BUTİK MARDİN - MİDYAT TURU

TURLARIMIZ YENİ DÖNEM KURALLARINA GÖRE DÜZENLENMİŞTİR

Mardin'im Ben...

Sokaklarımın labirentlerinde 

Günün ve gecenin kanaviçesi

Kiminde ezan sesleriyle dokunur

Kimi zaman çan....

Ses bende bulur akustiğini,

Benim dar ve ince sokaklarımda...

Abbarada

.....

Ben bedenini kaleler üzere inşa etmiş

Mardin kenti

Ben taşın ve inancın şiiriyim...

Ben Mardinim çünkü ...

Kültürler şehri,  Kudüs’ün kız kardeşi; Çok dinli ve çok dilli Mardin, o kadar çok sıfat  sayabiliriz ki… Anadolu’nun en görkemli kadim şehri, kültürler kavşağı, pek çok medeniyeti koynunda büyüten bir kent.  Nakış nakış işlenmiş muhteşem taş duvarlar, ışıltılı bir gerdanlığa benzetilen Mardin’de görülmeye değer öylesine çok yer var ki... Rüzgârlı terasların altından geçerek sokakları birbirine bağlayan “abbaralar”, Türkiye’deki iki önemli Süryani metropolitliği, Pers izlerini taşır Dara’da harabeler, birer şiir gibidir Artuklu’da binalar.

İnanılmaz bir kültürel zenginliğe sahip, kilise çanlarının ezan seslerine karıştığı Midyat, Ezidi’lerin yerleşimi Mağara Köy,  irili ufaklı birçok kilisenin bulunduğu Midyat, tarih boyunca tüccarların uğrak yeri olmuş, geleneksel el zanaatlarının doruklara vardığı telkâri işçiliğini, taş oymacılığını, kuyumculuğu ve dokumacılığıyla  geliştirmiş kenti.

1. GÜN : İZMİR –  MARDİN -  DAYRULZAFARAN  MANASTIRI - MARDİN

Sabah saat 04.30 da İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç hatlar  ....    Havayolları kontuarında buluşma. Bilet işlemleri sonrasında saat 05.45 de Mardin'e uçuş. Saat 07.45 varış. Bizi bekleyen özel aracımıza transfer oluyoruz. Kahvaltı için serbest zaman. İlk olarak Süryani halkının merkezi konumunda bulunan Deyrulzafaran Manastırı’na gidiyoruz. Şemsiler zamanında güneş tapınağı olarak inşa edilen daha sonra yüzlerce yıl Süryanilerin merkez patrikliğini yapan manastır hakkında edineceğimiz bilgiler bizi buraya hayran bırakacaktır. Ardından Mardin’i keşfe çıkıyoruz. Kasımiye Medresesi’ni gezip öğle yemeği molası vereceğiz. Öğle yemeğinden sonra Mardin eski kent merkezinden başlayarak şehri yürüyerek gezmeye başlıyoruz. Önce Mardin'in en önemli Süryani kiliselerinden Kırklar Kilisesi'ni, peşinden Cumhuriyet Meydanı’ndan geçerek Latifiye  ve Ulu Camii'ni görüyoruz ve Mardin çarşılarını geziyoruz. Süryani taş ustalarının elinden çıkma dünyaca ünlü Mardin taş evlerini, PTT binasını görüyoruz. Abbaralar ve Mardin sokaklarını, tipik Mardin evlerini resimleyip, merkezde alışveriş için  Kent merkezinde serbest zaman veriyoruz.. Otelimize yerleşiyoruz. Kısa bir dinlenmenin ardından akşam yemeğimiz için Mardin’in yöresel lezzetlerinden oluşan menü için Yerel Restorandımıza. gidiyoruz. Otelimize dönüş ve geceleme. 

