BEYAZ RUSYA VE BALTIK BAŞKENTLERİ

İzmir'den THY ile

1. Gün: İZMİR – İSTANBUL – MİNSK

Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminali THY kontuarı önünde sabah saat 09.30'da buluşma. Check-in işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’na ait 2317 sefer sayılı uçak ile saat 11.05 da İstanbul’a hareket. Saat 12.20'de İstanbul’a varış.  Türk Hava Yolları’na ait  283 sefer sayılı uçak ile saat 13.45'te Minsk’e hareket ve yerel saat ile 16.05'te varış. Pasaport işlemleri ve aracımızla buluşma. Otelimize transfer, yerleşme. Serbest zaman. Minsk, büyük kentlerin yoğunluğundan, yorgunluğundan kaçmak isteyenler için ideal bir şehirdir. Neşeli, canlı, eğlenmeyi, yaşamayı seven insanlarla dolu sokaklarda rehberimizle çevreyi tanımaya çalışacağız. Geceleme otelimizde.

2.Gün: MİNSK – VİLNİUS

Sabah kahvaltısı sonrası şehir turu için otelden ayrılış. Minsk, 1067´de kurulmuş eski bir kent; Ama ruhu genç. O gençliği her yerde görmek mümkün Pırıl pırıl yollar, büyük meydanlar, tarihi dokusu korunmuş özenli bir mimariye sahip evler, şirin parklar... Minsk nehri kente ayrı bir hava veriyor. Aynı zamanda bir kültür kenti Minsk, Gorki Parkı. iki Kutsal Ruh Katedrali, St. Peter ve Paul Kilisesi, Troitskoye, Bağımsızlık Meydanı, Hükümet Binası, Krasny Roman Katolik Kilisesi ve İkinci Dünya Savaşı kahramanları anısına yapılmış olan Zafer Meydanı, Victoria Meydanı, Ulusal Kütüphane göreceğimiz yerlerden bazıları. Bir sonraki durağımız Dutudki Ethnographical Müzesi. Öğle yemeğimizi de müzenin restoranında alıyor ve Vilnius’a hareket ediyoruz. Akşam geç saatlerde Vilnius’a varış, otele transfer. Geceleme otelde.

3.Gün:  VILNIUS – TRAKAI KALESİ – KLAİPEDA

Sabah otelde edeceğimiz kahvaltının ardından Yerel rehberimizle buluşuyor ve Vilnius şehir turuna çıkıyoruz. Vilnius, Litvanya’nın başkenti ve aynı zamanda en büyük şehridir. 1994 yılında  UNESCO Dünya mirası  listesinde yer alan eski kent, adeta küçük sokaklardan oluşan bir labirent gibidir. Kent meydanı, eski pagan tapınağının üzerine inşa edilmiş Katedral ve Çan Kulesi, Barok sanatının mücevheri Aziz Piyer ve Paulos Kilisesi, Meclis Binası ve meydanı,  Barok stilde inşa edilmiş Litvanya Büyük Düklerinin taç giydikleri Katedral, Belediye binası ve meydanı, yine Barok mimarinin öne çıktığı St. Michael Kilisesi, Şehir Surları, Amber merkezi ve tarihi sokaklar Gotik mimarinin en nadide örneklerinden biri olan St. Anna Kilisesi, Üniversite binası göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turunda sizlerin de gözlemleyeceği gibi şehir mimari açıdan kozmopolit bir yapıya sahiptir. Ardından göl ortasındaki adada kurulmuş olan muhteşem Trakai Kalesi’ni ziyaret ediyor ve Klaipeda’ya doğru yola çıkıyoruz. Akşam saatlerinde Klaipeda’ya varış. Geceleme otelde.

4.Gün: KLAİPEDA – NİDA – KLAİPEDA

Sabah kahvaltısının ardından Klaipeda şehir turu ve Nida ziyareti için otelden ayrılıyoruz. Klaipeda Baltık denizi kıyısında kurulu sevimli bir şehir. Ancak bu yöreyi asıl görülmeye değer kılan Curonian Spit adını alan doğal oluşum. Baltık kıyısındaki kum tepelerinin oluşturduğu 98 km’lik bu kumullar ve lagünler sistemi UNESCO Dünya Mirası listesinde.  Kum, dalgalar ve serin rüzgarların kah işbirliği yaparak kah birbiriyle rekabet ederek şekillendirdiği bölgede birbirinden ilginç manzaraları resimleyeceksiniz, Dans Eden Orman'da şekilden şekle giren çam ağaçlarını hayretle seyre dalacak ve şirin Nida kasabasında ünlü edebiyatçı Thomas Mann’ın yazlık evini ziyaret edeceğiz. Otelimize dönüşümüz tekneyle olacak. Geceleme otelimizde.

