ERGUVAN KOKULU İSTANBUL

5* OTELDE KONAKLAMA ve AKŞAM YEMEKLERİ DAHİL

1. GÜN: İZMİR – İSTANBUL ( Çamlıca Tepesi, Beylerbeyi Sarayı, Anadolu Kavağı, Boğaz Turu, Mısır Çarşısı )

Sabah saat 06.45'de Adnan Menderes Havalimanı İç hatlar terminali THY kontuarında buluşma ve saat 08.10'da İstanbul’a hareket. Saat 09.15'de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na varış. Aracımıza transfer oluyor ve ilk olarak sakin ve huzur dolu bir atmosferde Boğaz’a karşı oturup İstanbul’u izlerken keyifli bir kahvaltı yapmak için Çamlıca Tepesi Sosyal Tesisleri’ne geliyoruz. Alınacak sabah kahvaltısı sonrasında Anadolu Yakası’nı keşfe çıkıyoruz. İlk olarak yaklaşık 150 yıllık tarihiyle Anadolu Yakası’nın en görkemli yapılarından olan Beylerbeyi Sarayı gezimizi yapacağız. Sarayın, Rönesans, Barok ve doğu-batı üslubunun kaynaştırılması ile yapılmış ve yazlık saray olarak kullanılan muhteşem mimari ve dekorasyonuna hayran kalacaksınız. Ardından tarihi ve doğal dokusuyla benzersiz bir tablo sergileyen, İstanbul Boğazı’nın Karadeniz’e açılan kapısı konumunda olan Anadolu Kavağı’na kadar geliyoruz. Verilecek serbest zamanda öğle yemeğinizi alma imkanınız olacak. Saat 15.00 da Anadolu Kavağı’ndan şehir hatları vapuruyla Eminönü’ne doğru uzanan boğaz turumuzu gerçekleştireceğiz. Eşsiz mimoza manzaraları eşliğinde tekne ile gerçekleştireceğimiz boğaz turunda; Boğaziçi’nde unutulmaz anlar yaşayacaksınız. Eminönü’nde teknemizden ineceğiz. İstanbul kentinin merkezinde yer alan İstanbul’un en eski kapalı çarşılarından biri olan Mısır Çarşı’da serbest zamanınız olacak. Belirlenen saatte 5* otelimize gidiş ve yerleşme. Serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2. GÜN: İSTANBUL ( Dolmabahçe Sarayı, Galataport, Fener / Balat, Galata Kulesi )

Sabah kahvaltısı sonrası belirlenen saatte programımıza başlıyoruz. İlk olarak Sultan I. Abdülmecit tarafından yaptırılan, İstanbul Boğazı'nın Avrupa kıyısında 600 metre boyunca uzanmış olan Dolmabahçe Sarayı gezimizi gerçekleştireceğiz. Galataport’ta verilecek serbest zamanda öğle yemeği alma imkanı sizleri beklemekte. Keyif dolu anların ardından alınacak öğle yemeği sonrası, Altın Boynuz / Golden Horn olarak da bilinen Fener-Balat bölgesi tanıtım gezimizi gerçekleştireceğiz. Bizans'tan günümüze kozmopolit bir kültürle yoğrulan, geçmişte Rum, Ermeni ve Musevilerin birlikte yaşadığı, camiyle kilisenin, sinagogla ayazmanın yan yana bulunduğu, hoşgörünün doruğa ulaştığı, üç katlı cumbalı evleri ve son dönemlerde yapılan restorasyon çalışmaları ile yeniden canlanan Balat sokaklarında geziyor, rehberimizden bilgiler alıyoruz. Bu semtlerin tarihini içimizde hissederken, eşsiz fotoğraf kareleri yakalıyoruz. Şimdiki durağımız ise Galata Kulesi. Dünyanın en eski kulelerinden biri olup, Bizans İmparatoru Anastasius tarafından 528 yılında fener kulesi olarak inşa edilmiştir. Günümüzde Galata Kulesi sadece turistlerin gezip görmek amacıyla kullandıkları müthiş bir tarihi eser olarak bilinmektedir. Çevresinde tarihe tanıklık yapmış, kiliseler, patrikhane, levanten okulları, hanlar, camiler yer almaktadır. Dolu dolu geçen bir günün ardından otelimize dönüş. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. GÜN: İSTANBUL - Pier Loti, Sultanahmet Meydanı, Ayasofya Müzesi, Topkapı Sarayı, Şerefiye Sarnıcı, Kuzguncuk  – İZMİR

