AVUSTURYA ALPLERİ, DAĞ TRENİ, KÖYLER, GÖLLER -SLOVENYA -TRİYESTE

ALMANYA-AVUSTURYA-SLOVENYA-İTALYA

15 Haziran 2024, Cumartesi : İZMİR  – MÜNİH – Prien Am Chiemsee – SALZBURG 

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar terminali Sun Express kontuarında saat 06.30 da buluşma. Check in ve gümrük işlemlerinin ardından saat XQ996 sefer sayılı uçak ile 08.20 de Münih’e hareket. Yerel saat ile 10.10 da Münih’e varış. Özel aracımıza transfer oluyor ve Münih şehir turumuzu yapıyoruz. Avrupa’nın en önemli sanat, teknoloji, finans, kültür, inovasyon, eğitim ve turizm merkezlerinden Bavyera eyaletinin başkentidir Münih. Şehir turumuzda ilk durak etrafı müzeler, kiliseler, dükkanlar, kafelerle çevrili, şehrin kalbinin attığı yer Marienplatz ve zarif kubbeleri, etkileyici çan kulesiyle ilgi çekici güzelliğe sahip Eski Belediye Binası (Altes Rathaus) görülecektir. Münih denilince ilk akla gelen yapılardan. Şehrin adeta sembolü Yeni Belediye Binası (Neues Rathaus), 14.yüzyıl gotik tarzda inşa edilmiş İsator Kapısı, yine Münih’in simgesi olarak kabul edilen Kral Ludwing’in altın mezarı ve birçok hazinenin sergilendiği Fraunenkirche (Meryemana Kilisesi) görüldükten sonra Prien Am Chiemsee’ye hareket edeceğiz.  Göl kıyısına geldikten sonra teknemize biniyor ve Wersay sarayının bir eşini üzerinde bulunduran Herreninsel Adasına gidiyoruz. Sarayı ve behçesini dışardan fotoğraflama şansımız olacak. Bu arada göl üzerindeki diğer ada Franninsel adasında da Manastırı görme imkanınız olacak. Bu eşsiz doğal güzelliklerden farklı bir güzelliğe doğru yolumuza devam edeceğiz. Doğasıyla, gölleriyle ünlü ve en önemlisi klasik müziğin duayeni Mozart’ın şehri Salzburg’a gidiyoruz. “Sound of music” filmini izlediyseniz Arnavut kaldırımlarıyla St. Peter manastırıyla Mirabell sarayıyla Salzburg kalesiyle ve en önemlisi 1300 yıllarından kalan Mozart’ın doğduğu eviyle ünlü. Avusturya Macaristan İmparatorluğunun ünlü Kraliçelerinden Sisi’ye mal olmuş Salzburg şehrine varıyoruz. Otelimize yerleşme ve geceleme. 

16 Haziran 2024, Pazar : SALZBURG  

Sabah kahvaltısının ardından Avusturya'nın tam ortasında yer alan 150.000 nüfuslu küçük bir şehri olan Salzburg’u geziyoruz. Peki yılda 5 milyon kişinin ziyaret ettiği Salzburg’u bu kadar cazip kılan nedir? Salzburg, ünlü besteci Mozart’ın sadece doğduğu şehir değil ayrıca yaşayıp en güzel bestelerini yarattığı yer olmasıyla birlikte tarihi binaları ile de görülmeye değerdir. Turumuza UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne eklenmiş Altstadt (eski şehir) bölgesinde yürüyüş yaparak başlıyoruz. Yürüyüşümüz sırasında 9. ve 10. yy kalma binaların halen nasıl dimdik ayakta kaldığına hayret edeceksiniz. Her binanın üzerinde yazan iki tarih göreceksiniz. Bu tarihlerden eski olanı binanın yapılış yılını, yeni olanı ise yenilenme yılını gösterir. Gezimize panoramik olarak Mirabel Sarayının bahçelerini, Salzburg Katedrali ve Avrupa’nın en yüksek kalelerinden biri olan Salzburg kalesini ziyaret ederek devam ediyoruz. Turumuzu tarihin en önemli yapıtlarından biri olan başkanlık sarayını dışardan ziyaret ederek sonlandırıyoruz. Konaklama otelimizde.  

