BELGRAD - NOVİ SAD - SREMSKİ KARLOVCİ

4 - 8 - 12 KİŞİLİK GRUPLARLA.- EKSTRA TUR YOK - VİZE YOK

1.GÜN:   İzmir - Saw – Belgrad

15.35'de Belgrad Havalimanına varış.  Havalimanında rehberiniz tarafından karşılanma. Belgrad’daki otelimize  giriş.  Otele yerleştikten sonra rehberimizle lobide buluşup panoramik Belgrad  kentini insanlarını, yaşantılarını öğrenmeye çalışacağız.  Beyaz şehir anlamına gelen ve  Kanuni Sultan Süleyman tarafından ele geçirilen, Dorćol, Bayraklı Camii, Knez Mihajlova Caddesi, Obilićev Venac ve Cumhuriyet Meydanı’nı ziyaret ediyoruz. Sizlere en iyi restoran ve kafeleri, kendi başınıza otele dönebileceğiniz tüm mekanlar hakkında bilgi vereceğiz. Geleneksel Sırp yemeklerinden birini tatmanız için sizi Sırp restoranlarının bulunduğu en ünlü cadde olan Skadarlija’ya götüreceğiz. Akşam yemeğimiz ve yemek eşliğindeki bir adet içkiniz ikramımız olacak. Bir bardak Sırp brendisinin (rakija – rakı) tadını çıkarmanın tam zamanı. Yemek sırasında, Belgrad hikayelerini sohbetler eşliğinde yemeğimizle  devam edeceğiz. Akşam yemeğinden sonra size Balkanlar’daki gece hayatının merkezini göstereceğiz! Belgrad, tarihi ve kültürü kadar zengin gece hayatıyla da gurur duyan bir şehirdir.  İsteklerinize ve müzik zevkinize göre, şehrin en iyi mekanlarındaki partilere katılabileceksiniz. Belgrad’daki ilk gününüzü unutulmaz kılmak için isteğiniz doğrultusunda hareket edeceğiz. Konaklama Belgrad’da.

2.GÜN;  Novi Sad  -  Sremski Karlovci - Belgrad

Kahvaltının ardından otelden ayrılıp Novi Sad şehrine yakın Sremski Karlovci’ye (Karlofça) gideceğiz. Sremski Karlovci kasabasında  1699 yılında 72 gün süren görüşmeler sonrası Osmanlı Devleti ile Avusturya-Macaristan-Venedik ve Polonya arasında Karlofça barış anlaşması imzalanmıştır. Ziyaretimizde anlaşmanın imzalandığı 4 kapılı mekanı ve burası dışında meydan, dört aslan çeşmesini, tarihi lise, Ortodoks ve Katolik kilisesini görecek ve bilgi alacağız. Aynı zamanda şaraplarıyla ünlü olan bu kasabanın şarap imalathanelerinden bazılarını gezecek ve şarap tadımı yapacağız.  Kahve molası sonrası yolumuza devam ediyoruz. Sırp mutfağının en iyi yemeklerini deneme fırsatı bulacağınız restoranlardan birinde öğle yemeği molası vereceğiz.  Yemeğin ardından şehri tanımaya devam ediyoruz. Şehrin yaya bölgesi, Belediye Binası, Katolik Kilisesi, eski şehir merkezi ve Sinagog meydanını oluşturan Dunavska ve Zmaj Jovina Sokağı’nı göreceğiz. Şehir merkezini gezmeyi tamamladıktan sonra sizlere alışveriş yapmanız için biraz zaman tanıyıp, Zemun’a doğru yola çıkıyoruz. Belgrad belediyelerinden biri olan  Zemun’da Avusturya-Macaristan dönemine ait köşkler, çarşı, meyhaneler sokağı, eski tiyatro, Zemun parkını görecek  ve Gardoš ve Zemun rıhtımında Sahilde kısa bir fotoğraf molası vereceğiz. Sizi sadece gerçek Belgrad ve Zemun vatandaşlarının bildiği  ve gittiği yerlere götüreceğiz. Böylece,  Belgrad vatandaşlarının günlük yaşamını hissetme fırsatına sahip olacaksınız. Zemun’da güzel bir restorantda akşam yemeğinizi yedikten sonra otelimize geri dönüyoruz.

 

2.Gün :  Novi Sad - Sremski Karlovci (Karlofça)

