ANADOLU'NUN AZ BİLİNEN ZENGİNLİKLERİ VE UNESCO DÜNYA MİRASLARIMIZ

TURLARIMIZ YENİ DÖNEM KURALLARINA GÖRE DÜZENLENMİŞTİR

17 Ekim 2020, Cumartesi:  İZMİR  – SİVAS – DİVRİĞİ – KEMALİYE ( EĞİN )

Sabah saat 05.00'da İzmir Adnan Menderes Havalimanı iç hatlar Pegasus kontuarında buluşma. 06:30 uçağı ile Sivas’a hareket. Saat 08:40 da Sivas’a varış özel aracımıza yerleşme. Alınacak sabah kahvaltısı (ekstra) sonrasında şehir turu: Sivas’ta Selçuklu ve Osmanlı Dönemi mimari eserlerini (Gök Medrese – Çifte Minareli Medrese) ve Etnografya Müzesi'ni geziyoruz. Atatürk’ün Sivas Kongresi'ni yaptığı ve günümüzde müze olarak kullanılan binanın gezilmesi ve gerekli bilgilerin verilmesinden sonra Kangal üzerinden Balıklı Kaplıca hakkında bilgi alıyoruz. Daha sonra Divriği’ye yöneliyoruz. UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRAS LİSTESİ’nde yer alan Divriği Ulu Camii ve Darüşşifa’yı gezip; Divriği Kalesi, Divriği Konaklar ve taş evleri göreceğiz. Bugünkü son durağımız ismi Eğin iken Mustafa Kemal Atatürk’e atfen Kemaliye olarak değiştirilen, Çevre ve Kültür Değerlendirme ve Tanıtma Vakfı tarafından özgün mimarisi ve dokusuyla UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRAS LİSTESİ’ne aday gösterilen Kemaliye. Divriği'den Kemaliye‘ye giden yol üzerinde Karanlık Kanyon’dan yani dünyanın 2. büyük kanyonundan geçeceksiniz. Bu kanyonun ülkemizde olduğunu biliyor muydunuz? Kemaliye halkı yaklaşık 130 yıl boyunca taşı oyarak 2002 / 21yılında tamamlayabilmişlerdir. Kanyona paralel bir şekilde uzanan, çevre ilçelerle koylere ulaşımı büyük ölçüde kolaylaştıran insan emeğinin bir harikası Karanlık Kanyon ve Taşyolu, görkemli güzelliği ile, sizleri bekliyor. Otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. 

18 Ekim 2020, Pazar: KEMALİYE ( EĞİN ) – MANİ YOLU KARANLIK KANYON TEKNE TURU - DOĞA VE TARİH MÜZESİ – KÜLTÜR MİRASI APÇAĞA KÖYÜ – BEBİK KAHVESİ – KEMALİYE

Otelimizde edeceğimiz sabah kahvaltısı sonrasında Kemaliye’yi dolaşmaya başlıyoruz. Tarihi Kemaliye sokaklarında bölgeye özgü evlerin arasında yapacağımız zamana yolculuk sonrasında dinlenmek üzere Lökhane’de Bebik kahvelerimizi yudumluyoruz. Zincirli Kaya, Tarihi Taş Dibi Camii, Seytali Parkı, Medrese, Değirmen ve Tübitak tarafından desteklenen Doğa Tarih Müzesi'ni geziyoruz. Nihayet  Mani Yolundayız. “Eğin'in erkekleri iş imkanı kısıtlı olduğu için çalışmaya büyük şehirlere gider, hanımları da uzun yıllar yalnız kalır, bu yalnızlık zamanlarında özlemlerini manilere dökmüş ve mani yolunun yapılmasında başrol oynamışlardır.” Öğle yemeğimiz, Kültür Bakanlığı tarafından, tarihi dokusu bozulmadan günümüze kadar gelebildiği için ödüle layık görülen Apçağa Köyü'nde. Yemeğimizi köy evinde yöresel ürünlerden oluşan menü şeklinde alabiliriz. Kemaliye‘den Divriği'ye giden yol üzerinde bulunan Karanlık Kanyon dünyanın sayılı büyük kanyonlarından. Bu kanyonun ülkemizde olduğunu biliyor muydunuz?  Kemaliye’nin Taşyolu...Kemaliye halkı yaklaşık 130 yıl boyunca taşı oyarak 2002 yılında kanyona paralel bir şekilde uzanan, çevre ilçelerle köylere ulaşımı büyük ölçüde kolaylaştıran insan emeğinin bir harikası Taşyol... Son durağımız, Kemaliye’nin son fotoğraflarını çekmek ve inanılmaz bir azimle yapılan Kayabaşı'nda 85 basamakla çıkılan Bekir Taştan Evi olacak. Yöresel  el ürünlerinin zengin olduğu Kemaliye’de alışveriş için serbest zaman. Otelimize dönüş. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.  

