ANADOLU'NUN AZ BİLİNEN ZENGİNLİKLERİ

UNESCO DÜNYA MİRASLARIMIZ

17 Ekim 2020, Cumartesi:  İZMİR  – SİVAS – DİVRİĞİ – KEMALİYE ( EĞİN )

Sabah saat 05.00'da İzmir Adnan Menderes Havalimanı iç hatlar Pegasus kontuarında buluşma. 06:30 uçağı ile Sivas’a hareket. Saat 08:40 da Sivas’a varış özel aracımıza yerleşme. Alınacak sabah kahvaltısı (ekstra) sonrasında şehir turu: Sivas’ta Selçuklu ve Osmanlı Dönemi mimari eserlerini (Gök Medrese – Çifte Minareli Medrese) ve Etnografya Müzesi'ni geziyoruz. Atatürk’ün Sivas Kongresi'ni yaptığı ve günümüzde müze olarak kullanılan binanın gezilmesi ve gerekli bilgilerin verilmesinden sonra Kangal üzerinden Balıklı Kaplıca hakkında bilgi alıyoruz. Daha sonra Divriği’ye yöneliyoruz. UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRAS LİSTESİ’nde yer alan Divriği Ulu Camii ve Darüşşifa’yı gezip; Divriği Kalesi, Divriği Konaklar ve taş evleri göreceğiz. Bugünkü son durağımız ismi Eğin iken Mustafa Kemal Atatürk’e atfen Kemaliye olarak değiştirilen, Çevre ve Kültür Değerlendirme ve Tanıtma Vakfı tarafından özgün mimarisi ve dokusuyla UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRAS LİSTESİ’ne aday gösterilen Kemaliye. Divriği'den Kemaliye‘ye giden yol üzerinde Karanlık Kanyon’dan yani dünyanın 2. büyük kanyonundan geçeceksiniz. Bu kanyonun ülkemizde olduğunu biliyor muydunuz? Kemaliye halkı yaklaşık 130 yıl boyunca taşı oyarak 2002 / 21yılında tamamlayabilmişlerdir. Kanyona paralel bir şekilde uzanan, çevre ilçelerle koylere ulaşımı büyük ölçüde kolaylaştıran insan emeğinin bir harikası Karanlık Kanyon ve Taşyolu, görkemli güzelliği ile, sizleri bekliyor. Otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. 

18 Ekim 2020, Pazar: KEMALİYE ( EĞİN ) – MANİ YOLU KARANLIK KANYON TEKNE TURU - DOĞA VE TARİH MÜZESİ – KÜLTÜR MİRASI APÇAĞA KÖYÜ – BEBİK KAHVESİ – KEMALİYE

Otelimizde edeceğimiz sabah kahvaltısı sonrasında Kemaliye’yi dolaşmaya başlıyoruz. Tarihi Kemaliye sokaklarında bölgeye özgü evlerin arasında yapacağımız zamana yolculuk sonrasında dinlenmek üzere Lökhane’de Bebik kahvelerimizi yudumluyoruz. Zincirli Kaya, Tarihi Taş Dibi Camii, Seytali Parkı, Medrese, Değirmen ve Tübitak tarafından desteklenen Doğa Tarih Müzesi'ni geziyoruz. Nihayet  Mani Yolundayız. “Eğin'in erkekleri iş imkanı kısıtlı olduğu için çalışmaya büyük şehirlere gider, hanımları da uzun yıllar yalnız kalır, bu yalnızlık zamanlarında özlemlerini manilere dökmüş ve mani yolunun yapılmasında başrol oynamışlardır.” Öğle yemeğimiz, Kültür Bakanlığı tarafından, tarihi dokusu bozulmadan günümüze kadar gelebildiği için ödüle layık görülen Apçağa Köyü'nde. Yemeğimizi köy evinde yöresel ürünlerden oluşan menü şeklinde alabiliriz. Kemaliye‘den Divriği'ye giden yol üzerinde bulunan Karanlık Kanyon dünyanın sayılı büyük kanyonlarından. Bu kanyonun ülkemizde olduğunu biliyor muydunuz?  Kemaliye’nin Taşyolu...Kemaliye halkı yaklaşık 130 yıl boyunca taşı oyarak 2002 yılında kanyona paralel bir şekilde uzanan, çevre ilçelerle köylere ulaşımı büyük ölçüde kolaylaştıran insan emeğinin bir harikası Taşyol... Son durağımız, Kemaliye’nin son fotoğraflarını çekmek ve inanılmaz bir azimle yapılan Kayabaşı'nda 85 basamakla çıkılan Bekir Taştan Evi olacak. Yöresel  el ürünlerinin zengin olduğu Kemaliye’de alışveriş için serbest zaman. Otelimize dönüş. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.  

