NOT: Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya site üzerinden benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.

GÜNEYDOĞU ANADOLU / GÖBEKLİTEPE TURU

BAYRAM ÖZEL PROGRAMI

23 Mayıs 2020, Cumartesi: İZMİR – ADANA – ANTAKYA 

Sabah saat 04.30'da İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç hatlar Pegasus HY. kontuarında buluşma. Bilet işlemleri sonrasında saat 05.50'de Adana’ya hareket ediyoruz. Saat 07.10'da Adana’ya varışımızı takiben bizi bekleyen özel aracımıza transfer oluyoruz. Alınacak sabah kahvaltısı sonrasında 1. yüzyılda dünyanın en büyük 4. şehri olan Antakya’ya yöneliyoruz. Yolumuz üzerindeki Yılanlı Kale'de panoramik fotoğraf molası verip, İskenderun üzerinden Belen Geçidi'ne çıkıyoruz. Soğuk Oluk, Amik Ovası ve Amanos Dağları'nın doyumsuz manzarasını izleyerek Antakya'ya varıyoruz. Alınacak öğle yemeği sonrasında ilk olarak Zeugma müzesinin açılışı nedeniyle dünyada 3. sıraya düşen Antakya Mozaik Müzesi'ni ziyaret ediyoruz. Uzun çarşı, Demirciler çarşısı, Habib-i Neccar Camii gezilerimizi yaparken bir yandan da panoramik olarak göreceğimiz Rum–Ortadoks Kilisesi, Protestan ve Katolik Kilisesi, tarihi Antakya evleri, eski Antakya sokakları arasında tarihe yolculuk yapıyoruz. Sonrasında Habib Neccar Dağı'nın eteğine yapılmış olan dünyanın ilk kilisesi olarak bilinen St. Pierre Kilisesi'ni ziyaret ediyoruz. Gelen akşamla birlikte 4* otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği sonrası dileyen misafirlerimizle bugünkü programımızı Harbiye şelalelerinde sonlandırıyoruz. Konaklama otelimizde.

24 Mayıs 2020, Pazar: ANTAKYA – GAZİANTEP

Güzel bir bayram sabahında kahvaltı sonrası otelden ayrılıyor ve geçmiş dönemde tarihi İpek Yolu’nun önemli bir geçiş noktası olması nedeniyle zengin bir kültürel mirasa sahip Gaziantep’e hareket ediyoruz. Kırıkhan, Hassa yol güzergahı üzerinden yaklaşık üç saatlik bir yolculukla ulaştığımız Gaziantep’te ilk durağımız; Antep’in tarihi beşiği olan; Bey Mahallesi olacak. Dar sokaklarıyla, çıkmazları, kesme taştan yapılmış cumbalı evleriyle, tipik bir Osmanlı mahallesinin güzelliğini gözler önüne seriyor. Ardından Zeugma Mozaik Müzesi'nde; Zeugma antik kentinden çıkarılan mozaiklerin sergilendiği ve her biri bir başyapıt olan eserleri, mitolojik öyküleriyle dinleyecek ve göreceksiniz. Alınacak öğle yemeği sonrasında Gaziantep Arkeoloji Müzesi, Kent Müzesi ve Beyazhan Müzesi'ni geziyoruz. Eski bir Antep evi içindeki Medusa Cam Müzesi'ndeki yüzyıllık eserleri ve yeni ustaların el emeği göz nuru eserlerini görecek ve alışveriş yapacaksınız. Gaziantep’in eski kent dokusunu görmek için yeni düzenlenmiş haliyle Antep Kalesi'ni ve çevresindeki tarihi çarşıları ve Almacı pazarını ( Bakırcılar çarşısı ) geziyoruz. Çarşıda, Tahmis kahvesi içecek, Tütün Hanı'nda alışveriş yapabileceksiniz. Gelen akşamla birlikte 5* otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