19 Ekim 2020, Pazartesi : KEMALİYE ( EĞİN ) – OCAK KÖYÜ – ARAPGİR – KEBAN BARAJ GÖLÜ – ÇIRÇIR ŞELALESİ – ELAZIĞ 

Sabah kahvaltısı sonrası belirlenen saatte otelden ayrılış. Ocak Köyü'ne doğru yol alıyoruz. Yol güzergahımızda, efsane valimiz Recep Yazıcıoğlu’nun örnek  mücadelesi ile yapılan ve Ayşe Kulin’in Köprü kitabına ve filme  konu olan Yazıcıoğlu köprüsünün hikayesini yerinde dinleyeceğiz. Ocak Köyü’nde Alevi kültürünün yansımalarını görecek ve bilgi alacağız. Ocak köyü önceleri "Şeyhler Köyü" adı ile tanınırmış. Köyün kurucusunun manevi dünyasına candan bağlı olanlar Ocak Köyü adı yerine, genelde "Hıdır Abdal Sultan Ocağı" ismini kullanırlar. Köyde bulunan "Hıdır Abdal Sultan Türbesi" bu köye manevi yönden ayrı bir önem kazandırmıştır. Bu türbe ve çevresindeki külliye, köyün sosyal ve kültürel yönden gelişmişliğinin güzel bir örneğidir. Ocak Köyü Özel Müzesi köy halkından Mustafa Gürer'in şahsî girişim ve katkılarıyla kurulmuştur. 07.02.1996 tarihinde özel müze statüsüne kavuşmuştur. Yöredeki etnografik nitelikli eserlerin korunması ve gelecek kuşaklara tanıtımının yapılması amaçlanmıştır. Bu müze Kültür Bakanlığı'nın denetiminde Erzincan'da kurulmuş tek özel müzedir. Türkiye’nin ilk köy müzesi, Ali Gürer Müzesi'ni görecek, cem evinde Alevilik hakkında söyleşi yapacak, çaylarımızı içtikten sonra eski konakları ile önem taşıyan Arapgir üzerinden Fırat/Karasu Nehri ve vadisinin güzel görüntüleri arasında şirin ilçemiz Keban’a ulaşacağız. Muhteşem bir manzaraya sahip Fırat Irmağı'nın eşsiz manzarası eşliğinde, Çırçır Şelalesi'nde çaylarımızı yudumluyoruz. Zamanımız kalırsa sürprizimiz olacak sizlere. Elazığ’da bulunan otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

20 Ekim 2020, Salı : ELAZIĞ – HARPUT – BATTALGAZİ – MALATYA 

21 Ekim 2020, Çarşamba : MALATYA – DARENDE – GÜNPINAR – İZMİR  

Otelimizde edeceğimiz sabah kahvaltısı sonrasında çıkış işlemlerimizi yapıyoruz. İlk olarak alışveriş için serbest zaman sonrasında otuz yapraklı gül şehri olarak anılan bir tarih ve kültür şehri olan Darende’ye hareket ediyoruz. Darende’de özellikle, Zaviye Mahallesi'nde bulunan birçok tarihi eseri panaromik olarak gezeceğiz. Zengibar Kalesi, Eski Çarşı (Bedesten), Şeyh Hamid-i Veli (Somuncu Baba) Camii ve Külliyesi, füzeyi andıran minaresiyle ünlü Abdurrahman Erzincani Camii, Balaban Evleri, Tohma Çayı üzerinde bulunan tarihi taş köprüleri ve Kudret Hamamı’nı (Gevr hamamı) sayabiliriz. Son olarak, görenlerin hayranlıklarını gizleyemedikleri ünlü Günpınar Şelalesi’ni görüyoruz. Malatya’ya Havalimanı'na hareket ediyoruz. Sun Express Havayolu ile saat 17.55'de İzmir’e hareket ediyoruz. Saat 19.45'de İzmir’e varış ve turumuzun sonu.

