APHRODİSİAS ANTİK KENT GEZİSİ

AFRODİT ADINA YAPILMIŞ KENT SİZLERİ BÜYÜLEYECEK

Sabah 07.30’da Karşıyaka Bostanlı İskelesi, saat 08.00’de Alsancak Lozan Meydanında gezginlerimizle buluşuyoruz.  Yol üzerinde vereceğimiz kahvaltı molasının ardından (ekstra) Aydın- Nazilli-Kuyucak yolunu izleyerek, (yaklaşık 230 km.) Karacasu ilçesine doğru gidiyor, Geyre yolundan Aphrodisias’a ulaşıyoruz. 

Aphrodisias, oldukça iyi korunmuş, adını aldığı tanrıça Afrodit’e adanmış tapınağı, barındırdığı zengin kalıntıları ve benzersiz buluntuları ile sizi şaşkınlığa uğratacak bir antik kent. 1960 yılında ünlü fotoğrafçı Ara Güler’in macera dolu bir seyahati esnasında tesadüfen keşfettiği, dönemin ünlü arkeologlarından Kenan Erim’in kazılarını başlattığı ve ömrünü adadığı Afrodisias kentini gezmeye doyamayacaksınız. Bu görkemli kentte, 30 bin kişilik stadyum, Aphrodit Tapınağı, Piskopos Sarayı, Odeon, Hadrianus hamamları, on bin kişilik tiyatro, dört sütunlu yapı, Sebasteion Tapınağı göreceğimiz yerler arasında.

Ören yeri gezimizin ardından, Aphrodisias’tan çıkan eserlerin sergilendiği Afrodisias Müzesi’ni ziyarete gidiyoruz. Müze, Afrodisias antik kenti kazılarında ortaya çıkartılan eserlerin sergilendiği ve müze ile ören yerinin iç içe olduğu ender müzelerdendir. Teşhir edilen heykeltıraşlık eserleri yönünden oldukça zengindir. Bu yönüyle önemli bir arkeoloji müzesidir.

Müzeden çıkmadan önce hemen solda Aphrodisias kentinin ortaya çıkmasını sağlayan Arkeolog Prof. Dr. Kenan T. Erim‘in bronz büstünü görüyor ve kendisini saygıyla anıyoruz.

Biraz geç öğle yemeği molamızın için pideleri ile meşhur Aydın’ın Karacasu ilçesine gidiyoruz. Leziz pidelerin tadına baktıktan sonra ünü yurtdışına taşmış olan Aydın ilinin Karacasu ilçesinde el yapımı çömlek eserleri üretim aşamasında izlemek ve testi, güveç, bardak hatta damacana gibi ürünleri arzu edenlerin satın alabilmesi için serbest zaman veriyoruz. Burada kullanım ya da dekoratif amaçlı bulabileceğiniz birçok ürün bulunmaktadır.

Akşam üzeri saatlerinde İzmir’e dönüş için yola koyuluyoruz. İzmir'e varış ve turumuzun sonu... 

Bu Turun Tarihleri

21 Ekim 2023 Cumartesi

Ücret Bilgileri

Kişi Başı : 650 TL

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Programda belirtilen tüm ulaşım hizmetleri (Araç, kişi sayısına göre belirlenecektir.)
 • Profesyonel Rehberlik hizmeti

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Sabah kahvaltısı
 • Öğle yemeği
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Kişisel harcamalar, yemeklerde alınan içecekler

 

Önemli Notlar

 • Turlarımızda araç seçimi katılımcı sayısına göre belirlenmektedir.
 • Günübirlik turlarda araçta koltuk numarası verilmez.
 • Turumuzun gerçekleşebilmesi için gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Pastoral Tour yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar.
 • Acentemiz ve rehberimiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapabilir.
 • Müze kartınızı yanınızda bulundurmanız tavsiye edilir.
YUKARI