NOT: Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya site üzerinden benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.

EDİRNE - İĞNEADA - KIRKLARELİ -TROYA - ASSOS TURU

DUPNİSA MAGARASI – ISTRANCALAR

31 Ekim 2023, Salı: İZMİR – TROYA – EDİRNE 

Sabah saat 06.00 da Fahrettin Altay Meydanı Pamukkale seyahat önü, saat 06.20 de Alsancak Lozan Meydanı Atatürk Lisesi önü, saat 06.40 da Karşıyaka Yunuslar Mavikule önü ve saat 07.00 de Bornova Ege Üniversitesi Kampüs kavşağından hareket ile yolculuğumuza başlıyoruz. (Araç hareket saatleri değişebilir )Yol güzergahında mola tesislerinde vereceğimiz kahvaltı ve ihtiyaç molalarıyla Dikili, Edremit yol güzergahı üzerinden Troya Antik kentine varış. İlk olarak 2018 Troya yılı içerisinde ziyarete açılan Troya Müzesi’ni geziyoruz. Müze ziyaretinin ardından Troya Antik Kent gezimizi yapıyoruz. Serhat şehri olarak bilinen ve bir süre Osmanlı Devletine başkentlik yapmış olan Edirne’ye hareket. Çanakkale, Keşan ve Uzunköprü üzerinden yaklaşık 3,5 saat sürecek bir yolculukla ulaştığımız, serhat şehri olarak bilinen ve bir süre Osmanlı Devletine başkentlik yapmış olan Edirne’de otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

01 Kasım 2023, Çarşamba: EDİRNE – KIRKLARELİ 

Kahvaltı sonrası tam gün Edirne şehir turu yapmak üzere otelimizden çıkıyoruz. Serhat şehri olarak bilinen ve bir süre Osmanlı Devletine başkentlik yapmış olan Edirne şehir turunda; ilk olarak II. Balkan savaşları sırasında Edirne savunmasının yapıldığı Buçuktepe Tabyasını ( açık olması durumunda ), Şükrü Paşa Anıtı ve Balkan Savaşı Müzesi’ni geziyoruz. Ardından Saray içine geçiyoruz. Fatih Sultan Mehmet ve Cem Sultan’ın doğup hükümdarlık sürdükleri Edirne Saray kalıntılarının bulunduğu alanda; tarihi Kırkpınar yağlı güreş meydanını görüyoruz. 16.y.y.da su sesi, müzik ve güzel kokularla akıl hastalarının tedavi edildiği ve 2004 yılında Avrupa Konseyi tarafından Avrupa müze ödülünü alan II. Bayezid Külliyesi ve Sağlık Müzesi’ni geziyoruz. Şimdiki durağımız ise Mimar Sinan'ın ustalık eserimdir dediği Selimiye Camii olacak. Türk İslam Eserleri Müzesi ve Üç Şerefeli (Burmalı) Camii görüldükten sonra meşhur Edirne ciğercisinde alınacak öğle yemeği (ekstra) sonrasında şehir turumuza devam ediyoruz. Ali Paşa ve Arasta Çarsısı gezisinden sonra Edirne'nin ünlü Deva-i Misk Tatlısı, Badem Ezmesi, Edirne Peyniri ve yöresel meyve sabunları alma fırsatı için Keçecizade‘de serbest zaman ve alış veriş molası veriyoruz. Kaleiçi mevkiinde bulunan Edirne Büyük Sinagog’unu ( dışarıdan görülecektir ) ve yazılarıyla ünlü Eski Camii’yi (Ulu Camii) görüyoruz. Bugünkü son durağımız ise Lozan Barış Antlaşması ile Türk topraklarına katılmış olan Karaağaç olacak. Tarihi Meriç Köprüsü, Lozan Anıtı ve tarihi Karaağaç istasyonunu gördükten sonra Kırklareli’ne uzanıyoruz. (Yaklaşık 66 km.) Otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde.

02 Kasım 2023, Perşembe: KIRKLARELİ – DUPNİSA MAGARASI – ISTRANCALAR – İĞNEADA – TEKİRDAĞ

Kahvaltı sonrası erken saatte otelden ayrılıyor ve Kırklareli şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Yayla Mahallesi, Ali Rıza Efendi Kültür Evi, Atatürk Evi, Tarihi Mekanlar ve Hızırbey Külliyesi gezilerimizi yapıyoruz. Dupnisa Mağarası’na gidiyoruz. Burada Yaş ve Kuru Mağarayı geziyoruz. İçinden akarsu geçen Dupnisa Mağarası toplamda 3200 metrelik galeriyle eşsiz bir güzellikte olup, sarkıt ve dikitleriyle binlerce yarasaya ev sahipliği yapan doğa harikası bir yerdir. Mağaranın gezilmesinin ardından Demirköprü üzerinden Istırancalar’da orman gülleri, genç kayın, meşe, gürgen, dişbudak ağaçları arasından İğneada’ya yöneliyoruz. İğneada’da 20 km ye varan sahilleri ve yüzlerce canlıya hayat veren dünyaca ünlü Longoz Ormanları ile Erikli Longoz Gölü’nü görüyoruz. Rezve Deresi karşı sahilinde Bulgaristan’a ait Rezova Köyünü, Fransızlar tarafından yaptırılmış Deniz Feneri’ni görüyor ve Tekirdağ’a doğru yola devam ediyoruz. Yol boyunca onlarca uygarlık görmüş bereketli ovalar arasından Tekirdağ’a varıyoruz. Otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde.

