NOT: Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya site üzerinden benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.

ANDREA BOCELLI KONSERİ - TOSCANA VE ORTAÇAĞ KASABALARI

KONSER BİLETİ DAHİL

1.GÜN  : BOLONA / LUCCA / MONTECATİNİ

Bologna Havalimanına indikten sonra bizi bekleyen tur aracımızla buluşuyoruz ve  TOSCANA turumuza LUCCA şehrinden başlıyoruz. 40 dakikalık bir yolculuk sonra sında İtalya'da tamamıyla surlar ile çevrili olan tek şehir  olan Lucca şehrini geziyoruz. 1504 yılında Alessandro Farnese tarafından şehre giriş çıkışları kontrol altına almak ve düşman saldırılarından korunmak için yapımına başlanan şehir duvarları 1645 yılında tamamlanabilmiş. Surlarda yer alan şehir giriş kapıları San Donato, Santa Maria ve San Pietro'ya ilaveten Fransız işgali sırasında Napoleon'un kız kardeşi Elisa'ya atfen yeni bir kapı, Porta Elisa kapısı açılmıştır. Daha sonra San Jacabo ve Sant'Anna kapıları da ilave edilerek surların üstüne yüzlerce ağaç dikilmiştir. Lucca gezimiz sonrası 3 gece kalacağımız Montechatini'deki otelimize geçiyoruz.

 2.GÜN :  MONTECHATİNİ / ST GİMİGNANO/SIENA / MONTECHATİNİ

Kahvaltının ardından, Toscana’nın kalbi sayılan San Gimignano turumuzu gerçekleştiriyoruz. Yüz adet kulesi ile ünlü kasabada inanılmaz güzellikte eserlerle karşılaşıp hayran olacaksınız. San Gimignano, ortaçağ'da Roma'ya  giden hacıların mola yeri iken, daha sonra haç rotası değişmiş ve nüfusu yarıya inmiştir. Kasabada kalanlar gerçekten kenti çok iyi korumuştur. Daha sonra San Gimignano turizm ve şarap üretimi sayesinde gelişmiştir. Kentin siluetinde uzun kuleler dikkat çekmektedir. Orjinalinde 76 adet olan kuleden günümüzde, geriye sadece 14 tane kalmıştır. Bu penceresiz kuleler sahiplerinin servetini ve gücünü temsil eder. Ana meydan Piazza del Duomo'da yer alan Palazzo Vecchio del Podesta'nın kulesi Torre della Rognosa ise kasabanın en eskisidir. Palazzo del Popolo belediye sarayı ise bir diğer görülecek yerdir. Via San Matteo ve Via San Giovanni şarap ve diğer bölgesel ürünlerin satıldığı kalabalık sokaklarda gönlünüzce güzel saatler geçirebilirsiniz. Siena :Orta Çağ’dan kalma dar sokakları, ufak caddeleri ve Avrupa’nın en büyük meydanı olarak kabul edilen Campo Meydanı ile ünlüdür. İtalya’nın keyifli yemeklerini tatma imkânına sahip olacağınız Siena, Toscana Bölgesi’nin görülmeye değer şehirlerinden bir tanesidir. Konaklama otelinizde.

3.GÜN :  CINQUE TERRA BÖLGESI

Sabah kahvaltıdan sonra Italyanın karayolu ulaşımı olmayan sadece demir yoluyla ulaşım sağlanan saklı hazinelerinden Cinque Terra bölgesini ziyaret ediyoruz.Öncelikle La Spezia’ya gidiyor ve çok kısa bir tren yolculuğundan sonra Rio Maggioreye varıyoruz. (7 dk) Inanılmaz güzellikte  deniz manzaralı ve muhteşem kayalıklardaki evleriyle meşhur bu bölgede rehberimiz eşliğinde gezdikten sonra Manoralaya varıyoruz yine trenle (25 dk) .Bu çok tatlı balıkçı köyünde küçük restaurantlarda deniz mahsüllerini tadabilir yörenin güzel balıklarından,kalamar v.b.  sipariş verebilir, bölgenin şaraplarını yudumlayabilirsiniz. Daha sonra ise son durağımız olan ve  İtalyan Rivierası'ndaki en gerçek "balıkçı köylerinden" biri olmaya devam eden Vernezzaya geçiyoruz. (30 dk trenle) Buradaki  rehberli gezimiz sonrası La Speziaya geri dönüyoruz (19 dk trenle)

PIENZA / ANDREA BOCELLI KONSER GECESİ

Bugün kahvaltıdan sonra sonra Rönesans’ın en iyi planlanmış şehirlerinden biri olarak kabul edilen Pienza’da kısa bir gezinti yapacağız…Pienza, Pecorino peynirleri, harika manzaraları ve dükkanları ile ünlüdür. Şehrin merkezindeki pazar ve mağazalardan alışveriş imkanı için serbest saatlerimiz olacak. Aksam saat 17:00 de konser alanına aracımızla hareket edeceğiz ve muhteşem bir konser bizi bekliyor.              

4.GÜN : BOLOGNA  / İSTANBUL

             Sabah kahvaltısından sonra rehberimizin belirlediği saate kadar serbest zaman ve Bolognaya hareket ediyoruz. Bologna                    şehir turu sonrası havalimanına transfer oluyoruz

 

Bu Turun Tarihleri

21 / 25 Temmuz 2020 4 Gece, 5 Gün

Ücret Bilgileri

TUR ÜCRETİNE DAHİL HİZMETLER

 • TÜM TRANSFERLER VE BELİRTİLEN TÜM ŞEHİR TURLARI
 • TÜRKÇE PROFESYONEL REHBERLİK
 • MONTECHATINI BÖLGESİ 4* OTELDE 4 GECE ODA KAHVALTI KONAKLAMA
 • TREN BİLETLERİ
 • ANDREA BOCELLİ KONSER BİLETİ 5. CATEGORY
 • TÜRSAB ZORUNLU SEYEHET SİGORTASI 
 • Category 1 + € 230
  Category 2 + € 195
  Category 3 + € 150
  Category 4 + € 90
  Category 5 Fiyata Dahil

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER :  Uçak Bileti, Öğle ve akşam yemekleri ve yemeklerde alınan her türlü içecek, Vize ücreti, Otellerde yapılacak tüm ekstralar, Yurtdışı çıkış harcı

      
 

 

Önemli Notlar

YUKARI