GÜNEY AFRİKA - VİCTORİA ŞELALELERİ - ZİMBABWE & BOTSWANA

TÜM TURLAR- SAFARİLER-6 AKŞAM +5 ÖĞLE YEMEĞİ DAHİL

1. Gün: İZMİR -  İSTANBUL

İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde saat 20.30 buluşma. Check-in ve gümrük işlemlerinin ardından saat 22.05 de Türk Hava Yolları’na ait TK 2337 sefer sayılı uçak ile İstanbul’a hareket. Saat 23.30’de İstanbul’a varış.

2. Gün : CAPE TOWN

Yerel saat ile 12.40’de Mother City Cape Town’a hoş geldiniz. Havalimanında bizleri bekleyen özel aracımızla otelimize transfer olmadan önce “Mother City” (Ana Kent) olarak anılan Cape Town şehrini tanıtan yarım günlük panoramik bir tur yapacağız. Adderly Caddesi, Jan Van Ribbeck Heykeli, Cape Malay kültürünün izlerini taşıyan Malay Mahallesi, Uzakdoğu’ya seyahat eden gemilerin meyve, sebze ihtiyaçlarını karşılamak üzere kurulmuş Company Gardens, Parlamento, Long Street gibi şehrin turistik ve tarihi yerleri  görülecektir. Tur bitimi otele transfer ve odalara yerleşme. Akşam yemeğimizi Waterfront bölgesinde alıyoruz. Geceleme otelimizde.

3. Gün : CAPE TOWN (Öğle yemekli Şarap Vadisi - Stellenbosh - Masa Dağı turu)

Sabah kahvaltısının ardından tüm gün sürecek olan Winelands ve Masa Dağı turuna çıkıyoruz. Turumuza  1679’da kurulmuş olan ve Hollandalı göçmenlerin eski gelenek ve göreneklerine uygun olarak yaşadıkları Stellenbosch kasabası ile başlıyoruz. Şarapları meşe ağaçları ve üniversitesi ile ünlü bu kasabada panoramik şehir turu yapıyoruz. Tarihi yapıları göreceğimiz Dorp Caddesi’ni gezip Tokara Şarap çiftiğin de şarap tadımı yapacağız. Tokara Deli Catte vb. öğle yemeğimizi alıyoruz. Eagle Encounter’da vahşi kuşları gözlemleyeceğiz. Daha sonra 45 dakikalık bir yolculukla Masa Dağı’nın 1085 metre yükseklikteki tepesine çıkacağız.  Masa Dağı 2011de dünyanın yeni 7 doğa harikasından biri seçilmiştir.  (Dağa çıkış için havanın açık ve bulutsuz olması gerekmektedir, aksi takdirde turumuzun bu kısmı iptal edilecektir.) Otele dönüş. Serbest zaman. Geceleme otelimizde.

4. Gün : Peninsula Turu (Öğle yemekli Ümit Burnu Yarımadası )

Sabah kahvaltısının ardından tam günlük Ümit Burnu Yarımadası turu yapacağız. Sir Francis Drake  Ümit Burnu için;  “yeryüzündeki en güzel burun” ifadesi kullanmıştır. Bantry Bay ve Llandudno Bölgelerinden geçip balıkçı kasabası olan Hout Bay’a varılacaktır.  “Fok Adası”na tekneyle geçecek, yüzlerce fokun Atlantik Okyanusu’nun soğuk sularında oynayışını izleyeceğiz. Turun kuşkusuz en ilgi çekici kısmı, Atlantik Okyanusu ile Hint Okyanusu’nun birleştiği nokta olan Ümit Burnu ve “Cape of Good Hope Nature Reserve” olacak… Deniz kenarında alacağımız öğle yemeğinden sonra Afrika’nın en güneybatı köşesi olan ve ilk defa ünlü denizci Bartholemeo Diaz’ın keşfettiği (1488),  Ümit Burnu’ndaki Cape Point’e füniküler ile çıkılarak dünyanın en yüksek feneri görülecektir. Daha sonra, Boulder’s Beach gideceğiz. Boulders Beach dünyada penguenler ve insanın en iç içe yaşadığı ve en kolay penguen görülen yeri. Son olarak, Kirstenbosch Botanik Bahçelerinde gezimizi noktalayacağız. 1913 yılında yaratılan bahçeler en zengin ve az bulunur bitki örtülerinden olan Güney Afrika florasının en güzel örneklerine ev sahipliği yapmaktadır. Cape Bitki Krallığının Unesco Dünya Doğa listesinde yer almaktadır. İçinde 22.000’in üzerinde bitki, dünyanın her yerinden botanik ve ziraat araştırmacılarına açık olan bir kütüphane ve araştırma merkezi bulunan bahçe aynı zamanda kuşların doğal yaşam alanıdır. Farklı kasabalardan geçerek Cape Town’a dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

