İTALYA TURU / PROMOSYON

SATIŞA KAPANMIŞTIR

                 Milano Katedrali Stok Fotoğraf, Resimler ve Görseller - iStock

1.GÜN 15 Nisan 2023 İzmir – Milano

İzmir Adnan Menderes Havaalanı Dış hatlar terminali Sun Express kontuarında saat 10.00 da buluşma. Saat 11:45 de Milano’ya hareket ve 15:50 de varış.  Aracımızla buluşma Milano şehir turumuzda,  tamamlanması yaklaşık 500 yılı alan İtalya’nın en büyük 2. kilisesi olan Milano Duomo’su, Fortezza kalesi, dünyanın en ünlü moda mağazalarına ev sahipliği yapan Vittorio Emmanuele Galerisi, Scala Meydanı, Ünlü Skacala Operası, Palazzo Reales Spozesco Kalesi bulunmaktadır.  Tur sonrası otelimize transfer;  Geceleme Milano’daki otelimizde.

                      

2. GÜN : 16 Nisan 2023 ; Milano –Verona –Venedik  

Kahvaltı – İtalya'nın ve Avrupa'nın en büyük göllerinden Garda üzerinden  Verona'ya ulaşıp şehri çevreleyen duvarları aştığımızda, Romeo'nun Juliet'e duyduğu aşkı anında hissedeceksiniz. Ana meydanda tüm heybetiyle konumlanmış arenanın duvarlarını geçerek doğruca Juliet'in evine gidiyoruz. Evin avlusuna uzanan duvarlarda ziyaretçi âşıkların yaptığı grafitileri inceleyerek ilerlerken kendinizi Romeo'nun Juliet'ine serenat yaptığı ve ona  kavuşmak için tırmandığı o meşhur balkonla karşı karşıya buluyorsunuz. Buranın keyfini yaşadıktan sonra Kuzey İtalya’nın tek arenasını ve şehrin diğer tarihi  yapılarını da  görme  şansına  sahip olacaksınız. Venedik’e hareket. Venedik'e doğru yola devam ediyoruz. Tarihi yarımadaya vaporetto ile geçişimizi sağladıktan sonra Venedik şehir turumuza başlıyoruz 160 kanal ve 400 yaya köprüsü ile birbirine bağlı olan 118 ada üzerine kurulmuş olan bu büyüleyici kentte yürüyerek yapılacak olan  şehir turumuzda şehrin sembolü olan ve dünyanın en güzel oturma  odası olarak bilinen San Marco Meydanı, meydanda bulunan San Marco Katedrali, Venedik’in en eski ailelerinden olan Doges’lerin yaşadığı Dükler Sarayı, Giorgio Maggiore Kilisesi, Saat Kulesi, İç çekiş Köprüsü, Çan Kulesi, Büyük Kanal üzerindeki Rialto Köprüsü görülecektir. Otelimize yerleşme ve geceleme.

3.Gün ; 17 Nisan 2023 ; Venedik – Floransa

Kahvaltı sonrası Rönesansın ve sanatın beşiği Floransa’ya hareket. Floransa’ya vardığımızda, tüm şehri ve Arno Nehri'ni izleyebileceğimiz Michelangelo tepesinde vereceğimiz fotoğraf molası ile Floransa turuna başlayacağız. Yapımı 200 yıl sürmüş İtalya’nın en yüksek 3. kubbesine sahip olan ünlü  Santa Maria Del  Fiore Katedrali, Vaftishane, Giotto’nun çan Kulesi, Rönesansın baş yapıtlarından olan Herkül ve Davut heykellerine ev sahipliği yapan Piazza Della Signoria, Senyorlar Sarayı ve  Maydanı, Ponte Vecchio bulunmaktadır. Şehir turumuzun ardından otelimize transfer. Akşam yemeği  ( 1 adet yerli veya yabancı içecek ) Geceleme Floransa’daki Otelimizde.

