BAKÜ TARİH VE KÜLTÜR TURU

İzmir'den Direk Uçak ile!

1.ve 2. Gün :22/23 Ekim 2020 ;  İzmir -  Bakü

Saat 20.45’de İzmir Adnan Menderes Havaalanı Dış Hatlar Terminali’nde buluşma. Check-in, gümrük ve pasaport işlemlerinden sonra PC 1752 sefer sayılı uçak ile Azerbaycan’ın başkenti Bakü’ye hareket ediyoruz. Yerel saat ile 02.10'da Bakü’ye varış. Gümrük ve pasaport işlemlerini tamamladıktan sonra havaalanında bizleri bekleyen otobüsümüze transfer oluyoruz. Otelimize gidiş ve yerleşme. Geç kahvaltı sonrası Bakü şehir turumuzu yapacağız. Bakü Azerbaycan’ın doğusunda, Hazar Denizi’nin batı kıyısında Abşeron Yarımadası’nın güneybatısında yer alır. Buradaki ilk insan yerleşimleri M.Ö. 2000’lere dayanmaktadır. Kafkas coğrafyasına ait bu şehir; Köklü bir geçmişe sahip olup, tarihi dokusu ve aynı zamanda modern mimarisiyle oldukça etkileyici ve güzel bir kenttir.  Uzun yıllar Sovyetler Birliğinin yönetiminde kalmasından dolayı Bakü’de birçok bina Sovyet mimari özelliklerini yansıtır. Aynı zamanda, İslami mimariyi de görebileceğiniz ender eserler yer alır. Bakü şehir turumuza İçeri Şehir adı verilen ve UNESCO Dünya Koruması Listesi bulunan, duvarlarla çevrili eski şehrin binlerce yıllık tarihini keşfetmeye başlıyoruz. Kız Kulesi, ilk durak olarak iyi bir alternatif. 29 metrelik bu taş kule, Bakü’ye tepeden bakıyor ve size eşsiz bir şehir manzarası sunuyor. Şirvan Şah Sarayı, ziyaret etmeniz gereken bir diğer anıt. Kumtaşından yapılan bu saray, ortaçağ’an bu yana ayakta duruyor ve Azerbaycan kraliyet ailesine ev sahipliği yapmış olmasıyla biliniyor. Milli Bayrak meydanı (162 metrelik bayrak direği 2010’a kadar dünyadaki en yüksek bayrak direğiydi), Ardından Bakü’nün modern yüzünü gösteren Nizami Caddesi’nde bir yürüyüş yapacağız. Geceleme otelimizde.

3.Gün: 24 Ekim 2020 ;  Bakü  (Gobustan)

Kahvaltı – Bugün İlk durağımız 600.000’den fazla duvar kabartmasının bulunduğu, Azerbaycan’ın arkeolojik eserler bakımından en zengin bölgesi olan Gobustan...Burada yalnızca değerli sanat eserlerini değil, oldukça ilginç bir oluşum olan çamur volkanlarını da göreceğiz (Dünyada var olan yaklaşık 700 çamur volkanının 300’ü bu bölgede bulunmaktadır. Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra Bakü’ye dönüyor ve arzu eden konuklarımızla Azerbaycan Halı Müzesi, Bibi Heybat Camii, Cuma Camii gezimizi yapıyoruz. Turumuzu Highland Park ve Şehitler Yolu’nu ziyaret ederek bitireceğiz. Geceleme otelimizde.

4.Gün : 25 Ekim 2020 ; Bakü ( Abşeron Yarımadası-Ateşgah Tapınağı)

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Abşeron Yarımadasını tanıyacağımız turumuza başlıyoruz.  Dünyadaki Üç Mecusi (Zerdüşt) tapınağından biri olan Ateşgah  mimari kompleksini göreceğiz. Oldukça ilginizi çekecek  olan bu yapının  içindeki ateş yüzyıllardır sönmeden yanmaktadır, Ateşgah Tapınağı mecusi inancına göre belli başlı hac yerlerinden birisidir. Ateşgede ziyaretimizin ardından ikinci ilginç ziyaretimiz, ünlü seyyah Marco Polo’nun ‘’Ateş Ülkesi’’ adını yakıştırdığı yanardağ olacaktır. Yanardağ toplamda 65 hektarlık bir alanda var olan ve yer altından çıkan doğalgazın etkisiyle yüzyıllardır yanmaya devam etmektedir. Haydar Aliyev merkezini görüyoruz. Turumuzun bitiminde  şehir merkezine dönüyoruz. Gününüzü tamamlamak için, Mayak 13 kafelerinin herhangi birine uğramanızı öneriyoruz. Altay Sadikhzade’nin büyüleyici mimari tasarımını kullanan bu kafeler, aynı zamanda çok lezzetli menüler içeriyor. Geceleme otelimizde.

