ALPLERDE DAĞ TRENİ, KÖYLER, GÖLLER VE SLOVENYA

TÜM TURLAR DAHİL **İZMİR'DEN DİREK UÇUŞ**

1.GÜN 27 Haziran 2023 : İZMİR  – MÜNİH - Prien Am Chiemsee -  SALZBURG

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dış  Hatlar terminali Sun Express kontuarında saat 06.30’da  buluşma. Check in ve gümrük işlemlerinin ardından saat 08.20 de ’da Münih’e hareket. 10.10 da Münih’e varış. Özel aracımıza transfer. Münih şehir turumuzu yapıyoruz. Avrupa’nın en önemli sanat, teknoloji, finans, kültür, inovasyon, eğitim ve turizm merkezlerinden Bavyera eyaletinin başkentidir Münih. Şehir turumuzda ilk durak etrafı müzeler, kiliseler, dükkanlar, kafelerle çevrili, şehrin kalbinin attığı yer Marienplatz, zarif kubbeleri, etkileyici çan kulesiyle ilgi çekici güzelliğe sahip Eski Belediye Binası (Altes Rathaus) görülecektir. Münih denilince ilk akla gelen yapılardan. Şehrin adeta sembolü Yeni Belediye Binası (Neues Rathaus), 14.yüzyıl gotik tarzda inşa edilmiş İsator Kapısı, yine Münih’in simgesi olarak kabul edilen Kral Ludwing’in altın mezarı ve birçok hazinenin sergilendiği Fraunenkirche (Meryemana Kilisesi) görüldükten sonra Prien Am Chiemsee’ye hareket edeceğiz.  Klasik Chiemsee treniyle göle doğru yola çıkacağız. Göl kıyısına geldikten sonra teknemize biniyor ve Wersay sarayının bir eşini üzerinde bulunduran Herreninsel Adasına gidiyoruz. Sarayı ve behçesini dışardan fotoğraflama şansımız olacak. Bu arada göl üzerindeki diğer ada Franninsel adasında da Manastırı görme imkanımız olacak.  Bu eşsiz doğal güzelliklerden farklı bir güzelliğe doğru yolumuza devam edeceğiz. Doğasıyla, gölleriyle ünlü ve en önemlisi klasik müziğin duayeni Mozart’ın şehri Salzburg’a gidiyoruz. “Sound of music” filmini izlediyseniz Arnavut kaldırımlarıyla St. Peter manastırıyla Mirabell sarayıyla Salzburg kalesiyle ve en önemlisi 1300 yıllarından kalan Mozart’ın doğduğu eviyle ünlü. Avusturya Macaristan İmparatorluğunun ünlü Kraliçelerinden Sisi’ye mal olmuş Salzburg şehrine varıyoruz. Otelimize yerleşme ve geceleme,

2.GÜN: 28 Haziran 2023 ; SALZBURG

Sabah kahvaltının ardından Avusturya'nın tam ortasında yer alan 150.000 nüfuslu küçük bir şehri olan Salzburg’u geziyoruz. Peki yılda 5 milyon kişinin ziyaret ettiği Salzburg’u bu kadar cazip kılan nedir? Salzburg, ünlü besteci Mozart’ın sadece doğduğu şehir değil ayrıca yaşayıp en güzel bestelerini yarattığı yer olmasıyla birlikte tarihi binaları ile de görülmeye değerdir. Turumuza UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne eklenmiş Altstadt (eski şehir) bölgesinde yürüyüş yaparak başlıyoruz. Yürüyüşümüz sırasında 9. ve 10. yy kalma binaların halen nasıl dimdik ayakta kaldığına hayret edeceksiniz. Her binanın üzerinde yazan iki tarih göreceksiniz. Bu tarihlerden eski olanı binanın yapılış yılını, yeni olanı ise yenilenme yılını gösterir. Gezimize panoramik olarak Mirabel Sarayının bahçelerini, Salzburg Katedrali ve Avrupa’nın en yüksek kalelerinden biri olan Salzburg kalesini ziyaret ederek devam ediyoruz. Turumuzu tarihin en önemli yapıtlarından biri olan başkanlık sarayını dışardan ziyaret ederek sonlandırıyoruz. Geceleme otelimizde.