2. GÜN : Cumartesi : MARDİN –EZİDİ KÖYÜ – MOR GABRİEL MANASTIRI - MİDYAT – MARDİN

Sabah kahvaltısından sonra bugün, Mardin ve civarında yerleşmiş farklı kültürlerin hep birlikte uyum içinde yaşayışlarını yakından göreceğimiz bir güne başlıyoruz. Midyat’a doğru hareket ediyoruz. Midyat yakınlarındaki Mağara Köy Ezidi köyü olarak bilinen yerleşimde; Ezidi kültürü hakkında bilgi alacak ve kutsal mekanlarını görme fırsatı bulacağız. Ardından Turabdin Bölgesi Metropolitlik Kilisesi olan Mor Gabriel Manastırı’nı (Deyrulumur Manastırı) ziyaret ediyoruz. Süryanilik hakkında önemli bilgilerle birlikte Ana Kilise; Theodora Kubbesi, Azizler Evi’ni görüp manastır yaşamına yakından tanıklık edeceğiz. Midyat’a dönüp şehir merkezinde yöresel lezzetlerden oluşan öğle yemeğimizi alacağız. Sonrasında yürüyerek Midyat’ı gezmeye başlıyoruz. Midyat Konuk Evi, Mor Barsavmo Kilisesi, ve Midyat Çarşısı’nı gezeceğiz. Taş işçiliğinin en güzel örneklerini göreceğimiz bu yapıları fotoğraflayıp, Alışveriş için serbest zaman vereceğiz. Midyat gezimizi tamamlamamız ardından Mardin’e dönüyoruz. Bu gece Mardin’e özgü yemeklerin sunulduğu Bağdadi Restorantta keyifli bir akşam yemeği alacağız. Yemekten sonra konaklama için otelimize dönüyoruz. 

3. GÜN Pazar :  DARA – KILLIT (SÜRYANİ KÖYÜ) -  MARDİN -  İZMİR

Kahvaltıdan sonra Roma döneminde bir garnizon şehri olan Dara-Anastasiopolis Antik Kenti‘ne gidiyoruz. Doğu Roma İmparatorluğu'nun, sınırını Sasanilere karşı korumak amacıyla kurduğu Mardin'deki Dara Antik Kenti, her yıl binlerce kişinin ziyaret ettiği bir kenttir. Saray, mağara evleri, mezarları, kiliseleri ile sur sarnıçları ve yerin altında bulunan halk arasında zindan olarak tabir edilen tekno kentle büyüleneceğimiz yer bize Selçuk’taki Efes antik kentini anımsatacaktır. Dara Harabeleri, kaya mezarları, sarnıçlar ve zindan yapılarını gördükten sonra Savur’a 10 km uzaklıkta olan Süryani köyü Kıllıt’a hareket edeceğiz. Köy; Protestan, katolik ve Süryani kilisesine sahip olan dünyada sayılı yerlerdendir. Kıllıt ziyaretimizin  ardından  Havalimanı’na hareket ediyoruz. Saat 22.45 de İzmir’e hareket ve 00.55 de İzmir’e varış ve gezimizin sonu

 

Bu Turun Tarihleri

29 - 31 Ekim 2021 2 Gece - 3 Gün

Ücret Bilgileri

    

    İKİ İ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI

     1225 TL

    TEK KİŞİLİK ODA

    1450 TL

    6– 12 YAŞ

    1025 TL

ÜCRETE DAHİL HİZMETLERİMİZ

 • Mardin – Midyat  ve tüm ulaşım hizmetleri
 • Programdaki tüm şehir turları ve çevre gezileri
 • 2 gece Mardin’de 4* otelde konaklama
 • Otellerde alınacak sabah kahvaltıları ( 2 )
 • Yerel Restoran Sultan Sofrası / Sur Restoran vb. alınacak akşam yemeği ( 1 )
 • Bağdadi Restorantta alınacak akşam yemeği  ( 1 )
 • Tursab Seyahat güvence paketi
 • Profesyonel kokartlı rehberlik hizmeti
 • Otel vergisi

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • İzmir – Mardin  - İzmir arası uçak bileti
 • Tüm öğle yemekleri
 • Yemeklerde alınan alkollü / alkolsüz içecekler
 • Otellerde yapılan tüm ekstra harcamalar
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri

 

 

Önemli Notlar

ÖNEMLİ HATIRLATMALAR

Grup uçak biletleri  20 kişi olarak alınmıştır. Bilet kontenjanı dolduğunda münferit bilet kesilir ve ücret farkı yolcuya yansıtılır.

