DOĞU KARADENİZ, ŞAVŞAT VE HEMŞİN YAYLALARI

ENGİN PİŞKİN REHBERLİĞİNDE

16 Ağustos 2024, Cuma: İZMİR – TRABZON – SÜMELA MANASTIRI ÇİNÇİVA KÖPRÜSÜ – ZİLKALE – AYDER

Sabah saat 08.00 de İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminali Pegasus Havayolları kontuarı önünde buluşuyoruz. Saat 09.50 de Trabzon’a hareket ve yaklaşık iki saatlik bir uçuş sonrası saat 11.40 da Trabzon’a varış. Havalimanında sizleri bekleyen rehberiniz ve aracınızla buluşma. İlk olarak Maçka güzergahı üzerinden Altındere Milli Parkı içerisinde bulunan dünyanın sayılı harikalarından Sümela Manastırı’na hareket. Sümela Manastırı’nı geziyor ve rehberimizden tarihi hakkında bilgiler alıyoruz. Yomra, Araklı, Rize üzerinden Doğu Karadeniz’in muhteşem manzaraları eşliğinde ve Fırtına Irmağını takiben Kaçkar Milli Parkları içerisinde Fırtına Vadisi’ne doğru yola çıkıyoruz. Vadiye giriş yaptıktan sonra Çamlıhemşin üzerinden Ayder Yaylası’na varıyoruz. Aracımız ile Palovit – Elevit deresi üzerinden yol alıyor ve Kaçkarlar’ın farklı bir yüzünde bulunan Ziya Hurşit Dergahı ve Şahin Tepesi’ni görüyoruz. Kalegon ve Karakovanlar’ı, Konaklar Mahallesini panoramik olarak göreceğiz. Yeşilin bin bir farklı tonunu göreceğiniz bu enfes yolculuk sonrası bölgenin en büyük köprülerinden olan Şenyuva (Çinçiva) Köprüsü’nü görüyor ve Zilkale’ye hareket ediyoruz. Geçide hakim olan ve dere yatağından 100, denizden 750 metre yükseklikte yüksekçe bir tepe üzerinde konumlanmış kaleyi geziyor ve fotoğraflıyoruz. Konaklama yapacağımız otelimize gidiş ve yerleşme. Serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

17 Ağustos 2024, Cumartesi: AYDER ( POKUT – ELEVİT – ÇAT VADİSİ – ŞİMŞİR ORMANLARI )

Sabah kahvaltı sonrasında tüm günümüzü Kaçkar Dağları Milli Parkı içerisinde geçireceğiz. Özel yayla minibüsü ile Çat Vadisi’ne doğru keyifli yolculuğumuza başlıyoruz. Birçok TV programına ve dergilere kapak olmuş yöre halkının tabiri ile Karadeniz’in en güzel yaylası olan Pokut Yaylasına ulaşıyoruz. Kaçkarların en iyi terası konumundaki yaylada şansımız olur ise Pokut’un en güzel anı olan sisin alçalıp dağın tam ucuna kadar gelip durduğu ‘’bulut denizini’’ görebileceğiz. Rotamızı 1800 metre yükseklikteki Elevit Yaylasına çeviriyoruz. Elevit yaylasında ahşap evleri gezeceğiz. Vadi içindeki güzellikler sizleri çok etkileyecek. Sonrasında Çat Vadisine doğru yol alıyoruz. Çat Vadisi pek fazla bilinmeyen bir doğa harikasıdır. Karadeniz'in doğa cennetlerinden biri olan Çat Vadisinin Ayder Yaylası arasında 2100 metreye ulaşan dağlar vardır. Yol güzergahımız üzerinde bulunan Şimşir Ormanlarına ulaşıyoruz. Şimşir, değerli bir ağaç olarak çeşitli bölgelerde yetişmektedir. Fakat anıt orman olarak dünyada yalnızca Fırtına Vadisinde bulunmaktadır. Keyifli bir günün sonunda otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

