BUTİK ANTAKYA - TARSUS - MERSİN - ADANA

Turumuzun tarihi güncellenmiştir

1.GÜN  : İZMİR – ADANA – ANTAKYA  

Sabah saat 06.00'da Adnan Menderes Havalimanı İç hatlar Sun Express HY kontuarında buluşma. 07.35'de Adana’ya hareket ve saat 09.00'da varışımızı takiben havalimanında rehberimizle buluşma sonrası güzel bir kahvaltıyla günümüze başlıyacağız. Ardından 1. yüzyılda dünyanın en büyük 4. şehri olan Antakya’ya yöneliyoruz. Yolumuz üzerindeki Yılanlı Kale'de panoramik fotoğraf molası verip, İskenderun üzerinden Belen Geçidi'ne çıkıyoruz. Soğuk Oluk, Amik Ovası ve Amanos Dağları'nın doyumsuz manzarasını izleyerek Antakya'ya varıyoruz. İlk olarak şehir merkezine 2 km. mesafedeki Neccar Dağı yamacında, M.S. 1.yüzyılda kayalara oyularak yapılmış, Hıristiyanlık dininin yayıldığı ilk kilise olduğuna inanılan St. Pierre Kilisesi gezimizi yapacağız. Öğle yemeği için serbest zaman sonrasında Zeugma Müzesi'nin açılışı nedeniyle dünyada 3. sıraya düşen Antakya Mozaik Müzesi'ni ( M.S. 2.ve 5. yy arası Roma dönemine ait mozaikler ) geziyoruz. 4* otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.GÜN : ANTAKYA

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası tam gün sürecek olan ve Samandağ’ını kapsayan gezimizi gerçekleştireceğiz. Antik Çağ Limanı olan Samandağ İlçesi Antakya'ya 22 km. uzaklıktadır. Dünyanın en zengin bitki örtüsüne sahip bu yörede, Vespasianos ve Titus Tüneli, Beşikli Mağara içinde Kaya Mezarları, Hz. Hızır Makamı, Dorik Tapınağı’nı geziyor ve resimliyoruz. Türkiye'deki tek Ermeni köyü olan Vakıf Köyü'ne doğru yola çıkıyor ve köyü ziyaret edip, sokaklarını geziyoruz. Merkeze dönüş. Uzun çarşı, Demirciler çarşısı, Habib-i Neccar Camii gezilerimizi yaparken bir yandan da panoramik olarak göreceğimiz Rum–Ortadoks Kilisesi, Protestan ve Katolik Kilisesi, tarihi Antakya evleri, eski Antakya sokakları arasında tarihe yolculuk yapıyoruz. Gelen akşamla birlikte otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği sonrası dileyen misafirlerimizle bugünkü programımızı Harbiye şelalelerinde sonlandırıyoruz. Konaklama otelimizde.

3.GÜN : ANTAKYA – İSKENDERUN – TARSUS – MERSİN

Kahvaltı sonrası otelden ayrılış. İskenderun’a hareket. Soğuk Oluk, Amik Ovası ve Amanos dağlarının doyumsuz manzarasını izleyerek Belen geçidine çıkıyoruz. Buradan İskenderun’a varış. İskenderun sahilinde çay molası veriyor ve Tarsus’a yöneliyoruz, Tarsus şelalesininde kısa bir mola veriyoruz. Şehir merkezinde bulunan Kleopatra kapısı olarak da bilinen Roma dönemi eserini, Türkiye tarihinde önemli başarı kazanmış Nusrat Mayın gemisi’ni, Aziz Paul kuyusu ve Tarsus evlerini görüyoruz. Son olarak Eshab-ı Keyfi (yedi uyurları) ziyaret ediyoruz. Ardından Mersin şehir merkezine geliş. Otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.GÜN : MERSİN – ADANA – İZMİR

Sabah kahvaltı sonrası otelden ayrılış. Narlıkuyu / Erdemli’ye yöneliyoruz. İlk olarak Kanlı Divane Antik Kenti'ne varıyoruz. Burada suçluların atıldığı Ölüm Çukuru, Kaya Kabartmaları, Kiliseleri, Ölüm Kulesini, mezar yapılarını ve diğer anıtsal eserlerin gezilmesinin ardından Cennet – Cehennem Obrukları, sarkıt ve dikitleriyle ünlü Dilek (Astım) Mağarası'nı gezip, Kızkalesi ve Adam Kayaları'nı panoramik olarak görüyoruz. Öğleden sonra Adana’ya varışımızı takiben görülebilecek yerler arasında; Sabancı Merkez Camii, tarihi Taşköprü, Seyhan Nehri, Tarihi Eski Kız Lisesi, Ramazanoğlu Konağı ve Medresesi, Tarihi Büyüksaat Kulesi, Eski Bedesten ve Kazancılar Çarşısı bulunmaktadır. Akşam yemeğimizde meşhur Adana kebabının tadına bakıyoruz. Havalimanı’na hareket. Bilet işlemleri sonrasında Sun Expres HY ile saat 22.15'de İzmir’e hareket. 23.55'de İzmir’e varış ve turumuzun sonu.

Bu Turun Tarihleri

29 Ekim - 1 Kasım 2020, 3 Gece 4 Gün 

 

Ücret Bilgileri

TUR ÜCRETİ NAKİT TAKSİT
İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI 1495 TL 270 TL x 6 Taksit
TEK KİŞİLİK ODA 1750 TL 315 TL x 6 Taksit
***06-12 YAŞ 1250 TL  225 TL x 6 Taksit

 

 

 

 

 

ÜCRETE DAHİL HİZMETLERİMİZ

 • İzmir / Adana / İzmir Sun Express Havayolu uçak bileti
 • Programda belirtilen tüm ulaşım hizmetleri
 • Programdaki tüm şehir turları ve çevre gezileri
 • Antakya’da 4* Hotelde 2 gece konaklama
 • Mersin’de 4* Hotelde 1 gece konaklama
 • Otellerde alınacak sabah kahvaltıları ( 3 )
 • Otellerde alınacak akşam yemekleri ( 3 )
 • Tursab seyahat güvence paketi
 • Profesyonel Pastoral Tour rehberlik hizmeti

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Öğle yemekleri
 • Yemeklerde alınan alkollü / alkolsüz içecekler
 • Otellerde yapılan tüm ekstra harcamalar
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Kişisel harcamalar

Önemli Notlar

 • Rezervasyonlar ön ödeme ile kesinleştirilir. Ön ödemesi alınmayan rezervasyonları iptal etme hakkı acentemizde saklıdır.
 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Sun Express Havayollarından alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Havayolunun yapacağı grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet, vb.) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Pastoral Tour, gerekli gördüğü durumlarda, programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 • Uçak yerlerimiz grup olarak 25 kişi ile sınırlıdır. Yerlerimiz dolduğunda sistem üzerinden bilet kesilir ve ücret farkı yolcuya yansıtılır.
 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun 15 kg. bagaj hakkı vardır. Ayrıca, kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu bagajın ağırlığı 7 kg.’ı geçmemelidir.
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman kimliğinizde yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlimize bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemden Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz ve rehberimiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Yıldızları ve standartları aynı kalmak koşulu ile kalınacak otellerde değişiklik yapılabilir.
 • Müze kartlarınızı yanınızda bulundurmanız tavsiye edilir.
YUKARI