Kahvaltının ardından Belgrad şehir turumuza devam edeceğiz. Önce Balkanlar’ın en büyük Ortodoks kilisesi olan Aziz Sava Kilisesi’ni ziyaret edeceğiz. Tapınak, 13. yüzyılda yaşamış ilk Sırp başpiskoposu Aziz Sava’nın onuruna inşa edilmiştir. Tapınağı ziyaret ettikten sonra  Yugoslavya Müzesi turuna çıkaracağız. Müze, Yugoslavya’nın o zamanlardaki başkanı olan Tito’ya adanmıştır. Müzenin içinde kendi mezarı ve eşi Jovanka’nın mezarı bulunmakta. Müzede, Yugoslavya’nın hikayesini  dinleyeceksiniz. Tito’nun hayatı boyunca çeşitli başkanlardan ve yabancı heyetlerden aldığı hediyeleri görmemiz mümkün olacak.  Kahve veya yemek molası sonrası, Osmanlı eseri olan Kalemegdan (Kale Meydanı) gidiyoruz. Burada Osmanlı İmparatorluğu’nun izlerini taşıyan ve Türklerin Belgrad’da inşa ettiği hemen hemen her şeyi görecek ve ilginç hikayeler dinleyeceksiniz. ( Nebojşa Kulesi, Damad Ali Paşa Türbesi, Ruziça Kilisesi, İstanbul Kapısı, Saat Kulesi, Mora Fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Mehmet Paşa (Sokullu Mehmet Paşa) çeşmesi, Bayraklı Camii, Osmanlı’ya karşı isyanı başlatan yer olan Çukurçeşme,  meşhur kafe ve dükkanlarıyla ünlü Knez Mihalijova sokağı, Skadarlija sokağı, Cumhuriyet meydanı görülecek yerlerdendir. Turun bitimiyle beraber otelimize transfer. Dileyen misafirlerimiz için yerel restaurantta ekstra olarak gerçekleştirilecek olan Sırp müziği gecesi akşam yemeğine katılabilirler. Daha sonrasında ise Avrupa’nın en meşhur gece hayatı ile ün kazanan Belgrad gecelerinde keyifli saatler geçirebilirler. Geceleme Belgrad’da otelimizde.     

4.GÜN: Belgrad – İstanbul- İzmir    

Sabah kahvaltısı sonrası odaların boşaltılması ve rehberimizin belirleyeceği buluşma saatine kadar serbest zaman. Buluşma saatinde özel aracımız ve rehberinizle havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Pegasus Havayollarına ait     sefer sayılı uçağı ile saat 10:50'de İstanbul'a hareket ve turumuzun sonu

 

Bu Turun Tarihleri

28 -31 Ekim 2021 4 Gün, 3 Gece 299 €

 

Ücret Bilgileri

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI            299  €
TEK KİŞİLİK ODA            399 €

 

 

 

Ücrete Dahil  Olan Hizmetler

•          Özel araçlarla havalimanı – otel – havalimanı transferleri

•          Tur boyunca tüm şehir turları ve  çevre gezileri, (Araçlarımız Mercedes Vito ile Opel Vivaro olacaktır.)

•          Belgrad’da (3) Gece Belgrad City Hotel vb. (Şehir Merkezi) – Standart Oda,

•         Sabah kahvaltıları ( 3 )

•         Belgrad'da 1 gece şehrin bohem sokağı olan Skadarlija'da akşam yemeği  + 1 adet içecek ile

•         Tur programına uygun olarak panoramik şehir turları

•         Sremski Karlovci (Karlofça) de şarap mahzenine giriş ücreti ve şarap tadım etkinliği

•         Yugoslavya Müzesi giriş ücreti

•         Tursab seyahat güvence paketi

•         Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

Ücrete Dahil  Olmayan  Hizmetler

•         Pegasus Hava Yolları  tarifeli seferi ile İzmir - İstanbul – Belgrad  gidiş/dönüş ekonomi sınıfı  uçak bileti, Havalimanı vergileri,

•         Yurtdışı Çıkış Harcı (50.00 TL)

•         Kişisel harcamalar

•         Programda yer almayan müze giriş ücretleri

•         Programda yer almayan öğle ve akşam yemekleri ve her türlü içecek

Önemli Notlar

ÖNEMLİ NOTLAR

*Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Pegasus Havayolları’ndan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun iç hat uçuşlarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek problemlerden acentamız kesinlikle sorumlu tutulamaz.

*Araçlarımız Mercedes Vito ile Opel Vivaro olacaktır

*Pastoral Tour gerekli gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

*Turumuz en az  4 – 7 – 8 – 12 kişilik mini gruplarla gerçekleşmektedir. Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Pastoral Tour yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir. Bu durumda yolculara para iadesi yapılacaktır.

*Panoramik turlar herhangi bir müze veya ören yeri girişi içermez.

*Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini teyid ediniz.

*Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman pasaportunuzda yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlisine pasaport numaranız, pasaport alış tarihiniz ve temdit süreniz ile birlikte lütfen bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemden Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir. Bilet kesildikten sonra isim değişikliği kesinlikle yapılamaz. Kesilen yeni dış hat biletinin meblağı seyahat eden yolcuya aittir.

*Yurt dışı çıkışında gümrük ve pasaport engeli olan yolculara seyahate iştirak edemedikleri takdirde ücret iadesi yapılmaz.

*Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36cm.(yükseklik) x 23cm.(en) x 56cm.(boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır.

*Seyahatiniz esnasında yanınızda mutlaka bir yağmurluk, bir hırka veya bir kazak bulundurmanızı önemle tavsiye ederiz.

*Yapacağınız alışverişlerde olabilecek aksiliklerden yerel rehberiniz, Türkiye’den sizlerle beraber tura katılan rehberiniz ve acentanız Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir…

*İç veya dış hat uçuşlarda, uçağın sizlere dağıttığı yerleri önceden ayarlamak acentamızın inisiyatifinde değildir.

*** Covid aşısı olan konuklarımız e-nabız dan aşı olduklarına dair aşı sertifikasını  İngilizce olarak yanlarında bulundurmak zorundadır. Covid aşısı olmayan konuklarımızın, 48 saat önceden PCR Testi yapması gerekmekte olup, fiyatlandırmamıza Türkiye'deki ya da Sırbistan'daki Test ücretleri  dahil değildir. ***

NOT : TURUMUZ İÇİN EN AZ 6 AY GEÇERLİ PASAPORT GEREKMEKTEDİR!!!!!!

 

YUKARI