AVUSTURYA ALPLERİ KÖYLER, GÖLLER VE SLOVENYA

TÜM TURLAR ve GİRİŞLER DAHİL **İZMİR'DEN DİREK UÇUŞ**

1. GÜN : İZMİR - MÜNİH - Prien Am Chiemsee - SALZBURG

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dış  Hatlar terminali Sun Express kontuarında saat 06.30’da  buluşma. Check in ve gümrük işlemlerinin ardından saat 08.20 de ’da Münih’e hareket. 10.10 da Münih’e varış. Özel aracımıza transfer. Münih şehir turumuzu yapıyoruz. Avrupa’nın en önemli sanat, teknoloji, finans, kültür, inovasyon, eğitim ve turizm merkezlerinden Bavyera eyaletinin başkentidir Münih. Şehir turumuzda ilk durak etrafı müzeler, kiliseler, dükkanlar, kafelerle çevrili, şehrin kalbinin attığı yer Marienplatz, zarif kubbeleri, etkileyici çan kulesiyle ilgi çekici güzelliğe sahip Eski Belediye Binası (Altes Rathaus) görülecektir. Münih denilince ilk akla gelen yapılardan. Şehrin adeta sembolü Yeni Belediye Binası (Neues Rathaus), 14.yüzyıl gotik tarzda inşa edilmiş İsator Kapısı, yine Münih’in simgesi olarak kabul edilen Kral Ludwing’in altın mezarı ve birçok hazinenin sergilendiği Fraunenkirche (Meryemana Kilisesi) görüldükten sonra Prien Am Chiemsee’ye hareket edeceğiz.  Klasik Chiemsee treniyle göle doğru yola çıkacağız. Göl kıyısına geldikten sonra teknemize biniyor ve Wersay sarayının bir eşini üzerinde bulunduran Herreninsel Adasına gidiyoruz. Sarayı ve behçesini dışardan fotoğraflama şansımız olacak. Bu arada göl üzerindeki diğer ada Franninsel adasında da Manastırı görme imkanımız olacak.  Bu eşsiz doğal güzelliklerden farklı bir güzelliğe doğru yolumuz devam edeceğiz. Doğasıyla, gölleriyle ünlü ve en önemlisi klasik müziğin duayeni Mozart’ın şehri Salzburg’a gidiyoruz. “Sound of music” filmini izlediyseniz Arnavut kaldırımlarıyla St. Peter manastırıyla Mirabell sarayıyla Salzburg kalesiyle ve en önemlisi 1300 yıllarından kalan Mozart’ın doğduğu eviyle ünlü. Avusturya Macaristan İmparatorluğunun ünlü Kraliçelerinden Sisi’ye mal olmuş Salzburg şehrine varıyoruz. Otelimize yerleşme ve geceleme.

2.GÜN: SALZBURG

Sabah kahvaltının ardından Avusturya'nın tam ortasında yer alan 150.000 nüfuslu küçük bir şehri olan Salzburg’u geziyoruz. Peki yılda 5 milyon kişinin ziyaret ettiği Salzburg’u bu kadar cazip kılan nedir? Salzburg, ünlü besteci Mozart’ın sadece doğduğu şehir değil ayrıca yaşayıp en güzel bestelerini yarattığı yer olmasıyla birlikte tarihi binaları ile de görülmeye değerdir. Turumuza UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne eklenmiş Altstadt (eski şehir) bölgesinde yürüyüş yaparak başlıyoruz. Yürüyüşümüz sırasında 9. ve 10. yy kalma binaların halen nasıl dimdik ayakta kaldığına hayret edeceksiniz. Her binanın üzerinde yazan iki tarih göreceksiniz. Bu tarihlerden eski olanı binanın yapılış yılını, yeni olanı ise yenilenme yılını gösterir. Gezimize panoramik olarak Mirabel Sarayının bahçelerini, Salzburg Katedrali ve Avrupa’nın en yüksek kalelerinden biri olan Salzburg kalesini ziyaret ederek devam ediyoruz. Turumuzu tarihin en önemli yapıtlarından biri olan başkanlık sarayını dışardan ziyaret ederek sonlandırıyoruz. Geceleme otelimizde.