 • Uçuş saatleri .....   Havayollarından alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Pastoral Tour, gerekli gördüğü durumlarda, programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir. Havayolunun yapacağı grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet, vb.) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Pandemi nedeniyle tura tek kişi olarak katılan konuklarımıza oda arkadaşı veremiyoruz. Bu nedenle konuklarımızın oda arkadaşları ile birlikte kayıt yaptırması veya tura sngl yolcu olarak katılabilmesi söz konusudur.
 • Turlarımıza katılan konuklarımız 1618 sayılı yasaya göre sigortalanır. Bu sigorta sadece ani rahatsızlık, kaza vs. kapsar. Kronik hastalıkları kapsamaz. Ayrıca covid 19 ile ilgili rahatsızlıklar sigorta kapsamı dışındadır.
 • Tur sırasında veya sonrasında olabilecek rahatsızlıklardan acentemiz sorumlu değildir. .
 • Yeni düzenlemeye göre uçak yolculuğu için HES kodu alma zorunluluğunuz vardır.
 • Uçak içine kabin bagajı alınmamaktadır. Yolculuk esnasında her yolcunun 15 kg. + 6 kg bagaj hakkı vardır. Uçak içine el çantası, bilgisayar çantası ve evrak çantasından sadece biri alınmaktadır.
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman kimliğinizde yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlimize bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz ve rehberimiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Tur İptallerinde; yerinize yolcu bulunması durumunda ücretler kesintisiz iade edilir. Yerinize yolcu bulunamaz ise iptal koşulları devreye girer.
 • Yıldızları ve standartları aynı kalmak koşulu ile kalınacak otellerde değişiklik yapılabilir
 • Müze kartlarınızı yanınızda bulundurmanız tavsiye edilir.
 • Tur katılımcılarımız covid sürecini ve yasal süreçlerini bildiğini ve bilgilendirildiğini kabul etmiş sayılır.

PANDEMİ SONRASI NORMALLEŞME SÜRECİNDE

ACENTEMİZİN  UYGULAYACAĞI  KURALLAR

Değerli Konuklarımız;

Covid-19 salgını bizleri uzun süredir evde kalmaya zorunlu kılmıştır. Bu uzun süreçte sizlere sık sık haberleşemedik. Bunun nedeni sizi ihmal ettiğimiz için değil. Önümüzdeki günlerde neler olabileceğini görememekten kaynaklandı. Hepimizin bildiği gibi bu olay hiçbirimizin bilemediği bilemeyeceği boyutlarla devam etti. Bu süre içinde  yeni şeyler öğrendik, deneyimledik, hayaller kurmayı sürdürdük, gitmekte ve gelmekte olanı görmeyi amaçladık ve uygulamaya çalıştık. İçimizdeki keşif duygusu hepimizi hızlı bir şekilde tekrar seyahat etme tutkusuna yöneltecektir diye düşünüyoruz. Bundan böyle  sektörümüzün devamlılığı için alacağımız önlemlerle iş hayatımıza devam edeceğiz. Bu bağlamda yurt içi turlarımızda alacağımız önemlere ilişkin açıklamalar aşağıda belirtilmiştir.

Ağustos 2020 tarihinden itibaren organize ettiğimiz yeni dönem gezilerimizle, her zaman olduğu gibi güven ve kalite standardımıza, alacağımız yeni önlemlerle yolumuza devam edecek ve ülkemizi tanımaya ve tanıtmaya  bıraktığımız yerden devam edeceğiz.

