KANADA TURU

BAŞTAN BAŞA KANADA

1.Gün: İSTANBUL  – MONTREAL  –  QUEBEC

Saat 04.30’da Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Türk Havayolları kontuarı önünde buluşma. TK1587 seferi ile saat 07:55’te Montreal’e uçuş ve yerel saatle 16.05’de varış. Havaalanında karşılanma ve 2,5 sürecek yolculuk ile Quebec’teki otelimize transfer. Yerel restoranda akşam yemeği ve geceleme otelimizde. (1.Gece Konaklama: Quebec– I )

2. Gün:  QUEBEC – MONTREAL

Sabah kahvaltı sonrası Kanada’nın en önemli kültür merkezlerinden biri olan ve Avrupa atmosferi taşıyan UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ndeki tarihi Quebec şehrinin keşfi: Şehrin sembolü sayılan ve en çok fotoğraflanan oteli Chateau Frontenac, Parlamento Binası, günümüzde halk aktiviteleri – spor eğlencelerinin yapıldığı, 1759’da savaş alanı olan Abraham Parkı, şehir surları ile Grande Allee’yi birleştiren kale (La Citadelle) ve Place Royal Meydanı görülecek yerler arasında. Öğleden sonra Montreal’e hareket. Yolda Montmorency Şelalesi ziyareti. Montreal’e varış, yerel restoranda akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (2.Gece Konaklama: Montreal – I )

3. Gün:  MONTREAL

Sabah kahvaltısı sonrasında Montreal şehir gezimize başlıyoruz. Amerika’daki dört büyük ekosistemi tanıyacağımız, eşi benzeri olmayan konsepti ile Biodome’un gezilmesi ardından 1976 Yaz Olimpiyatları için inşa edilen Olimpiyat Stadı’nın şaşırtıcı eğik kulesinden nefes kesen Montreal manzarasını izleyeceğiz. Ticari hareketliliğin yoğun olduğu Sainte-Catherine Caddesi’nde gezintinin ardından, 17.yy’a ait binaları ile şehrin en eski yerleşim bölgesi Vieux Montreal’in ve Jean Talon Pazarı’nı keşfediyoruz. Akşam yemeği serbest, konaklama otelimizde. (3.Gece Konaklama: Montreal – II)

4. Gün:  MONTREAL  –  OTTOWA

Sabah kahvaltısı sonrasında Ottowa’ya doğru yola çıkıyoruz. Ontario manzaraları eşliğinde yapacağımız rahat yolculuk sonrası Ottawa’ya varıyoruz. Ottowa’da kısa bir panoramik gezi yaparak UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Rideau Kanalı, Parliament Hill başta olmak üzere şehrin önemli yapılarını görüyor ve Medeniyetler Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Otelimize yerleşme ve konaklama. (4.Gece Konaklama: Ottowa – I)

5. Gün:  OTTOWA – THOUSAND ISLANDS  –  TORONTO

Sabah kahvaltısı sonrası Rockport’a hareket ediyoruz. İki saatlik rahat bir yolculuk sonrası Rockport’a varış ve iskelede bizi bekleyen Triple Decker tekne ile “Bin Adalar” adı verilen bu muhteşem coğrafyayı yaklaşık bir saat nehir üzerinden izliyoruz. Öğle yemeğimizi Rockport’ta alıp, dört saatlik bir yolculuk sonrası Toronto’ya varıyoruz. Varış sonrası panoramik şehir turu. Çin Mahallesi, Harbourfront, Finans Merkezi’nin görkemli gökdelenleri, çok amaçlı spor kompleksi etkileyici Skydome Binası görülecek yerler arasında. Yerel restoranda akşam yemeği ve  konaklama otelimizde. (5.Gece Konaklama: Toronto – I)

6. Gün:  TORONTO (NIAGARA ŞELALELERİ)

Sabah kahvaltısı sonrası Hamilton ve St. Catherine şehirlerinden ve üzüm bağları arasından geçerek dünyanın en güzel doğa harikalarından biri olan Niagara Şelaleleri’ne varış.  Şelalelerin kıyısında yürüyüş yapabilmemiz için serbest zaman sonrası Horn Blower adlı tekne ile şelalenin altına kadar gidebileceğimiz bir gezi yapıyoruz. Tekne turu ardından öğle yemeğimizi alıyoruz. Sonrasında bölgenin en yüksek yapısı Skylon Tower’a çıkıyoruz ve inanılmaz Niagara manzarasını seyrediyoruz. Dönüş yolunda 19.yy’a ait mimari eserlere sahip Niagara-on-the-Lake’ten geçerek Toronto’ya geri dönüyoruz. Konaklama otelimizde.  (6.Gece Konaklama: Toronto – II)

