FETHİYE - KALKAN - KAŞ - ADRASAN

LİKYA'DA TARİH, KÜLTÜR VE DOĞA

Derler ki tanrı ve insan bir olup Likya’yı yaratmış. Tanrı öylesine cömert davranmış ki adeta bir cennet olmuş Likya… El değmemiş doğası, billur gibi denizi ve eski dönemlerden bugüne gelebilmiş tarihi eserleri ile Ege’nin güzelliğine güzellik katan, her adımda birbirinden nefis manzaralar sunan bu bölgeyi gelin en güzel mevsimi ilkbaharda birlikte gezelim…           En Güzel Fethiye Resimleri ve Fotoğrafları - Fethiye - Yaz Tatili  1.GÜN: İZMİR – FETHİYE – KSANTOS – LETOON – PATARA – KALKAN

Sabah saat 06.00 Karşıyaka Yunuslar, 06.30 Alsancak Atatürk Lisesi önü ve 08.00 Üçkuyular’dan hareket. İzmir – Aydın otobanı ve Muğla üzerinden uygun yerlerde vereceğimiz molalarla Fethiye yolculuğumuza devam ediyoruz. Fethiye panoramik turumuzu yapıyor ve Kral kaya mezarları hakkında bilgi alıyoruz. 1988 yılında UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ne eklenen iki önemli antik kenti Ksanthos (Xanthos) ve Letoon’a yöneliyoruz. Ksanthos (Xanthos) Antik Kenti, antik çağda Likya’nın en büyük idari merkezi olarak bilinmektedir. Letoon Antik Kenti de bu dönemde önemli bir dini merkez olmuştur. Burası, Tanrıça Leto, Tanrıça Artemis ve Tanrıça Apollon'a adanmış 3 tapınağı ile ünlüdür. 1962 yılından bu yana sürdürülen kazılar Letoon'da bölgenin erken Hıristiyanlık dönemine ilişkin kiliselerini de ortaya çıkartmıştır. Sonraki durağımız, 1988 yılından beri kazıları sürdürülen Patara Antik Kenti olacak. Likya Birliği'nin oy hakkına sahip 16 şehrinden biri olan Patara, Büyük İskender'in kuşattığı kentler arasında yer alır. Patara, Roma döneminde de çok önemli bir kent olmuş ve Likya-Pamphilya eyaletlerinin başkentliğini yapmıştır. Mitolojik öykülerde Patara'yı su perisi Lykia ile birlikte Apollon'un oğlu Paturus'un kurduğu biliniyor. Patara’nın mitolojik öykülerini rehberimizden dinliyoruz. Apollon'un önemli bir kehanet merkezi olarak da ün yapmış olan Patara Antik Kentini ve tiyatroyu gezdikten sonra Kalkan, Kaş rotası için yola koyuluyoruz. Kalkan’daki otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

                       

2.GÜN: KALKAN – KEKOVA – SİMENA BATIK ŞEHİR – DEMRE – MYRA ANTİK KENTİ – ARYKANDA ANTİK KENTİ – ADRASAN    

Kahvaltı sonrası, Kekova Körfezi tekne turumuz için eski ismi Teimiussa olan Üçağız köyüne ulaşıyor ve buradan teknemize biniyoruz. 2 - 3 saat sürecek tekne turumuz esnasında Simena (Kaleköy), Batık şehir ve 1913 yılında Akdeniz’de gerçekleştirdiği akın harekatı ile adını dünya denizcilik tarihine altın harflerle kazıyan Hamidiye zırhlısının kısa bir süre gizlendiği Hamidiye koyunu rehberimizin anlatımları eşliğinde görüyoruz. Üçağız köyünde vereceğimiz serbest zamanda köylülerden, dağ kekiği, papatya ve elma yağı gibi yöresel ürünler satın alma şansı buluyoruz. Öğle yemeği molası sonrası, antik kenti, kaya mezarları ve antik tiyatrosu ile ünlü Demre’deyiz. Kale, antik çağlardaki adıyla Myra, oldukça zengin tarihi kalıntılara, ıssız ve muhteşem güzellikte koylara ve berrak bir denize sahip olduğunu bir kasaba… Tüm dünyada Noel Baba olarak benimsenen Aziz Nikolas’ın mezarının da bulunduğu St. Nicholas Kilisesi de buraya 5 dakika uzaklıktadır. Buradaki turumuz sonrası portakalı ile ünlü Finike’nin önemli antik kenti Arykanda’ya hareket. Likya’nın yamaç kentlerinden biri olan küçük bir yerleşim birimi Arykanda, günümüzde Finike’ye bağlı Arif Köyü’nde yer alıyor. Orta ve doğu Likya’yı birbirine bağlayan yol üzerinde yer alması sebebiyle önemli bir şehirdir. Akropol, gözetleme kulesi, agora, Helios Tapınağı, Meclis Binası (Odeon), anıt mezarlar ve hamam Arykanda Antik Kenti’nde görebileceğiniz kalıntılardan bazıları olacak. Adrasan’daki otelimize hareket. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.            