3.GÜN: 29 Haziran 2023  SALZBURG – Attnang – Puchheim ( Dağ Treni ) HALLSTATT-  BLED - LUBYANA

Sabah kahvaltısının ardından Avusturya’nın köyleri ve gölleri turumuza başlıyoruz. Avusturya, denize kıyısı olmasa da birbirinden güzel gölleriyle ziyaretçilerine muhteşem manzaralar sunar. Bu göller, manzaranın tadını çıkarmak isteyenlere de Alp Dağları’nın dibinde serin suların keyfini çıkarmak isteyenlere de keyifli anlar yaşatır. Birbirinden güzel manzaralar görüp harika fotoğraf kareleri yakalayabileceğimiz turumuzda; Salzkammergut Göller Bölgesi'nde bölgenin kendine has mimarisi ve eşsiz doğasını birleştiren kasabalarını gezeceğiz. Fuschl am See ve sonrasında  Wolfgangsee Gölü kıyısında bulunan St.Gilgen’de yürüyecek, Avusturya’nın en güzel köylerinden biri olan, Dachstein Dağ ile çevrili göller kıyısına kurulmuş UNESCO Dünya  Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Hallstatt’ı gezeceğiz. Salzburg şehrine arabayla yarım saat uzaklıktaki olağanüstü sözcüğünün tam olarak anlamını bulduğu göller bölgesi Salzkammergut‘in küçük gölü Wolfgangsee kıyısında St. Wolfgang kasabasını ve St Gilgen geziyoruz. Doğanın bütün renklerini ve canlılığını, tertemiz havayı, insanın ruhunu arındıracak kadar güzel ve etkileyici dingin göl atmosferini deneyimledikten sonra dünyada görülmesi gereken 100 yerden biri olarak geçen Hallstatt’a hareket ediyoruz. UNESCO tarafından dünya kültür mirası listesine eklenen Hallstatt’a  finiküler ile 350 metre yukarıdaki gözlem noktasından (skywalk)  Hallstat gölünün muhteşem görüntüsünü izleyebilirsiniz. Bir tuz madeninin girişinde yer alan bu panorama noktasında harika bir kahve keyfi ve manzara sizleri bekliyor. Kendinizi bir masalın ortasında gibi hissedeceğiniz Hallstatt'da göl kenarında yapılacak tanıtım ve yürüyüş turu sonrası  serbest zamanınız da olacak. Göl kenarında banklarda oturup kuğuları ve dinlendirici, huzur veren manzarayı izleyebilir, ara sokaklarında birbirinden güzel evlerin arasında gezebilir, Hallstat’ın merkezi Market Square’de bölgeye özgü  ürünlerin satıldığı mağazalarda alış veriş yapabilirsiniz. Hallstatt gezimiz sonrası buradan ayrılarak 2016 yılında Avrupa’nın en yeşil kenti ödülünü alan Ljubljana’ya hareket ediyoruz. Sosyal medyada fotoğraflarını görüp iç çektiğimiz “Keşke ben de bir gün orada olsam ” diyeceğimiz Slovenya’nın dağlık Alpin Bölgesini ve vadilerini gezmek için Bled’e doğru yola çıkıyoruz. Öncelikle Bled Gölü civarında bir tur yapıyoruz. Bled Gölü’nün ortasında bulunan bir adanın üzerinde yer alan 15.yy.dan kalma St. Maria Kilisesine petna adı verilen küçük tekneler ile gidilmektedir. Ljubljana varışımızı takiben otelimize yerleşme, serbest zaman. Konaklama otelimizde

