BÜYÜK BRİTANYA (İNGİLTERE-İSKOÇYA-GALLER) VE İRLANDA TURU

31 Temmuz 2020 : İZMİR – LONDRA

Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Terminali Pegassus HY  kontuarı önünde   buluşma. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra … Londra’ya uçuş ve … Londra havalimanına varış. Pasaport işlemleri sonrası özel aracımıza transfer. Londra şehrini tanıtan kapsamlı bir tur yapacağız. Bu turumuz esnasında Big Ben, Westminster Abbey, Piccadilly, Trafalgar Meydanı, Buckingham Sarayı, Downing Street, Thread Needle Street, St. Paul Katedrali, the Tower of London, Oxford Caddesi, Hyde Park, Regent’s göreceğimiz yerlerden bazıları. Otelimize yerleşme. Arzu eden konuklarımızla rehberimizle birlikte çevreyi tanımak Londra’nın gecesini yaşamak ve gezmek için  otelden ayrılıyoruz.  Geceleme otelimizde.

01  Ağustos 2020 : LONDRA KÜLTÜR TURU

Erkenden edeceğimiz kahvaltıdan sonra arzu eden konuklarımızla birlikte yürüyerek kültür turu yapıyoruz. Metro / otobüs kullanılarak yapılacak bu turda Londra’nın tarihi ve turistik yerleri görülecektir. Londra’nın kalbi sayılan Trafalgar Square’i ve İngiltere’nin en önemli sanat merkezi sayılan National Gallery gezilecektir. Dünya’nın tüm ünlü ve başarılı ressamlarının orjinal tabloları ve daha bir çok tanınmış eser burada sergilenmektedir. Giriş ücretsiz. Öğleden sonra eşsiz yapılarıyla ünlü tarihi Covent Garden bölgesi; ünlü magaza Harold görülecektir. Dünyanın en büyük dönme dolabı London Eye‘a binilecek (Giriş ücreti yolculara aittir), dünyanın en yüksek gözlem tekerleği olan London Eye’dan baktığınızda muazzam bir manzaraya şahit olacaksınız. London Eye’a yüksek teknoloji ürünü kapalı kapsülün içinde yapacağınız yolculuk 30 dakika sürecek ve sizi Thames Nehri’nin 135 m.yukarısına taşıyacak. Tur bitiminde Sherlock Holmes Pub’ı ziyaret ederek hoşça vakit geçirilebilir. Geceleme otelde.

02 Ağustos  2020 : LONDRA - OXFORD – STRAFORD – UPON AVON - YORKSHIRE

Sabah kahvaltısının ardından İngiltere’nin güneydoğu kısmında bulunan, dünyanın en köklü üniversitelerinden Oxford Üniversitesi’ne ev sahipliği yapan, mimarisi, parkları ve kültürel yapısıyla beğeneceğinizi düşündüğümüz Oxford, Straford, Upon Avon gezisi yapılacaktır, Oxford İngiltere’nin eğitim merkezidir. Burada öncelikle popüler kolejleri, ardından geleneksel özellik taşıyan diploma törenlerinin yapıldığı merkez gezilecektir. Rehberimiz alışveriş için serbest zaman verecek…Oxford turumuzun ardından üniversite kenti Stratford’da hareket, Burası İngiltere’nin en turistik yerlerinden biri olup 16.yy özelliklerini taşır. Bir Roma yolunun Avon nehrini aştığı noktada kurulmuştur. Stratford yüzyıllar boyunca kırsal bir pazar kasabası olarak kaldıktan sonra, 18. yüzyılda Shakespeare'in doğum yeri olarak ün kazandı. ünlü edebiyatçı William Shakespear’in doğduğu ev sahnelenmiş tiyatro eserlerinde kullanılmış olan zengin kostüm gardrobu ve Stratford’un capcanlı çarşısı görülecek yerler arasında sayılabilir. Nehir kıyısındaki Shakespeare Merkezi 1881'de açılan bir kütüphane ve sanat galerisiyle 1932'de açılan bir tiyatroyu içine alır. Shakespeare'in ve yaklaşık doğum tarihi olan 23 Nisan her yıl törenlerle kutlanır. Gene her yıl mart-ekim arasında Kraliyet Shakespeare Tiyatrosu'nda Shakespeare oyunları sergilenir. Tur sonrası Yorkshire’daki otelimize yerleşme ve  geceleme.