5.Gün : CAPE TOWN – JOHANNESBURG  - KRUGER NATIONAL PARK

Sabah erken saatte alacağımız kahvaltının ardından havaalanına transfer. 2 saatlik bir iç hat uçuşunun ardından Johannesburg’a varıyoruz. Burada yapacağımız aktarma ile 1 saatlik bir uçuşun ardından Hoedspruit’e varıyoruz. Burada bizi bekleyen aracımızla kalacağımız lodga hareket ediyoruz. Oda dağılımından sonra kısa bir istirahat ve ardından günbatımı safarisi. Akşam yemeği ve geceleme lodgumuzda. Güney Afrikanın dünyaca ünlü Kruger Milli Parkı 1898 yılında kurulmuştur.  Yüzölçümü birçok ülkeden daha büyük olan park yaklaşık 2 milyon hektarlık bir alanı kaplar.  Kruger Milli Parkı ev sahipliği yaptığı 336 ağaç, 49 balık, 34 amfibi, 114 sürüngen, 507 kuş  ve 147 memeli türüyle kendi alanında ulaşılmazdır. Masorini ve Thumela’daki San’lara ait mağara resimlerinden de anlaşılabileceği gibi insanın Lowveld doğa ortamıyla tanışması çok eski çağlara dayanır. Parkın sekiz giriş kapısı bulunmaktadır. Daha sonra otelimize dönüş, akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

6.Gün  : KRUGER NATIONAL PARK

Sabah gün doğmadan başlayacağımız safarinin ardından lodgumuza dönüp kahvaltımızı alıyoruz. Akşam üzeri safarisine kadar serbest zaman.  Öğle yemeğimizi yine lodgumuzda alıyoruz. Akşam üzeri lobide buluşup gün batımı safarisine çıkıyoruz.

7.Gün: KRUGER MİLLİ PARKI – JOHANNESBURG  ( Araçla )

Sabah Erken saatte alacağımız kahvaltının ardından uzun otobüs yolculuğumuza başlıyoruz. Güney Afrika’nın en güzel manzaralarıyla dolu olan ve ‘Panoramik Yol’ denen bu yolculukta Blyde River kanyonu, Tanrının penceresi gibi doğal harikaları göreceğimiz bu yolculuk bütün gün sürecek. Son zamanlarda Motlaste olarak da adlandırılan Blyde River Kanyonu dünyanın üçüncü en derin kanyonudur. ( A.B.D’deki Grand Canyon ve Namibia’daki Fish Eagle Kanyonu’ndan sonra). Güney Afrika’nın en önemli doğa harikalarından biridir. Kanyon boydan boya 20 km. boyunca uzanır ve 600 ila 800 m. yüksekliten görülen manzarıyı tarifte kelimeler yetersiz kalır. Blyde River Kanyonu Güney Afrika’nın yedi önemli sıradağından biri olan Drakensberg sıra dağları boyunca uzanır ve yüksek rakımlara özgü afromontane ormanları ile kaplıdır. Günün sonuda Johannesburg’a ulaşıyoruz. Yapacağımız şehir turunda Houghton, Mandela Evi, Rosebank, Sandton'i göreceğiz. Akşam yemeğimizi Nelson Mandela Square’deki restaurantlardan birinde alıyoruz. Geceleme otelimizde

8.Gün  : JOHANNESBURG -  SOWETO

Sabah kahvaltının ardından Güney Afrikadaki en büyük gecekondu bölgesi ve Aphartheid yönetimine karşı ilk ayaklanmaların başladığı Soweto’ya gidiyoruz. Güney Afrika’nın en ünlü gece kondu mahallesidir ve geniş bir alana yayılmıştır. Aynı zamanda ırkçı yönetime karşı olan ayaklanmalarının merkezidir. 1955’de Freedom Square’de( Özgürlük Meydanı) Özgürlük Bildirisi bu meydan da okunmuştur. Burada her gelirden, her kültürden insanları görmek mümkündür. Nobel ödüllü Nelson Mandela’nın yıllarca yaşadığı Soweto evi ve Başpiskopos Tutu’nun yaşadıkları evler Regina Mundi Katolik  Katerdrali ve 1976 öğrenci ayaklanmaları adına yapılmış anıt bulunmaktadır. Burdan Lesedi’ye geçiyoruz. Lesedi, Güney Afrika’da yaşayan siyah kabilelerin yaşam şekillerini, danslarını, gelenek ve göreneklerini yakından görebileceğiniz kültürel bir köydür. Turun başlangıcında video prezantasyonu ile siyahi kültürlerin tarihi anlatılır daha sonra ufak gruplara ayrılarak Zulu-Xhosa-Basotho ve Pedi kabilelerinin ev yaşamlarını sergileyen alanlara girilir. Daha sonra kültürel Afrika dansları izlenir. Öğle yemeğimizi Lesedi Kültürel Köyünde geleneksel Afrika mutfağı ile alıyoruz. Tur sonunda Johannesburg’daki otelimize dönüyoruz.

