HEMŞİN & ARTVİN YAYLALARI & BAKSI MÜZESİ

14 Kişilik Grupla Butik Tur; Engin Pişkin Rehberliğinde

17 Haziran 2024, Pazartesi: İZMİR – KARS – ŞAVŞAT

Sabah saat 09.30 da Adnan Menderes Havalimanı İç hatlar Sun Express HY. kontuarında buluşma. Saat 10.50 de Kars’a hareket. Saat 13.00 da Kars’a varış. Alanda sizleri bekleyen aracınız ve rehberiniz ile buluşma. Alınacak öğle yemeği sonrasında panoramik Kars tanıtım turumuz sonrasında Ardahan yolu ile Karadeniz’in eşsiz manzarası eşliğinde sakin şehirler listesinde yer alan Şavşat’a geliyoruz. Şavşat'ta Sahara Milli Parkı içerisinde doğa yürüyüşü yapıyoruz. Şavşat köylerini en güzel görebileceğimiz konuma sahip olan Yavuz köydeki seyir terasından muhteşem güzellikteki manzaranın tadına varacağız. Şavşat ormanlarının içerisindeki otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

18 Haziran 2024, Salı: ŞAVŞAT – KARAGÖL DOĞA YÜRÜYÜŞÜ – MACAHEL

Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından çıkış işlemlerimizi yapıyoruz. İlk olarak doğada huzur arayanların gözdesi Şavşat Karagöl’e gidiyoruz. Karagöl, yamaç araziden kopan heyelan kitlesinin vadi önünü kapaması sonucu çanakta biriken Şavşat sularının birikmesiyle oluşmuştur. Bu güzel yerde vakit geçirip, göl çevresinde yürüyüş yapıyoruz. Sonrasında geniş düzlükler ile birleşen dağların panoramasında bulunan Cevizli Köyüne gidiyoruz. Gürcü krallarının en önemli merkez kiliselerinden biri olan Cevizli Köyde bulunan Tibeti (Cevizli) Kilisesini ve köyü gezip fotoğrafladıktan sonra Çoruh vadisi boyunca manzaralar eşliğinde UNESCO tarafından Türkiye’de Biyosfer alanı ilan edilen Macahel’e doğru yola çıkıyoruz. Alınacak öğle yemeği sonrasında Macahel’in merkezinde bulunan ahşap ve kök boyasının ustalıkla kullanıldığı tarihi camii ziyaret edip fotoğraf çektikten sonra köy içerisinde serbest zaman veriyoruz. Konaklama yapacağımız tesisimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

19 Haziran 2024, Çarşamba: MACAHEL – MARAL ŞELALESİ – ELEVİT – ŞİMŞİR – AYDER

Güne güzel bir kahvaltı ile başlıyoruz. Macahel köyünden ayrılıyor ve kendinizi tropik bir ormanda hissedeceğiniz Maral Şelalesi’ne yöneliyoruz. Aracımız ile belirli bir mesafeye kadar yaklaşabiliyoruz. Bundan sonrasını yürümeye koyuluyoruz. Şelalenin yanına kadar iniyor ve hava müsait ise kısa bir yüzme molası veriyoruz. Borçka – Cankurtaran Geçidi üzerinden Doğu Karadeniz’in muhteşem manzaraları eşliğinde ve Fırtına Irmağını takiben Kaçkar Milli Parkları içerisinde Fırtına Vadisi’ne doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Vadiye giriş yaptıktan sonra Çamlıhemşin üzerinden Ayder Yaylası’na varıyoruz. Fırtına deresi üzerinden yol alıyor, Kalegon ve Karakovanlar’ı, Konaklar Mahallesini panoramik olarak görüyoruz. Yeşilin bin bir farklı tonunu göreceğiniz bu enfes yolculuk sonrası bölgenin en büyük köprülerinden olan Şenyuva (Çinçiva) Köprüsü’nü görüyor ve Zilkale’ye hareket ediyoruz. Geçide hakim olan ve dere yatağından 100 metre, denizden 750 metre yükseklikte yüksekçe bir tepe üzerinde konumlanmış kaleyi geziyor ve fotoğraflıyoruz. Rotamızı 1800 metre yükseklikteki Elevit Yaylasına çeviriyoruz. Elevit yaylasında ahşap evleri gezeceğiz. Vadi içindeki güzellikler sizleri çok etkileyecek. Ayder’de bulunan otelimize giderken yol güzergahımız üzerinde bulunan Şimşir Ormanlarına uğrayacağız. Şimşir, değerli bir ağaç olarak çeşitli bölgelerde yetişmektedir. Fakat anıt orman olarak dünyada yalnızca Fırtına Vadisinde bulunmaktadır. Keyifli bir günün sonunda otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