3.GÜN:  SALZBURG – GÖLLER BÖLGESİ  Fuschl am See –Wolfgangsee - St.Gilgen – HALLSTATT-     BLED - LUBYANA

Sabah kahvaltısının ardından Avusturya’nın köyleri ve gölleri turumuza başlıyoruz. Avusturya, denize kıyısı olmasa da birbirinden güzel gölleriyle ziyaretçilerine muhteşem manzaralar sunar. Bu göller, manzaranın tadını çıkarmak isteyenlere de Alp Dağları’nın dibinde serin suların keyfini çıkarmak isteyenlere de keyifli anlar yaşatır. Birbirinden güzel manzaralar görüp harika fotoğraf kareleri yakalayabileceğimiz turumuzda; Salzkammergut Göller Bölgesi'nde bölgenin kendine has mimarisi ve eşsiz doğasını birleştiren kasabalarını gezeceğiz. Fuschl am See ve sonrasında  Wolfgangsee Gölü kıyısında bulunan St.Gilgen’de yürüyecek, Avusturya’nın en güzel köylerinden biri olan, Dachstein Dağ ile çevrili göller kıyısına kurulmuş UNESCO Dünya  Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Hallstatt’ı gezeceğiz. Salzburg şehrine arabayla yarım saat uzaklıktaki olağanüstü sözcüğünün tam olarak anlamını bulduğu göller bölgesi Salzkammergut‘in küçük gölü Wolfgangsee kıyısında St. Wolfgang kasabasını ve St Gilgen geziyoruz. Doğanın bütün renklerini ve canlılığını, tertemiz havayı, insanın ruhunu arındıracak kadar güzel ve etkileyici dingin göl atmosferini deneyimledikten sonra dünyada görülmesi gereken 100 yerden biri olarak geçen Hallstatt’a hareket ediyoruz. UNESCO tarafından dünya kültür mirası listesine eklenen Hallstatt’a  finiküler ile 350 metre yukarıdaki gözlem noktasından (skywalk)  Hallstat gölünün muhteşem görüntüsünü izleyebilirsiniz. Bir tuz madeninin girişinde yer alan bu panorama noktasında harika bir kahve keyfi ve manzara sizleri bekliyor. Kendinizi bir masalın ortasında gibi hissedeceğiniz Hallstatt'da göl kenarında yapılacak tanıtım ve yürüyüş turu sonrası  serbest zamanınız da olacak. Göl kenarında banklarda oturup kuğuları ve dinlendirici, huzur veren manzarayı izleyebilir, ara sokaklarında birbirinden güzel evlerin arasında gezebilir, Hallstat’ın merkezi Market Square’de bölgeye özgü  ürünlerin satıldığı mağazalarda alış veriş yapabilirsiniz. Hallstatt gezimiz sonrası buradan ayrılarak 2016 yılında Avrupa’nın en yeşil kenti ödülünü alan Ljubljana’ya hareket ediyoruz. Sosyal medyada fotoğraflarını görüp iç çektiğimiz “Keşke ben de bir gün orada olsam ” diyeceğimiz Slovenya’nın dağlık Alpin Bölgesini ve vadilerini gezmek için Bled’e doğru yola çıkıyoruz. Öncelikle Bled Gölü civarında bir tur yapıyoruz. Bled Gölü’nün ortasında bulunan bir adanın üzerinde yer alan 15.yy.dan kalma St. Maria Kilisesine petna adı verilen küçük tekneler ile gidilmektedir. Ljubljana varışımızı takiben otelimize yerleşme, serbest zaman. Konaklama otelimizde

4.GÜN: LUBYANA-   POSTOJNA MAGARASI - LUBYANA

Sabah erken kahvaltının ardından Slovenya’nın dağlık Alpin Bölgesini ve vadilerini gezmek için Bled’e doğru yola çıkıyoruz. Öncelikle Bled Gölü civarında bir tur yapıyoruz. Bled Gölü’nün ortasında bulunan bir adanın üzerinde yer alan 15.yy.dan kalma St. Maria Kilisesine petna adı verilen küçük tekneler ile gidiyoruz. Tekne gezimizin ardından tarihi 11. Yüzyıla kadar uzanan Bled kalesine gidiyoruz. Kale gezimiz sonrası öğle yemeğimizi alacağız. Gezi sonrasında Yaklaşık yarım saatlik yolculuğun ardından Ljubljana’ya varış ve otelimize yerleşme. Akşam yürüyüş gezimizde St. Nicholas Katedrali, Preseren meydanı, Triple köprüsü ve Drangon köprüsü ve Market bölgesi göreceğimiz yerler arasında. Akşam yemeği serbest, geceleme otelimizde.

