaktır.

* Araçlarımızda tur boyunca tüm konuklarımız maske takmak zorunluluğundadır.

* Araçlarımızda sosyal mesafe kurallarına göre çiftler dışında 2 koltukta tek kişi oturacak şekilde düzenleme yapılacaktır.

* Araçlarımız günlük programını tamamladıktan sonra  açık bir alanda havalandırılacak ve ertesi günkü  programına başlamadan önce yeniden dezenfekte edilecektir.

*Otel konaklamalarında da izolasyon süreçlerine önem verilecek olup konaklama sırasında tüm önlemleri alarak sizlerin sağlığı için gerekliliklerin yerine getirildiğinden emin olabilirsiniz. Ayrıca yine ilgili bakanlıkların çalışmaları neticesinde dünyada belki de bir ilk olarak kabul edilebilecek hijyen sertifikasına sahip yurtiçinde birçok otel bulunmaktadır. Güvenli ve sağlıklı bir tatil için en uygun yaz otel alternatifleri, bunların dışında bu turumuzda daha izole butik otel tercih edilmiştir 

*Sosyal mesafenin korunması adına öngörülen planlama ve ağırlama kurallarının uygulanması sağlanacaktır

*Kapalı mekanların sık sık havalandırılması istenecektir.

*Mümkünse 24 saat boş kalmış, havalandırılmış odaların, değilse mutlaka check-out saatinde boşaltılmış ve hijyenik temizliği yapılmış odaların verilmesi talep edilecektir

•Masalarda sosyal mesafeyi koruyacak şekilde oturma düzeni sağlanacaktır.

*** Yukarıda belirtilen tüm önlemler şu an ki mevcut şartlar için geçerlidir.  İlerleyen günlerde Sağlık Bakanlığı ya da Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın yayınlayacağı yeni genelge ve bu genelgenin şartlarına göre yeniden düzenlenme yapılabilir ve/veya kurallar değişiklik gösterebilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YUKARI