Bu Turun Tarihleri

17-21 Ekim  2020, 4 Gece 5 Gün

 

 

Ücret Bilgileri

TUR FİYATI NAKİT TAKSİT
İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI    
TEK KİŞİLİK ODA    

 

 

 

                     *** ÇOCUK İNDİRİMLERİ İKİ YETİŞKİNİN YANINDAKİ KONAKLAMALARDA GEÇERLİDİR.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • İzmir – Sivas Pegasus HY. & Malatya – İzmir Sun Express uçak bilet bedeli
 • Programda belirtilen tüm ulaşım hizmetleri, şehir ve çevre turları 
 • Kemaliye’de Bozkurt Otel’de vb. 2 gece konaklama
 • Elazığ’da Ramada Hotel’de vb. 1 gece konaklama
 • Otellerde alınacak olan sabah kahvaltıları ( 3 )
 • Otellerde alınacak akşam yemekleri ( 3 )      
 • Tursab seyahat güvence paketi
 • Profesyonel kokartlı rehberlik hizmeti
 • İkramlar           

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • İlk gün alınacak sabah kahvaltısı
 • Karanlık Kanyonda tekne turu
 • Otellerde yapılacak olan ekstra harcamalar
 • Öğle yemekleri ve yemeklerde alınan tüm içecekler
 • Son gün alınacak akşam yemeği
 • Müze-Ören yeri ve Milli Park giriş ücretleri
 • Konaklama vergisi ( 01.04.2020 tarihinde yürürlüğe girmiştir )

Önemli Notlar

ÖNEMLİ HATIRLATMALAR

•           Rezervasyonlar ön ödeme ile kesinleştirilir. Ön ödemesi alınmayan rezervasyonları iptal etme hakkı acentemizde saklıdır.

•           Uçak yerlerimiz grup olarak 18 kişi ile sınırlıdır.

•           Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Sun Express ve Pegasus Havayolları’ndan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan, yapacağı grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet, vb.) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

•           Acentemiz gerekli gördüğü durumlarda, programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını, konaklama yapılacak otelleri ve uçulacak olan havayolunu değiştirebilir.

•           Pandemi nedeniyle tura tek kişi olarak katılan konuklarımıza oda arkadaşı bulma konusunda yardımcı olamıyoruz. Bu nedenle konuklarımızın oda arkadaşları ile birlikte kayıt yaptırması veya tura sngl yolcu olarak katılabilmesi söz konusudur.

•           Turlarımıza katılan konuklarımız 1618 sayılı yasaya göre sigortalanır. Bu sigorta sadece ani rahatsızlık, kaza vs. kapsar. Kronik hastalıkları kapsamaz. Ayrıca covid 19 ile ilgili rahatsızlıklar sigorta kapsamı dışındadır.

•           Tur sırasında veya sonrasında olabilecek rahatsızlıklardan acentemiz sorumlu değildir. .

•           Yeni düzenlemeye göre uçak yolculuğu için HES kodu alma zorunluluğunuz vardır.

•           Uçak içine kabin bagajı alınmamaktadır. Yolculuk esnasında her yolcunun 15 kg. + 6 kg bagaj hakkı vardır. Uçak içine el çantası, bilgisayar çantası ve evrak çantasından sadece biri alınmaktadır.

•           Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman kimliğinizde yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlimize bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

•           Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz ve rehberimiz kesinlikle sorumlu değildir.

•           Tur İptallerinde; yerinize yolcu bulunması durumunda ücretler kesintisiz iade edilir. Yerinize yolcu bulunamaz ise iptal koşulları devreye girer.

•           Yıldızları ve standartları aynı kalmak koşulu ile kalınacak otellerde değişiklik yapılabilir

•           Müze kartlarınızı yanınızda bulundurmanız tavsiye edilir.

•           Tur katılımcılarımız covid sürecini ve yasal süreçlerini bildiğini ve bilgilendirildiğini kabul etmiş sayılır.

 

PANDEMİ SONRASI NORMALLEŞME SÜRECİNDE

ACENTEMİZCE TURLARDA UYGULANACAK KURALLAR

Değerli Konuklarımız;

Covid-19 salgını bizleri uzun süredir evde kalmaya zorunlu kılmıştır. Bu uzun süreçte sizlere sık sık haberleşemedik. Bunun nedeni sizi ihmal ettiğimiz için değil. Önümüzdeki günlerde neler olabileceğini görememekten kaynaklandı. Hepimizin bildiği gibi bu olay hiçbirimizin bilemediği bilemeyeceği boyutlarla devam etti. Bu süre içinde  yeni şeyler öğrendik, deneyimledik, hayaller kurmayı sürdürdük, gitmekte ve gelmekte olanı görmeyi amaçladık ve uygulamaya çalıştık. İçimizdeki keşif duygusu hepimizi hızlı bir şekilde tekrar seyahat etme tutkusuna yöneltecektir diye düşünüyoruz. Bundan böyle  sektörümüzün devamlılığı için alacağımız önlemlerle iş hayatımıza devam edeceğiz. Bu bağlamda yurt içi turlarımızda alacağımız önemlere ilişkin açıklamalar aşağıda belirtilmiştir.