4. Gün : 18 Nisan 2023 Floransa - San Gimignano - Siena - Roma

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Roma’ya doğru yolculuğumuz başlıyor. Yol üzerinde Orta Çağ’ın büyüsünü şehri çevreleyen surlar ve kuleler ile yansıtan ve bu yüzden Orta Çağın Manhattan’ı adını alan San Gimignano’yu geziyoruz. Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra Siena’da gerçekleştireceğimiz şehir turumuzda UNESCO dünya kültür mirası olan bu kent sizi adeta zamanda yüzyıllar öncesine götürecek. San Domenico kilisesi, Duomo Katedrali, Palio yarışlarının yapıldığı Piazza del Campo, şimdilerde Belediye Binası olarak kullanılan ünlü Palazzo del Popolo ve geçmişin tüm izlerini halen yansıtan dar sokaklar görülecekyerler arasındadır. Ardından Roma yolculuğumuz devam ediyor. Varışımızı takiben otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

5. Gün : 19 Nisan 2023 ; Roma – Napoli “ Pompei” - Roma

Sabah kahvaltısından sonra tam günlük Napoli Şehri ve Pompei Turu. Güney İtalya’nın başlangıcı sayılan, İtalya’nın 3. büyük ve en önemli liman kenti, kuzey ve güney arasındaki farklılığın en belirgin şekilde gözüktüğü, Mafya’nın etkisinin her yerde açıkça hissedildiği Napoli Şehrinde Kraliyet Sarayı, Umberto I Galerisi, San Carlo Opera Binası, Halk Oylaması Meydanı görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ikinci durağı ise tarihe zevk ve eğlence şehri olarak geçen ve bu yüzden Tanrıların lanetine uğradığı inanılan ve yine bu yüzden Vezüv Yanardağının lavları altında kalan Pompei antik şehri. Bu şehri gezerken bir gece ansızın harekete geçen yanardağın lavlarının altında kalan koca bir şehir ve bu şehirde hiçbir yere kaçamamış insanlar ile tarihten günümüze neredeyse olduğu gibi gelen antik kenti göreceksiniz. Tur sonrası Roma’ya ve  otelimize dönüş. Geceleme Roma’daki otelimizde…

6. Gün   : 20 Nisan 2023 ; Roma - Göller Bölgesi - Castel Gandolfo

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Roma turumuz başlıyor. Roma’da gerçekleştirilecek panoramik şehir turumuzda, Cem Sultan’ın hapsedildiği Castel Sant’Angelo, Mussoli’nin halka seslenmiş olduğu Venedik Meydanı ve II. Vittorio Emmauele anıtı, Gladyatör savaşlarına ev sahipliği yapan Kolezyum, Tatlı Hayat filmiyle ünlenen Aşıklar Çeşmesi, 135 basamaktan oluşan İspanyol merdivenleri , Caracalla Hamamları, Circo Massimo, Adalet Sarayı, Navona Meydanı, 4 Nehir Çeşmesi, İtalyan Senato Binası, Pantheon görülecek yerler arasındadır. Tur sonrasında şehre veya tercihen otele transfer ve sonrasında serbest zaman. Arzu eden konuklarımızla, Outlet & Göller Bölgesi gezisi için hareket ediyoruz Turumuzun ilk durağı olan Castel Gandolfo’da Papa’nın yazlık sarayı, Dünya’nın ilk posta kutusu ve muhteşem manzarasıyla Albano Gölü’nü göreceğiz. Bir sonraki durağımız olan Nemi Köyü’ne varışımızın ardından köy içerisinde keyifli bir yürüyüş yapacağız. Yürüyüşün ardından Nemi Köyü’nün ünlü dağ çilekli turtasını tatmak ve alışveriş için kısa bir serbest zaman. İtalya’nın en ünlü Outleti olan Castel Romano Outlete varışımızın ardından serbest zaman. Otelimize dönüş. Geceleme