9.Gün  : JOHANNESBURG - VICTORIA FALLS

Sabah erken saatte alınacak kahvaltının ardından bir buçuk saatlik bir uçuşla Zimbabwe’deki Victoria Falls ‘a uçuyoruz. Zambezi Nehri’ne çok yakın olan otelimize transfer. ( vizesi ülkeye girişte her yolcu tarafından münferiden sadece form doldurularak temin edilecek olup vize ücreti de her yolcu tarafından işlemler sırasında ödenecektir) 1905 yılında ünlü kaşif ve misyoner Sir David Livingstone tarafından keşfedilmiş Zambezi Nehri’nin üzerinde yer alan, UNESCO tarafından dünya mirası olarak kabul edilen, dünyanın en büyük 3 şelalesinden biri olan doğal şaheser Victoria şelalelerini yürüyerek gezeceğiz. Şelale, yaklaşık 1,7 km genişliğinde ve 108 metre yüksekliğindedir. Odalara yerleşmenin ardından öğleden sonra güneşin batışının izlenildiği Zambezi Nehri’nde tekne turu. Akşam yemeğimizi tekne turu sırasında alıyoruz ve geceleme otelimizde.

10.Gün : VICTORIA FALLS – BOTSWANA - VICTORIA FALLS

Sabah kahvaltıdan sonra bir buçuk saatlik bir yolculukla Botswana sınırına geliyoruz. Botswana Chobe Milli parkı turumuza başlayacağız. Yaklaşık 1 saat 30 dakikalık yolculuğumuzun ardından, Botswana’ya / Chobe’ye varış. 4 x 4 araçlar ile hareket ederek Chobe parkı içindeki yaklaşık 2 saat 30 dakika sürecek olan kara safarimizi yapıyoruz. Safarimizin ardından öğle yemeğimizi Chobe de alacağız. Yemek sonrası serbest zaman. Serbest zamanın ardından tekneler ile gerçekleştireceğimiz Chobe nehir safarimizi gerçekleştireceğiz. Turumuzun ardından otobüsümüz ile tekrar Zimbabwe'deki  otelimize dönüş yapıyoruz. Akşam yemeği  ve geceleme otelimizde.

11.Gün : VICTORIA FALLS – JOHANNESBURG – İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman uçağınızın kalkış saatine kadar rehberinizin yönlendirmesi doğrultusunda hareket edebilirsiniz. Havalimanına transfer. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra SA. Havayolları ile 13.25’te Johannesburg’a hareket ve 15.05’de varış. TK0043 sefer sayılı uçak ile saat 19.15 de İstanbul’a hareket. Geceleme uçakta.

Bu Turun Tarihleri

28 Kasım - 08 Aralık 2024 , 9 Gece, 11 Gün

Ücret Bilgileri

TUR FİYATI NAKİT    
İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI   3370 $    
TEK KİŞİLİK ODA FARKI     400 $    

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Tur boyunca havaalanı / otel / havaalanı transferler, turlar ( panoramik şehir turları ( yaklaşık 2 saattir ve giriş ücreti içermez)
 • Cape Town – Johennesburg – Hoedspruit uçuşu
 • Johannesburg – Victoria Falls – Johannesburg uçuşu
 • Cape Town’da 3 gece Rockefeller vb. Hotelde oda + kahvaltı bazında; Kruger MP da Pestana Lodge’da 2 gece, Zimbabwe’de İlala Lodge vb. Hotelde ( 2 )  gece oda kahvaltı, Johannesburg’da 2 gece Radisson Blue vb. Otelde oda kahvaltı olmak üzere toplam 9 gece konaklama
 • Cape Town, Johannesburg’da panoramik şehir turları
 • Sabah kahvaltıları ( 9 )
 • ( 6 ) Akşam yemeği (Otelde veya otele yürüme mesafesindeki restorantlarda)  (Yemekler set menü olup, büfe harici talepler, içecek, kapalı su, vb. ekstradır)
 • ( 5 ) öğle yemeği ( 2 CPT, 2 Kruger Park, 1 Botswana )
 • Masa Dağına teleferikle çıkış ( Hava koşulları uygun olduğu takdirde )
 • Tam gün Ümit Burnu ve Peninsula turu (öğle yemekli)
 • Öğle yemekli Şarap Vadisi – Stellenbosh – Masa Dağı turu
 • Kruger Milli Park’da 3 safari
 • Chobe Milli Parkında nehir ve kara safarisi

      •    Zambezi Nehrinde tekne ile gün batımı turu. ( Sun Downer Cruise – atıştırmalıklar ve limitsiz içecekler dahildir )

