BİLİNMEYEN YÖNLERİYLE BODRUM / 4 GECE

HALİKARNASSOS'un 4x4 ARAÇLARLA YENİDEN KEŞFİ

İçinde bulunduğumuz pandemi döneminde piramitleri görmek için Mısır’a, Etna yanardağını görmek için İtalya’ya gidemiyoruz fakat bunların yanıbaşımızda ülkemiz içerisinde çok iyi bildiğimiz ama hiç tanımadığımız BodrumYarımadası’nda olduğunu söylesek..

Hepimizin bildiği ama hiç tanımadığı Bodrum’u yeniden keşfetmeye hazır mısınız ?

Bodrum denildiğinde pek çoğumuzun aklına deniz, kum, güneş ve çılgın gece hayatı gelir. Oysa ki tarih boyu pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış, tarihin babası Herodot, Kaptan-ı Derya Turgut Reis, Halikarnas Balıkçısı Cevat Şakir Kabaağaçlı, ünlü şairimiz Neyzen Tevfik, sanatgüneşimiz Zeki Müren gibi çok önemli isimlerin yaşayıp izlerini bıraktığı bir beldemizdir Bodrum...Bu gezimizde amacımız bunların dışında hiç bilmediğiniz yönleri ile Bodrum Yarımadası üzerinde sizleri tarihsel bir yolculuğa çıkarmak...Üstelik bu yolculuğu yaparken damağınızı şenlendirecek yöresel lezzetleri hikayeleri ile birliktet adarak müthiş Ege mutfağının keyfine varacağız…

01.Gün |Cumartesi                                     BODRUM      
Siz değerli misafirlerimizin otele münferit varışına takiben, havuz başında hoşgeldin kokteyllerimizi yudumlayıp, rehberimiz tarafından program hakkında detaylı şekilde bilgilendirileceksiniz. Akşam yemeğimizi yerel bir restaurant alacağız. Ardından dileyen misafirlemiz ile Bodrum gece hayatının keyfini çıkarıyoruz. Geceleme butik otelimizde.

02.Gün |Pazar                                 BODRUM      
Kahvaltı sonrası Bodrum’u bilinmeyenleri ile yeniden keşfetmek üzere 4x4 araçlarımızla yola çıkıyoruz. Günümüzün ilk yarısını Pedesa Leleg yolunu yürüyüş turu ile geçiriyor olacağız (Önemli NOT: Yaklaşık 4 saat süre ile yürüyüş-tırmanma ve iniş parkuru içermektedir. Misafirlerimizin yürüyüş ayakkabısı ile tura katılmalarını tavsiye ediyoruz). Öğleden sonra Bodrum’un ilk Gastronomi merkezinde, şefimizle Bodrum Mutfağı’ndan lezzetler ile tanışıp ve bu lezzetleri tadma fırsatı bulacağız. Akşam saatlerinde deniz kıyısındaki Beach Restaurant’da akşam yemeği bira tadım menüsü olarak alınacaktır. Geceleme butik otelimizde.                                               

03.Gün |Pazartesi                                       BODRUM      
Kahvaltı sonrası 4x4 araçlarımız ile Bafa gölü kenarında yer alan Heraklia antik kenti sınırları içerisinde M.Ö 6000’e kadar ulaşan kaya resimlerini ve Bizans dönemi duvar resimlerini görmek için yola çıkıyoruz. Gezi sırasında öğle yemeği molası. Öğle yemeği sonrası Uyku vadisi göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından Bodrum’un bir başka yerel lezzeti olan Şarap Üretim Çiftliğini gezmek üzere Etrim Köyü’ne hareket ediyoruz. Çiftlik sahibinin şarap üretim yolcuğundaki hikayesini dinleyerek şaraplarımızı yudumluyoruz. Daha sonra gün batımını seyretmek için Bodrum’a hakim tepelerden birine çıkıyoruz ve günün en güzel anlarını burada gün batımı eşliğinde harika bir piknik ile tamamlıyoruz. Geceleme butik otelimizde.     

04.Gün |Salı                                                 BODRUM      
Kahvaltı sonrası 4x4 araçlarımız ile Bodrum Yarımadası’nın bilinmeyen yönlerini keşfe çıkıyoruz.  Türkiye’de örneği çok az olan ‘’Piramit’’ şeklindeki mezarlar, Bodrum Yarımadasın’nın binlerce yıl önce oluşmasına yardımcı olan volkanik krater oluşumu, Buzul Çağı’na tarihlenen literatürde ‘’Gölköy Hurması’’ olarak geçen Gölköy’e adını veren hurmalık göreceğimiz yerler arasındadır. Öğle yemeğimizi piknik şeklinde alacağız. Öğle yemeği sonrası durağımız halk arasında Gebe Kilise olarak bilinen Bodrum’un en eski uygarlıklarından biri olan Lelegler zamanında inşa edilmiş (yaklaşık M.Ö. 600) bir anıt mezar. Çok az kimsenin bildiği muhteşem manzarası ve tarihi ile Gebe kiliseye hayran kalacaksınız. Akşam sizleri geleneksel bir Bodrum meyhanesine götürerek, tadacağımız mezelerin ve tariflerin hikayelerini, ustasından dinleyerek lezzet dolu bir yolculuğa çıkacağız.
Geceleme butik otelimizde.     

05.Gün |Çarşamba                                      BODRUM      
Kahvaltı sonrası otelimizden çıkış işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Turumuzun sonu

NOT;
Arzu eden misafirlerimiz Bodrum konaklamalarını ilave otel gecelemesi alarak uzatabilirler.     
Tüm turlarımız pandemi döneminde sosyal mesafe kuralları gereği maksimum 8 kişi olarak gerçekleşmekte olup her Cumartesi kesin hareketli minimum 2 kişi ile hareket etmektedir.  

Bu Turun Tarihleri

19 / 23 EYLÜL 2020, DEN İTİBAREN HER CUMARTESİ  4 Gece 5 Gün 

Ücret Bilgileri

TUR FİYATI DBL ODADA KİŞİ BAŞI TEK KİŞİ FARKI
STANDART ODA 4490 TL 1990 TL

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • 4 gece Butik Otel’de kahvaltı dahil konaklama
 • İlk akşam yerel restoranda akşam yemeği
 • 2. gün Gastronomi merkezinde öğle yemeği, Beach Restaurant’da akşam yemeği (Bira tadım menüsü)
 • 3. gün öğle yemeği, Akşam gün batımı manzarasında piknik
 • 3. gün Şarap tadımı
 • 4. gün öğle yemeği (piknik), yerel meyhanede akşam yemeği
 • Programda belirtilen tüm turlar ve özel izin belgeleri
 • Turların gerçekleştirme sırasında, sosyal mesafe kuralları uyarınca 7 kişilik 4x4 araçlarımızla max 4 kişi olacak şekilde ulaşım. Bu ulaşım sırasında su ve atıştırmalık ikramları
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Seyahat sağlık sigortası - 70 yaş ve üzeri %100 surprim uygulanır (Sigorta aynı zamanda mesleki zorunluluk sigortası olduğundan iptali mümkün değildir

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Bodrum ulaşım (ilave ücret ile, Bodrum’a ulaşım ve alan-otel-alan transferi)
 • Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
 • İçecekler
 • Programda belirtilmemiş olan müze ve ören yeri giriş ücretleri (kapıda nakit olarak ödenir)
 • Otelde minibar ve kişisel harcamalar

Önemli Notlar

İPTAL ŞARTLARI: Son 48 saat öncesine kadar cezasız iptal imkanı
YUKARI