4.GÜN: 30 Haziran 2023  POSTOJNA MAGARASI - PREDJAMA ŞATOSU - LUBYANA

Sabah kahvaltısının ardından Ljubljana şehir turumuzu yapıyoruz. İçinden nehir geçen diğer şehirler gibi Ljubljana da bir köprüler şehridir. Eski dönemde ayakkabıcıların ürünlerini sergiledikleri şehrin merkezindeki Kunduracılar Köprüsü, şehrin kalbinin attığı Üçlü Köprü, rengarenk aşk kilitleriyle süslü Kasap Köprüsü ile rengarenk aşk kilitleriyle süslü Kasap Köprüsü ile şehrin ve Slovenya bayrağının sembolü olan Ejderhalar Köprüsü, oldukça renkli ve akşamları cıvıl cıvıl olan Ljubljana’nın kalbinin attığı Preseren ve Kongresni Meydanı, duvarları grafitiler ile doludur. Sokaklarında eski ayakkabıların sarkıtıldığı vakit geçirmesi inanılmaz keyifli Trubarjeva Caddesi görülecek yerler arasındadır. Slovenya’ya yaklaşık 45 dakika mesafede bulunan ve Slovenya’da bulunan 11.000 mağaranın en etkileyicisi olan Postojna’ya gidiyoruz. 27 km uzunluğundaki Pivka nehrinin aşındırması ile oluşan mağarayı, 1872 yılında bir kısmına  ray sistemi döşenmiş ve mağaranın gezilmesi kolaylaşmıştır. Postojna Mağarası. Slovenya’nın başkenti Ljubljana’ya 1 saat kadar uzaklıkta. 5.3 kilometrelik uzunluğuyla dünyanın halka açık en büyük mağarası. İlk olarak 1818 yılında Luca Cec tarafından keşfedilmiş. Turumuz,  3.7 kilometre süren madenlerdekine benzeyen tren yolculuğu ile başlıyor. Tur yaklaşık 2 saat sürecektir. Daha sonra  Predjama Şatosu’na gidiyoruz. “Dünyanın En İlginç Şatoları” listesine ait olabilecek  123 metrelik bir kayalığın ve bir mağaranın üstüne yapılan bu şatoyu daha uzaktan gördüğünüzde güzelliği sizi büyüleyecek. Biraz ürkütücü olmasını mı garipseseniz tam karar veremiyorsunuz kayalığın ve mağaranın içine yapılmış, gizli geçitleri olan tuhaf bir şatodan bahsediyoruz. Şato 12. yüzyıl civarı inşa edildikten sonra birçok soylu ailenin yaşadığı bir yer haline gelmiş. Gizli geçitleri ve erişilebilirliği zor olması sebebiyle saldırılara karşı korunaklı olan bu şatonun en önemli kiracılarından biri Slovenya’nın Robin Hood’u olarak bilinen efsanevi baron Erazem Lueger. Günümüzdeki haliyle içerisinin dışarısı kadar gizemli göründüğü söylenemez, ancak sergilenen odalar ve Orta Çağ döneminden kalan eşyalar sayesinde insanların şatoda nasıl bir hayat sürdürdüklerini kafanızda canlandırabilirsiniz. Lubyana’ya dönüş ve geceleme .

5. GÜN  : 01 Temmuz 2023 :  LUBYANA – Bad Gastein - Zell Am See – Kıtzbuhel - Rosenheim

Sabah kahvaltımızın ardından 08.30 ‘da Lubyana’dan ayrılıyoruz. Alpleri aşarak  bir kaplıca kasabası olan Bad Gastein’e hareket. Hohe Tauern dağ aralığının yüksek bir vadisinde yer alır. Gastein Şelalesi ve çeşitli Belle Époque otel binaları ile ünlüdür. .Gezimiz sonrası, Zell am See’ye hareket ediyoruz. Zell am See-Kaprun olarak bilinen önemli bir turistik bölgedir. Birkaç kayak merkezinin ortasında yer alan hoş manzaralar sunan bir gölün kenarında olması nedeniyle oldukça popüler turistik yerlerden biri ve tablo gibi olan Avusturya kasabasıdır. Gezimiz sonrası Tirol'de küçük bir Ortaçağ kasabası olan Kitzbühel’e hareket. Kasaba, Kitzbühel Alplerinde yer almakta önemli turistik kayak merkezlerinden biridir. Almanya’nın Bavyera bölgesinde bulunan Rosenheim’e hareket edeceğiz. Max-Josefs-Platz, Kirche St. Nikolaus, Staedtisches Museum Rosenheim gezilecek ve Ludwigsplatz serbest zaman vereceğiz. Münih’e hareket. Otelimize yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

6. GÜN  : 02 Temmuz 2023 :  MUNİH - İZMİR

Kahvaltı sonrası Münih’te serbest zaman. Rehberinizin belirlediği saatte otel lobisinde buluşuyor ve havalimanına hareket ediyoruz. Sun Express havayollarının 14:20 uçağı ile İzmir’e hareket. Saat 18:00 de İzmir’e varış ve turumuzun sonu.

Bu Turun Tarihleri

27 Haziran - 02 Temmuz 2023; 6 Gün, 5 Gece KURBAN BAYRAMI  - SATIŞA KAPANMIŞTIR

 

Ücret Bilgileri

TUR FİYATI               NAKİT            
İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI                 1370 €URO                             
TEK KİŞİLİK ODA FARKI                   450 €URO  

 

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER:

* İzmir - Münih  –  İzmir arası Sun Express direkt seferi ile ekonomi sınıfı uçak bileti ve havalimanı vergileri

*Havalimanı-Otel-Havalimanı transferleri,

*Tüm turlar ve şehirlerarası transferler. (Araç kişi sayımıza göre belirlenecektir)

*Salzburg’da 2 gece oda kahvaltı bazında konaklama,

*Ljubljana’da 2 gece   oda+kahvaltı konaklama,

*Münih’te 1 gece oda+kahvaltı konaklama

*Münih,Salzburg, ve  Prien Am Chiemsee, Hallstatt, Bled, Lubyana, Bad Gastein - Zell Am See –  Kıtzbuhel – Rosenheim şehir turları,

*Tekneyle  Herreninsel Adasına gidiş – dönüş

*Alplerde , Attnang – Puchheim  arası ( Dağ Treni ) ile Hallstatt’a gidiş tek yön tren bileti,

*Salzwelten Hallstatt füniküler çıkış bileti

*Hohensalzburg Kalesi çıkış bileti ve  giriş ücreti

*Postajna Mağarası giriş ücreti

*Şehir vergileri

*Profesyonel Pastoral Tour rehberlik hizmetleri 

*Türsab Zorunlu Seyahat Sigortası

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

*Otellerde yapılacak olan kişisel harcamalar (kuru temizleme, telefon, mini bar, vs.)

