DOĞU KARADENİZ VE ARTVİN YAYLALARI TURU

Karadeniz'in en güzel - en bakir yaylaları

13 Temmuz 2022, Çarşamba: İZMİR – ORDU / BOZTEPE – GİRESUN – KUZUALAN TABİAT PARKI / MAVİGÖL – TRABZON

Sabah saat 05.00 da İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminali Sun Express Havayolları kontuarı önünde buluşma. Saat 06.00 da Samsun’a hareket ve yaklaşık bir buçuk saatlik bir uçuş sonrası 07.35 de Samsun'a varış. Havalimanında bizleri bekleyen aracımızla Çarşamba ve Yeşilırmak nehri üzerinden geçip Ünye’ye varıyoruz. Burada vereceğimiz kısa moladan sonra yola devam ediyoruz. Ordu’ya varış. Şehri 450 metre yükseklikten seyredebileceğimiz Boztepe’ye teleferikle (ekstra) çıkacağız. Muhteşem sahili ve vadileri kuşbakışı seyrediyoruz. Fındığı ile ünlü Giresun’dayız. UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde bulunan Zeytinlik Mahallesi'ndeki tarihi evlerin arasından geçerek sahil şeridinden denizin ortasındaki Karadenizin yaşanabilir tek adası olan Giresun Adası'nı göreceğiz. Ardından yönümüzü Giresun’a 32 km. uzaklıkta bulunan, Doğu Karadeniz Bölgesi'nde sodalı suyun dere halinde aktığı tek yer olma özelliğine sahip Mavi Göl’e çeviriyoruz. Kuzualan Tabiat Parkı’nın eşsiz değerlerinden biri olan Mavi Göl, üç gölün birleşiminden meydana gelmekte ve yöre halkı tarafından ‘’Sodalı Göl veya Göğ Göl’’ olarak bilinmektedir. Özellikle belirli aylarda turkuaz rengine bürünmektedir. Mavi Göl'ün suyu, kireç taşları ve sodalı suyun etkisiyle turkuaz rengini almaktadır. Trabzon’a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

14 Temmuz 2022, Perşembe:  RİZE – ÇİNÇİVA KÖPRÜSÜ – ZİLKALE – ELEVİT – AYDER

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Trabzon Ayasofya Müzesi’ni geziyor ve Trabzon’a özgü gümüş işleme sanatı örneği olan kazaziye (hasır bilezik) alışverişi için serbest zaman veriyoruz. Şehri tepeden gören Soğuksu semtine çıkıp Atatürk Köşkü’nü gezeceğiz. Yomra, Araklı, üzerinden Rize’de önemli bir geçim kaynağı olan Rize bezinin yapıldığı atölyelere uğruyor ve Rize bezinin yapılışı hakkında bilgi alıyoruz. Ardından çay fabrikasına girerek evlerimizde yaptığımız çayların işlenişi hakkında bilgi alacağız. Doğu Karadeniz’in muhteşem manzaraları eşliğinde veFırtına Irmağını takiben Kaçkar Milli Parkları içerisinde Fırtına Vadisi’ne doğru yola çıkıyoruz. Vadiye giriş yaptıktan sonra Çamlıhemşin’e yöneliyoruz. Tarihi Çinçiva Köprüsü’nde fotoğraf karelerimizi çektirdikten sonra rotamızı 1800 metre yükseklikteki Elevit Yaylası’na çeviriyoruz. Elevit yaylasında ahşap evler ve vadi içindeki doğal güzellikler sizleri çok etkileyecek. Zil Kale gezimizi yapıp, otelimize gidiyor ve dinleniyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.          