03 Ağustos 2020 : YORKSHIRE / WINDERMERE “Göller Bölgesi” / EDINBURGH

Sabah kahvaltısının ardından İskoçya’ya ilerlerken yol üzerindeki ünlü Göller Bölgesi’nde yöneliyoruz. İngiltere'nin en derin gölü "Wastwater" ve en yüksek zirvesi "Scafell Pike" gibi yerlerin de bulunduğu ünlü Lake District’e (Göller Bölgesi) gideceğiz. Lake District’e varışımız ardından; Burada keyifli bir tekne turu yapacağız. Daha sonra Ambleside ve Grasmere gibi harika kasabalar göreceğiz. Windemere Gölü çevresindeki dağların eşsiz görüntüleri, sahiller ve insana huzur veren en büyüğü 15 kilometrekare olmak üzere, irili ufaklı onlarca gölün bulunduğu bu doğal park, sunduğu eşsiz manzaralar ve temiz havası ile bizleri İngiltere’den İskoçya’nın başkenti Edinburgh’a uğurlayacak. Yaklaşık 2,5 saatlik keyifli biryolculuğun ardından Edinburg’da bulunan otelimize varış, odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

04 Ağustos 2020 : EDINBURGH

Sabah kahvaltısının ardından Edinburgh’da UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan bu güzel şehri tanıtan turumuzu yapacağız. Princess Street, Royal Mile, Edinburgh Kalesi, Holyrood Sarayı ve St. Giles Katedrali göreceğimiz yerler arasında. Turdan sonra şehrin simgesi sayılan Edinburgh Kalesi’ni ziyaret edeceğiz, Edinburg’un üzerinde gözüken bu görkemli kale, yüksek bazalt kayası üzerine inşa edilmiştir. 1639 yılına kadar İskoçya Parlemento binası olarak da kullanılan Büyük Salon, Saray, Azize Margaret Şapeli, Askeri Hapishaneve Vali Konağı, Edingburgh Kalesi (giriş ücreti dahil) içerisinde göreceğimiz yerler arasında bulunuyor. Turdan sonra serbest zaman. geceleme otelimizde.

05 Ağustos 2020 : EDINBURGH – STIRLING – LOCH LOMOND ve TROSSACH – GLASGOW - BELFAST

Sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılıyoruz. Ünlü film Cesur Yürek (Braveheart) filminde konusu geçen Stirling Kalesi'ni gezerek güne başlıyoruz. Bu kale civarında İskoçlar, İngilizlere karşı tam 7 önemli zafer kazanmıştır. Aynı zamanda küçük bir şehir olan Stirling'ten çıktıktan sonra Aberfoyle ve Trossachs bölgesini gezeceksiniz. Kraliçe Elizabeth ormanları içinden geçecek, bazı küçük göller göreceğiz. İskoç Göller bölgesinin en güzel gölü olan Lemond Gölü etrafında dolaşırken göreceğiniz manzaralara hayran kalacaksınız. Öğleden sonra Glasgow'a varıyoruz. Glasgow şehir turumuzu yapıyor ve ünlü George meydanında durup, yürüyerek yaklaşık 30 dakikalık küçük bir gezinti yapıyoruz. Modern mimarinin kurucularından olan Mackintosh'un Willow Tea Room'unu görmeye çalışacağız. Burada güzel bir çay içebilirsiniz. Daha sonra Cairnryan’dan Belfast’a saat … Stena Lines Superfast VII feribotuyla geçiyoruz. Saat  …'de Belfast’a varış. Otelimize transfer. Geceleme.

06 Ağustos 2020 : BELFAST – DUBLIN

Sabah kahvaltısının ardından şehir turumuza başlıyoruz. İlk olarak 26 ay boyunca 11.300 kişi çalışmış olan Titanic gemisinin yapımından itibaren hikayesini öğreneceğiz. Panoramik şehir turumuzda; eğik bir şekilde duran Albert Memorial Saat Kulesi (Bu kule için, İrlandalıların, İtalya’daki Pisa Kulesi’ne cevabı diyebiliriz), Opera Binası, Belediye Binası, 1885’ten bugüne varlığını sürdüren Crown Bar, Queens Üniversitesi ve Araba Müzesi'ni gezeceğiz. Dublin’e hareket. Yaklaşık 2 saatlik keyifli bir yolculuğun ardından Dublin’e varış. Dublin şehrini turumuzda, öncelikle Liffey Nehri’nin kuzey kıyılarını tanıyacağız. General Post Office, O’Connel Caddesi, Phoenix Parkı. Hemen ardından Georgian tarzıyla daha farklı bir güzelikte olan nehrin güney kıyılarını gezeceğiz. Güneyde, şu anda Amerikan Koleji olan Oscar Wilde’ın evi, kaliteli mağazalarıyla Grafton Caddesi, Dracula’nın yazarı Bram Stoker’ın evi, 1592 yılında, I Elisabeth tarafından kurulan İrlanda’nın en eski Üniversitesi Trinity College (bahçe girişi dahil) Dublin’in 1038 yılında, ahşaptan  inşa edilmiş ilk Kilisesi; Christchurch Katedrali  görülecek yerler arasındadır otelimize varış ve yerleşme.  Geceleme otelimizde.

