BAŞTAN BAŞA POLONYA TURU

Tüm Akşam yemekleri ve Turlar Dahil / EKSTRA YOK

UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan 6 yer; Polonya’nın kalbi  Krakov, dünyanın en eski tuz madenlerinden Weiliczka, insanlık ayıbı olarak tarihe geçmiş Aushwitz Nazi Kampı, Kuzey Avrupa’nın Venedik’i olarak bilinen Wroclaw, Malbork Kalesi, dünyayı değiştiren bilimcilerden Kopernic’in doğduğu ortaçağ kenti Torun ve Świdnica kasabasında bulunan Barış Kilisesi.. Sahil kenti Gdansk ve Westerplatte önce insan…  tarih,  doğa, müzik ve lezzet durakları...                                            

1.Gün: İZMİR -   İSTANBUL –  VARŞOVA 

Saat 02.00'de Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar THY kontuarı önünde buluşma. Bilet ve pasaport işlemleri sonrası TK2305 sefer sayılı uçak ile saat 03.45'de İstanbul’a uçuş. Saat 04.55'de İstanbul’a varış. TK1265 sefer sayılı uçak ile saat 07.25 de Varşova’ya hareket. Yerel saatle 08.55’de varış. Gümrük işlemlerimizin ardından havaalanında bizi bekleyen özel aracımız ile otel transfer, olmadan önce, bizi bekleyen özel aracımız ve rehberiniz ile UNESCO Dünya mirası eski şehir merkezini, çevremizi keşfetmek ve oryantasyon ile beraber şehir turumuzu yapıyoruz. Otele yerleşme, dinlenme. Akşam yemeği için otel lobisinde buluşuyor ve Bazylıszek Restaurant’a gidiyoruz. Yemek sonrası otele dönüş ve geceleme. 

2.Gün:  KRAKOW  / WIELICZKA TUZ MADENİ

Sabah saat 07.15'de otelden ayrılıyor ve  hiçbir savaşta yıkılmadan orijinal halini korumuş olan ve UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde bulunan Krakow’a hareket  ediyoruz.  Krakow’a varış ve panoramik şehir turuSlowacki Tiyatrosu, Barbakan, Floransa Caddesi, Kapalı Çarşı, Aziz Wojciech Kilisesi, XVI.yy gözetleme kulesi, Jagiellon Universitesi Rektörlük Binası, Kral Yolu, Smocza Jama’nin yaşadığı yer, Kazimierz Mahallesi, Lehistan İmparatorluğu’na yedi asır boyunca başkentlik yapmış Krakow kentinde kralların ikamet ettiği Wawel Sarayı, ünlü astronom Mikolaj Kopernik’in Evi, Maria Magdalena Meydanı, 12 Havariler Cizvit Kilisesi, dünyanın en güzel kiliselerinden biri kabul edilen, iki farklı bitişli kuleleriyle ve Hejnal melodisi ile ünlenmiş Meryem Ana Kilisesi göreceğimiz yerler arasında. Öğleden sonra yine 14.30'da UNESCO’nun Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan dünyanın yegâne tuz madeni müzesi olan Wieliczka Tuz Madeni'nin de bulunduğu Wieliczka bölgesine transfer. Krakow’a 15 km uzaklıkta yer alan madende toplam 300 km yürüyüş alanı, 3000’den fazla görülebilecek galeri, 326 m toplam derinlik bulunmaktadır. Bu dev madeninin turistik geziye izin verilen 64 ile 135m. derinliğini, 24 galeriyi toplam 2 km’lik yürüyüşle geziyoruz. Tur sonrası 17.40'da Krakow’da serbest zaman. Krakow’un eski şehir bölgesinde akşam yemeğimizi Sukiennice Restaurant’ta aldıktan sonra otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizde.