15 Temmuz 2022, Cuma: AYDER – ŞAVŞAT KARAGÖL – MARAL ŞELALESİ – MACAHEL – BORÇKA

Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından Doğu Karadeniz’in özgünlüğünü korumuş yerlerinden biri olan 18. yüzyılda Osmanlılar tarafından yapılan Çifteköprü’yü görecek ve fotoğraflayacağız. Borçka’dan Karagöl’e geliyoruz. Göl çevresinde yürüyüş yapacak, arzu edenler gölde tekne gezisi yapabilir. Karagöl’ü gezdikten sonra UNESCO tarafından Türkiye’de Biyosfer alanı ilan edilen Macahel’e doğru yola çıkıyoruz. Tarihi camiyi ziyaret edip fotoğraf çektikten sonra köy içerisinde serbest zaman veriyoruz. Kendinizi tropik bir ormanda hissedeceğiniz Maral Şelalesi’ne yöneliyoruz. Aracımız ile belirli bir mesafeye kadar yaklaşıyoruz. Bundan sonrasını yürümeye koyuluyoruz. Şelalenin dibine kadar iniyor ve hava müsait ise kısa bir yüzme molası veriyoruz. Şelale’den ayrılıp akşama doğru konaklama yapacağımız tesisimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

16 Temmuz 2022, Cumartesi:  BORÇKA – MISIRLI – PAPART ORMANLARI – PAPART YAYLASI – GOMVAN (ÇURİPİRA) – MEYDANCIK KÖYÜ – TİBET KİLİSESİ – ŞAVŞAT

Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından Karçal dağları ve Macahel Vadisi'ne veda ederek Macahel bölgesinde bulunan biyosfer Rezer Alanı'nda fotoğraf molaları verip Curipura ve Papart ormanlarına doğru yol alıyoruz. Eşsiz güzelliğine hayran kalacağınız, ölümsüz kareler elde etmekten kendinizi alamayacağınız güzellikte bir yol sizi bekliyor. Yeşilin her tonu ile karşı karşıya kalacağınız bir coğrafya, kulağınıza ve gözünüze hitap eden ve ruhunuzu arındıracak derecede güzellikler yakalayacağınız şahane köyler ve doğal güzelliklerle yolculuğumuz devam edecek. Meydancık ve Mısırlı Köyü'nden Papart Düzlüğü'ne devam ediyoruz. Aracımız ile zirve noktamızda bulunan ve doğal yayla yaşamının hala devam ettiği Çurupira Yaylası'na konuk oluyoruz. Yaylada, doğal ürünlerden yapılmış lezzetlerin tadına bakıp geniş düzlükler ile birleşen dağların panoramasında bulunan Cevizli Köy’de bulunan Tibet (Cevizli) Kilisesi’ni ve köyü gezip fotoğrafladıktan sonra Şavşat’a devam edeceğiz. Konaklamamız ve akşam yemeğimiz Şavşat’ta.

17 Temmuz 2022, Pazar: ŞAVŞAT – KARS – İZMİR

Kahvaltı sonrasında otelden çıkış işlemlerimizi yapıyoruz. Şavşat Karagöl’e gidiyoruz. Karagöl turumuzun ardından Ardahan üzerinden Kars Havalimanı’na hareket ediyoruz. Saat 13.25 uçağı ile İzmir’e hareket. 16.00 da İzmir’e varış. Bir başka gezimizde buluşmak dileğiyle...

Bu Turun Tarihleri

13 - 17 Temmuz 2022 , 5 Gün, 4 Gece   SATIŞA KAPANMIŞTIR

 

Ücret Bilgileri

TUR FİYATI NAKİT 3 TAKSİT 6 TAKSİT
İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI  4100.00 TL  1430.00 TLx 3  735.00 TL x 6
TEK KİŞİLİK ODA    970.00 TL  1770.00 TLx 3  900.00 TL x 6 
***06-12 YAŞ  3150.00 TL  1100.00 TLx 3   570.00TL x 6

 

 

 

 