20 Haziran 2024, Perşembe: AYDER ( ÇAT VADİSİ – POKUT – SAL YAYLASI – GELİN TÜLÜ ŞELALESİ )

Sabah kahvaltı sonrasında tüm günümüzü Kaçkar Dağları Milli Parkı içerisinde geçireceğiz. Özel yayla minibüsümüzle Çat Vadisi’ne doğru keyifli yolculuğumuza başlıyoruz. Birçok TV programına ve dergilere kapak olmuş yöre halkının tabiri ile Karadeniz’in en güzel yaylası olan Pokut Yaylası’na ulaşıyoruz. Kaçkarların en iyi terası konumundaki yaylada şansımız olur ise Pokut’un en güzel anı olan sisin alçalıp dağın tam ucuna kadar gelip durduğu ‘’bulut denizini’’ görebileceğiz. Sonrasında Çat Vadisi’ne doğru yol alıyoruz. Çat Vadisi pek fazla bilinmeyen bir doğa harikasıdır. Karadeniz'in doğa cennetlerinden biri olan Çat Vadisi’nin Ayder Yaylası arasında 2100 metreye ulaşan dağlar vardır. Deniz seviyesinden 2070 metre yükseklikte bulunan Sal Yaylası, Pokut Yaylası’na sadece 15 dakikalık yürüme mesafesindedir. Geleneksel Karadeniz ahşap yayla evleri ile muhteşem doğası ve manzarasıyla görülmesi gereken yerlerden biri olan yayla gezimiz sonrasında Ayder merkeze dönüyoruz. Ayder Yaylası’nın üst kısmında yer alan Gelintülü Şelalesi’ni fotoğraflamaya gidiyoruz. Yayla yürüyüşü için serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

21 Haziran 2024, Cuma: AYDER – ÇAYELİ – SÜMELA MANASTIRI – GÜMÜŞHANE  

Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından çıkış işlemlerimizi yapıyoruz. Aracımız ile Trabzon'a doğru hareket ediyoruz. Rize'nin Çayeli ilçesine bağlı Çeçeva Köyünde mola veriyoruz. Çay bahçesi fotoğrafının en güzel çıktığı köyde; çay bahçesinde anılarımızı ölümsüzleştirdikten sonra aracımız ile Rize’de önemli bir geçim kaynağı olan Rize bezinin yapıldığı atölyelere uğruyoruz. Rize bezinin yapılışı hakkında bilgi alıyoruz. Maçka vadisi güzergahı üzerinden Altındere Milli Parkı içerisinde bulunan dünyanın sayılı harikalarından Sümela Manastırı’na ulaşıyoruz. Sümela Manastırı’nı geziyor ve rehberimizden tarihi hakkında bilgiler alıyoruz. Hamsiköy’e uğruyor ve meşhur sütlacının tadına bakıyoruz. Köy içerisinde yapacağımız doğa yürüyüşü sonrasında yolculuğumuza devam ediyoruz. Trabzon-Gümüşhane karayolu üzerinde bulunan Zigana Geçidini kullanarak Gümüşhane’ye ulaşıyoruz. Otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

