HAKKARİ - ŞIRNAK - CİZRE - BİTLİS - MUŞ - BİNGÖL - DİYARBAKIR

Devrimci Gençlik Köprüsü - Zap Suyu - Cilo - Şemdinli

1.GÜN : VAN – HOŞAP – BAŞKALE – VANADOKYA (Peri Bacaları) - YÜKSEKOVA

Saat 04.30’da İzmir Adnan Menderes Havaalanı İç Hatlar Sun Express havayolları kontuarında buluşma. Saat 06.20 da Van’a hareket. Saat 08.20 de Van’a varışımızı takiben ilk olarak yöresel Van kahvaltımızı yapıyoruz. Kahvaltı sonrası Urartular'ın en önemli dış kalelerinden olan Hoşap Kalesi’ne hareket edeceğiz. Kale gezimiz sonrası, Van’ın Başkale ilçesinde Yavuzlar Köyü’nde, Kapadokya’ya benzerliği nedeniyle Vanadokya denilen peri bacalarını göreceğiz. Zap Suyunun oluşturduğu vadi ve kanyonların sunduğu görsel şölenle ve fotoğraf molaları ile Yüksekova ilçesine hareket. En büyük vadisi Yüksekova'dan geçen Zap'ın bir kolu olan Nehil Irmağı vadisidir. Yüksekova'daki yaylalar ekonomik hayata yön vermiş ve özellikle hayvancılığı ön plana çıkarmıştır. Otelimize gidiş ve yerleşme, akşam yemeği ve konaklama.

2.GÜN : YÜKSEKOVA – Cilo - Sat gölleri  -  ŞEMDİNLİ - Devrimci Gençlik Köprüsü - HAKKARİ

Kahvaltı sonrası otelimizin önünden özel minibüslerimize biniyor ve  Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, el değmemiş doğasıyla öne çıkan Cilo dağlarına, Sat Buzul Göllerinin bulunduğu  alana çıkıyoruz. Yüksek dağ silsilesine sahip bu dağların biyo çeşitlilik ve jeolojik açıdan çok zengin olduğunu söylemeye gerek var mı?  Cilo ve Sat bölgesindeki önemli şelale, göl, dağ ve buzul ile biyo çeşitliliğin öne çıktığı Sat Göllerindeki turumuzu tamamlıyoruz. (Sat Gölleri turumuz; izinlerimizin onaylanması ve  tüm koşulların sağlanması durumunda gerçekleşecektir.) Araçlarımıza yerleşip son zamanların ilgi çekici mekanları arasında gösterilmeye başlaması ile gezginlerin merak ettiği  cevizi, balı ve tütünü ile ünlü  Şemdinli'ye hareket ediyoruz. Şemdinli ilçesi doğal yapısı, muhteşem manzarası ile göz dolduran yerlerden biridir. Göreceğimiz yerler Kelat Sarayı, Şemdinli Taş Köprüsü ve Kayme Sarayı olacaktır. Hakkari’ye hareket ediyoruz. Hakkari'ye 20 kilometre mesafede Zap Suyu üzerinde 1969 yılında Deniz Gezmiş ve arkadaşları adına yaptırılan ve 1999 yılında bombalanarak yıkılmasının ardından Yazar Cezmi Ersöz'ün koordinasyonunda toplanan bağışlarla yeniden inşa edilmiş köprüyü görüyoruz. 70 metre uzunluğundaki asma köprü, 2010 yılının Ekim ayında çeşitli sanatçılar, aydınlar, Türkiye'nin çeşitli illerindeki üniversitelerden gelen öğrenciler ve çok sayıda kişinin katılımıyla açılmıştır. Deniz Gezmiş ve arkadaşlarını anıyoruz. Daha sonra Hakkâri şehir turumuza başlıyoruz. Hakkari, tarih boyunca birçok medeniyetin hâkimiyetine girmiştir. Köklü geçmişi ile öne çıkan Hakkâri camileri, kaleleri, sarayları ile önem taşır. Hakkari şehir turumuzda ilk olarak; 18 yy da bölge yöneticilerinden İzzetin oğlu İbrahim Bey tarafından yaptırılan Hakkâri’nin tek anıt yapısı çift katlı ve kanatlı, açık avlulu düz damlı medreseler grubuna giren Hakkari Meydan Medresesi gezilecektir.. Keyifli bir günün ardından Hakkari’deki otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama

3. GÜN : HAKKARİ - ÇUKURCA – ŞIRNAK - CİZRE

Kahvaltı sonrası belirlenen saatte otelden çıkış işlemlerimizi yapıyoruz. Hakkâri denince akla ilk gelen akarsu şüphesiz ki Zap Suyu’dur. Zap suyu Çukurca İlçesi’nin batısından Irak topraklarına geçer. Başkale Hakkâri, Van, Yüksekova, Başkale, Örmeta ve Kunin'in sınırlarını belirler. Yağmur, kar ve buzul sularıyla beslenen Zap Suyunun ilkbahar ve yaz başlarında kabaran suları kış aylarında Türkiye’nin en hızlı akan akarsularından biri olur. Zap Vadisi üzerinden Çukurca’ya hareket ediyoruz. Akarsunun içinden aktığı vadinin görsel açıdan ortaya koyduğu şekiller ile de tam bir açık hava müzesi durumundadır. Ayrıca Zap Suyu boyunca gelişmiş dik ve derin vadiler hem seyir hem görsel sunumu açısından oldukça zengindir. Vadi boyunca şelaleler endemik bitkiler görmemiz mümkün olabilecek. Çukurca’da, Çukurca Kalesi ve çok katlı taş evleri görecek ve resimleyeceğiz. Öğle yemeğimiz yöresel yemeklerden oluşacak. Çukurca’dan Şırnak’a hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde Irak sınırına bakan sarp dağların panoramasında ve eski kervanların izinde yol alıyoruz. Haşin dağlık bölgelerden geçerek Şırnak üzerinden Cizre’ye hareket ediyoruz. Ulu Camii, Cizre Kent Surları, Cizre Müzesi (Asur, Babil, Med, Guti Memlük, Abbası, Selçuklu, Azizan, Zengi, Rum ve Osmanlı eserlerinin sergilendiği müze)  gezilerimizi yapıyoruz. Kesikbaş Yatırı, 9 Kırmızı Medrese, Cizre Ulu Camii de göreceğimiz yerler arasında bulunmakta. Zap Suyu Vadisi doğal peyzajın en renkli olduğu mekânlardan biridir. Özellikle yamaçlardan yuvarlanarak düşen kaya parçalarının oluşturduğu doğal köprüler şeklindeki oluşumlar, yöre halkı tarafından Şeytan Köprüleri olarak anılarak vadiye ayrı bir güzellik katarlar. Vadinin Hakkâri/Irak sınırı arasında kalan bölümü çok özgün bir güzelliğe sahiptir. Cizre’deki otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme

4. GÜN : ŞIRNAK -  SİİRT – BİTLİS – MUŞ  

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Siirt’e hareket. Siirt şehir turumuzun ardından kente özgü büryan kebabı yiyecek ve  Bitlis’e hareket edeceğiz. Güzergahımız üzerinde Rahva düzlüğünde bulunan El-Aman Kervansarayı, 16yy.da yapılmış Hüsrevpaşa Hanı’nı görecek ve bilgi alacağız. Dağlar arasındaki Bitlis’e  giriyoruz. Şarkısı / türküsü ile ünlü Bitlis’teyiz.  Bitlis ve “5 minare hikayesi”. Ulu-Meydan, Gökmeydan, Şerefiye Camiileri. Yükseklerde Büyük İskender’in komutanı Bedlis’in yaptırdığı Bitlis Kalesi’ni. Islahiye Medresesini, Eski Belediye Binasını, pazar yeri ve  çarşısını görecek ve Muş’a hareket edeceğiz. Otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama.

5. GÜN: MUŞ - SOLHAN YÜZEN ADALAR - BİNGÖL – DİYARBAKIR - İZMİR

Otelimizde edeceğimiz sabah kahvaltısı sonrasında Bingöl’e hareket Muş Ovası manzarası eşliğinde Solhan Yüzen Ada Köyü'ne varıyoruz. Rüzgârın estiği istikamete göre yer değiştiren ve bölgede tek olma özelliği gösteren yüzen adaların seyir terasından panoramik olarak görülmesi ve fotoğraf çekimi için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından adını etrafında bulunan sayısız gölden alan Bingöl'e hareket ediyoruz. Şehir merkezinde Bingöl şehir turumuzu yapıyoruz. Öğle yemeği sonrası Diyarbakır’a hareket. Zamanımız ölçüsünde Diyarbakır’da şehir turumuzu yapacağız. Havalimanına transfer. Sun Express HY ile saat 22.00 de İzmir’e hareket ediyoruz. Saat 23.45'te İzmir’e varış ve turumuzun sonu.

