NOT: Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya site üzerinden benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.

BUTİK KARS TURU

NOSTALJİ DOĞU EKSPRESİ İLE

 Kars Kalesi’nin eteğinde Lala Mustafa Paşa tarafından 1579 yılında yaptırılan Saray iki katlı ve tamamı düzgün kesme bazalt taşından yapılmıştır. Saray 1878 yılına kadar Sancak Konağı olarak, 1918 yılına kadar da Hükümet Konağı olarak kullanılmıştır. Osmanlı Mahallesi olarak turizm anlamında Kars’ın vizyonu olması planlanan Kaleiçi Mahallesi’nde bulunan tarihi yerlerin Kars turizmine kazandırılması için hayata geçirilen proje kapsamında; Beylerbeyi Sarayı  valilik tarafından onarımı yapılarak koruma altına alınmış ve Kars turizmine kazandırılmıştır. Otel tarihi mimarisiyle ve konforundan  ödün vermeden güzler yüzlü çalışanları, hijyene önem veren mutfağı, açık büfe kahvaltısı ile siz misafirlerimize aileniz ile güven içinde keyifli anlar yaşatacaktır.

1.Gün: İZMİR / KARS

Sabah saat 08.00 de Adnan Menderes Havalimanı İç hatlar Sun Express HY. kontuarında buluşma. Saat 09.55 de Kars’a hareket. Saat 12.10 da Kars’a varış. Alanda sizleri bekleyen rehberiniz ile buluşma. İlk durağımız 93 Harbinden sonra Kars’ta 40 yıl boyunca kalan Rusların inşa ettiği Taş Evler olacak. Öğlen yemeği için yöresel tatların en güzel örneklerini tadacağımız yerel restorana hareket ediyoruz. Ardından Kars merkez turumuza başlıyoruz. İlk olarak zamanın mekana dönüştüğü yer olarak adlandırdığımız; Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi ( Kanlı Tabya )) ve Kars Müzesini geziyoruz. Kars Kalesi, Namık Kemal Evi, Tarihi Taş Köprü ve hamamlarını, On İki Havariler Kilisesi ( Kümbet Camii ), Aleksander Kilisesi, Eski Vali Konutu, Eski Defterdarlık, maneviyatını hissedeceğiniz Eb’ul Hasan Harakani Türbesini ve tarihi Kars sokakları görülecek yerler arasında olacak. Keyif dolu bir günün ardından tarihi merkezde bulunan otelimize gidiş ve yerleşme. Serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme geceleme otelimizde.

2. Gün: KARS / ANİ ANTİK KENTİ–ÇILDIR GÖLÜ

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında Bin Bir Kilise Şehri ünvanına sahip Dünya Kültür Mirası Listesine dâhil olan Doğu Anadolu Bölgesinin en büyük Antik Kenti ANİ ÖREN YERİ’ne gidiyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek olan turumuzda; Ani Surları, Araks Kilisesi, Surp Kirkor Kilisesi Selçuklu eserlerinden Menucehr Camii, Ebul Muhammeran Cami, Sultan Sarayı, Arpaçay, Tarihi Taş Köprü, Ermenistan sınırının sıfır noktasında olan Katedral, Nakışlı Kilise ve Kaya Yerleşimlerini geziyoruz. Sonrasında Çıldır Gölü keyfi sizleri bekliyor olacak.  Belirlenen saatte efsanelere konu olan Çıldır Gölü’ne hareket ediyoruz. Tuz Gölü’nün sularının çekilmesi ile birlikte, Türkiye’nin ikinci doğal büyük gölü konumuna gelen Çıldır Gölü, kışın tamamı ile buzla kaplanmakta, üzerinde yürümek mümkün olmaktadır. Çıldır Gölü kıyısında alınacak olan Sarı Balık menülü öğle yemeği keyfi sonrasında, Çıldır Gölünün eşsiz manzarası eşliğinde gölde yürüyüş veya kızak keyfi yaşayabilirsiniz. Otelimize dönüş. Dinlenme. Akşam yemeğimizi almak üzere yerel restoranımıza gidiyoruz. Yemek sonrası otelimize dönüş ve geceleme.