22 Haziran 2024, Cumartesi: GÜMÜŞHANE – BAKSI MÜZESİ – İZMİR

Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından çıkış işlemlerimizi yapıyoruz. Çoruh vadisi boyunca muhteşem doğa manzaraları eşliğinde Bayraktar Köyü’nde yer alan Baksı Müzesine doğru yola çıkıyoruz. 2014 yılında Avrupa Konseyi’nden ödül almış olan müzenin kısa bir tanıtım filmini izledikten sonra her yıl farklı sanatçıların konuk edildiği Çağdaş Sanat Sergisini, yerel kültürel değerlerin gelecek kuşaklara yansıtılmasını amaçlayan Etnografik Sergiyi, Türkiye’nin en yoğun göç veren illerinden olan Bayburt’un ekonomik yaşamı canlandırmayı hedefleyen atölyelerini, 10 bine yakın kitap arşivi ile zenginleşmeye çalışan Kütüphanesini geziyoruz. Geç öğle yemeği sonrasında belirlenen saatte Erzurum Havalimanına hareket ediyoruz. Sun Express HY nın saat 19.00 uçağı ile İzmir’e hareket. 21.10 da İzmir’e varış. Bir başka gezimizde buluşmak dileğiyle...

Bu Turun Tarihleri

17-22 Haziran 2024, 6 Gün - 5 Gece

 

Ücret Bilgileri

         

 

  TUR BEDELİ  

  PEŞİN   

  HAVALE

    KK TEK

    ÇEKİM

    3

   TAKSİT

    6

   TAKSİT

    İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI

  22.500 TL

  23.000 TL

  24.300 TL

  25.450 TL

   TEK KİŞİLİK ODA

  28.500 TL

  29.400 TL

  30.800 TL

  32.200 TL

   *** 6 – 12 YAŞ

  17.900 TL

  18.400 TL

  19.300 TL

  20.200 TL

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • İzmir / Kars – Erzurum / İzmir arası Sun Express HY. uçak bileti
 • Programdaki tüm şehir turları ve çevre gezileri
 • Şavşat’ta 1 gece GREEN VALLEY HOTEL de vb. konaklama
 • Macahel’de 1 gece MACAHEL GREEN ROOF da vb. konaklama
 • Ayder’de 2 gece YEŞİL VADİ HOTEL de vb. konaklama
 • Gümüşhane’de 1 gece RAMADA BY WYNDHAM da vb. konaklama
 • Otellerde alınacak sabah kahvaltıları ( 5 )
 • Otellerde alınacak akşam yemekleri ( 5 )
 • Tursab seyahat sağlık güvence paketi
 • Profesyonel kokartlı rehberlik hizmetleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • İlk gün alınacak sabah kahvaltısı
 • Tüm öğle yemekleri
 • Yemeklerde alınacak olan ekstra içecekler
 • Otellerde ve tesislerde yapılacak olan tüm kişisel harcamalar
 • Müze ve ören yeri ve Milli Park giriş ücretleri
 • Ayder’de kiralanan özel yayla minibüs ücreti
 • Zipline, salıncak, rafting, tekne turu vb. aktivite ücretleri

Önemli Notlar

ÖNEMLİ HATIRLATMALAR

 • Müze kartlarınızı yanınızda bulundurmanız önemle tavsiye edilir.
 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Sun Express Havayollarından alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan, grev ve fors majör ( deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet, vb. ) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Acentemiz gerekli gördüğü durumlarda, programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını, konaklama yapılacak otelleri ve uçulacak olan havayolunu değiştirebilir.
 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun 15 kg. bagaj hakkı vardır. Ayrıca, kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu bagajın ağırlığı 7 kg.’ı geçmemelidir.
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman kimliğinizde yazılı olan isminizi açık olarak bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz ve rehberimiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Tur İptallerinde; yerinize yolcu bulunması durumunda ücretler kesintisiz iade edilir. Yerinize yolcu bulunamaz ise paket tur sözleşmesinde belirtilen iptal koşulları devreye girer.
 • Yıldızları ve standartları aynı kalmak koşulu ile kalınacak otellerde değişiklik yapılabilir.
 • Turlarımıza katılan konuklarımız 1618 sayılı yasaya göre sigortalanır. Bu sigorta sadece ani rahatsızlık, kaza vs. kapsar. Kronik hastalıkları kapsamaz. Ayrıca covid 19 ile ilgili rahatsızlıklar sigorta kapsamı dışındadır.
 • Tur sırasında veya sonrasında olabilecek rahatsızlıklardan acentemiz sorumlu değildir.

 

YUKARI