Bu Turun Tarihleri

18 - 22 Eylül 2021; 5 gün - 4 gece  SATIŞA KAPANDI 

16 -20 Ekim 2021; 5 gün - 4 gece

Ücret Bilgileri

TUR ÜCRETİ NAKİT
İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI 2190.TL
TEK KİŞİLİK ODA  350.TL

 

ÜCRETE DAHİL HİZMETLERİMİZ

 • Tur boyunca araç ile ulaşım
 • Programdaki tüm şehir turları ve çevre gezileri
 • Yüksekova’da 1 gece Elit My Garden butik otelde konaklama,
 • Hakkari’de 1 gece 3* otelde konaklama
 • Cizre'de 1 gece Divan otelde konaklama
 • Muş’da 1 gece Grand otelde konaklama
 • Otellerde alınacak sabah kahvaltıları  ( 4 )
 • Otellerde alınacak akşam yemekleri ( 4 )
 • Cilo / Sat Gölleri minibüsle ulaşım ücreti
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • Profesyonel Pastoral Tour rehberlik hizmeti

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • İzmir /  Van  - Diyarbakır / İzmir Sun Express Havayolu uçak bileti
 • Öğle yemekleri
 • Otelde yapılan tüm ekstra harcamalar
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Programda yer almayan yemekler
 • Yemeklerde alınacak olan alkollü/alkolsüz içecekler
 • Otellerde yapılan tüm ekstra harcamalar

Önemli Notlar

ÖNEMLİ HATIRLATMALAR

•           Rezervasyonlar ön ödeme ile kesinleştirilir. Ön ödemesi alınmayan rezervasyonları iptal etme hakkı acentemizde saklıdır.

•           Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Sun Express Havayolları’ndan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan, yapacağı grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet, vb.) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

•           Acentemiz gerekli gördüğü durumlarda, programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını, konaklama yapılacak otelleri ve uçulacak olan havayolunu değiştirebilir.

•           Pandemi nedeniyle tura tek kişi olarak katılan konuklarımıza oda arkadaşı veremiyoruz. Bu nedenle konuklarımızın oda arkadaşları ile birlikte kayıt yaptırması veya tura sngl yolcu olarak katılabilmesi söz konusudur.

•           Turlarımıza katılan konuklarımız 1618 sayılı yasaya göre sigortalanır. Bu sigorta sadece ani rahatsızlık, kaza vs. kapsar. Kronik hastalıkları kapsamaz. Ayrıca covid 19 ile ilgili rahatsızlıklar sigorta kapsamı dışındadır.

•           Yeni düzenlemeye göre uçak yolculuğu için HES kodu alma zorunluluğunuz vardır. (Sağlık Bakanlığı’nın hayata geçirdiği “Hayat Eve Sığar” projesi kapsamında Türk vatandaşlarının iç hat uçuşlarına kabulü HES kodu ile sağlanacaktır. HES kodu sorgulamalarında uçuşa elverişli olmadığı tespit edilen yolcular, SunExpress uçuşlarına kabul edilemeyecektir.Yolculuğunuz için HES kodunu  https // hayatevesigar.saglik.gov.tr alabilirsiniz.)

•           Yolculuk esnasında her yolcunun 15 kg. + 7 kg bagaj hakkı vardır. Uçak içine el çantası, bilgisayar çantası ve evrak çantasından sadece biri alınmaktadır.

•           Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman kimliğinizde yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlimize bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

•           Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz ve rehberimiz kesinlikle sorumlu değildir.

•           Tur İptallerinde; yerinize yolcu bulunması durumunda ücretler kesintisiz iade edilir. Yerinize yolcu bulunamaz ise iptal koşulları devreye girer.

•           Yıldızları ve standartları aynı kalmak koşulu ile kalınacak otellerde değişiklik yapılabilir

•           Müze kartlarınızı yanınızda bulundurmanız tavsiye edilir.