07 Ağustos 2020 : DUBLIN  - HOLY HEAD - CHESTER

Sabah kahvaltısının ardından Dublin limanına transfer olacağız. Yaklaşık 3 saatlik gemi yolculuğu sonrası Holyhead limanına varış. Aracımıza transfer. Britanya’nın batı kıyısındaki Kuzey Galler’in en eski kasabaları olan Caernarfon ve Conwy’yi gezeceğiz. İstanbul surları örnek alınarak yapılmış Ortaçağ kalesi ile meşhur Caernarfon, aynı zamanda geleneksel olarak Galler prenslerinin taç giyme törenlerinin yapıldığı yerdir. Ardından, 13. yüzyılda İngiltere’yi 35 sene yöneten ve bu süre içinde Galler’i fethetmesiyle ünlü Kral I. Edward’ın yaptırdığı Conwy Kalesi’ni de panoramik olarak görme imkanımız olacak. Bugünki tam günlük keyifli gezimiz Chester’a varışımız ile sona eriyor. Otelimize transfer varış, Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

08 Ağustos 2020 : CHESTER – BIRMINGHAM – BATH – WİNDSOR - LONDRA

Sabah edeceğimiz kahvaltıdan sonra Britanya’nın en eski ve de en tarihi şehirleri arasında kabul edilen Birmingham’a gideceğiz. İngiltere’nin orta-batı olarak adlandırılan hattında yer alan Birmingham, Londra haricinde bu bölgeye en yakın ve de en kalabalık olan şehir olarak dikkat çekmektedir. Bölgenin en büyük şehirleri arasında yer alması şehre çeşitli unvanlar verilmesini de beraberinde getirmiştir. Aslında unvandan çok lakap olarak da adlandırabileceğimiz bu yakıştırmalar, şehri daha da bir popüler hale getirir. İkinci durağımız Britanya’nın en elit şehirlerinden Roma dönemi hamamlarıyla ve mimarisiyle ünlü Bath olacak. Bath; Romalıların “Aquae Sulis” yani “Sulis’in Suları” dedikleri ve M.Ö 60’lı yıllarda termal kaplıcaların tanrısı olarak kabul ettikleri Sulis’e adadıkları bir şehirdir. Daha sonraları banyo, kaplıca anlamına gelen Bath sözcüğü yaygınlaşarak şehrin ismi Bath olmuştur. Bath şehri için suyun bu denli önemli olduğunun en güzel örneklerinden biri, Bath Abbey’in hemen önündeki çeşmenin üzerinde yazan “Water is best” cümlesidir. Kilise, katedral, köprü ve Roma hamamlarını panoramik gezip hazinelerle dolu olan dünyanın en eski kalesi Windsor’a gidiyoruz. Bu turumuzda, şatodaki Van Dyck ve Rembrandt’ın resimleri, Boulle tarzı mobilyalar, Napoleon’un Waterloo Şavaşı’nda giydiği pelerin ve kılıcı, şatonun resepsiyon ve davet odalarını göreceksiniz. Ardından, İngiliz gotik mimarisinin çizgilerini yansıtan Windsor kasabasındaki kiliseyi ziyaret edeceğiz. Bu kilise, yaklaşık 500 senedir İngiliz kraliyet ailesi tarafından ziyaret edilmektedir. Burada, şövalye bölümünde “Sir” ünvanı kazanmış olağanüstü başarılı Garter Şövalyeleri’nin arma ve bayrakları, eski çağ krallarına ait anıt ve mezarları göreceksiniz. Londradaki otelimize transfer. Geceleme.

09 Ağustos 2020 : LONDRA - İZMİR

Kahvaltı- serbest zaman. Rehberinizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra  Pegasus Havayolları'nın  uçağı ile saat 12.30'da İzmir’e hareket ve 18.00'de izmir’e varış. Turumuzun sonu. 