3.Gün: KRAKOW - AUSCHWITZ / BIRKENAU / WROCLAW

Sabah kahvaltısı sonrası, Saat 08.00'de Nazi vahşetinin akıl almaz boyutlarını, bu savaş ayıbından geri kalanları modern bir müze anlayışında görebileceğiniz tek yer olan UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Auschwitz-Birkenau kamplarını ziyaret etmek için otelimizden ayrılıyoruz.. Gaz odalarından fırınlara, kadın saçlarından yapılmış kumaş toplarından kamp kayıtlarına kadar göreceğiniz her şey, sizi hayrete düşürecek. Yakın tarihimize ışık tutan, insanlığın yaşadığı en büyük dramın tanığı, II. Dünya Savaşı’nın en büyük toplama ve yok etme  kampları  Auschwitz - Birkenau gezisini  bitirdikten sonra Wrocław’a hareket. Wrocław’a 1 saat uzaklıktaki Świdnica kasabasında bulunan UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Barış Kilisesi’ne doğru yola çıkıyoruz. Bu eşi benzeri olmayan tarihi kiliseyi ziyaret. Akşam yemeği, Chlopskıe Jadlo Restaurant’ta olacak. Otelimize yerleşme. Serbest zaman. Konaklama otelimizde..

4.Gün: WROCLAW- POZNAN – TORUN 

Kahvaltısı - Park ve bahçeleriyle de ünlenmiş Kuzey Avrupa’nın Venedik’i olarak tabir edilen ve 5 ayrı mimariyi bünyesinde barındıran Wroclaw’da  panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Polonya’nın en büyük ve zengin kentlerinden, fuar merkezi olarak da bilinen, Poznan kentine geçiyoruz. Panoramik şehir turumuzu yaptıktan sonra öğle yemeği için serbest zaman.  Gezi bitiminde UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan ve Copernicus’un doğum yeri olan ortaçağ şehri Torun kentine doğru yola çıkıyoruz. Gotik mimarinin güzel örneklerini görebileceğimiz bu kenti ziyaretimizin ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği, konaklama otelimizde.

5.GÜN: : TORUN - MALBORK –  GDANSK  

Sabah kahvaltısı sonrası Saat 07.45'de Malbork’a hareket. Avrupa’nın en büyük şato-kalesi olma özelliğine sahip Malbork Kalesi’ne yöneliyoruz. 1977 yılında UNESCO Dünya Mirası listesine alınan kale, 21 hektarlık bir alana yayılması ile dünyanın en büyük kalesi özelliğini de taşıyor. Bu kalede Haçlı Orduları ve özellikle Töton Şövalyeleri yerleşmiş ve askeri eğitim görmüşlerdir. Malbork Kalesi ve Müzesi, 1047 km uzunluğu ile Polonya’nın en uzun nehri olan Vistül nehrinin en geniş kolu üzerine kurulmuştur. İçindeki birçok ünitenin yanı sıra çok değerli ve gerçek sanat eseri özellikleri sunan bir kehribar müzesi yer almaktadır. Baltık’ın incisi Gdansk şehrine hareket ediyoruz. Varış sonrası yürüyerek kenti keşfediyoruz. Şehre giriş kapıları, silah depoları, Gdansk’ın sembolü Neptün Anıtı, belediye binası, Azize Meryem Kilisesi göreceğimiz yerler arasında. Komünizmin yıkılmasına neden olan 1980’lerin Dayanışma Sendikası, Nobel Barış Ödüllü lideri Lech Walesa’nın evini ve çalışma ofisini de panoramik olarak görüyoruz. Eski şehir içinde Zuraw Restaurant’ta akşam yemeğimizi alıyor ve  otelimize transfer oluyoruz. Konaklama.

6 GÜN: GDANSK – WESTERPLATTE – SOPOT – GDYNİA –  VARŞOVA

Sabah kahvaltısı sonrası II. Dünya Savaşı'nın başladığı, Westerplatte bölgesine transfer oluyoruz. Burası Baltık denizinde bir yarımada,  II.Dünya Savaşı'nın başladığı yer. II. Dünya Savaşı öncesi Almanlar denizden gelerek ilk kurşunu bu kıyılardan atmışlar. Atılan bu kurşun ile savaş resmen başlamış (1949 / 04.45). Günümüzde müze olarak kullanılan 2 kışla, 2 ev ve 25 metre yükseklikteki anıtı ziyareti (II. Dünya Savaşı'nın başladığı yer) edeceğiz. Saat 10.45'de Baltık tekne turumuzu yapıyoruz. Gezi sonrası müzik festivalleriyle ünlü Sopot’a hareket edeceğiz. Avrupa’nın en uzun ahşap limanı bu kasabada yer alıyor. Tatil kasabası olması nedeniyle kasabanın içi oldukça hareketli; restoranlar, dükkânlar, mağazalar, kafeler, publar oldukça ilginizi çekecektir. Gdynia’ya hareket. Gdynia liman gezimizi yapıyor ve Dar Pomorza gemisini gördükten sonra Gdansk tren garına transfer ve 17.30 hızlı treniyle Varşova’ya hareket. Saat 20.25'de Varşova’ya varış. Otele yerleşme. Akşam yemeği Munja Restaurant’ta. Geceleme.