      •    Victoria Şelalesi turu (yürüyerek )

      •    Zambezi nehrinde gün batımı akşam yemekli tekne turu

 • Botswana Nehir Safarisi Turu
 • Soweto Turu
 • Tüm turlar ve transferlerde kişi başı, günlük 2 X 0.5 şişe su
 • Otellerde kişibaşı birer valiz, havaalanlarinda yükleme ve boşaltmada yardım hizmeti.
 • İngilizce yerel rehberlik hizmeti,
 • Seyahat Güvence Paketi
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

TUR ÜCRETİNE  DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

      •    İzmir / İstanbul /  Cape Town – Johannesburg /  İstanbul / İzmir arası THY ile ekonomi sınıfı uçak bilet bedeli, ve havalimanı vergileri, ( Grup sayımız 12 kişi olduğunda Grup biletleri alınacaktır)

 • Otellerde yapılacak olan kişisel harcamalar (minibar, bar, restoran, telefon, kuru temizleme)
 • Yurt dışı çıkış harcı: 150,00- TL
 • Program dışında yenilecek olan öğle ve akşam yemekleri
 • Yemeklerde alınacak olan içki ve meşrubatlar
 • Zambiya’da girişte ödenecek olan vize ücreti
 • Şahsi harcamalar,
 • Ekstra turlar
 • Rehber, şoför, safari bahşişleri,

Önemli Notlar

 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Türk Hava Yolları uçuşlarına göre düzenlenmiştir. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Havayollarının yapacağı grev ve fors majör ( deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet,.vb.) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Programda belirtilen ve iç hatlarda uçulacak olan havayolunun / havayollarının yerine başka bir yerel taşıyıcı / taşıyıcılar ile uçulabilir. Dolayısıyla aktarma noktaları ve saatleri değişkenlik gösterebilir
 • Pastoral Tour programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 • Turumuzun gerçekleşebilmesi için en az 15 kişinin katılımına ihtiyaç vardır. (Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Pastoral Tour yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar)
 • Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini büromuzdan teyit ediniz
 • Seyahat edeceğiniz ülke kendi yerel para birimini kullanmaktadır ve değiştirilebilir değildir. Dolayısıyla seyahat öncesinde bu para birimini Türkiye’deki banka veya döviz bürolarından tedarik edemezsiniz. Bunun için yanınızda ABD Doları götürmenizi tavsiye ederiz.
 • Bu seyahate iştirak edecek her yolcunun pasaport temdit süresinin seyahat başlangıç itibarı ile en az 6 ay geçerlilik ve en az 2 boş sayfa olması gerekmektedir.
 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 25 kg ile sınırlıdır.
 • Tur boyunca kullanacağınız tüm uçuşlarda ekstra ağırlıklar yüzünden ödenecek bagaj ücretinden Pastoral Tour ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Uçak içerisine özellikle kişi başına bir parça eşya alabilirsiniz. Bunun ebadı yukarıda belirtildiği gibi olup en fazla 7 kg ağırlığında olabilir.
 • İç veya dış hat uçuşlarda, uçağın sizlere dağıttığı yerleri önceden ayarlamak acentamızın inisiyatifinde değildir.
 • Üç Yataklı odalarda 3. yatak, genellikle açılır kapanır yatak/kanepe şeklinde olup, diğer iki yatak ile aynı konfora sahip olmayabilir.
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman pasaportunuzda yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlisine pasaport numaranız, pasaport alış tarihiniz ve temdit süreniz ile birlikte lütfen bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problem de Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz, yerel rehberimiz ve Türk rehber arkadaşımız kesinlikle sorumlu değildir.
 • Seyahatiniz esnasında şayet cep telefonlarınız yurt dışı görüşmelere açık ve 3 bantlı sisteme uygun ise  kullanabilirsiniz.
 • Bu seyahate iştirak edecek olan yolcuların yanlarında mutlaka rahat yürüyebilecekleri altı lastik 2 çift ayakkabı, bol bol tişört ve 1 adet kazak veya hırka ile birlikte video kamera/ fotoğraf makinelerini getirmelerini kesinlikle tavsiye ederiz.
 • Yanınızda mutlaka şapka, güneş kremi, terlik ve bir adet spor yağmurluk bulundurunuz.
 • Bu seyahat için aşı yaptırmanıza gerek yoktur.
 • Yanınıza mutlaka her zaman kullandığınız ilaçlarınızı alınız.
 • Akşam yemeklerinde set menü harici talepler  ile içecek, kapalı su, ilave salata/ekmek vb ekstra ücrete tabidir.

 

GÜNEY AFRİKA - VİCTORİA ŞELALELERİ - ZİMBABWE & BOTSWANA Fotoğraf Galerisi

YUKARI