Bu Turun Tarihleri

31 Temmuz - 09 Ağustos 2020, 9 Gece 10 Gün

Ücret Bilgileri

TUR ÜCRETİ :                                                    Nakit                                             Taksit

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI                         :  1890   GBP                               330 GBP x 6 Taksit  

TEK KİŞİLİK ODADA KONAKLAMA FARKI    :   550    GBP                               435 GBP x 6 Taksit

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • İzmir /  Londra /  İzmir arası Pegasus Hy direkt seferi  ile  ekonomi sınıf gidiş dönüş uçak bileti.
 • Havalimanı vergileri
 • Havalimanı / Otel /Havalimanı arası özel otobüsle transfer.
 • Carnrya / Belfast arası feribot ücreti
 • Dublin / Holyhead arası feribotla ulaşım
 • Londra’da 3 gece; Yorkshire’da 1 gece, Edinburgh’da 2 gece, Belfast’da 1 gece,  Dublin’de 1 gece; Chester’da 1 gece , 3* ve 4* otellerde oda kahvaltı bazında toplam 9 gece  konaklama
 • Kahvaltılar 9  (İngiliz usulü  olup açık büfe değildir)
 • 4 Akşam yemeği  ( set menü – 3 çeşit yemek – içecekler hariç) 
 • Londra şehir Turu, Tam günlük  metro ve otobüsle yapılacak Londra şehir turu,
 • Oxford – Stratford – Upon Avon –  Yorkshire  – Windermare” Göller bölgesi” - Edınburg  – Stırlıng Loch Lomond  - Glasgow – Belfast - Dublin – Chester   – Bırmıngham  – Bath  –Windsor Şatosu & Hampton Kraliyet Bahçeleri şehir turları ve çevre gezileri
 • Göller Bölgesinde  ( Muhteşem bir haliç gezintisi )  tekne gezintisi
 • Tecrübeli  Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Tursab seyehat güvence paketi 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Otellerde yapılacak olan kişisel harcamalar. ( Telefon, minibar, kurutemizleme, v.s…)
 • Programda yer almayan öğle ve akşam yemekleri, yemeklerde alınan tüm içecekler
 • Programda açıkça yer almayan Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • İngiltere ve İrlanda’da bagaj taşıma hizmeti karşılığı 50 Sterlindir. Arzu eden yolcularımıza bu hizmet verilebilecektir.
 • İngiltere vize ücreti  250 $
 • Yurt dışı çıkış harcı :  50 TL

Önemli Notlar

 • Programda belirtilen saatler Pegasus HY’ dan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten Pastoral Tour sorumlu değildir.
 • Pastoral Tour programın içeriğini bozmadan şehirlerin program içerisindeki sırasını değiştirebilir.
 • Program esnasında alınacak olan kahvaltılar İngiliz usulü kahvaltıdır (açık büfe değildir).  
 • Bu seyahate iştirak edecek olan tüm yolcuların istisnasız olarak İngiltere vizesi alması gerekmektedir.  Vize alımı için Pastoral Tour sizlere yardımcı olabilir.
 • Tur programımızda belirtilen panoramik şehir turları veya çevre turları herhangi bir müze / kale / saray v.b. girişi veya ören yeri girişi içermez.
 • Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini büromuzdan teyit ediniz.
 • Otellere check-in saati öğlen 12.00 ile 14.00 arasıdır.
 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır.
 • Bu tur için yanınızda 1 adet yağmurluk, mont, en az 2 çift rahat yürüyebileceğiniz ayakkabı, kalın bir kazak veya hırka mutlaka bulundurunuz.
 • Tüm seyahat boyunca İngiliz Sterlini ve İrlanda’da Euro geçerlidir.
 • Lütfen seyahatiniz esnasında özellikle İngiltere’ye girişte yanınızda açık yiyecek bulundurmayınız. Aksi takdirde gümrük görevlilerinin kurallar çerçevesinde parasal bir müeyyide uygulama hakkı söz konusu olacaktır.
 • Havayollarının yapacağı grev ve fors majör ( deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet,.vb.) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • İç veya dış hat uçuşlarda , uçağın sizlere dağıttığı yerleri önceden ayarlamak acentamızın inisiyatifinde değildir. 
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman pasaportunuzda yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlisine pasaport numaranız, pasaport alış tarihiniz ve temdit süreniz ile birlikte lütfen bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problem de Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir. 
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz, yerel rehberimiz ve Türk rehber arkadaşımız kesinlikle sorumlu değildir.
YUKARI