                 ***ÇOCUK İNDİRİMLERİ İKİ YETİŞKİNİN YANINDAKİ KONAKLAMADA GEÇERLİDİR.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Programdaki tüm şehir turları ve çevre gezileri
 • Trabzon’da 1 gece konaklama
 • AYDER’de Ayderoom Hotel’de 1 gece konaklama
 • BORÇKA’da Lapera Butik Hotel’de 1 gece konaklama
 • ŞAVŞAT’ta Laşet Bungalov Tatil Köyü’nde 1 gece konaklama
 • Otellerde alınacak sabah kahvaltıları ( 4 )
 • Otellerde alınacak akşam yemekleri ( 4 )
 • Tursab seyahat sağlık güvence paket
 • Profesyonel kokartlı rehberlik hizmetleri
 • Milli Park giriş ücretleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • İzmir – Samsun & Kars – İzmir arası Sun Express H.Y. uçak bileti 990,00-TL
 • Tüm öğle yemekleri
 • Yemeklerde alınacak olan ekstra içecekler
 • Otellerde ve tesislerde yapılacak olan tüm kişisel harcamalar
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Boztepe teleferik ücreti
 • Karagöl tekne
 • Minibüs ücretleri

Önemli Notlar

ÖNEMLİ HATIRLATMALAR

•           Rezervasyonlar ön ödeme ile kesinleştirilir. Ön ödemesi alınmayan rezervasyonları iptal etme hakkı acentemizde saklıdır.

•           Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Pegasus   Havayolları’ndan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan, yapacağı grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet, salgın  vb.) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

•           Proğramımız yaylaları kapsadığından 15 kişilik gruplarla yapılabilmektedir. 

•           Pastoral Tour, gerekli gördüğü durumlarda, programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

•           Pandemi nedeniyle tura tek kişi olarak katılan konuklarımıza oda arkadaşı önermiyoruz. Bu nedenle konuklarımızın oda arkadaşları ile birlikte kayıt yaptırması veya tura sngl yolcu olarak katılabilmesi söz konusudur.

•           Turlarımıza katılan konuklarımız 1618 sayılı yasaya göre sigortalanır. Bu sigorta sadece ani rahatsızlık, kaza vs. kapsar. Kronik hastalıkları kapsamaz. Ayrıca covid 19 ile ilgili rahatsızlıklar sigorta kapsamı dışındadır.

•           Tur sırasında veya sonrasında olabilecek rahatsızlıklardan acentemiz sorumlu değildir. .

•           Yeni düzenlemeye göre uçak yolculuğu için HES kodu alma zorunluluğunuz vardır.

•           Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman kimliğinizde yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlimize bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

•           Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz ve rehberimiz kesinlikle sorumlu değildir.

•           Tur İptallerinde; yerinize yolcu bulunması durumunda ücretler kesintisiz iade edilir. Yerinize yolcu bulunamaz ise iptal koşulları devreye girer.

•           Yıldızları ve standartları aynı kalmak koşulu ile kalınacak otellerde değişiklik yapılabilir

•           Müze kartlarınızı yanınızda bulundurmanız tavsiye edilir.

•           Tur katılımcılarımız covid sürecini ve yasal süreçlerini bildiğini ve bilgilendirildiğini kabul etmiş sayılır.

PANDEMİ SONRASI NORMALLEŞME SÜRECİNDE

ACENTEMİZCE TURLARDA UYGULANACAK KURALLAR

Değerli Konuklarımız;

Covid-19 salgını bizleri uzun süredir evde kalmaya zorunlu kılmıştır. Bu uzun süreçte sizlere sık sık haberleşemedik. Bunun nedeni sizi ihmal ettiğimiz için değil. Önümüzdeki günlerde neler olabileceğini görememekten kaynaklandı. Hepimizin bildiği gibi bu olay hiçbirimizin bilemediği bilemeyeceği boyutlarla devam etti. Bu süre içinde  yeni şeyler öğrendik, deneyimledik, hayaller kurmayı sürdürdük, gitmekte ve gelmekte olanı görmeyi amaçladık ve uygulamaya çalıştık. İçimizdeki keşif duygusu hepimizi hızlı bir şekilde tekrar seyahat etme tutkusuna yöneltecektir diye düşünüyoruz. Bundan böyle  sektörümüzün devamlılığı için alacağımız önlemlerle iş hayatımıza devam edeceğiz. Bu bağlamda yurt içi turlarımızda alacağımız önemlere ilişkin açıklamalar aşağıda belirtilmiştir.