17 Haziran 2024, Pazartesi: SALZBURG – ATTNANG – PUCHHEM ( Dağ Treni ) – HALLSTATT – BLED – LÜBLİYANA 

Sabah kahvaltısının ardından Avusturya’nın köyleri ve gölleri turumuza başlıyoruz. Avusturya, denize kıyısı olmasa da birbirinden güzel gölleriyle ziyaretçilerine muhteşem manzaralar sunar. Bu göller, manzaranın tadını çıkarmak isteyenlere de Alp Dağlarının dibinde serin suların keyfini çıkarmak isteyenlere de keyifli anlar yaşatır. Birbirinden güzel manzaralar görüp harika fotoğraf kareleri yakalayabileceğimiz turumuzda Avusturya’nın en güzel köylerinden biri olan, Dachstein dağı ile çevrili göller kıyısına kurulmuş UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Hallstatt’ı gezeceğiz. UNESCO tarafından dünya kültür mirası listesine eklenen Hallstatt’da finiküler ile 350 metre yukarıdaki gözlem noktasından (skywalk)  Hallstat gölünün muhteşem görüntüsünü izleyebilirsiniz. Bir tuz madeninin girişinde yer alan bu panorama noktasında harika bir kahve keyfi ve manzara sizleri bekliyor. Kendinizi bir masalın ortasında gibi hissedeceğiniz Hallstatt'da göl kenarında yapılacak tanıtım ve yürüyüş turu sonrası serbest zamanınız da olacak. Göl kenarında banklarda oturup kuğuları ve dinlendirici, huzur veren manzarayı izleyebilir, ara sokaklarında birbirinden güzel evlerin arasında gezebilir, Hallstat’ın merkezi Market Square’de bölgeye özgü ürünlerin satıldığı mağazalarda alış veriş yapabilirsiniz. Hallstatt gezimiz sonrası buradan ayrılarak 2016 yılında Avrupa’nın en yeşil kenti ödülünü alan Ljubljana’ya hareket ediyoruz. Sosyal medyada fotoğraflarını görüp iç çektiğimiz “Keşke ben de bir gün orada olsam ” diyeceğimiz Slovenya’nın dağlık Alpin Bölgesini ve vadilerini gezmek için Bled’e doğru yola çıkıyoruz. Öncelikle Bled Gölü civarında bir tur yapıyoruz. (Bled Gölü’nün ortasında bulunan bir adanın üzerinde yer alan 15.yy.dan kalma St. Maria Kilisesine petna adı verilen küçük tekneler ile gidilmektedir.) Ljubljana varışımızı takiben otelimize yerleşme, serbest zaman. Konaklama otelimizde. 