5. GÜN: LUBYANA – MARİBOR -  GRAZ – VİYANA - İZMİR

Sabah kahvaltımızın ardından 08.00 ‘de Lubyana’dan ayrılıyoruz Slovenya’nın kültürünü, özgünlüğünü ve doğasının harikalığını en doğru yansıtan yerlerden biri olan güzel kasaba Kamnik’e hareket ediyoruz. Avrupa’nın bir takım aristokrat ailelerine de ev sahipliği yapan ve orta çağ döneminde Bavyeralı kontların yerleştiği bir yer olmasıyla tanınan kasabayı yürüyerek geziyoruz.ve Stajerska Bölgesi’nin başkenti Maribor’u ziyaret etmek için hareket ediyoruz. Yaklaşık 1,5 saat sürecek yolculuk sonunda varışı takiben panoramik kent gezimizde, şehir surlarının ve ortaçağ kulelerinin kalıntılarını, Belediye Sarayı, Ulusal Kurtuluş Müzesi, Bölge Müzesi ve Maribor Sanat Galerisi, Franciscan Kilisesi, Katedral ve Maribor Sinagogu ile Ana Meydanı görüyoruz. Günün son durağı Avusturya’nın en büyük ikinci şehri ve Osmanlı’nın birkaç kez kuşatmayı denediği ve başarılı olmadığı Graz. 1 saat sürecek yolculuk sonrasında varış. Öğle yemeği molası sonrasında panoramik kent gezimizde UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Steiermark'daki en önemli Barok saray kompleksi Eddenberg Şatosu’nu dışarıdan görüyoruz. şehrin en ihtişamlı yapısı olan ve İmparatorluk kilisesi olarak anılan Graz Katedrali , İmparator I. Ferdinand'ın son dinlenme yeri olan Mozole, Mozole ile birlikte güzel bir mimari topluluk oluşturan ve  ve Avusturya’nın en önemli tarihi yapılarından biri olan St. Catherine Kilisesi,1499'da İmparator Maximilian I için inşa edilen Burg Kalesi, Piskoposluk Müzesi, Şarap ticareti yapan Gottfried Maurer’in isteğiyle 1884’te satın aldığı evin çatısına inşa edilen Saat Kulesi (Glockenspielplatz), İtalyan rönesansının Graz ‘daki ilk örneği günümüzde Steiermark Eyalet Parlamentosu tarafından kullanılan Landhaoushof, Graz'ın en romantik yerlerinden biri olarak kabul edilen ve 1893 ‘te tamamlanan Rathaus (Belediye Binası), Graz'daki en eski kiliselerden biri olarak kabul edilen yapımı 1239 civarında başlayan ve sonunda 1277 civarında tamamlanan Fransiskan Kilisesi, Orta Çağ’da önemli bir ticaret ve takas merkezi olan kentin ana meydanı olarak anılan Hauptplatz, New York’lu sanatçı Vito Acconci tarafından tasarlanan ve 2003 yılında kültür başkenti seçilen kentin en özgün yapılarından birisi olan Mur Adası ve şehrin en eski yapılarından biri olan Graz Saat Kulesi görülecek yerler. Viyana Havaalanına transfer saat  22.20 de İzmir’e hareket . 01.35 de İzmir’e varış ve turumuzun sonu.

 

Bu Turun Tarihleri

09 - 13 Temmuz 2022 , 4 Gece 5 Gün KURBAN BAYRAMI 

 

Ücret Bilgileri

TUR FİYATI               NAKİT            TAKSİT
İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI                 1250 €URO                             
TEK KİŞİLİK ODA FARKI                   200 €URO  

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • İzmir /  Münih  – Viyana  / İzmir arası  Sun Express ile gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve havalimanı vergileri
 • Münih, Salzburg, Hallstatt ve Göller Bölgesi, Kamnik, Maribor, Graz Bled, Ljubljana panoramik şehir ve çevre turları. 
 • Havalimanı-Otel-Havalimanı ve şehirlerarası transferler. (Mercedes Vito/Viano, Volkswagen Transporter, Ford Transit vb araç ile)
 • Programda belirtilen tüm turlar
 • Salzburg’da 2 gece oda kahvaltı bazında konaklama.
 • Ljubljana'da 2 gece oda+kahvaltı konaklama 
 • Klasik Chiemsee treniyle göl kıyısına ve tekneyle  Herreninsel Adasına gidiş / dönüş
 • Salzwelten Hallstatt füniküler çıkış bileti
 • Hohensalzburg Kalesi çıkış bileti ve  giriş ücreti
 • Postajna Mağarası giriş ücreti
 • Şehir vergileri
 • Profesyonel Pastoral Tour rehberlik hizmetleri 
 • Türsab Zorunlu Seyahat Sigortası

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Otellerde yapılacak olan kişisel harcamalar (kuru temizleme, telefon, mini bar, vs.)
 • Schengen vize ücreti. 140 € ***Yeşil pasaporta vize yoktur.***
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Programda özel olarak belirtilmemiş tüm hizmetler. 