18 Ağustos 2024, Pazar: AYDER – CEHENNEM DERESİ KANYONU – ŞAVŞAT

Güne güzel bir yayla kahvaltısı ile başlıyoruz. Bugüne Karadeniz doğa turumuzun Artvin bölümü ile devam edeceğiz. Programımıza Karadeniz doğa turumuzun Artvin bölümü ile devam edeceğiz. Cankurtaran Geçidi – Borçka üzerinden Artvin’e doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Atatürk heykelinin bulunduğu Atatepe’yi uzaktan göreceğiz. Öğle yemeğimizi almak üzere Artvin yakınlarında mola veriyoruz. Yemek molası ve dinlenme sonrasında, kırmızı kayalıkların içinden geçen eşsiz güzellikteki bir yoldan devam ederek Artvin’e bağlı Ardanuç ilçesinde bulunan ve dünyanın sayılı kanyon vadileri arasında yer alan Cehennem Deresi Kanyonunu geziyor, fotoğraflıyoruz. Ardından sakin şehirler listesinde yer alan Şavşat’a ulaşıyoruz. Şavşat'taki otelimize giderek dinleniyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

19 Ağustos 2024, Pazartesi: ŞAVŞAT ve KÖYLERİ

Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından bugün harika manzaralar eşliğinde Şavşat’ın köylerini keşfedeceğiz. Özel yayla minibüsü ilk olarak Aşağı Koyunlu Köyü’ne gideceğiz. Buradaki Balık gölü zegnavur mevkiinde tamamen doğal sularla beslenen ve içerisinde hakiki kırmızı benekli alabalığın olduğu göldür. Rutav Gölünü de görerek Meşeli Kışla Yaylasına geliyoruz. Karadeniz’in Peri Bacalarını görüp Şavşat köylerini en güzel görebileceğimiz konuma sahip olan Yavuz köydeki seyir terasından muhteşem güzellikteki manzaranın tadına vararak, geniş düzlükler ile birleşen dağların panoramasında bulunan Cevizli Köyüne gidiyoruz. Cevizli Köyde bulunan Tibeti (Cevizli) Kilisesini ve köyü gezip fotoğrafladıktan sonra aracımız ile Şavşat Karagöl’e uğrayacağız. Otelimize dönüş. Serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

20 Ağustos 2024, Salı: ŞAVŞAT – MARAL ŞELALESİ – MACAHEL 

Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından UNESCO tarafından Türkiye’de Biyosfer alanı ilan edilen Macahel’e doğru yola çıkıyoruz. Merkez’de bulunan ahşap ve kök boyasının ustalıkla kullanıldığı tarihi camiiyi ziyaret edip fotoğraf çektikten sonra köy içerisinde serbest zaman veriyoruz. Macahel köyünden ayrılıyor ve minibuslerle kendinizi tropik bir ormanda hissedeceğiniz Maral Şelalesi’ne yöneliyoruz. Aracımız ile belirli bir mesafeye kadar yaklaşıyoruz. Bundan sonrasını yürümeye koyuluyoruz. Şelalenin yanına kadar iniyor ve hava müsait ise kısa bir yüzme molası veriyoruz. Şelaleden ayrılıyor ve konaklama yapacağımız tesisimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

21 Ağustos 2024, Çarşamba: MACAHEL – BORÇKA KARAGÖL – ÇEÇEVA KÖYÜ – TRABZON – İZMİR

Sabah kahvaltımızı yapıyor ve otelimizden çıkış işlemlerini tamamlıyoruz. Yolumuz bizi Borçka ilçesinde bulunan Karagöl Tabiat Parkı'na götürüyor. Bu güzel yerde vakit geçirip, göl çevresinde yürüyüş yapıyoruz. Ardından aracımız ile Trabzon'a doğru hareket ediyoruz. Rize'nin Çayeli ilçesine bağlı Çeçeva Köyünde mola veriyoruz. Çay bahçesi fotoğrafının en güzel çıktığı köyde; çay bahçesinde anılarımızı ölümsüzleştirdikten sonra aracımız ile Çayeli’nin meşhur kuru fasulye ve kavurmasından yiyoruz. Rize’de önemli bir geçim kaynağı olan Rize bezinin yapıldığı atölyelere uğruyoruz. Rize bezinin yapılışı hakkında bilgi alıyoruz. Trabzon’a vardığımızda ise ilk olarak Ayasofya Müzesi’ni geziyoruz. Trabzon’a özgü gümüş işleme sanatı örneği olan kazaziye (hasır bilezik) alışverişi için serbest zaman veriyoruz. Arzu eden konuklarımızla alınacak akşam yemeği sonrasında artık dönüş vakti diyerek biriktirdiğimiz güzel anılarla birlikte Trabzon havalimanına hareket ediyoruz. Trabzon Havaalanı'ndan Sun Express HY’nın saat 23.10 uçağı ile İzmir’e hareket. Saat 01.15 de İzmir’e varış. Bir başka gezimizde buluşmak dileğiyle...