5.Gün: KLAİPEDA  –SIAULIAI – RUNDALE  SARAYI – BAUSKA – RIGA ( 327 km. )

Sabah kahvaltımızı ettikten sonra otelden ayrılıyoruz. İlk durağımız, Siauliai’da bulunan ve yaklaşık 50 binden fazla haçın sergilendiği, haçlar tepesinde fotoğraf molası vereceğiz. Bir sonraki durağımız ise barok mimarinin en muhteşem örneklerinden biri sayılan Rundale Sarayı olacak… 18.yüzyılda barok mimarinin en güzel örneklerini vermiş olan İtalyan mimar Rastrelli tarafından yapılan sarayın içerisinde yapacağımız turda; sergilenen otantik 18. yüzyıl mobilyalarına, duvar resimlerine ve Çin porselenlerine hayran olacağız. Daha sonra sarayın Fransız stilinde düzenlenmiş bahçesinde rehberimiz eşliğinde bir gezinti yapacağız. Yolumuz Bauska’ya uzanacak. Bauska kenti, Ortaçağ’da yapılmış olan ve yakın zamanda restore edilmeye başlanan Bauska Kalesi ile ünlüdür. Kale turumuzda tamamen restore edilmiş olan kale duvarlarını, Dük’ün rezidansını rehberlerimiz eşliğinde gezeceğiz. Daha sonra kuledeki gözlem terasına çıkarak manzarayı seyredecek, fotoğraflayacağız. Letonya’nın başkenti Riga’ya hareket ediyoruz. Varışı takiben, otelimize transfer ve yerleşme. Akşam Daugava Nehri kıyılarında yürüyüş yapabilir veya Riga sokaklarında satılan geleneksel hediyelik amber satıcıları ile pazarlık yaparak sevdiklerinize birer Riga hatırası alabilirsiniz. Veya Old Town'ın birbirinden güzel kafelerinde içkilerini yudumlayarak şehrin tadını çıkarmanız da mümkün. Geceleme otelimizde.

6.Gün: RIGA

Kahvaltının ardından, 1201 yılında kurulmuş olan Riga şehrini tanıyacağımız panoramik şehir turuna çıkıyoruz.  Yürüyerek yapacağımız Old Town ( Eski şehir ) turunda, St. Peter’s Kilisesi, Blackheads Evi, Dome Katedrali, Büyük ve Küçük Guildhalls, St. Jacob’s Kilisesi, Riga Kalesi, Özgürlük Heykeli ve şehrin eşsiz mimarisine örnek teşkil eden art nouveau stilinde yapılarıyla süslü sokaklar göreceğimiz yerler arasında bulunmaktadır. Tur sonrası 1 saatlik tekne turumuz olacak. Öğleden sonra serbest zaman.  Riga’da gönlünüzce saatler geçirebilirsiniz. Geceleme otelde.
Bu akşam için; Rozengrals adlı Orta Çağ restoranını sizlere önerebiliriz. Ortaçağ derken gerçek bir orta çağ atmosferini hayal edebilirsiniz. Zira bu restoranda garsonlar, filmlerden fırlamış gibi döneme has kıyafetlerle sizlere servis yaparken, elektrik henüz keşfedilmediğinden odun ateşinde pişen leziz yemekleri, mum ışığında yiyebileceksiniz…

7.Gün: RIGA – PARNU – TALINN

Sabah kahvaltısı sonrası Estonya’nın başkenti Tallinn’e hareket ediyoruz. Yol güzergâhımızda bulunan Parnu kasabasına öğle saatlerinde varıyoruz. Parnu, Estonya’nın beyaz kumları, bakımlı, geniş parkları, SPA’ları ve sağlık merkezleri ile ünlü bir kentidir. Aynı zamanda Estonya’nın “Yaz Başkenti” olarak da bilinir ve her sene pek çok festival, konser ve açık hava fuarına ev sahipliği yapar. Parnu’dan ayrılıyor ve 2 saat sürecek yolculuğun ardından Tallinn’e varıyoruz. Otelimize yerleşme. Panoramik şehir turumuzu yürüyerek yapıyoruz. En iyi korunmuş ortaçağ şehirlerinden biri kabul edilen şehirde, UNESCO’nun “Dünya Mirası” olarak koruma altına aldığı ve şehrin karakteristik özelliklerini taşıyan tarihi yapılar, Tall Hermann Kulesi, Toompea Kalesi, Alexander Nevsky Katedrali, Dome Kilisesi, Toompea Tepesi’nde şehrin en güzel panoramik manzarasının fotoğraflarını çektikten sonra St. Nicholas Kilisesi göreceğimiz yerler arasında bulunmaktadır. Tur bitiminde eski şehir merkezinde serbest zaman. Geceleme otelde.
Akşam arzu eden konuklarımız, 14. yüzyılda kalma bir binada geleneksel Ortaçağ atmosferini yansıtan dekorasyonuyla popüler bir restoran olan Peppersack Restaurant’ta akşam yemeği organizasyonu yapabilirler.