Önemli Notlar

 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Sun Express Havayollarından alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun iç hat uçuşlarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek problemlerden acentamız kesinlikle sorumlu tutulamaz.
 • Programda belirtilen ve iç hatlarda (Schengen statüsüne göre iç hat olarak değerlendirilmektedir) uçulacak olan havayolunun / havayollarının yerine başka bir yerel taşıyıcı / taşıyıcılar ile uçulabilir. Dolayısıyla aktarma noktaları ve saatleri değişkenlik gösterebilir.
 • Pastoral Tour force majeur durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 • Turumuzun gerçekleşebilmesi için en az 6 kişinin katılımına ihtiyaç vardır. (Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Acentemiz yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar)
 • Ekstra turlar en az 15 kişinin katılımı ile gerçekleştirilebilir. 6 kişiden daha az katılımlarda rehberiniz sizlere gerekli fiyat ayarlamasını yapıp bildirecektir.
 • Panoramik şehir turları herhangi bir müze veya ören yeri girişi içermez.
 • Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini büromuzdan teyid ediniz.
 • Otellere check-in saati Avrupa’da 14:00 – 15:00 arası, check-out ise 11:00 ila 12:00 arasıdır.
 • Bu programa İstanbul dışından iştirak edecek olan yolcularımız iç hat farkı ödeyerek hem İstanbul’a gidiş dönüş olarak uçabilir hem de bulundukları şehirden Kopenhag’a kadar check-in yapabilirler.
 • Otellerde 3 lü odaların standardı diğer iki kişilik odaların standardı ve ebatları ile genelde aynıdır. Dolayısıyla 3 yetişkin veya 2 yetişkin + 1 çocuğun (ek yataklı) aynı odada kalması bazı otellerde konforunuzu etkileyebilir. Üç kişilik odanın konforu veya ebadından ötürü oluşabilecek herhangi bir şikayetten veya sorundan rehberimiz sorumlu değildir.
 • Cep telefonlarınız yurt dışı kullanımına açık ise gidilen her yerde cep telefonlarınızı kullanabilirsiniz.
 • Pasaport temdit süresinin seyahat başlangıç tarihi itibarı ile en az 9 ay olması gerekmektedir.
 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. İç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 kg ye kadar düşebilir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden  Acentemiz ve tur rehberimiz kesinlikle sorumlu değildir. Uçak içerisine özellikle kişi başına bir parça eşya alabilirsiniz. Bunun ebadı yukarıda belirtildiği gibi olup en fazla 5 ila 7 kg olabilir.
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman pasaportunuzda yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlisine pasaport numaranız, pasaport alış tarihiniz ve temdit süreniz ile birlikte lütfen bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problem den kesinlikle sorumlu değildir. Bilet kesildikten sonra ister iç hat ister dış hat olsun isim değişikliği kesinlikle yapılamaz. Kesilen yeni biletin meblağı seyahat eden yolcuya rücu eder.
 • Seyahatiniz esnasında yanınızda mutlaka bir yağmurluk, bir hırka veya bir kazak bulundurmanızı önemle tavsiye ederiz. Çünkü kapalı mekanların çoğunda kuvvetli bir klima sistemi mevcut olmakla beraber, yapacağınız uzun uçak yolculuğu esnasında da bu tarz giyecekler oldukça işinize yarayacaktır. (Yanınıza kesinlikle mayo, terlik, bol miktarda tişört, bermuda, rahat yürüyebileceğiniz bir çift altı lastik ayakkabı, yağmurluk ve fotoğraf makinesi alınız.)
 • Yurt dışı çıkışında gümrük ve pasaport engeli olan yolculara seyahate iştirak edemedikleri takdirde hiçbir ücret iadesi yapılmaz.
 • Bu seyahate iştirak edecek her yolcunun Schengen vizesine ihtiyacı vardır. (Yeşil, Gri, Kırmızı Pasaportlar sahipleri hariç) Schengen vizesi için Acentemiz vize alımlarında yardımcı olabilir. Pasaport temdit süresinin seyahat başlangıç tarihi itibarı ile en az 9 ay olması gerekmektedir. 
 • Şirketimiz sizler ile konsolosluk / elçilik arasında bir aracı konumunda olup, herhangi bir vize alım garantisi veremez. Bu durumda konsolosluk / elçiliğin vermediği vizelerden Acentemiz kesinlikle sorumlu tutulamaz. Vize alımından önce kayıt olurken Acentemize ödenen meblağ vize alınamadığı veya yolcu seyahate gitmekten vazgeçtiği takdirde iade yapılmaz. Bu şartları yolcu tura kayıt olurken kabul etmiş sayılır.
 • Kredi Kartları, Banka Kartları ve Havayolu mensuplarının (emekli havayolcular dahil) kestirmiş oldukları biletler Acentemizi kesinlikle bağlamaz. Program veya tarih değişikliğinde kredi kartı, banka kartı, puanlar la kesilen veya pass biletler ile uçacak olan yolcuların yanan biletlerinden Acentemiz sorumlu tutulamaz. Bu şartları yolcu tura kayıt olurken kabul etmiş sayılır.
 • Vize alımları için en az 20 iş günlük bir süreye ihtiyaç vardır. Lütfen programa katılımınızı buna göre ayarlayınız. 
YUKARI