18 Haziran 2024, Salı: LÜBLİYANA – POSTOJNA MAGARASI – (PREDJAMA ŞATOSU ) – LUBLİYANA  

Kahvaltı sonrası Slovenya’ya yaklaşık 45 dakika mesafede bulunan ve Slovenya’da bulunan 11.000 mağaranın en etkileyicisi olan Postojna’ya gidiyoruz. 27 km uzunluğundaki Pivka nehrinin aşındırması ile oluşan mağarayı, 1872 yılında bir kısmına ray sistemi döşenmiş ve mağaranın gezilmesi kolaylaşmıştır. Postojna Mağarası; Slovenya’nın başkenti Ljubljana’ya 1 saat kadar uzaklıkta bulunan ve 5,3 kilometrelik uzunluğuyla dünyanın halka açık en büyük mağarasıdır.  İlk olarak 1818 yılında Luca Cec tarafından keşfedilmiş. Turumuz, 3,7 kilometre süren madenlerdekine benzeyen tren yolculuğu ile başlıyor. Tur yaklaşık 2 saat sürecektir. Daha sonra Predjama Şatosu’na gidiyoruz. “Dünyanın En İlginç Şatoları” listesine ait olabilecek 123 metrelik bir kayalığın ve bir mağaranın üstüne yapılan bu şatoyu daha uzaktan gördüğünüzde güzelliği sizi büyüleyecek. Kayalığın ve mağaranın içine yapılmış, gizli geçitleri olan tuhaf bir şatodan bahsediyoruz. Şato 12. yüzyıl civarı inşa edildikten sonra birçok soylu ailenin yaşadığı bir yer haline gelmiş. Gizli geçitleri ve erişilebilirliği zor olması sebebiyle saldırılara karşı korunaklı olan bu şatonun en önemli kiracılarından biri Slovenya’nın Robin Hood’u olarak bilinen efsanevi baron Erazem Lueger. Günümüzdeki haliyle içerisinin dışarısı kadar gizemli göründüğü söylenemez, ancak sergilenen odalar ve Orta Çağ döneminden kalan eşyalar sayesinde insanların şatoda nasıl bir hayat sürdürdüklerini kafanızda canlandırabilirsiniz. ( Şato girişi ücrete dahil değildir ) Lubyana’ya dönüş. Ljubljana şehir turumuzda İçinden nehir geçen diğer şehirler gibi Ljubljana da bir köprüler şehridir. Eski dönemde ayakkabıcıların ürünlerini sergiledikleri şehrin merkezindeki Kunduracılar Köprüsü, şehrin kalbinin attığı Üçlü Köprü, rengarenk aşk kilitleriyle süslü Kasap Köprüsü ve Slovenya bayrağının sembolü olan Ejderhalar Köprüsü, oldukça renkli ve akşamları cıvıl cıvıl olan Ljubljana’nın kalbinin attığı Preseren ve Kongres Meydanı, duvarları grafitiler ile doludur. Sokaklarında eski ayakkabıların sarkıtıldığı vakit geçirmesi inanılmaz keyifli Trubarjeva Caddesi görülecek yerler arasındadır. Şehir merkezinde serbest zaman. Konaklama otelimizde.

19 Haziran 2024, Çarşamba : LÜBLİYANA – TRİYESTE  - KAMNİK - MARİBOR - GRAZ

Sabah erken kahvaltımızın ardından mimarisinden doğal güzelliklerine keşfedilmeyi bekleyen Slovenya’nın komşusu masalımsı İtalya şehri Trieste’ye yaklaşık 1,5  saat  yolculukla varıyoruz..  Trieste yürüyüş turumuzda şehrin kalbinde yer alan ve inşası 1320 yılında tamamlanan San Guisto Bazalikası, 19.yüzyılda Avusturya-Macaristan mimarisine göre inşa edilen U şeklindeki Piazza dell’ Unita Binası. bu devlet binasının önünde bulunan meydan Avrupa'nın en büyük deniz kenarı meydanı unvanını taşıyor. Borgo Teresiano (Büyük Kanal)‘ı görüyoruz ve öğle yemeği molasının ardından  serbest zaman. Slovenya’nın kültürünü, özgünlüğünü ve doğasının harikalığını en doğru yansıtan yerlerden biri olan güzel kasaba Kamnik’e hareket ediyoruz. Avrupa’nın bir takım aristokrat ailelerine de ev sahipliği yapan ve orta çağ döneminde Bavyeralı kontların yerleştiği bir yer olmasıyla tanınan kasabayı yürüyerek geziyoruz.ve Stajerska Bölgesi’nin başkenti Maribor’u ziyaret etmek için hareket ediyoruz. Yaklaşık 1,5 saat sürecek yolculuk sonunda varışı takiben panoramik kent gezimizde, şehir surlarının ve ortaçağ kulelerinin kalıntılarını, Belediye Sarayı, Ulusal Kurtuluş Müzesi, Bölge Müzesi ve Maribor Sanat Galerisi, Franciscan Kilisesi, Katedral ve Maribor Sinagogu ile Ana Meydanı göreceğiz. Otelimize yerleşme ve konaklama.