Bu Turun Tarihleri

16 – 21 Ağustos 2024 ( 6 Gün – 5 Gece )

Ücret Bilgileri

TUR ÜCRETİ  NAKİT  3 TAKSİT 6 TAKSİT
İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI  22.500 TL   8100 TL  x 3   4250 TL x 6 
TEK KİŞİLİK ODA FARKI   28.500 TL  10265 TL  x 3   5370  TL x 6
06 - 12 YAŞ  17.900 TL   6435 TL  x 3  3365 TL x 6 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • İzmir – Trabzon Pegasus HY & Trabzon – İzmir Sun Express H.Y. uçak bileti
 • Programdaki tüm şehir turları ve çevre gezileri
 • AYDER’de 2 gece konaklama 
 • ŞAVŞAT’ta 2 gece konaklama
 • MACAHEL’de 1 gece konaklama
 • Otellerde alınacak sabah kahvaltıları ( 5 )
 • Otellerde alınacak akşam yemekleri ( 5 )
 • TÜRSAB seyahat sağlık güvence paketi
 • Profesyonel kokartlı rehberlik hizmetleri
 • Milli Park giriş ücretleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Tüm öğle yemekleri
 • Son gün alınacak akşam yemeği
 • Yemeklerde alınacak olan ekstra içecekler
 • Otellerde ve tesislerde yapılacak olan tüm kişisel harcamalar
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Minibüs ücretleri
 • Zipline, salıncak, rafting, tekne turu vb. aktivite ücretleri

Önemli Notlar

ÖNEMLİ HATIRLATMALAR

 • Müze kartlarınızı yanınızda bulundurmanız önemle tavsiye edilir.
 • Rezervasyonlar ön ödeme ile kesinleştirilir. Ön ödemesi alınmayan rezervasyonları iptal etme hakkı acentemizde saklıdır.
 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Pegasus & Sun Express Havayollarından alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan, grev ve fors majör ( deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet, vb. ) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Acentemiz gerekli gördüğü durumlarda, programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını, konaklama yapılacak otelleri ve uçulacak olan havayolunu değiştirebilir.
 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun 15 kg. bagaj hakkı vardır. Ayrıca, kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu bagajın ağırlığı 7 kg.’ı geçmemelidir.
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman kimliğinizde yazılı olan isminizi açık olarak bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz ve rehberimiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Tur İptallerinde; yerinize yolcu bulunması durumunda ücretler kesintisiz iade edilir. Yerinize yolcu bulunamaz ise paket tur sözleşmesinde belirtilen iptal koşulları devreye girer.
 • Tur elde olmayan zorunlu nedenlerle Acente tarafından iptal edilirse ücretler kesintisiz iade edilir.
 • Yıldızları ve standartları aynı kalmak koşulu ile kalınacak otellerde değişiklik yapılabilir.
 • Turlarımıza katılan konuklarımız 1618 sayılı yasaya göre sigortalanır. Bu sigorta sadece ani rahatsızlık, kaza vs. kapsar. Kronik hastalıkları kapsamaz. Ayrıca covid 19 ile ilgili rahatsızlıklar sigorta kapsamı dışındadır.
 • Tur sırasında veya sonrasında olabilecek rahatsızlıklardan acentemiz sorumlu değildir.
YUKARI