8.Gün : TALINN – ROCCA-AL-MARE -  İSTANBUL – İZMİR

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Öğleden sonra rehberimizin belirleyeceği saatte havaalanına transfer. Saat 18:30’de THY nin  1422 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’a hareket. Türkiye saati ile 21.45’de İstanbul’a varış.  THY’nin 2354 sefer sayılı uçuşu ile 01.45 İzmir’e hareket ve saat 02.55’de varış. Turumuzun sonu.

Bu Turun Tarihleri

01 / 08 Ağustos 2020 , 7 Gece 8 Gün

Ücret Bilgileri

TUR ÜCRETİ NAKİT   KK TEK SLİP TAKSİT
İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI 1395€  1425€ 248€ X 6 Taksit
TEK KİŞİLİK ODA FARKI   350€   310€ X 6 Taksit

 

 

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • İzmir – İstanbul – Minsk  / Talinn – İstanbul -  İzmir arası THY ile ekonomi sınıf gidiş dönüş uçak bileti.
 • Havaalanı vergileri
 • Havalimanı - otel - havalimanı transferleri
 • Minsk – Vilnius - Klaipeda – Riga – Tallinn  arası özel otobüsle transfer
 • Minsk’te (1), Vilnius’te (1), Klaipeda’da(2) Riga’da (2) Tallinn’de (1) gece olmak üzere toplam  (7) gece 4* otellerde oda-kahvaltı bazında konaklama
 • Minsk şehir turu
 • Dudutki Ethnographical müzesi giriş ücretleri,
 • Vilnius şehir turu
 • Trakai Kalesi gezisi ve giriş ücreti,
 • Klaipeda şehir turu
 • Nida turu ve fery ücreti,
 • Curonian Spit Turu
 • Klaipeda ferry bilet ücreti,
 • Siauliai, Rundale Sarayı ( giriş ücreti dahildir),  Bauska,  Parnu gezileri,
 • Riga şehir turu
 • Riga’da kanal turu ( 1 saat)
 • Talinn şehir turu
 • Rocca –Al-Mare Turu,
 • Program dâhilinde yapılacak olan tüm çevre gezileri
 • Yerel rehberlik hizmetleri
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Otellerde yapılacak olan kişisel harcamalar. ( Telefon, minibar, kurutemizleme, v.s…)
 • Programda yer almayan öğle ve akşam yemekleri
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Schengen vize ücreti ( 125 € )  (Yeşil pasaporta vize yoktur. )
 • Yurt dışı çıkış harcı: 15 TL

Önemli Notlar

 • Programda belirtilen saatler Türk Hava Yolları’ndan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten Pastoral Tour sorumlu değildir.
 • Pastoral Tour programın içeriğini bozmadan şehirlerin program içerisindeki sırasını değiştirebilir.
 • Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini büromuzdan teyit ediniz.
 • Otellere check-in saati öğlen 12.00 ile 14.00 arasıdır.
 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır.
 • Bu tur için yanınızda 1 adet yağmurluk, en az 2 çift rahat yürüyebileceğiniz ayakkabı, kalın bir kazak veya hırka mutlaka bulundurunuz.
 • Yanınızda EURO götürmenizi tavsiye ederiz.
 • Lütfen seyahatiniz esnasında yanınızda açık yiyecek bulundurmayınız. Aksi takdirde gümrük görevlilerinin kurallar çerçevesinde parasal bir müeyyide uygulama hakkı söz konusu olacaktır.
 • Havayollarının yapacağı grev ve fors majör ( deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet,.vb.) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • İç veya dış hat uçuşlarda, uçağın sizlere dağıttığı yerleri önceden ayarlamak acentamızın inisiyatifinde değildir.
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman pasaportunuzda yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlisine pasaport numaranız, pasaport alış tarihiniz ve temdit süreniz ile birlikte lütfen bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemde Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek
 • Şikâyetlerden acentemiz, yerel rehberimiz ve Türk rehber arkadaşımız kesinlikle sorumlu değildir…
 • ****Sigorta ; Tur ücretine  zorunlu paket tur sorumluluk sigortası dahildir.  Bu poliçe, 1618 sayılı yasanın öngördüğü şartları kapsamaktadır. “ Acenta veya Havayolu şirketinin iflası durumunda kullanılan bir teminattır. Seyahat  iptal sigortası dahil değildir.
 • Mücbir nedenlerle turu iptal etmek isteyen yolcu;  Toplam tur bedelinin % 80 nine kadar iade almayı mümkün kılan iptal sigortası yaptırabilirler. Bu poliçe,  tıbbi tedavi masrafları, bagaj kaybı, tıbbi teminat içeren ek sigortadır. Yolcunun,  ek sigortayı ve güvence paketini tur kayıt sırasında en geç 24 saat içerisinde alması  gerekmektedir. 70 yaş ve üstüne  % 100 sürprim uygulanmaktadır.
YUKARI