NOT: Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya site üzerinden benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.

ATAMIZIN İZİNDE CUMHURİYET DÖNEMİ ANKARA'SI

1. GÜN : İZMİR / ANKARA

Sabah saat 08.30'da Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminali THY kontuarında buluşma ve saat 10.05'de Ankara’ya hareket. Saat 11.15'de Ankara’ya varış. Aracımıza transfer. Galatlardan Roma İmparatorluğu’na, Selçuklulardan Osmanlılara kadar tarihi şekillendirmiş birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Ankara, cumhuriyetin kuruluş yıllarında küçük bir şehirdir. Başkent olması ile beraber geçen yıllar ile birlikte dev bir metropol olarak şekillen bu şehirde ilk olarak alınacak öğle yemeği sonrasında Ankara Rasattepe (Anıttepe) de bulunan Türk Kurtuluş Savaşı'nın, inkılapların önderi Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk cumhurbaşkanı BAŞKOMUTAN GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ün ebedi istirahatgahı olan ANITKABİR ziyaretimizi gerçekleştireceğiz. Anıtkabir’de Aslanlı yolun başında İstiklal ve Hürriyet Kuleleri ve bunların önlerinde yer alan Kadın ve Erkek heykel gruplarını görüp yolun sonunda bulunan Barış Kulesi, Zafer Kulesi, İsmet İnönü Mozolesi ve 23 Nisan Kulesi'nde sergilenen eserler görüldükten sonra Atamızın huzuruna, Mozole'ye çıkıyoruz. Sonrasında Atatürk ve Kurtuluş Savaşı Müzesini gezecek ve Anıtkabir'e veda edeceğiz. Panoramik şehir turumuzda, Çankaya’da bulunan elçilik binaları, Pembe Köşk, eski Cumhurbaşkanlığı Konutu göreceğimiz yerler arasında bulunmaktadır. Otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

2. GÜN : ANKARA

Kahvaltı sonrası belirlenen saatte buluşma. Bugün ki programımıza ilk olarak Hititler Döneminden kalma ve Ankara'nın en hakim noktası olan Ankara Kalesi gezimizle başlıyoruz. İç kale ve dış kaleyi gezildikten sonra Kalenin dış duvarlarına yakın Tarihi Mahmut Paşa ve Kurşunlu Hanın günümüzdeki hali olan ve 1997 yılında “Avrupa`nın en iyi müzesi ödülüne layık görülen ve Anadolu’muzun ilk çağlarından günümüze miras kalan çeşitli dönemlere ait bulguların sergilendiği Anadolu Medeniyetleri Müzesi’ni geziyoruz. Müzede Paleolitik Çağ'dan başlayarak Osmanlı Dönemine kadar sergilenen bütün eserleri görebileceğiz. Ankara Kalesi'nin ana giriş kapısının karşısında, eskiden At Pazarı olarak bilinen mevkide yer alan Çengel Han adlı tarihi kervansarayda yer alan Rahmi Koç Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Müzede, 1850'li yıllardan itibaren sanayide kullanılan araçlar, ilk daktilo, ilk televizyon gibi çeşitli elektronik araçlar; denizcilik, havacılık, karayolu taşımacılığı gibi alanların geçmişine ait objeler sergilenmektedir. Yakın tarihimizin acı hatıralarını barındıran insanı duygulandıran Ulucanlar Cezaevi Müzesi’ni göreceğiz. Zindanlar, koğuşlar, tecrit odaları, kapalı görüş yeri… bir dönem kaç kişinin can verdiği bilinmeyen dar ağacı…  Neşet Ertaş’ın hapishanelere güneş doğmuyor türküsü burada daha bir anlam kazanıyor. Her şey çok gerçekçi… Cezaevi ziyaretimiz sonrası eski Ankara’yı görmek üzere Samanpazarı’na gidiyoruz. Samanpazarı’nda; bakırcılar, pirinççiler, ferforje atölyeleri, antikacılar, halı&kilimciler gibi gezmesi çok keyifli dükkanlara ev sahipliği yapan, restore edilmiş eski Ankara evlerini göreceğiz. Ödüle layık görülmüş, restorasyon ve sokak sağlıklaştırma projeleri ile yeni bir çehre kazanmış; hem yerli hem de yabancı turistlerin Ankara’da en çok ziyaret ettikleri yer olmayı başarmış olan Hamamönü’nde sonlandırıyoruz. Hamamönü, Ankara’nın merkezi diyebileceğimiz bir noktada yer almasına rağmen kentin kalabalığı ve gürültüsünden tamamen uzak olması dolayısıyla kültürel ve tarihi doku içerisinde yer alan mekânlarıyla koşuşturmadan kaçarak sakin bir yer arayanların da gözdesi. Otelimize dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.              