                        Pisa Kulesi

7. Gün ; 21 Nisan 2023 ; Roma – Vatikan - Pisa - Cenova

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz. Daha sonra Vatikan gezimizi gerçekleştireceğiz. Hristiyanlığın merkezi olarak kabul edilen  Aziz Petrus Meydanı ve Aziz Petrus Bazilikası, Kutsal Melek Kalesi, Apostolic Saray, Vatikan Bahçeleri ve Sistina Şapeli görmeniz gereken yerler arasındadır. Vatikan gezisi sonrası  Pisa gezisi için hareket edeceğiz. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan mucizeler meydanında kentin sembolü haline gelen eğik Pisa Kulesi, Pisa Katedrali, St. John Vaftizhanesi ve bir anıt mezar bulunmaktadır. Dünyanın her yerinden turistleri ağırlayan Miracoli Meydanında Pisa Kulesi tüm ihtişamıyla sizi karşılayacak. Aslında (Duomo) Katedrali’nin çan kulesi olan Pisa Kulesi, 1173’te inşa edilmeye başlanmış, 1370’te tamamlanmıştır. Temeli alüvyonel olduğu için hala eğilmeye devam etmektedir. Mucizeler Meydanı’nın en dikkat çekici eseridir. Kulenin bulunduğu meydanda katedral dışında bir de vaftizhane bulunur. Temelindeki yumuşak zeminin çökmesinden dolayı yapıldığı tarihten itibaren güneye doğru eğilmeye başlayan Pisa Kulesi bu durumundan dolayı dünyaca meşhur bir yapı haline gelmiştir. 56 metre yüksekliğinde olan bu kuleye 294 basamaklı bir merdivenle çıkılır. Gezi bitiminde Cenova’ya transfer oluyor ve panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Eski şehrin kalbinde yer alan Via Giuseppe Garibaldi’nin uzun, dar, tarihi ve çok canlı sokaklarını, Galleria Nazionale di Palazzo’yu,  Palazzo di San Giorgio Palazzo’yu; Ferrari'nin muhteşem bir mimarisi olan Piazza De Ferrari  Cenova'nın ana meydanı ve kalbinde, tarihi ve modern merkez arasında yer alır. Piazza De Ferrari, meydanın büyük ölçüde yeniden düzenlenmesiyle birlikte son yıllarda restore edilen çeşmesiyle de oldukça ünlüdür. Panoramik şehir turumuzun bitiminde serbest zaman. Otelimize transfer. Konaklama.

8. Gün ; 22 Nisan 2023 Cenova  – Como Gölü – Milano - İzmir

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Milano’ya doğru yol alacağız.  Milano yakınlarındaki Alp dağlarının eteklerinde yer alan Como Gölü; Kimilerine göre en romantik balayı adreslerinden biri, kimilerine göre jet sosyetenin, zenginlerin sayfiye yeri, kimilerine göre de yeşilin maviyle buluştuğu cennet bir köşe. Como gölü turu sonrasında Milano-Malpensa Havalimanına hareket. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Sun Express Hava Yolları tarifeli seferi ile saat 14.40 da İzmir’e uçuyoruz. 18.25 de İzmir’e varış ve turumuzun sonu.

Bu Turun Tarihleri

15 - 22 Nisan 2023 (7 Gece - 8 Gün)  **Ramazan Bayramı Dönemi**  SATIŞA KAPANMIŞTIR

Ücret Bilgileri

İki Kişilik Odada Kişi Başı      1350 €

Tek Kişilik Oda Farkı                300 €

2-12 Yaş Çocuk                       1200 €

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER :

 • Sun Express Havayolları  tarifeli  ve direkt seferi ile İzmir - Milano - İzmir ekonomi sınıf uçak bileti,
 • Özel aracımızla programda belirtilen şehirlerarası ve havaalanı otel transferleri
 • Programda belirtilen şehir tanıtım ve çevre turları
 • Milano’da 1 gece, Venedik'te 1 gece, Floransa’da 1 gece, Roma’da 3 gece, Cenova’da 1 gece olmak üzere toplam 7 gece 3* ve 4* otellerde konaklama
 • Otellerde alınacak olan sabah kahvaltıları (7)
 • Milano’daki otelimizde 1 adet akşam yemeği 
 • Venedik’teki otelimizde 1 adet akşam yemeği 
 • Floransa’daki otelimizde 1 adet akşam yemeği  ( 1 adet yerli veya yabancı içecek dahildir. )
 • Verona ve Venedik Turları
 • Venedik’teki Vaperotto turu
 • Castel Gondolfo – Castel Romano – Outlet Center alışveriş turu
 • Napoli – Pompei Turu ( Tam Gün ) 
 • Pisa – Cenova Turu
 • Siena – San Gimignano Turu
 • Roma, Floransa, Venedik, Verona'daki konaklama vergileri  ve şehir girişleri 
 • Como Gölü Turu
 • Milano, Venedik, Roma, Siena, Pompei, St.Gimignano, Pisa, Montechatini, Floransa checkpoint ücretleri  
 • Tur boyunca yerel rehberlik hizmeti
 • Profesyonel Pastoral Tour Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Havalimanı vergisi ve uçuş sigortası
 • Özel seyahat sağlık sigortası ve güvence paketi poliçesi

FİYATLARA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:     

 • Şahsi harcamalar
 • Vize Ücreti ve Servis Bedeli  150. Euro ( Yeşil Pasaporta vize uygulanmaz.)
 • Yurt Dışı Çıkış Konut Fonu ( 150.00 TL)
 • Programda belirtilmemiş olan yemekler
 • Yemeklerde alınacak olan içecekler

Önemli Notlar

ÖNEMLİ HATIRLATMALAR

 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri  Sun Express Havayollarndan  alınmıştır. Acente, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acente, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
 • Bu gezimiz,  20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilir ve para iadesi yapılır.
 • Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.
 • Şehir ve çevre turlarında tüm giriş ücretleri yolculara aittir
 • Havayollarının yapacağı grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet, vb.) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini büromuzdan teyit ediniz.
 • Seyahat edeceğiniz ülkelerin para birimi Euro’dur.
 • Bu seyahate iştirak edecek her yolcunun pasaport   süresinin seyahat başlangıç itibarı ile en az 6 ay olması gerekmektedir.
 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu bagajın ağırlığı 7 kg.’ı geçmemelidir.
 • Tur boyunca kullanacağınız tüm uçuşlarda ekstra ağırlıklar yüzünden  ödenecek bagaj ücretinden Pastoral Tour ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir.
 • Uçuşlarda, uçağın sizlere dağıttığı yerleri önceden ayarlamak acentamızın inisiyatifinde değildir.
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman pasaportunuzda yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlisine pasaport numaranız, pasaport alış tarihiniz ve temdit süreniz ile birlikte lütfen bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemden Pastoral Tour kesinlikle sorumlu olmayacaktır.
 • Yurt dışı çıkışında gümrük ve pasaport engeli olan yolculara seyahate iştirak edemedikleri takdirde hiçbir ücret iadesi yapılmaz.
 • 3 Kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.
 • Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan ve fiyatlandırma bölümünde belirtilen yaş grubuna uyan tek (1) çocuk için geçerlidir.
 • İtalya girişinde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgenin iyi restoranlarında ve otellerde alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın grupla birlikte olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz.
 • Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
 • Yaz sezonunda kolayca giyilip çıkarılabilecek t-shirt, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz.  Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.
 • İtalyan mutfağı, Akdeniz etkisinin katkıları ile dünyanın en zengin mutfakları arasında yer almaktadır. Taze domates, yeşillikler ve ülkeye özgü peynirlerle hazırlanan atıştırmalıklardan, muhteşem lezzette pizzalara, çeşitli soslarla yapılan makarnalardan, deniz ürünlerine kadar geniş bir seçeneğe sahiptir.
 • Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acente sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.
 • Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda  turların yapılamamasından acente sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikayetlerden acentemiz, yerel rehberimiz ve Türk rehber arkadaşımız kesinlikle sorumlu değildir.
 • İtalya para birimi Euro (EUR)’dur.
 • İtalya Türkiye’den yaz saat diliminde 3 saat geridedir.
 • Cep telefonlarınız yurt dışı görüşmelere açık ise seyahatiniz sırasında kullanabilirsiniz.
YUKARI