Aşağıda belirtilen tüm önlemler şu an ki mevcut şartlar için geçerlidir.  İlerleyen günlerde Sağlık Bakanlığı ya da Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın yayınlayacağı yeni genelge ve bu genelgenin şartlarına göre yeniden düzenleme yapılabilir ve/veya kurallar değişiklik gösterebilir.

* Turlarımızda kullanılacak olan araçlarımız tura başlamadan önce  içi ve dışı dezenfekte edilecektir.

* Turlarımızda kullanılacak olan araçlarımızda tüm program boyunca araç girişinde konuklarımız için el dezenfektanları bulundurulacaktır.

* Araçlarımızda tur boyunca tüm konuklarımız maske takmak zorunluluğundadır.

*Araçlarımızda sosyal mesafe kurallarına uygun  şekilde düzenleme yapılacaktır.

* Araçlarımız günlük programını tamamladıktan sonra  açık bir alanda havalandırılacak ve ertesi günkü  programına başlamadan önce yeniden dezenfekte edilecektir.

*Bakanlık ve ilgili mercilerin belirlediği hijyen kriterleri doğrultusunda tüm yaz ve şehir otelleri kademeli olarak açılmaya başlamıştır. Aynı uçuşlarda olduğu gibi otel konaklamalarında da izolasyon süreçlerine önem verilecek olup konaklama sırasında tüm önlemleri alarak sizlerin sağlığı için gerekliliklerin yerine getirildiğinden emin olabilirsiniz.

 Uçaklı Turlarda;

*Havaalanları her türlü temizlik kuralına uygun olarak yolcularını beklemektedir.

*Girişte ve çıkışta dezenfektanlar bulunmaktadır.

*Havaalanlarında ve uçaklarda maske zorunluluğu vardır.

*Kontuarlarda sosyal mesafe dikkate alınarak hizmet verilmektedir.

*Yolcularımızın uçuş kartlarını el değmeden makinalardan almalarını sağlayacak sistem uygulanmaktadır.

*Uçağa binişlerde yolcular koridorlarda birikme olmayacak şekilde büyük numaralardan küçüğe doğru uçağa alınmaktadır.

*Uçaklardaki havalandırma sistemleri %99 güvenli olacak şekilde teknik bakım ve değişiklikleri yapılmıştır.

*Uçaklara el bagajı alınmayacaktır. El bagajı normal bagajınızla birlikte teslim edilecektir. Bagaj hakkınız toplam 15 kg+ 6 kg dır.

*Uçaklar kalkışta ve inişte dezenfekte edilmektedir.

Gerekli Malzemeler

*Seyahat Çantanızı hazırlarken dikkat edeceğiniz önemli detay,  bu proğramda genellikle  küçük araçlar kullanıldığı için hazırlıklarınızı yaparken küçük boy çanta getirmeniz gerekmektedir. Yanınızda küçük bir sırt çantası  veya spor çantası bulundurmanız turunuzu kolaylaştıracaktır. Proğramımız gereğince  seyahatimiz sırasında genellikle otobüsle değil minibüsler kullanılacaktır.)

*Yürüyüş ayakkabısı ( spor ayakkabı )

*Yağmurluk (Tercihen panço'da olabilir),şemsiye

*Sweat-shirt (Uzun kollu polar veya sentetik üst giysi)

*Şort (Sıcak günler için-yada şort olabilen pantolon)

*Mayo, Havlu ve Plaj terliği (Buzul göllerine, Derelere, Karadeniz'e veya kaplıcaya girmek için)

*Flash Bellek (Tur sırasında çekilen video ve fotoğrafların anında katılımcılara verilebilmesi için)

*Fotoğraf Makinesi

Önemli Not:

Tura hazırlanırken yukarda bahsettiğimiz gibi minibüsler kullanıldığını unutmayın. Seyahat çantanızı hazırlarken bunu düşünerek hazırlık yapın. Ayrıca alacağınız hediyelik eşyalar, yöresel giysiler vb gibi şeyler taşıyacağınız yükü artıracağı için minimumda hazırlık yapmanızı öneririz.

 

 

 

 

DOĞU KARADENİZ VE ARTVİN YAYLALARI TURU Fotoğraf Galerisi

YUKARI