Ağustos 2020 tarihinden itibaren organize ettiğimiz yeni dönem gezilerimizle, her zaman olduğu gibi güven ve kalite standardımıza, alacağımız yeni önlemlerle yolumuza devam edecek ve ülkemizi tanımaya ve tanıtmaya  bıraktığımız yerden devam edeceğiz.

Aşağıda belirtilen tüm önlemler şu an ki mevcut şartlar için geçerlidir.  İlerleyen günlerde Sağlık Bakanlığı ya da Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın yayınlayacağı yeni genelge ve bu genelgenin şartlarına göre yeniden düzenleme yapılabilir ve/veya kurallar değişiklik gösterebilir.

* Turlarımızda kullanılacak olan araçlarımız tura başlamadan önce  içi ve dışı dezenfekte edilecektir.

* Turlarımızda kullanılacak olan araçlarımızda tüm program boyunca araç girişinde konuklarımız için el dezenfektanları bulundurulacaktır.

* Araçlarımızda tur boyunca tüm konuklarımız maske takmak zorunluluğundadır.

*Araçlarımızda sosyal mesafe kurallarına uygun  şekilde düzenleme yapılacaktır.

* Araçlarımız günlük programını tamamladıktan sonra  açık bir alanda havalandırılacak ve ertesi günkü  programına başlamadan önce yeniden dezenfekte edilecektir.

*Araçlardaki klimaların  %99 güvenli olacak şekilde teknik bakım ve değişiklikleri yapılmıştır.

*Bakanlık ve ilgili mercilerin belirlediği hijyen kriterleri doğrultusunda tüm yaz ve şehir otelleri kademeli olarak açılmaya başlamıştır. Aynı uçuşlarda olduğu gibi otel konaklamalarında da izolasyon süreçlerine önem verilecek olup konaklama sırasında tüm önlemleri alarak sizlerin sağlığı için gerekliliklerin yerine getirildiğinden emin olabilirsiniz.

*Otellerde, sosyal mesafenin korunması adına öngörülen planlama ve ağırlama kurallarının uygulanması sağlanacaktır.

*Klima ve/veya havalandırma sistemi temizliği ve dezenfeksiyonu konusunda bilgi istenecektir

*Kapalı mekanların sık sık havalandırılması sağlanacaktır

*Mümkünse 24 saat boş kalmış, havalandırılmış odaların, değilse mutlaka check-out saatinde boşaltılmış ve hijyenik temizliği yapılmış odaların verilmesi istenecektir.

*Fiziki anahtar dağıtımı yapılması gerektiğinde rehberimiz anahtarları dezenfekte ederek misafirlerimize teslim edecektir.

*Açık büfe tercih edilmeyecek. Başka bir alternatif olmadığı durumlarda ise ek önlemlerle hijyen koşullarını yerine getirmeleri istenecektir.

*Konuklarımız, bavul taşıma haricinde merdiven kullanmaya yönlendirilecektir.

 Uçaklı Turlarda;

*Havaalanları her türlü temizlik kuralına uygun olarak yolcularını beklemektedir.

*Girişte ve çıkışta dezenfektanlar bulunmaktadır.

*Koltuklar sosyal mesafe kuralına uygun şekilde düzenlenmiştir.

*Havaalanlarında ve uçaklarda maske zorunluluğu vardır.

*Kontuarlarda sosyal mesafe dikkate alınarak hizmet verilmektedir.

*Yolcularımızın uçuş kartlarını el değmeden makinalardan almalarını sağlayacak sistem uygulanmaktadır.

*Uçağa binişlerde yolcular koridorlarda birikme olmayacak şekilde büyük numaralardan küçüğe doğru uçağa alınmaktadır.

*Uçaklardaki havalandırma sistemleri %99 güvenli olacak şekilde teknik bakım ve değişiklikleri yapılmıştır.

*Öncelikle uçaklarda orta koltuklar boş bırakılmaktadır. Kapasite arttığında yolcular orta koltuklara serpiştirilecektir.

*Uçaklara el bagajı alınmayacaktır. El bagajı normal bagajınızla birlikte teslim edilecektir. Bagaj hakkınız toplam 15 kg+ 6 kg dır.

*Uçaklar kalkışta ve inişte dezenfekte edilmektedir.

 

YUKARI