5.Gün : 26 / 27 Ekim 2020 ; Bakü - İzmir

Sabah kahvaltısı sonrası odaların boşaltılmasının ardından otelden çıkış işlemlerinizi tamamlayıp, kendinizi şehrin sokaklarına bırakabilirsiniz. Uçuş saatinize kadar size kalan zamanda ufak bir gezinti yapabilir, şehrin kafelerinde bir tatlı eşliğinde içeceğinizi alabilirsiniz. Ya da Bakü’nün  mimari harikalarını keşfetmeye ne dersiniz? Modern, fütüristik tasarımlı binalar görmek istiyorsanız Bakü  bu bakımdan dünyanın en seçkin şehirlerinden biri sayılıyor. Şehir merkezinde yer alan Ateş Kuleleri, bunun en güzel örneği. Göğe doğru yükselen, alev kırmızısı üç farklı kule, düzinelerce restoran ve alışveriş merkezine de ev sahipliği yapıyor. Alışveriş için şehirdeki en uygun yer yine burası. Arzu eden konuklarımız akşam ekstra olarak düzenlenecek olan yemekli canlı müzikli Bakü gece turuna katılabilirler. Yemek sonrası transfer saati geldiğinde ise daha önceden belirlenen saatte ve yerde rehberiniz sizi bekleyecek ve havalimanına transferinizi gerçekleştirecektir. Pegasus Havayolları PC 1753 Tarifeli Seferi İle (01 Eylül 2020) 03:50 İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na uçuşumuzu gerçekleştireceğiz. Saat 06.50 İzmir’e varış ve turumuzun sonu.

Bu Turun Tarihleri

22-27 Ekim 2020, 4 Gece 5 Gün

Ücret Bilgileri

TUR FİYATI NAKİT KK TEK SLİP 3 TAKSİT 6 TAKSİT
İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI 690$ 705$ 720$ 740$
TEK KİŞİLİK ODA FARKI 220$ 930$ 955$ 975$

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • İzmir – Bakü - İzmir arası Pegasus Havayolları ile ekonomi sınıfı uçak bileti ve havalimanı vergileri.
 • Havaalanı – otel – havaalanı transferleri
 • Bakü’de (4), gece 4*Winter Park Hotel vb.BB konaklama ( https://winterparkhotelbaku.com/)
 • Sabah kahvaltıları (4)
 • Tüm tur boyunca lüks araçla ulaşım    ( Araç kişi sayısına göre belirlenecektir )             
 • Programda belirtilen tüm şehir ve çevre turları
 • Programda belirtilen müzelere giriş ücretleri 
 • Abşeron Yarımadası-Ateşgah Tapınağı gezisi
 • Yerel rehberlik hizmetleri 
 • Zorunlu sağlık sigortası (belirli limitler dahilinde) ( 65 yaş üzeri sürprim ücreti öder )
 • Tur boyunca profesyonel Pastoral Tour rehberlik hizmetleri

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN  HİZMETLER

 • Tur süresince alınacak öğle ve akşam yemekleri ve yemeklerde alınacak tüm içecekler
 • Yurt dışı çıkış fonu 15 TL (Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması tavsiye edilir.)
 • Vize ücreti Hayder Aliyev Havalimanından bireysel olarak 10 $ karşılığında alınmaktadır. (Yanınızda son 6 ay İçerisinde çektirilmiş biometrik fotoğraf bulundurulması tavsiye edilir – Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması yoktur.)
 • Program dışı ekstra turlar
 • Kişisel harcamalar 
 • Vize: Azerbaycan  Türk vatandaşlarına vize uygulamaktadır. Gezi için vizeler havalimanında alınacaktır. Pasaportlarda en az 6 aylık geçerlilik süresi aranmaktadır. Yeşil pasaport sahiplerine vize uygulaması yoktur. 

Önemli Notlar

 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Pegasus Havayolları’ndan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun iç hat uçuşlarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek problemlerden acentamız kesinlikle sorumlu tutulamaz.
 • Pastoral Tour gerekli gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 • Turumuzun gerçekleşebilmesi için en az 20 kişinin katılımına ihtiyaç vardır. Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Pastoral Tour yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir. Bu durumda yolculara para iadesi yapılacaktır.
 • Panoramik turlar herhangi bir müze veya ören yeri girişi içermez. 
 • Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini büromuzdan teyid ediniz.
 • Otellere check-in saati 14:00, check-out ise 11:00 ila 12:00 arasıdır.
 • Bu seyahate  katılacak olan her yolcunun pasaport temdit süresinin en az 6 olması gerekmektedir.
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman pasaportunuzda yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlisine pasaport numaranız, pasaport alış tarihiniz ve temdit süreniz ile birlikte lütfen bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemden Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir. Bilet kesildikten sonra isim değişikliği kesinlikle yapılamaz. Kesilen yeni dış hat biletinin meblağı seyahat eden yolcuya aittir.
 • Yurt dışı çıkışında gümrük ve pasaport engeli olan yolculara seyahate iştirak edemedikleri takdirde hiçbir ücret iadesi yapılmaz.
 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36cm.(yükseklik) x 23cm.(en) x 56cm.(boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. 
 • Seyahatiniz esnasında yanınızda mutlaka bir yağmurluk, bir hırka veya bir kazak bulundurmanızı önemle tavsiye ederiz.
 • Yapacağınız alışverişlerde olabilecek aksiliklerden yerel rehberiniz, Türkiye’den sizlerle beraber tura katılan rehberiniz ve acentanız Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir… 
 • İç veya dış hat uçuşlarda, uçağın sizlere dağıttığı yerleri önceden ayarlamak acentamızın inisiyatifinde değildir.
 • 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir
 • Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
 • Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Tatil.com sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.
 • 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz. 
YUKARI