7.Gün: VARŞOVA – İSTANBUL - İZMİR

Kahvaltı – Saat 09.00'da valizlerimizle otelden ayrılıyoruz. Varşova gettosunun bulunduğu bölgeye geçiyor ve getto ayaklanması – Soykırım Anıtı’nı ziyaret ediyoruz. Varşova Üniversitesi Kütüphanesi ve son olarak da Lazienki Parkı’nda yürüyüş yapacak, Chopin Anıtı'nı, Su Üstu Krallar Sarayı’nı görecek ve Kral Amfi Tiyatrosu'nu da ziyaret edeceğiz. Varşova merkezde serbest zaman. Rehberinizin vereceği saatte Chopin Havalimanı'na transfer oluyoruz. TK1766 sefer sayılı uçak ile saat  19.10'da İstanbul’a hareket. 22.45'de İstanbul’a varış. TK 2354 sefer sayılı uçak ile saat 01.35'de İzmir’e hareket. 02.50'de İzmir’e varış.

Bu Turun Tarihleri

01 - 07 Ağustos 2020, 6 Gece 7 Gün  

 

Ücret Bilgileri

 

İki Kişilik Odada Kişi Başı  :   1695 Euro                              300 € x 6 Taksit

Tek Kişilik Oda Farkı          :     320 Euro                              360 € x 6 Taksit

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • İzmir / İstanbul / Varşova / İstanbul / İzmir arası THY Havayolları ile gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Tur boyunca özel araç ile ulaşım
 • Varşova’da şehir merkezinde 3* MDM vb. 2 gece BB konaklama
 • Krakow’da eski şehir bölgesinde 3* Wyspianski vb. otelde 1 gece BB konaklama, 
 • Wroclaw’da eski şehir bölgesinde 3* Europejski vb.  1 gece BB konaklama, 
 • Torun’da eski şehir bölgesinde 3* Mercure vb.1 gece BB konaklama, 
 • Gdansk’ta eski şehir bölgesinde 3* Krolevski vb. 1 gece oda kahvaltı bazında; toplam  6 gece konaklama 
 • Varşova / Krakow arası araçla ulaşım
 • Gdansk / Varşova arası hızlı tren ile ulaşım
 • Auschwitz ve Birkenau Müzesi ve müze giderleri,
 • Wieliczka Tuz Madeni Müzesi ve müze giderleri,
 • Malbork Şato-Kale Müzesi ve müze giderleri,
 • Świdnica Barış Klisesi ve müze giderleri
 • Gdansk tekne turu
 • Sopot Gezisi,
 • Gdynia ve Dar Pomorza gezisi,
 • Yerel & seçkin restorantlarda 6 Akşam yemeği ( 3 / 4 çeşit; Çay, kahve, masalarda sürahi ile su ve çift yön transferler dahil)
 • Uzman rehberlik hizmeti
 • Zorunlu Paket Tur Sorumluluk ve Seyahat Sağlık Sigortası,

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Programda belirtilmemiş olan yemekler ve yemeklerde alınacak ekstra içecekler,
 • Kalınacak olan oteldeki şahsi harcamalar (telefon, mini bar, kuru temizleme, vb.)
 • Schengen vize ücreti. (130 Euro)
 • Kişi Başı 50 TL tutarındaki yurtdışı çıkış fonu.
 • İptal Teminatını da kapsayan Seyahat ve Sağlık Sigortası (30 Euro’dur. 70 yaş ve üzeri misafirlerimize %100 sürprim uygulanmaktadır.)