Aşağıda belirtilen tüm önlemler şu an ki mevcut şartlar için geçerlidir.  İlerleyen günlerde Sağlık Bakanlığı ya da Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın yayınlayacağı yeni genelge ve bu genelgenin şartlarına göre yeniden düzenleme yapılabilir ve/veya kurallar değişiklik gösterebilir.

* Turlarımızda kullanılacak olan araçlarımız tura başlamadan önce  içi ve dışı dezenfekte edilecektir.

* Turlarımızda kullanılacak olan araçlarımızda tüm program boyunca araç girişinde konuklarımız için el dezenfektanları bulundurulacaktır.

* Araçlarımızda tur boyunca tüm konuklarımız maske takmak zorunluluğundadır.

*Araçlarımızda sosyal mesafe kurallarına uygun  şekilde düzenleme yapılacaktır.

* Araçlarımız günlük programını tamamladıktan sonra  açık bir alanda havalandırılacak ve ertesi günkü  programına başlamadan önce yeniden dezenfekte edilecektir.

*Araçlardaki klimaların  %99 güvenli olacak şekilde teknik bakım ve değişiklikleri yapılmıştır.

*Bakanlık ve ilgili mercilerin belirlediği hijyen kriterleri doğrultusunda tüm yaz ve şehir otelleri kademeli olarak açılmaya başlamıştır. Aynı uçuşlarda olduğu gibi otel konaklamalarında da izolasyon süreçlerine önem verilecek olup konaklama sırasında tüm önlemleri alarak sizlerin sağlığı için gerekliliklerin yerine getirildiğinden emin olabilirsiniz.

*Otellerde, sosyal mesafenin korunması adına öngörülen planlama ve ağırlama kurallarının uygulanması sağlanacaktır.

*Klima ve/veya havalandırma sistemi temizliği ve dezenfeksiyonu konusunda bilgi istenecektir

*Kapalı mekanların sık sık havalandırılması sağlanacaktır

*Mümkünse 24 saat boş kalmış, havalandırılmış odaların, değilse mutlaka check-out saatinde boşaltılmış ve hijyenik temizliği yapılmış odaların verilmesi istenecektir.

*Fiziki anahtar dağıtımı yapılması gerektiğinde rehberimiz anahtarları dezenfekte ederek misafirlerimize teslim edecektir.

*Açık büfe tercih edilmeyecek. Başka bir alternatif olmadığı durumlarda ise ek önlemlerle hijyen koşullarını yerine getirmeleri istenecektir.

*Konuklarımız, bavul taşıma haricinde merdiven kullanmaya yönlendirilecektir.

 Uçaklı Turlarda;

*Havaalanları her türlü temizlik kuralına uygun olarak yolcularını beklemektedir.

*Girişte ve çıkışta dezenfektanlar bulunmaktadır.

*Koltuklar sosyal mesafe kuralına uygun şekilde düzenlenmiştir.

*Havaalanlarında ve uçaklarda maske zorunluluğu vardır.

*Kontuarlarda sosyal mesafe dikkate alınarak hizmet verilmektedir.

*Yolcularımızın uçuş kartlarını el değmeden makinalardan almalarını sağlayacak sistem uygulanmaktadır.

*Uçağa binişlerde yolcular koridorlarda birikme olmayacak şekilde büyük numaralardan küçüğe doğru uçağa alınmaktadır.

*Uçaklardaki havalandırma sistemleri %99 güvenli olacak şekilde teknik bakım ve değişiklikleri yapılmıştır.

*Öncelikle uçaklarda orta koltuklar boş bırakılmaktadır. Kapasite arttığında yolcular orta koltuklara serpiştirilecektir.

*Uçaklara el bagajı alınmayacaktır. El bagajı normal bagajınızla birlikte teslim edilecektir. Bagaj hakkınız toplam 15 kg+ 6 kg dır.

*Uçaklar kalkışta ve inişte dezenfekte edilmektedir.

YUKARI