3. Gün: SARIKAMIŞ–KATHERİNA SARAYI–BOĞATEPE  KÖYÜ ( ZAVOD )

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında Sarıkamış’a hareket. 93 Harbinden sonra yapılan Katherina Av Köşkü, Rus evleri, şehitlik ziyareti, Allah-ü Ekber Dağları turumuzda göreceğimiz önemli yerler olacak. Kristal karın yağdığı ender yerlerden biri Sarıkamış kayak merkezindeyiz. Serbest zamanda kristal karın üzerinde sarıçamların eşsiz doğası eşliğinde kayak yapabilir, sıcak salep içip keyifli dakikalar geçirebilirsiniz. İkinci durağımız gravyer peynirleriyle ünlü, Kars’a yaklaşık 1 saat uzaklıkta bulunan Boğatepe Köyü ( eski adıyla Zavod ) olacak. Boğatepe meşhur Kars gravyer peynirinin üretildiği tek köydür. 93 Harbi sonrasında Malakanlar Ruslar tarafından Kars’a yerleştirilmiş ve yaylalık olsun diye Boğatepe Köyü tahsis edilmiştir. Rusça’da Moloko süt, Molokan ise süt içen anlamına gelir. Malakanlar burada mandıra kurmuş ve köyde yerleşim gittikçe artmaya başlamıştır. Türkiye’deki ilk ve tek Boğatepe Peynir Müzesi gezildikten sonra dileyen misafirlerimiz alışveriş yapabilirler. Şehir merkezinde ise Kars Kaşarı, Kars Balı, Kars Ketesi ve Kars Damal Bebekleri gibi yöresel ürünlerin satış yerlerinde alışveriş için serbest zaman. Otelimize dönüş. Akşam yemeğimizi almak üzere Vedat Milör ve Mehmet Yaşin gibi ünlü gurmelerden tam not alan, ünlü kişilerin de Kars'a gittiklerinde uğrak mekanı olan Kars Kaz Evi'ne gidiyoruz. Kafkas Dans Gösterisi eşliğinde alınacak olan kazeti, evelik çorba, yoğurt, turşu, komposto, salata ve Kars helvasından oluşan akşam yemeğinin lezzetine eminiz ki doyamayacaksınız. Konaklama otelimizde.

Doğu Ekspresi değil 'Instagram Ekspresi' - Son Dakika Haberler

4. Gün: KARS- KARS DOĞU EKSPRESİ TRENİ / İZMİR

Sabah erken saatte kahvaltı ve belirlenen saatte Kars tren garına gidiyoruz. Doğu Ekspresi trenimiz saat 08.00 de Kars Garı’ndan hareket edecektir. Yaklaşık bir buçuk saatlik nostaljik tren yolculuğumuz sırasında Anadolu`nun kış mevsiminde yaşadığı güzellikleri görme ve fotoğraflama imkanı ile Sarıkamış’a ulaşıyoruz. Kars havalimanına hareket ediyoruz. Saat 12.40 da Sun Express Havayolları ile İzmir’e hareket. Saat 15.10 da İzmir’e varış ve turumuzun sonu.      

Bu Turun Tarihleri

Ücret Bilgileri

ÜCRETE DAHİL HİZMETLERİMİZ

 • İzmir – Kars – İzmir Sun Express Havayolu uçak bilet ücreti
 • Kars – Sarıkamış arası Doğu Ekspresi tren bileti
 • Tur boyunca lüks araç ile ulaşım hizmetleri
 • Programdaki tüm şehir turları ve çevre gezileri
 • Beylerbeyi Sarayı Hotel’de vb. 3 gece konaklama
 • Otelde alınacak sabah kahvaltıları ( 3 )
 • Otelde alınacak akşam yemeği ( 1 )
 • Kars’ta Yerel Restorantta alınacak akşam yemeği ( 1 )
 • Kars’ta Kaz Evi’nde Kafkas ekibi gösterisi eşliğinde alınacak akşam yemeği ( 1 )
 • Türsab Seyahat Güvence Paketi
 • Profesyonel Rehberlik hizmetleri

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Öğle yemekleri
 • Yemeklerde alınacak içecekler
 • Kişisel harcamalar
 • Otelde yapılan tüm ekstra harcamalar
 • Kayak malzemeleri ile telesiyej ücreti
 • Çıldır Gölü’nde atlı kızak
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri

 

Önemli Notlar

ÖNEMLİ BİLGİLER

 • Müze kartlarınızı yanınızda bulundurmanız önemle tavsiye edilir.
 • Rezervasyonlar ön ödeme ile kesinleştirilir. Ön ödemesi alınmayan rezervasyonları iptal etme hakkı acentemizde saklıdır.
 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Sun Express Havayollarından alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan, grev ve fors majör ( deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet, vb. ) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Acentemiz gerekli gördüğü durumlarda, programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını, konaklama yapılacak otelleri ve uçulacak olan havayolunu değiştirebilir.
 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun 15 kg. bagaj hakkı vardır. Ayrıca, kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu bagajın ağırlığı 7 kg’ı geçmemelidir.
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman kimliğinizde yazılı olan isminizi açık olarak bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz ve rehberimiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Tur İptallerinde; yerinize yolcu bulunması durumunda ücretler kesintisiz iade edilir. Yerinize yolcu bulunamaz ise paket tur sözleşmesinde belirtilen iptal koşulları devreye girer.
 • Tur elde olmayan zorunlu nedenlerle Acente tarafından iptal edilirse ücretler kesintisiz iade edilir.
 • Yıldızları ve standartları aynı kalmak koşulu ile kalınacak otellerde değişiklik yapılabilir.
 • Turlarımıza katılan konuklarımız 1618 sayılı yasaya göre sigortalanır. Bu sigorta sadece ani rahatsızlık, kaza vs. kapsar. Kronik hastalıkları kapsamaz. Ayrıca covid 19 ile ilgili rahatsızlıklar sigorta kapsamı dışındadır.
 • Tur sırasında veya sonrasında olabilecek rahatsızlıklardan acentemiz sorumlu değildir.
YUKARI