Sabah kahvaltısı sonrası belirlenen saatte tüm gün sürecek olan Tarihi Yarımada programımıza başlıyoruz. İlk olarak Pier Loti’de verilecek kısa bir sabah kahvesi molasında bir yandan Haliç'i seyrediyor, bir yandan da ortamın yaydığı mistik huzuru soluyorsunuz. Birkaç yüz yıllık geçmişe sahip kahvehane, eşsiz manzarasıyla sizi alıp eski zamanlara götürecektir. Tarihi Sultanahmet bölgesinin merkezine geçiyoruz. Görülecek yerler arasında; tarihi Sultanahmet Meydanı, Hipodrom, Dikilitaş ve Alman Çeşmesi Sarnıcı bulunmakta. Program arasında ünlü Sultanahmet köftecisinde alınacak öğle yemeğinin lezzetini eminiz ki unutamayacaksınız… Sonrasında Fatih Sultan Mehmet tarafından yaptırılan gerek konumu, gerekse mimarisi ile karadan, denizden ve havadan görenleri adeta büyüleyen görkemli Topkapı Sarayı gezimizi gerçekleştiriyoruz. Şimdiki durağımız ise; yaklaşık 1.600 yıllık geçmişiyle İstanbul’un Tarihi Yarımadası içerisinde bulunan en eski su yapılarından olan Şerefiye Sarnıcı olacak. Sarnıcın bir yapım kitabesi bulunmamakla birlikte mimari özelliklerinden yola çıkılarak 2. Theodosius (408 - 450) döneminde yapıldığı öngörülüyor. 1600 yıllık tarihiyle görenleri büyüleyen Şerefiye Sarnıcı, Türkiye’de ilk olan 360° projection mapping sistemi ile tarihi, sanat ve teknolojiyle buluşturuyor. Son olarak Anadolu yakasına geçecek ve İstanbul’un en samimi semtlerinden biri olan Kuzguncuk'u keşfedeceğiz. Göreceğimiz yerler arasında; Marco Paşa Köşkü, Aiyos Panteleimon Kilisesi, Surp Krikor Lusavoriç Ermeni Kilisesi, Beth Yaakov Sinagogu, Kuzguncuk camii, İcadiye Caddesi, tarihi Osmanlı evleriyle ünlü Kuzguncuk sokakları (İcadiye, Simitçi Tahir, Uryanizade, Perihan Abla ve Ekmek Teknesi sokakları ) bulunmakta. Rehberinizin belirleyeceği saatte buluşup İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na hareket ediyoruz. THY kontuarında bilet işlemleri sonrasında saat 23.35'de İzmir’e uçuş. Saat 00.45'de İzmir’e varış ve turumuzun sonu.

Bu Turun Tarihleri

19–21 MAYIS 2023, 2 Gece 3 Gün

Ücret Bilgileri

TUR FİYATI NAKİT 3 TAKSİT 6 TAKSİT
İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI  4600 TL  1610 TL   830 TL
TEK KİŞİLİK ODA FARKI  1500 TL    
***06-12 YAŞ  3000 TL  1050 TL    540 TL

 

 

 

 

                *** ÇOCUK İNDİRİMLERİ İKİ YETİŞKİNİN YANINDAKİ KONAKLAMALARDA GEÇERLİDİR.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • İstanbul’daki tüm ulaşım hizmetleri
 • Programda belirtilen tüm çevre gezileri
 • 2 gece 5* Hotelde yarım pansiyon konaklama
 • Otelde alınacak sabah kahvaltıları ( 2 )
 • Otelde alınacak akşam yemekleri ( 2 )
 • Profesyonel kokartlı rehberlik hizmetleri
 • TURSAB Seyahat Güvence Paketi
 • Boğaz turu ( şehir hatları vapuru ile )

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • İzmir – İstanbul – İzmir THY uçak bileti bedeli
 • İlk gün alınacak sabah kahvaltısı
 • Öğle yemekleri
 • Son gün alınacak akşam yemeği
 • Yemeklerde alınan içecekler
 • Müze, ören yeri ve milli park giriş ücretleri
 • Otel ekstraları
 • Kişisel harcamalar

Önemli Notlar

 • Müze kartlarınızı yanınızda bulundurmanız önemle tavsiye edilir.
 • Rezervasyonlar ön ödeme ile kesinleştirilir. Ön ödemesi alınmayan rezervasyonları iptal etme hakkı acentemizde saklıdır.
 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri THY Havayollarından alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan, grev ve fors majör ( deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet, vb. ) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Acentemiz gerekli gördüğü durumlarda, programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını, konaklama yapılacak otelleri ve uçulacak olan havayolunu değiştirebilir.
 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun 15 kg. bagaj hakkı vardır. Ayrıca, kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu bagajın ağırlığı 7 kg.’ı geçmemelidir.
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman kimliğinizde yazılı olan isminizi açık olarak bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz ve rehberimiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Tur İptallerinde; yerinize yolcu bulunması durumunda ücretler kesintisiz iade edilir. Yerinize yolcu bulunamaz ise paket tur sözleşmesinde belirtilen iptal koşulları devreye girer.
 • Tur elde olmayan zorunlu nedenlerle Acente tarafından iptal edilirse ücretler kesintisiz iade edilir.
 • Yıldızları ve standartları aynı kalmak koşulu ile kalınacak otellerde değişiklik yapılabilir.
 • Turlarımıza katılan konuklarımız 1618 sayılı yasaya göre sigortalanır. Bu sigorta sadece ani rahatsızlık, kaza vs. kapsar. Kronik hastalıkları kapsamaz. Ayrıca covid 19 ile ilgili rahatsızlıklar sigorta kapsamı dışındadır.
 • Tur sırasında veya sonrasında olabilecek rahatsızlıklardan acentemiz sorumlu değildir.
YUKARI