03 Kasım 2023, Cuma: TEKİRDAĞ – ASSOS – BEHRAMKALE – İZMİR

Kahvaltı sonrası belirlenen saatte çıkış işlemlerimizi yapıyoruz. Tekirdağ’da Rüstem Paşa Camii ( açık olması halinde ) ve Namık Kemal’in doğduğu evi ve Macar Prensi Rakoczy ve ailesinin eşyalarının korunduğu Müze evi görüyoruz. Yaklaşık 3,5 saat sürecek bir yolculukla ulaştığımız Behramkale’de; dar sokakları ve sıcak atmosferiyle keyifli bir ortama sahip olan Behramkale Köyü'ne çıkıyoruz. Doğayla tarihin iç içe geçtiği, taş evleri ve tarihi her yönüyle gözler önüne seren yapısıyla ilgi çeken adeta büyüleneceğiniz köy içerisinde ilk durağımız Osmanlı Sultanı 1. Murat Hüdavendigar tarafından 14.yy’da yaptırılan Hüdavendigar Camii olacak. Osmanlı'nın kendine özgü eserlerinden olan cami tek kubbeli ve kare planlı olarak inşa edilmiş. İçerisinde yer alan kadırga resimleri Osmanlı cami mimarisinde pek karşılaşılmayan bir örnek oluşturmaktadır. Behramkale'de görebileceğiniz bir diğer nokta ise Hüdavendigar Köprüsü'dür. 600 yıllık bir geçmişe sahip olan köprü, Hüdavendigar Camii'yle aynı dönemde inşa edilmiştir. Köprü Tuzla Çayı üzerinde bulunur ve günümüze kadar birçok kez restore edilmiştir. Son olarak arzu eden konuklarımız Antik Assos kentine çıkabilir. Akropol ve Athena Tapınağı, Aristo'nun felsefe okulu, Agora, Tiyatro ve Nekropol'ü gezerken rehberimizden bölgenin eski dönemleri hakkında bilgi ediniyoruz. Behramkale gezimizi bitirip Antik Assos Limanına yöneliyoruz. Taş binaların köy boyunca sıralandığı Liman'ın mendirekten görüntüsünü hemen fotoğraflamak isteyeceğinize eminiz. Keyifli bir günün ardından İzmir’e dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Gece geç saatlerde İzmir’e varış ve gezimizin sonu.

Bu Turun Tarihleri

31 Ekim - 03 Kasım 2023 ( 4 Gün – 3 Gece )

Ücret Bilgileri

 

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER  

 • İzmir’den İzmir’e ulaşım ve programda belirtilen tüm çevre gezileri
 • Edirne’de 1 gece konaklama
 • Kırklareli’nde 1 gece konaklama
 • Tekirdağ’da 1 gece konaklama
 • Otellerde alınacak sabah kahvaltıları ( 3 )
 • Akşam yemekleri ( 3 )
 • Profesyonel kokartlı rehberlik hizmeti
 • TURSAB Seyahat Güvence Paketi
 • Otoban, köprü ve feribot geçiş ücretleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER                                                              

 • İlk gün alınacak sabah kahvaltısı
 • Öğle yemekleri
 • Son gün alınacak akşam yemeği
 • Otellerde yapılan ekstra harcamalar
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Yemeklerde alınan alkollü ve alkolsüz tüm içecekler                        

            ​

Önemli Notlar

ÖNEMLİ HATIRLATMALAR

 • Müze kartlarınızı yanınızda bulundurmanız tavsiye edilir.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz ve rehberimiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Tur İptallerinde; yerinize yolcu bulunması durumunda ücretler kesintisiz iade edilir. Yerinize yolcu bulunmaz ise iptal koşulları devreye girer.
 • Tur elde olmayan zorunlu nedenlerle Acente tarafından iptal edilirse ücretler kesintisiz iade edilir.
 • Turlarımızda araç seçimi katılımcı sayısına göre belirlenmektedir. ( Minibus, Midibus, Otobüs vb. )
 • Yıldızları ve standartları aynı kalmak koşulu ile kalınacak otellerde değişiklik yapılabilir.
 • Tur rehberi gezi aslına sadık kalma koşulu ile tur programının güzergahında değişiklik yapabilir.
 • Turlarımıza katılan konuklarımız 1618 sayılı yasaya göre sigortalanır. Bu sigorta sadece ani rahatsızlık, kaza vs. kapsar. Kronik hastalıkları kapsamaz. Ayrıca covid-19 ile ilgili rahatsızlıklar sigorta kapsamı dışındadır.
 • Tur sırasında veya sonrasında olabilecek rahatsızlıklardan acentemiz sorumlu değildir.

                                                                                                         

YUKARI