•           Tur katılımcılarımız covid sürecini ve yasal süreçlerini bildiğini ve bilgilendirildiğini kabul etmiş sayılır.

PANDEMİ SONRASI NORMALLEŞME SÜRECİNDE

ACENTEMİZCE TURLARDA UYGULANACAK KURALLAR

Değerli Konuklarımız;

Covid-19 salgını bizleri uzun süredir evde kalmaya zorunlu kılmıştır. Bu uzun süreçte sizlere sık sık haberleşemedik. Bunun nedeni sizi ihmal ettiğimiz için değil. Önümüzdeki günlerde neler olabileceğini görememekten kaynaklandı. Hepimizin bildiği gibi bu olay hiçbirimizin bilemediği bilemeyeceği boyutlarla devam etti. Bu süre içinde  yeni şeyler öğrendik, deneyimledik, hayaller kurmayı sürdürdük, gitmekte ve gelmekte olanı görmeyi amaçladık ve uygulamaya çalıştık. İçimizdeki keşif duygusu hepimizi hızlı bir şekilde tekrar seyahat etme tutkusuna yöneltecektir diye düşünüyoruz. Bundan böyle  sektörümüzün devamlılığı için alacağımız önlemlerle iş hayatımıza devam edeceğiz. Bu bağlamda yurt içi turlarımızda alacağımız önemlere ilişkin açıklamalar aşağıda belirtilmiştir.

01 Haziran 2021  tarihinden itibaren organize ettiğimiz yeni dönem gezilerimizle, her zaman olduğu gibi güven ve kalite standardımıza uygun olarak alacağımız yeni önlemlerle yolumuza devam edecek ve ülkemizi tanımaya ve tanıtmaya  bıraktığımız yerden devam edeceğiz.

Aşağıda belirtilen tüm önlemler şu an ki mevcut şartlar için geçerlidir.  İlerleyen günlerde Sağlık Bakanlığı ya da Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın yayınlayacağı yeni genelge ve bu genelgenin şartlarına göre yeniden düzenleme yapılabilir ve/veya kurallar değişiklik gösterebilir.

* Turlarımızda kullanılacak olan araçlarımız tura başlamadan önce  içi ve dışı dezenfekte edilecektir.

* Turlarımızda kullanılacak olan araçlarımızda tüm program boyunca araç girişinde konuklarımız için el dezenfektanları bulundurulacaktır.

* Araçlarımızda tur boyunca tüm konuklarımız maske takmak zorunluluğundadır.

* Araçlarımız günlük programını tamamladıktan sonra  açık bir alanda havalandırılacak ve ertesi günkü  programına başlamadan önce yeniden dezenfekte edilecektir.

*Bakanlık ve ilgili mercilerin belirlediği hijyen kriterleri doğrultusunda tüm yaz ve şehir otelleri kademeli olarak açılmaya başlamıştır. Aynı uçuşlarda olduğu gibi otel konaklamalarında da izolasyon süreçlerine önem verilecek olup konaklama sırasında tüm önlemleri alarak sizlerin sağlığı için gerekliliklerin yerine getirildiğinden emin olabilirsiniz.

*Otellerde, sosyal mesafenin korunması adına öngörülen planlama ve ağırlama kurallarının uygulanması sağlanacaktır.

 Uçaklarda

*Havaalanları her türlü temizlik kuralına uygun olarak yolcularını beklemektedir.

*Girişte ve çıkışta dezenfektanlar bulunmaktadır.

*Havaalanlarında ve uçaklarda maske zorunluluğu vardır.

*Kontuarlarda sosyal mesafe dikkate alınarak hizmet verilmektedir.

*Yolcularımızın uçuş kartlarını el değmeden makinalardan almalarını sağlayacak sistem uygulanmaktadır.

*Uçağa binişlerde yolcular koridorlarda birikme olmayacak şekilde büyük numaralardan küçüğe doğru uçağa alınmaktadır.

*Uçaklardaki havalandırma sistemleri %99 güvenli olacak şekilde teknik bakım ve değişiklikleri yapılmıştır.

*Uçaklara bagaj hakkınız toplam 15 kg+  7 kg dır.

*Uçaklar kalkışta ve inişte dezenfekte edilmektedir.

YUKARI