                 

3.GÜN: ADRASAN – OLYMPOS ANTİK KENTİ –  PHASELİS ANTİK KENTİ – ELMALI –  İZMİR

Kahvaltı sonrası otelimizden çıkış işlemlerimizi yapıyoruz. Adrasan yakınlarındaki Antik Likya yolunun en güzide yerlerinden biri olan Olympos Antik Kentini gezeceğiz. Olympos, doğası, manzarası, denizi ve yürüyüş parkuruyla çok keyif alacağınız ören yerlerinden bir tanesidir. Sonraki durağımız üç koyun kenarında bulunan ve üç limanı bulunan Phaselis Antik Kenti olacak. Limanların yanı sıra, tiyatro, cadde ve agora gibi tarihi mekanları da bulunan kentin tiyatrosu Helenistik dönem özellikleri gösterir. Roma Hamamı, Akropol, Su kemerleri, Agora, Hadrianus gezeceğimiz yerler arasında olacak. Antik Kenti gezerken kentin mitolojik hikayesini rehberimizden dinleyeceksiniz İzmir’e dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Zamanımız olursa Elmalı Müzesi’ni de gezebiliriz. Müze; 1941 yılında inşa edilen eski hükümet konağı ve bahçesinin yeniden düzenlenmesi ile oluşturulan binada hizmet vermektedir. Geç saatlerde İzmir’e varış ve turumuzun sonu.

Bu Turun Tarihleri

07 - 09 Ekim 2022,  3 Gün - 2 Gece

04 - 06 Kasım 2022, 3 Gün - 2 Gece

Ücret Bilgileri

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI     2650.00 TL (Nakit)          920.00 TL x 3 Taksit               480.00 TL x 6 Taksit

TEK KİŞİLİK ODA                         3250.00 TL (Nakit)          1130.00 TL x 3 Taksit             585.00 TL x  6 Taksit

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ                          

 • İzmir’den İzmir’e tüm ulaşım hizmetleri ve çevre gezileri             
 • 1 gece Kalkan’da konaklama
 • 1 gece Adrasan’da konaklama
 • Otellerde alınacak sabah kahvaltıları ( 2 )
 • Otellerde alınacak akşam yemekleri ( 2 )
 • Kekova Tekne Turu
 • Profesyonel kokartlı rehberlik hizmetleri
 • Tursab Zorunlu Seyahat Sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Yolda alınacak tüm yiyecek ve içecekler
 • Programda yer almayan öğle yemekleri
 • Otelde yapılacak tüm ekstra harcamalar                                                                                     
 • Müze - ören yeri ve milli park giriş ücretleri

Önemli Notlar

ÖNEMLİ HATIRLATMALAR

 • Müze kartlarınızı yanınızda bulundurmanız tavsiye edilir.
 • Rezervasyonlar ön ödeme ile kesinleştirilir. Ön ödemesi alınmayan rezervasyonları iptal etme hakkı acentemizde saklıdır.
 • Acentemiz gerekli gördüğü durumlarda, programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve konaklama yapılacak otelleri değiştirebilir.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz ve rehberimiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Tur İptallerinde; yerinize yolcu bulunması durumunda ücretler kesintisiz iade edilir. Yerinize yolcu bulunamaz ise paket tur sözleşmesinde belirtilen iptal koşulları devreye girer.
 • Tur elde olmayan zorunlu nedenlerle Acente tarafından iptal edilirse ücretler kesintisiz iade edilir.
 • Yıldızları ve standartları aynı kalmak koşulu ile kalınacak otellerde değişiklik yapılabilir.
 • Turlarımıza katılan konuklarımız 1618 sayılı yasaya göre sigortalanır. Bu sigorta sadece ani rahatsızlık, kaza vs. kapsar. Kronik hastalıkları kapsamaz. Ayrıca covid 19 ile ilgili rahatsızlıklar sigorta kapsamı dışındadır
 • Tur sırasında veya sonrasında olabilecek rahatsızlıklardan acentemiz sorumlu değildir.
YUKARI