BUTİK KARS TURU - KAYAK VE NOSTALJİ DOĞU EKSPRESİ

CHELTİKOV BUTİK OTEL FARKI ve ENGİN PİŞKİN Rehberliğinde

                                                              KARS'TA GEZİLECEK YERLER & RUS MİMARİSİ | Biz Evde Yokuz

Cheltikov Otel eşsiz bir mimariye sahip, taş ustalığı ile dikkat çeken tarihi bir binadır.  1878 yılında, 93 Harbinin kazananları olarak  Kars’a gelen  Rus Cheltikov Ailesi Kars'a yerleşerek binayı kendilerine konak olarak yaptırmıştır. 1896’ya kadar burada yaşamışlardır.Baltık mimari tarzında yapılan binanın dış cephesi, Barok mimari tarzında sütunlar, rölyefler ve kartuşlarla süslenmiştir.  Bir süre Rus hükümetine devredilen bina uzun süre Konservatuar ve Opera Binası olarak kullanılmıştır. 2011 yılında Cheltikov Otel'e dönüştürülmüştür. Bu mükemmel otelin hizmeti de sunduğu ürünler de aynı mükemmelliktedir.

1.Gün : İZMİR – KARS

Saat 08:00 de Adnan Menderes Havalimanı İç hatlar Sun Express kontuarında buluşma. Saat 09:55 de Kars’a hareket. Saat 12:10 da Kars’a varış. Alanda sizleri bekleyen rehberiniz ile buluşma. Öğle yemeği için yöresel tatların en güzel örneklerini tadacağımız yerel restorana hareket ediyoruz. Ardından Kars merkez turumuza başlıyoruz. Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi ( Kanlı Tabya ) ve Kars Müzesi gezisi, Kars Kalesi, Namık Kemal Evi, Tarihi Taş Köprü, On İki Havariler Kilisesi, Aleksander Kilisesi, Eski Vali Konutu, Eski Defterdarlık ve tarihi Kars sokakları görülecek yerler arasında olacak. Keyif dolu bir günün ardından merkezde bulunan otelimize gidiş ve yerleşme. Serbest zaman. Belirlenen saatte akşam yemeğimizi almak üzere restoranımıza gidiyoruz. Yemek sonrasında konaklama otelimizde.

İzmir'den Uçaklı Butik Kars - Çıldır Gölü Turu Gidiş-Dönüş: Sun Express Havayolları İle - İstanbul Gezi Rehberi istanbul.net.tr İstanbul Şehir Rehberi

2. Gün : KARS  – ANİ ANTİK KENTİ – BOĞATEPE  KÖYÜ ( ZAVOD ) – ÇILDIR GÖLÜ

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında ilk durağımız Arpaçay’ın kenarında kurulmuş Ani Harabelerine hareket ediyoruz. Burada Ermenilerin yapmış olduğu Katedral, Surp Kirkor, Surp Pirgiç (keveli kilise) ve Selçuklu eserlerinden Menücehr Cami, Ebul Muhammeran Cami, Sultan Sarayı’nı geziyoruz. İkinci durağımız Kars’a yaklaşık 1 saat uzaklıkta bulunan Boğatepe Köyü (eski adıyla Zavod) olacak. Boğatepe meşhur Kars gravyer peynirinin üretildiği tek köydür.  Malakanlar, 93 Harbi sonrasında Ruslar tarafından Kars’a yerleştirilmiş ve Boğatepe Köyü kendilerine yaylalık alan olarak tahsis edilmiştir. Rusça’da Moloko süt, Molokan ise süt içen anlamına gelir. Malakanlar burada mandıra kurmuş ve köyde yerleşim gittikçe artmaya başlamıştır. Türkiye’deki ilk ve tek peynir müzesini gezdikten sonra efsanelere konu olan Çıldır Gölü’ne hareket ediyoruz. Tuz Gölü’nün sularının çekilmesi ile birlikte, Türkiye’nin ikinci doğal büyük gölü konumuna gelen Çıldır Gölü, kışın tamamı ile buzla kaplanmakta, üzerinde yürümek mümkün olmaktadır. Çıldır Gölü kıyısında alınacak olan Sarı Balık menülü öğle yemeği keyfi sonrasında, Çıldır Gölü'nün eşsiz manzarası eşliğinde Otantik Kars Köyü’nü göreceğiz. Öğleden sonra şehir merkezine dönüş ve alışveriş için serbest zaman. Kars kaşarı, Kars balı, Kars ketesi, Kars damal bebekleri alınabilecek ürünler arasında bulunmaktadır. Dinlenme. Akşam yemeğimiz Puşkin Restorantta Aşık Atışması eşliğinde alınacaktır. Konaklama otelimizde.