25 Mayıs 2020, Pazartesi: GAZİANTEP – BELKIS – HALFETİ – NEMRUT – ADIYAMAN

Kahvaltı sonrası otelden ayrılıyor ve Adıyaman yolculuğumuza başlıyoruz. Halfeti’ye varmadan önce Fırat’ın kıyısında Nizip ilçesinin 10 km. doğusunda, tepeler üzerine kurulmuş Belkıs / Zeugma Antik Kenti’nde dünyaca ünlü mozaiklerin çıkışını yerinde görüyoruz. Anadolu'nun destan nehri Fırat rehberliğinde "dünyada siyah gülün" yetiştiği tek yer olan muhteşem Halfeti'ye varıyoruz. Fırat Nehri üzerinde tekne turu yapıyoruz, bu yolculuk esnasında Rum Kale'yi hayranlıkla fotoğraflıyoruz. Sular altında kalan Savaşan Köyü ve Değirmendere bölgesindeki gezilerimizi tamamlıyor ve Kahta’ya doğru yol alıyoruz. Varışımızı takiben Kahta’da bizi bekleyen özel minibüslerimize bineceğiz. Öncelikle Kâhta Cendere Köprüsü ( Septimus Saverius ), Komogen Krallığı başkenti Arsameia ile krallığın aile mezarı ve aynı zamanda Türkiye’nin bir numaralı petrol bölgesi Karakuş Tümülüsü'nü görüp, güneşin batışını seyretmek üzere Nemrut’a tırmanıyoruz. Muhteşem gün batımı sonrası Adıyaman’da bulunan 4* otelimize geliyor ve yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

26 Mayıs 2020, Salı: ADIYAMAN – GÖBEKLİTEPE – ŞANLIURFA 

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası otelimizden çıkış işlemlerimizi yapıyor ve eski çağlardan beri doğu ile batının buluşma noktalarının en hareketlisi ve en önemlisi olan Şanlıurfa yolculuğumuza başlıyoruz. Türkiye’nin gururu Gap projesinin kalbi Atatürk Barajı'na gidiyor, seyir terasından barajı gururla görüntülüyoruz. Yaklaşık iki saatlik bir yolculukla ulaştığımız Şanlıurfa’da ilk olarak dünya tarihinin yeniden yazılmasına sebep olan, 11.500 yıl önce yapılmış ve yapıldıktan 2000 sene sonra üstü esrarengiz bir şekilde kapatılmış olan dünyanın ilk tapınağı Göbeklitepe gezimizi yapacağız. İlk heykel atölyesinin bulunduğu Göbeklitepe; aynı zamanda nohut, mercimek, buğdayın dünyada ilk ekildiği topraklar ve tarım tarihinin başladığı yer olarak bilinmektedir. Günümüzde, dünyanın önde gelen turizm merkezleri arasında birinci sırada yer alacağı kuşkusuzdur. Şanlıurfa şehir turunda ise aynı bahçe içerisinde bulunan Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi ve Haleplibahçe Mozaik Müzesi ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından Hz. Eyüp’ün çile çektiği mağara, Hz. İbrahim’in doğduğu mağara ve ateşe atıldığı Balıklı göl ( Ayn-ı Zeliha ), Halil–ül Rahman Camii, Yusuf Paşa Camii, Fırfırlı Camii görülecek yerler arasında bulunmaktadır. Verilecek serbest zamanda Gümrük Han’ın etrafında konumlanmış olan çarşılarında (Sipahi, Kazaz, Kürkçü, Eskici Pazarı vb.) alışveriş yapma imkanı bulacaksınız. Çarşılarda yemeni, peştamal, şalvar ve bakır el işlemelerinin en güzel örneklerini bulabilirsiniz. 5* otelimize gidiş ve yerleşme. Arzu eden konuklarımızla Şanlıurfa kültürünün bir parçası olan yemekli sıra gecesine gidiyoruz. Sonrasında konaklama otelimizde.

27 Mayıs 2020, Çarşamba: ŞANLIURFA – DARA ANTİK KENTİ – MARDİN

Kahvaltı sonrası otelimizden çıkış işlemlerimizi yapıyoruz. Viranşehir, Kızıltepe güzergahı üzerinden yaklaşık iki buçuk saatlik bir yolculukla, günümüzde açık hava müzesi konumunda olan güzel şehrimiz Mardin’e varıyoruz. İlk olarak Süryani halkının merkezi konumunda bulunan Deyrulzafaran Manastırı’na gidiyoruz. Şemsiler zamanında güneş tapınağı olarak inşa edilen daha sonra yüzlerce yıl Süryanilerin merkez partiliğini yapan manastır hakkında edineceğimiz bilgiler bizi buraya hayran bırakacaktır. Alınacak öğle yemeği sonrasında İzmir'deki Efes Antik Kenti'ne benzerliğiyle Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin Efes'i olarak bilinen, Doğu Roma İmparatorluğu'nun sınırını Sasanilere karşı korumak amacıyla kurduğu Dara Antik Kenti'ne yöneliyoruz. Antik kentteki kilise, saray, çarşı, zindan, tophane ve su bendi kalıntıları, mağara evleri, mezarları ve yerin altında bulunan halk arasında zindan olarak tabir edilen tekno kentle büyüleneceğimiz bir kent. Ardından Mardin’de güneşin batışının en güzel seyredilebildiği Kasimiye Medresesi'ne gidiyoruz. Seyir Terasından Mardin’le ilgili genel bilgi alıyoruz ve önündeki Mezopotamya Ovası’nı kuşbakışı resimliyoruz. 4* otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeğimiz Leyli Gecesi eşliğinde alınacaktır. Konaklama otelimizde.