19 Ekim 2020, Pazartesi : KEMALİYE ( EĞİN ) – OCAK KÖYÜ – ARAPGİR – KEBAN BARAJ GÖLÜ – ÇIRÇIR ŞELALESİ – ELAZIĞ 

Sabah kahvaltısı sonrası belirlenen saatte otelden ayrılış. Ocak Köyü'ne doğru yol alıyoruz. Yol güzergahımızda, efsane valimiz Recep Yazıcıoğlu’nun örnek  mücadelesi ile yapılan ve Ayşe Kulin’in Köprü kitabına ve filme  konu olan Yazıcıoğlu köprüsünün hikayesini yerinde dinleyeceğiz. Ocak Köyü’nde Alevi kültürünün yansımalarını görecek ve bilgi alacağız. Ocak köyü önceleri "Şeyhler Köyü" adı ile tanınırmış. Köyün kurucusunun manevi dünyasına candan bağlı olanlar Ocak Köyü adı yerine, genelde "Hıdır Abdal Sultan Ocağı" ismini kullanırlar. Köyde bulunan "Hıdır Abdal Sultan Türbesi" bu köye manevi yönden ayrı bir önem kazandırmıştır. Bu türbe ve çevresindeki külliye, köyün sosyal ve kültürel yönden gelişmişliğinin güzel bir örneğidir. Ocak Köyü Özel Müzesi köy halkından Mustafa Gürer'in şahsî girişim ve katkılarıyla kurulmuştur. 07.02.1996 tarihinde özel müze statüsüne kavuşmuştur. Yöredeki etnografik nitelikli eserlerin korunması ve gelecek kuşaklara tanıtımının yapılması amaçlanmıştır. Bu müze Kültür Bakanlığı'nın denetiminde Erzincan'da kurulmuş tek özel müzedir. Türkiye’nin ilk köy müzesi, Ali Gürer Müzesi'ni görecek, cem evinde Alevilik hakkında söyleşi yapacak, çaylarımızı içtikten sonra eski konakları ile önem taşıyan Arapgir üzerinden Fırat/Karasu Nehri ve vadisinin güzel görüntüleri arasında şirin ilçemiz Keban’a ulaşacağız. Muhteşem bir manzaraya sahip Fırat Irmağı'nın eşsiz manzarası eşliğinde, Çırçır Şelalesi'nde çaylarımızı yudumluyoruz. Zamanımız kalırsa sürprizimiz olacak sizlere. Elazığ’da bulunan otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

20 Ekim 2020, Salı : ELAZIĞ – HARPUT – BATTALGAZİ – MALATYA 

21 Ekim 2020, Çarşamba : MALATYA – DARENDE – GÜNPINAR – İZMİR  

Otelimizde edeceğimiz sabah kahvaltısı sonrasında çıkış işlemlerimizi yapıyoruz. İlk olarak alışveriş için serbest zaman sonrasında otuz yapraklı gül şehri olarak anılan bir tarih ve kültür şehri olan Darende’ye hareket ediyoruz. Darende’de özellikle, Zaviye Mahallesi'nde bulunan birçok tarihi eseri panaromik olarak gezeceğiz. Zengibar Kalesi, Eski Çarşı (Bedesten), Şeyh Hamid-i Veli (Somuncu Baba) Camii ve Külliyesi, füzeyi andıran minaresiyle ünlü Abdurrahman Erzincani Camii, Balaban Evleri, Tohma Çayı üzerinde bulunan tarihi taş köprüleri ve Kudret Hamamı’nı (Gevr hamamı) sayabiliriz. Son olarak, görenlerin hayranlıklarını gizleyemedikleri ünlü Günpınar Şelalesi’ni görüyoruz. Malatya’ya Havalimanı'na hareket ediyoruz. Sun Express Havayolu ile saat 17.55'de İzmir’e hareket ediyoruz. Saat 19.45'de İzmir’e varış ve turumuzun sonu.

Bu Turun Tarihleri

17-21 Ekim  2020, 4 Gece 5 Gün

 

 

Ücret Bilgileri

TUR FİYATI NAKİT TAKSİT
İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI 1795 TL 325 TL X 6 Taksit
TEK KİŞİLİK ODA 2175 TL 395 TL X 6 Taksit

 

 

 

                     *** ÇOCUK İNDİRİMLERİ İKİ YETİŞKİNİN YANINDAKİ KONAKLAMALARDA GEÇERLİDİR.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • İzmir – Sivas Pegasus HY. & Malatya – İzmir Sun Express uçak bilet bedeli
 • Programda belirtilen tüm ulaşım hizmetleri, şehir ve çevre turları 
 • Kemaliye’de Bozkurt Otel’de vb. 2 gece konaklama
 • Elazığ’da Ramada Hotel’de vb. 1 gece konaklama
 • Otellerde alınacak olan sabah kahvaltıları ( 3 )
 • Otellerde alınacak akşam yemekleri ( 3 )      
 • Tursab seyahat güvence paketi
 • Profesyonel kokartlı rehberlik hizmeti
 • İkramlar           

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • İlk gün alınacak sabah kahvaltısı
 • Karanlık Kanyonda tekne turu
 • Otellerde yapılacak olan ekstra harcamalar
 • Öğle yemekleri ve yemeklerde alınan tüm içecekler
 • Son gün alınacak akşam yemeği
 • Müze-Ören yeri ve Milli Park giriş ücretleri
 • Konaklama vergisi ( 01.04.2020 tarihinde yürürlüğe girmiştir )

Önemli Notlar

 • Rezervasyonlar ön ödeme ile kesinleştirilir. Ön ödemesi alınmayan rezervasyonları iptal etme hakkı acentemizde saklıdır.
 • Uçak yerlerimiz grup olarak 26 kişi ile sınırlıdır. Yerlerimiz dolduğunda sistem üzerinden bilet kesilir ve ücret farkı yolcuya yansıtılır.
 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Pegasus & Sun Express Havayolları’ndan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Havayolunun yapacağı grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet, vb.) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Pastoral Tour, gerekli gördüğü durumlarda, programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 • Turumuzun gerçekleşebilmesi için 20 kişinin katılımına ihtiyaç vardır. Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Pastoral Tour yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar.
 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu bagajın ağırlığı 7 kg.’ı geçmemelidir.
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman kimliğinizde yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlimize bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemden Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikayetlerden acentemiz ve rehberimiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Yıldızları ve standartları aynı kalmak koşulu ile kalınacak otellerde değişiklik yapılabilir

   

YUKARI