*Predjama şatosu giriş ücreti

*Schengen vize ücreti.150 Euro (Yeşil pasaport sahibi misafirlere vize gerekmemektedir)

*Kişi başına 150 TL tutan yurt dışı çıkış konut fonu.

*Öğle ve akşam yemekleri

*Programda özel olarak belirtilmemiş tüm hizmetler.

Önemli Notlar

ÖNEMLİ NOTLAR

* Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Sun Express havayollarından alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun iç hat uçuşlarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek problemlerden acentamız kesinlikle sorumlu tutulamaz.

* Pastoral Tour force majeur durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

* Gezimiz minimum 20 katlımcı ile kesin kalkışlıdır.

* Panoramik şehir turları herhangi bir müze veya ören yeri girişi içermez.

* Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini büromuzdan teyid ediniz.

* Otellere check-in saati  14.00 – 15.00 arası, check-out ise 11.00-12.00 arasıdır.

* Tura katılacak yolcularımızın pasaport temdit süresinin seyahat başlangıç tarihi itibarı ile en az 9 ay olması gerekmektedir.

* Bu seyahat esnasında yapacağımız uçuşlarda  bagaj hakkınız kişi başı  30 kg. ile sınırlıdır.

* Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu bagajın ağırlığı en fazla  7 kg olabilir.

*Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden Pastoral Tour ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir.

* Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman pasaportunuzda yazılı olan isminizi açık olarak pasaport numaranız, pasaport alış tarihiniz ve temdit süreniz ile birlikte lütfen bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemde Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir. Bilet kesildikten sonra ister iç hat ister dış hat olsun isim değişikliği kesinlikle yapılamaz. Kesilen yeni dış hat bileti ve seyahat içerisinde gidilecek olan şehirlerarasındaki diğer uçuş biletlerinin meblağı seyahat eden yolcuya aittir.

* Bu seyahate katılacak her yolcunun shengen vizesine ihtiyacı vardır ( yeşil pasaporta vize uygulanmaz ). Pastoral Tour vize alımlarında izlenecek prosedür hakkında yolcularına yardımcı olacaktır.

* Otellerde 3’lü odaların standardı diğer iki kişilik odaların standardı ve ebatları ile genelde aynıdır. Dolayısıyla üç kişilik odanın konforu veya ebadından ötürü oluşabilecek herhangi bir şikayetten veya sorundan Pastoral Tour veya Pastoral Tour rehberi sorumlu değildir.

* Seyahatiniz esnasında yanınızda mutlaka bir yağmurluk, bir hırka veya bir kazak bulundurmanızı önemle tavsiye ederiz.

* Yurt dışı çıkışında gümrük ve pasaport engeli olan yolculara seyahate katılamadıkları durumda hiçbir ücret iadesi yapılmaz.

 

****Sigorta ; Tur ücretine  zorunlu paket tur sorumluluk sigortası dahildir.  Bu poliçe, 1618 sayılı yasanın öngördüğü şartları kapsamaktadır. “ Acenta veya Havayolu şirketinin iflası durumunda kullanılan bir teminattır. Seyahat sağlık ve iptal sigortası dahil değildir.

Mücbir nedenlerle turu iptal etmek isteyen yolcu;  Toplam tur bedelinin % 80 nine kadar iade almayı mümkün kılan iptal sigortası yaptırabilirler. Bu poliçe,  tıbbi tedavi masrafları, bagaj kaybı, tıbbi teminat içeren ek sigortadır. Yolcunun,  ek sigortayı ve güvence paketini tur kayıt sırasında en geç 24 saat içerisinde almaları gerekmektedir. 70 yaş ve üstü ise % 100 sürprim uygulanmaktadır. Mücbir nedenlerle turu iptal etmek isteyen yolcu;  Toplam tur bedelinin % 80 nine kadar iade almayı mümkün kılan iptal sigortası yaptırabilirler. Bu poliçe,  tıbbi tedavi masrafları, bagaj kaybı, tıbbi teminat içeren ek sigortadır. Yolcunun,  ek sigortayı ve güvence paketini tur kayıt sırasında en geç 24 saat içerisinde alması gerekmektedir. 70 yaş ve üstü ise % 100 sürprim uygulanmaktadır.

YUKARI