28 MAYIS 2020, Perşembe: MARDİN – DİYARBAKIR – İZMİR

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası çıkış işlemlerimizi yapıyoruz. Son günümüzde Mardin’i boydan boya keşfe çıkıyoruz. İlk olarak Mardin Müzesini gezdikten sonra birçok dizi ve filme ev sahipliği yapmış olan PTT binasını görüyoruz. Daha sonra Kırklar Kilisesi, Latifiye Camii ve Ulu Camii görüyor, rehberimizden bilgiler alıyoruz. Abbaralar ve Mardin sokaklarını, tipik Mardin evlerini resimleyip, merkezde serbest zaman veriyoruz. Son olarak Sabancı Müzesini gezdikten sonra Diyarbakır’a yöneliyoruz. Varışımızı takiben Diyarbakır turumuzu gerçekleştiriyoruz. Görülecek yerler arasında; Ulu Camii, Kaleiçi, Suriçi, Surlar, Mardin Kapı ve On gözlü Köprü bulunmakta. Alınacak akşam yemeği sonrasında havaalanına transfer oluyoruz. Sun Express havayolları ile saat 22.40'da İzmir’e uçuş. Saat 00.45'de ( 29.05.2020 ) güzel bir gezinin ardından İzmir’e varıyoruz.

Bu Turun Tarihleri

23-28 Mayıs 2020, 6 Gece 7 Gün

 

 

Ücret Bilgileri

ÜCRETE DAHİL HİZMETLERİMİZ

 • Adana’dan Diyarbakır’a tüm ulaşım hizmetleri
 • Programdaki tüm şehir turları ve çevre gezileri
 • 1 gece Antakya’da 4* Anemon Hotelde vb. konaklama
 • 1 gece Gaziantep’te 5* Shimall Hotelde vb. konaklama
 • 1 gece Adıyaman’da 4* Rabat Resort Hotelde vb. konaklama
 • 1 gece Şanlıurfa’da 5* Nevali Hotelde vb. konaklama
 • 1 gece Mardin’de 4* Yay Grand Hotelde vb. konaklama
 • Otellerde alınacak sabah kahvaltıları ( 5 )
 • Otellerde alınacak akşam yemekleri ( 4 )
 • Tursab Seyahat güvence paketi
 • Profesyonel kokartlı rehberlik hizmeti

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • İzmir – Adana Pegasus HY & Diyarbakır – İzmir Sun Express uçak bileti 720,00- TL
 • İlk gün alınacak sabah kahvaltısı
 • Öğle yemekleri
 • Son gün alınacak akşam yemeği
 • Yemeklerde alınan alkollü / alkolsüz içecekler
 • Şanlıurfa’da yemekli sıra gecesi
 • Halfeti tekne turu
 • Nemrut minibüs ücreti
 • Otellerde yapılan tüm ekstra harcamalar
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Konaklama vergisi ( 01.04.2020 tarihinde yürürlüğe girmiştir. )

Önemli Notlar

 • Rezervasyonlar ön ödeme ile kesinleştirilir. Ön ödemesi alınmayan rezervasyonları iptal etme hakkı acentemizde saklıdır.
 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Pegasus HY. & Sun Express Havayollarından alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan, grev ve fors majör ( deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet, vb. ) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Acentemiz gerekli gördüğü durumlarda, programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını, konaklama yapılacak otelleri ve uçulacak olan havayolunu değiştirebilir.
 • Uçak yerlerimiz grup olarak 24 kişi ile sınırlıdır. Grup yerlerimiz dolduğunda rezervasyon sistemi üzerinden bilet kesilir ve ücret farkı yolcuya yansıtılır.
 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun 15 kg. bagaj hakkı vardır. Ayrıca, kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu bagajın ağırlığı 7 kg.’ı geçmemelidir.
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman kimliğinizde yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlimize bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz ve rehberimiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Tur İptallerinde; yerinize yolcu bulunması durumunda ücretler kesintisiz iade edilir. Yerinize yolcu bulunamaz ise iptal koşulları devreye girer.
 • Tur elde olmayan zorunlu nedenlerle Acente tarafından iptal edilirse ücretler kesintisiz iade edilir.
 • Yıldızları ve standartları aynı kalmak koşulu ile kalınacak otellerde değişiklik yapılabilir.
 • Müze kartlarınızı yanınızda bulundurmanız tavsiye edilir.
YUKARI