20 Haziran 2024, Perşembe  : GRAZ – VİYANA 

Sabah erken kahvaltı sonrasında Otelimizden ayrılıyoruz.  Avusturya’nın en büyük ikinci şehri ve Osmanlı’nın birkaç kez kuşatmayı denediği ve başarılı olamadığı panoramik kent gezimizi yapıyoruz. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Steiermark'daki en önemli Barok saray kompleksi Eddenberg Şatosu’nu dışarıdan görüyoruz. şehrin en ihtişamlı yapısı olan ve İmparatorluk kilisesi olarak anılan Graz Katedrali , İmparator I. Ferdinand'ın son dinlenme yeri olan Mozole, Mozole ile birlikte güzel bir mimari topluluk oluşturan ve  ve Avusturya’nın en önemli tarihi yapılarından biri olan St. Catherine Kilisesi,1499'da İmparator Maximilian I için inşa edilen Burg Kalesi, Piskoposluk Müzesi, Şarap ticareti yapan Gottfried Maurer’in isteğiyle 1884’te satın aldığı evin çatısına inşa edilen Saat Kulesi (Glockenspielplatz), İtalyan rönesansının Graz‘daki ilk örneği günümüzde Steiermark Eyalet Parlamentosu tarafından kullanılan Landhaoushof. Graz'ın en romantik yerlerinden biri olarak kabul edilen ve 1893 ‘te tamamlanan Rathaus (Belediye Binası), Graz'daki en eski kiliselerden biri olarak kabul edilen yapımı 1239 civarında başlayan ve sonunda 1277 civarında tamamlanan Fransiskan Kilisesi, Orta Çağ’da önemli bir ticaret ve takas merkezi olan kentin ana meydanı olarak anılan Hauptplatz, New York’lu sanatçı Vito Acconci tarafından tasarlanan ve 2003 yılında kültür başkenti seçilen kentin en özgün yapılarından birisi olan Mur Adası ve şehrin en eski yapılarından biri olan Graz Saat Kulesi görülecek yerler arasında olacak. Viyana’ya hareket. Viyana’nın merkezinde zamanımızın uygun olduğu ölçüde panoramik tur yapıyoruz. Otelimize yerleşme ve geceleme.

21 Haziran  2024, Cuma :  VİYANA - İZMİR 

Kahvaltı sonrası serbest zamanınız olacak. Rehberinizin belirlediği saatte otel lobisinde buluşuyor ve havalimanına hareket ediyoruz. Sun Express havayollarının XQ977 sefer sayılı uçağı ile saat 14.20 uçağı ile İzmir’e hareket. Saat 18.00 de İzmir’e varış ve turumuzun sonu. 

Bu Turun Tarihleri

15 - 21 Haziran 2024, 7 Gün - 6 Gece  KURBAN BAYRAMI

07 - 13 Eylül 2024, 7 Gün - 6 Gece

 

Ücret Bilgileri

TUR FİYATI                           
İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI        1670 €                       
TEK KİŞİLİK ODA FARKI          520 €  

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • İzmir – Münih / Viyana -  İzmir arası Sun Express direkt seferi ile ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havalimanı vergileri 
 • Havalimanı – Otel – Havalimanı transferleri 
 • Tüm turlar ve şehirler arası transferler ( araç kişi sayımıza göre belirlenecektir ) 
 • Salzburg’da 2 gece 4* Otelde oda-kahvaltı konaklama 
 • Ljubljana’da 2 gece 4* Otelde  oda-kahvaltı konaklama 
 • Graz’da 1 gece 4* Otelde oda-kahvaltı konaklama 
 • Viyana’da 1 gece 4* Otelde  oda-kahvaltı konaklama
 • Münih, Salzburg ve Prien Am Chiemsee, Hallstatt, Bled, Lubyana, Triyeste, Kamnik, Maribor ,Graz, Viyana şehir ve çevre turları 
 • Tekneyle  Franninsel Adası'na gidiş
 • Attnang – Puchheim  ( Dağ Treni ) ile Hallstatt’a gidiş tek yön tren bileti 
 • Salzwelten Hallstatt füniküler çıkış bileti 
 • Hohensalzburg Kalesi çıkış bileti ve giriş ücreti 
 • Postajna Mağarası giriş ücreti 
 • Şehir vergileri 
 • Profesyonel Pastoral Tour rehberlik hizmetleri 
 • Türsab Zorunlu Seyahat Sigortası  