3. Gün : KARS  DOĞU EXPRESİ TRENİ - KATHERİNA SARAYI - SARIKAMIŞ

Sabah erken saatte kahvaltı ve Kars tren Gara hareket. Doğu Ekspresi trenimiz saat 08.00'de Kars Garı’ndan hareket edecektir. Yaklaşık bir saatlik nostaljik tren yolculuğumuz sırasında Anadolu`nun kış mevsiminde yaşadığı güzellikleri görme ve fotoğraflama imkanı bularak Sarıkamış’a ulaşacağız.  Burada bizleri bekleyen aracımıza transfer.  93 Harbinden sonra yapılan Katherina Av Köşkü, Rus Evleri, Şehitlik Ziyareti, Allah-ü Ekber Dağları turumuzda göreceğimiz önemli yerler olacak. Kristal karın yağdığı ender yerlerden biri Sarıkamış Kayak Merkezi'ndeyiz… Serbest zamanda kristal karın üzerinde sarıçamların eşsiz doğası eşliğinde kayak yapabilir, sıcak salep içip keyifli dakikalar geçirebilirsiniz. Akşam saatlerinde otelimize dönüş. Dinlenme. Akşam yemeğimizi almak üzere Vedat Milör ve Mehmet Yaşin gibi ünlü gurmelerden tam not alan, ünlü kişilerin de Kars'a gittiklerinde uğrak mekanı olan Kars Kaz Evi'ne gidiyoruz. Kafkas Dans Gösterisi eşliğinde alınacak olan kaz, evelik çorba, yoğurt, turşu, komposto, salata ve Kars helvasından oluşan akşam yemeğinin lezzetine ve keyfine eminiz ki doyamayacaksınız. Konaklama otelimizde.

Doğu Ekspresi değil 'Instagram Ekspresi' - Son Dakika Haberler

4. Gün : KARS – İZMİR

Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. Kars balı, Kars kaşarı gibi yöresel ürünlerin toptan satış yerlerinde alışveriş için serbest zaman. Kars havalimanına hareket. Saat 12.45'te Sun Express Havayolları ile İzmir’e hareket. 15.15'te  İzmir’e varış ve turumuzun sonu.

Bu Turun Tarihleri

 1. Tur: 23 – 26 Ocak 2022    SATIŞA KAPANMIŞTIR 
 2. Tur: 30 Ocak - 02 Şubat 2022  SATISA KAPANMISTIR
 3. Tur: 13 – 16 Şubat 2022   SATISA ACIK ( SON 5 KİŞİ)
 4. Tur: 20 – 23  Şubat 2022  SATISA ACIK

Ücret Bilgileri

ÜCRETLENDİRME                              Nakit veya tek çekim                                                 Kredi KARTI

İki kişilik odada kişi başı                 :  3250.00- TL                                       veya            590,00- TL x 6 Taksit                                     

Tek kişilik oda                                   :  3900,00- TL                                      veya             700,00- TL x 6 Taksit

06- 11 Yaş                                         :   2750.00-TL                                       veya              500.00-TL x 6 Taksit

ÜCRETE DAHİL HİZMETLERİMİZ

 • İzmir / Kars /  İzmir Sun Express Havayolu uçak bilet ücreti
 • Tur boyunca araç ile ulaşım
 • Cheltikov butik Hotel’de  3 gece konaklama
 • Programdaki tüm şehir turları ve çevre gezileri
 • Otellerde alınacak sabah kahvaltıları ( 3 )
 • Kars Ocakbaşı restorantta alınacak akşam yemeği
 • Kars Puşkin restorantta Aşık Atışması eşliğinde alınacak akşam yemeği
 • Kars Kaz Evi’nde Kafkas Eğlencesi eşliğinde alınacak akşam yemeği
 • Kars – Sarıkamış arası Doğu Ekspresi tren bileti
 • TÜRSAB Seyahat Güvence Paketi
 • Profesyonel Rehberlik hizmetleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Öğle yemekleri
 • Yemeklerde alınacak içecekler
 • Kişisel harcamalar
 • Otelde yapılan tüm ekstra harcamalar
 • Kayak malzemeleri ile telesiyej ücreti
 • Çıldır Gölü’nde atlı kızak
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Önemli Notlar

ÖNEMLİ HATIRLATMALAR

 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Sun Express Havayolları’ndan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Havayolunun yapacağı grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet, vb.) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Pastoral Tour, gerekli gördüğü durumlarda, programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu bagajın ağırlığı 7 kg.’ı geçmemelidir.
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman kimliğinizde yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlimize bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemden Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz ve rehberimiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Yıldızları ve standartları aynı kalmak koşulu ile kalınacak otellerde değişiklik yapılabilir.
 • Müze kartlarınızı yanınızda bulundurmanız tavsiye edilir.
 • Araç katılımcı sayısına göre belirlenir.
 • Uçak grup yerlerimiz 12 - 15  kişi olarak sınırlıdır
YUKARI