Önemli Notlar

 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Türk Hava Yolları’ndan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden,  teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, aksaklık veya doğabilecek problemlerden acentamız kesinlikle sorumlu tutulamaz.
 • Pastoral Tour force majeur durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 • Turumuzun gerçekleşebilmesi için en az 18 kişinin katılımına ihtiyaç vardır. (Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Pastoral Tour yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar)
 • Otellerde 3 kişilik odaların standardı, iki kişilik odaların standardı ve ebatları ile genellikle aynıdır. Dolayısıyla 3 yetişkin veya 2 yetişkin + 1 çocuğun (ek yataklı) aynı odada kalması bazı otellerde konforunuzu etkileyebilir. 
 • Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini büromuzdan teyid ediniz.
 • Oteller check-in saati 14:00, check-out ise 11:00 ila 12:00 arasıdır.
 • Seyahate çıkarken yanınıza bol miktarda fotoğraf makinası  filmi ve video kaset almanızı tavsiye ederiz.
 • Seyahate çıkarken yanınızda mutlaka rahat yürüyebileceğiniz en az 2 çift ayakkabı götürmenizi öneriyoruz.
 • Seyahat edeceğiniz ülkeler kendi yerel para birimlerini kullanmaktadırlar Dolayısıyla seyahat öncesinde bu para birimlerini Türkiye’deki banka veya döviz bürolarından sağlayamazsınız. Bunun için yanınızda Euro Doları götürmenizi öneririz. 
 • Şirketimiz sizler ile konsolosluk / elçilik arasında bir aracı konumunda olup, herhangi bir vize alım garantisi veremez. Bu durumda konsolosluk / elçiliğin vermediği vizelerden Pastoral Tour sorumlu tutulamaz.
 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. İç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 kg ye kadar düşebilir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden Pastoral Tour ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Bunun ebadı yukarıda belirtildiği gibi olup en fazla 5 - 7 kg olabilir.
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman pasaportunuzda yazılı olan isminizi açık olarak, pasaport numaranız, pasaport alış tarihiniz ve temdit süreniz ile birlikte lütfen bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problem de Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir. 
 • Yurt dışı çıkışında gümrük ve pasaport engeli olan yolculara seyahate katılmadıklarında hiçbir ücret iadesi yapılmaz.

Sigorta: 

 • Gezi fiyatına, yasalarla zorunlu kılınan Zorunlu Tur Paket Sigortası dâhildir. 1618 sayılı yasanın öngördüğü şartlar doğrultusunda Acente ve Havayolu iflası halinde kullanılmaktadır.
 • Gezi fiyatına İptal Teminatını da kapsayan Seyahat Sağlık sigortası dâhil değildir. Dileyen misafirlerimiz, mücbir sebeplerden dolayı gezinin iptal edilmesi durumunda toplam gezi bedelinin %80’ine kadar iade almayı mümkün kılan sigortadır. Sigorta; iptal teminatı dâhil olmak üzere tıbbi tedavi teminatları, bagaj kaybı v.b. teminatları da içermektedir. 
 • Teminat kapsamına giren sebepler: Sigortalanmış gezi için rezervasyon yaptırıldığı sırada öngörülemeyen, ancak hemen sonrasında gerçekleşen sigortalının ya da yakınlarının ölüm, ciddi yaralanma, beklenmedik ciddi hastalık; poliçenin tanzim tarihinden sonra öğrenilen ve ilk 8 hafta içinde olan gebelik nedeniyle veya diş hariç bir protezin kırılması; sigortalının evinde ya da iş yerinde yangın, patlama, fırtına, yıldırım düşmesi, toprak kayması olaylarının meydana gelmesi, bir üçüncü kişinin suç oluşturan eylemi neticesinde meydana gelecek mala yönelik zarar, ticari nedenlerle işveren tarafından beklenmedik şekilde işten çıkarılma sonucunda işsiz kalma, rezervasyon yaptırıldığı tarihte söz konusu kişinin işsiz olarak kayıtlı olması kaydıyla işe girme durumu, seyahate çıkılacak tarihe isabet eden bir sefer görev emri veya tanık /bilirkişi atanma daveti alınması neticesinde rezervasyonun iptal ettirilmesi durumunda poliçede belirtilen sigorta limitleri dâhilinde ve Seyahat İptal teminatı süresi içinde güvence verir.
 • İptal Teminatını da kapsayan Seyahat ve Sağlık Sigortası gezi kaydı esnasında alınmalıdır. Sonrasında alınan sigortalar da iptal teminatı hariç kalan teminatlar geçerli olacaktır.
YUKARI