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Otellerde yapılacak olan kişisel harcamalar ( kuru temizleme, telefon, mini bar, vs. ) 
 • Schengen vize ücreti. ( Yeşil pasaport sahibi misafirlere vize gerekmemektedir ) 
 • Kişi başına 150 TL tutan yurt dışı çıkış harcı 
 • Öğle ve akşam yemekleri 
 • Predjama Şatosu’na giriş ücreti ve programda özel olarak belirtilmemiş tüm hizmetler ve giriş ücretleri

Önemli Notlar

ÖNEMLİ NOTLAR 

* Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Sun Express havayollarından alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun iç hat uçuşlarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek problemlerden acentamız kesinlikle sorumlu tutulamaz. 

* Pastoral Tour force majeur durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir. 

* Gezimiz minimum 20 katlımcı ile kesin kalkışlıdır. 

* Panoramik şehir turları herhangi bir müze veya ören yeri girişi içermez. 

* Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini büromuzdan teyid ediniz. 

* Otellere check-in saati 14.00 – 15.00 arası, check-out ise 11.00-12.00 arasıdır. 

* Tura katılacak yolcularımızın pasaport temdit süresinin seyahat başlangıç tarihi itibarı ile en az 9 ay olması gerekmektedir. 

* Bu seyahat esnasında yapacağımız uçuşlarda bagaj hakkınız kişi başı 30 kg. ile sınırlıdır.  

* Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu bagajın ağırlığı en fazla 8 kg olabilir. 

*Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden Pastoral Tour ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir.  

* Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman pasaportunuzda yazılı olan isminizi açık olarak pasaport numaranız, pasaport alış tarihiniz ve temdit süreniz ile birlikte lütfen bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemde Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir. Bilet kesildikten sonra ister iç hat ister dış hat olsun isim değişikliği kesinlikle yapılamaz. Kesilen yeni dış hat bileti ve seyahat içerisinde gidilecek olan şehirlerarasındaki diğer uçuş biletlerinin meblağı seyahat eden yolcuya aittir. 

* Bu seyahate katılacak her yolcunun shengen vizesine ihtiyacı vardır ( yeşil pasaporta vize uygulanmaz ). Pastoral Tour vize alımlarında izlenecek prosedür hakkında yolcularına yardımcı olacaktır. 

* Otellerde 3’lü odaların standardı diğer iki kişilik odaların standardı ve ebatları ile genelde aynıdır. Dolayısıyla üç kişilik odanın konforu veya ebadından ötürü oluşabilecek herhangi bir şikayetten veya sorundan Pastoral Tour veya Pastoral Tour rehberi sorumlu değildir. 

* Seyahatiniz esnasında yanınızda mutlaka bir yağmurluk, bir hırka veya bir kazak bulundurmanızı önemle tavsiye ederiz.  

* Yurt dışı çıkışında gümrük ve pasaport engeli olan yolculara seyahate katılamadıkları durumda hiçbir ücret iadesi yapılmaz. 

****Sigorta; tur ücretine zorunlu paket tur sorumluluk sigortası dahildir. Bu poliçe, 1618 sayılı yasanın öngördüğü şartları kapsamaktadır. “ Acenta veya Havayolu şirketinin iflası durumunda kullanılan bir teminattır. 65 yaş ve üstü ise % 100 sürprim uygulanmaktadır. 

YUKARI