3. GÜN : ANKARA - İZMİR

Kahvaltı sonrası belirlenen saatte otelimizden çıkış işlemlerimizi yapıyoruz. Ulus meydanındaki Ulus Zafer Anıtı'nı görecek ve resimleyeceğiz. Günümüzde Kurtuluş Savaşı Müzesi olarak da kullanılan I. Meclis binasına gidiyoruz. 23 Nisan 1920 ve 15 Ekim 1924 tarihleri arasında Cumhuriyetimizin ilan edildiği İstiklal Marşı'nın kabul edildiği, Ankara'nın Başkent olduğu, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün Cumhurbaşkanı seçildiği bu ilk ve önemli meclisi geziyoruz. Sonrasında günümüzde Türkiye Büyük Millet Meclisi ve Cumhuriyet Müzesi olarak kullanılan 1923 yılında mimar Vedat Tek tarafından inşa edilen II. Türkiye Büyük Millet Meclisi Binası'na gidiyoruz. 1924-60 yılları arasında Cumhuriyetimizin geliştiği, ATATÜRK ilke ve inkılaplarının gerçekleştirildiği, mimarlık harikası olan bu özel ve önemli müzeyi geziyoruz. Sonrasında Gazi Mustafa Kemal Atamızın naşına 1938'den 1953'e kadar ev sahipliği yapan Ankara Etnografya Müzesi'ni gezdikten sonra 15. yy’da inşa edilmiş olan Hacı Bayram Camii ve Türbesi’ni göreceğiz. Hacı Bayram, Ankara ve tüm Türkiye için önemli bir İslam önderidir ve cami Ankaralılar için bugün de önemini korumaktadır. Başkent’in merkezi Kızılay’da verilece serbest zaman sonrasında belirlenen saatte Ankara Esenboğa havalimanına geçiyoruz. Anadolu Jet HY kontuarında bilet işlemleri sonrasında saat 20.05 de İzmir’e uçuş. Saat 21.20 de İzmir’e varış ve turumuzun sonu.

Bu Turun Tarihleri

20 - 22 Nisan 2024  3 GÜN, 2 GECE

Ücret Bilgileri

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • İzmir / Ankara / İzmir THY veya Pegasus HY uçak bileti 
 • Ankara’daki tüm ulaşım hizmetleri
 • Programdaki tüm şehir turları ve çevre gezileri
 • Ankara’da merkezde 4* otelde 2 gece yarım pansiyon konaklama
 • Otelde alınacak sabah kahvaltıları ( 2 )
 • Otelde alınacak akşam yemekleri ( 2 )
 • Profesyonel kokartlı rehberlik hizmeti
 • Tursab seyahat güvence paketi

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Öğle yemekleri, yemeklerde alınan tüm içecekler
 • Otellerde yapılan bütün ekstra harcamalar
 • Müze, Ören yeri ve Milli Park giriş ücretleri

Önemli Notlar

 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri THY & Anadolu Jet Havayolları’ndan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Havayolunun yapacağı grev ve fors majör ( deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet, vb. ) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Pastoral Tour, gerekli gördüğü durumlarda, programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan havayolunu değiştirebilir.
 • Turumuzun gerçekleşebilmesi için 20 kişinin katılımına ihtiyaç vardır. Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Pastoral Tour yukarıda belirtilen programı iptal etme veya ücreti artırma hakkına sahiptir.
 • Uçak yolculuğu esnasında her 15 kilo hakkı ve kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu bagajın ağırlığı 7 kg.’ı geçmemelidir.
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman kimliğinizde yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlimize bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemden Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikayetlerden acentemiz ve rehberimiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Yıldızları ve standartları aynı kalmak koşulu ile kalınacak otellerde değişiklik yapılabilir.
 • Turlarımızda, araç seçimi katılımcı sayısına göre belirlenmektedir.
 • Müze kartınızı yanınızda bulundurmanız tavsiye edilir.

 

YUKARI