7. Gün:  TORONTO  –  CALGARY  –  BANFF

Sabah kahvaltısı sonrası havaalanına transfer ve 07.00’de Air Canada Havayolları’nın AC 107 seferi ile Calgary’e uçuş. Yerel saatle 09.14’te varış. Havaalanında karşılanma sonrası Calgary şehir gezisi ve UNESCO Dünya Mirası Listesindeki Kanada Kayalıkları içinde yer alan Banff’a hareket. 2 gün sürecek rotamızda milli parkların yanı sıra dağ tepeleri, buzullar, göller, şelaleler, kanyonlar ile çarpıcı  manzaralar görme imkanı bulacaksınız. Bugün Kanada'nın ilk ulusal parkı olan Banff Ulusal Parkı'nı geziyoruz. Banff şehri, Tünel Dağı, muhteşem manzarası ile Banff Springs Hotel, yemyeşil bir alanın içinde peribacaları benzeri yükselen kaya formasyonu olan the Hoodoos gözlem noktasından görebiliyoruz. Johnston Kanyonu, Bow Nehri ziyaret edeceğimiz yerler arasındadır. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (7.Gece Konaklama: Banff – I)

8. Gün:  BANFF – KAMLOOPS

Sabah kahvaltısı sonrası yolculuğumuzun en uzun ve en keyifli yolculuklarından birini gerçekleştirmek üzere yola çıkıyoruz. Kuzey Amerika’nın en uzun dağ sistemi olan Rocky Dağları’ndan başlayacak yolculuğumuzda 1 numaralı otoyolu takip ederek Kootenays ve güzel doğal parklardan geçerek ömürlük manzaraları seyrediyoruz. Yolumuz üzerinde göreceğimiz yerler arasında; Lake Louise, Golden, Revelstoke ve Salmon Arm gelmekte. Gün içinde hem uygun noktalarda fotoğraf molaları verilecek, hem de Mount Revelstoke Ulusal Parkı’nda Giant Cedar Yolu’nda yürüyüş yapıyoruz. Kamloops’a varış ve otele yerleşme.  Akşam yemeği ve geceleme otelimizdedir. (8.Gece Konaklama: Kamloops – I)

9. Gün:  KAMLOOPS – VANCOUVER

Sabah kahvaltısı sonrası Rocky Dağları üzerinden Batı Kanada geçişimize devam ediyoruz. Vancouver’a varış sonrasında otelimize transfer ve panoramik Vancouver şehir gezisi. Otelimize yerleşme ve konaklama otelimizde. (9.Gece Konaklama: Vancouver – I)

10. Gün:  VANCOUVER

Sabah kahvaltısı sonrası Vancouver şehir turumuza başlıyoruz. İlk olarak Kuzey Parkı ve içindeki her yıl binlerce turist tarafından ziyaret edilen Capilano Çelik Asma Köprüsü’nü ziyaret ediyoruz. Sonrasında Grouse Mountain, çiçek bahçelerine ev sahipliği yapan Stanley Parkı, Lions Gate Asma Köprüsü, Çin Mahallesi, Kanada Meydanı, Kraliçe Elizabeth Parkı göreceğimiz yerler arasındadır. Akşam yemeği serbest, konaklama otelimizde. (10.Gece Konaklama: Vancouver – II)

11. Gün:  VANCOUVER (VICTORIA)

Sabah kahvaltısı sonrası British Columbia’nın bölgesel başkenti olan Victoria’ya günübirlik bir gezi yapıyoruz. Otobüs yolculuğu ve feribot geçişi ile ulaşacağımız Vancouver Adası üzerinde kurulmuş olan Bahçe Şehir diye adlandırılan Victoria’da yapacağımız şehir turunda göreceğimiz yerler arasında; Royal British Columbia Müzesi, Kraliçe Victoria Heykeli, Fisgard Feneri, Empress Oteli, Parlamento Binası, Christ Church Katedrali ve Butchart Bahçeleri gelmekte. Öğleden sonra Vancouver’a geri dönüş. Yerel restoranda gala yemeği ve konaklama otelimizde. (11.Gece Konaklama: Vancouver – III)

12. Gün:  VANCOUVER – TORONTO – İSTANBUL

Sabah kahvaltı sonrası havalimanına transfer oluyoruz. TK9137 seferi ile 13.30’da Toronto’ya hareket. Yerel saat ile 20.55’te  Toronto’ya varış. Burada yapılacak aktarma sonrası Türk Havayolları’nın TK18 seferi ile 22.25’te İstanbul’a hareket. (12.Gece Konaklama: Uçakta)

13.Gün: İSTANBUL – İZMİR

Saat 15.15’te İstanbul’a varış. 

Bu Turun Tarihleri

31 Temmuz-12 Ağustos 2020, 11 Gece 13 Gün

Ücret Bilgileri

TUR FİYATI  
İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI 7500$
TEK KİŞİLİK ODA FARKI 1750$

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • İzmir / İstanbul / Montreal- Vancouver / İstanbul / İzmir  arası Türk Hava Yolları ile gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti 
 • Yolculuk boyunca özel otobüs ile ulaşım
 • Quebec’te 1 gece, Montreal’de 2 gece, Ottowa’da 1 gece, Toronto’da 2 gece, Banff’ta 1 gece, Kamloops’ta 1 gece, Vancouver’da 3 gece merkezi 3 ve 4*’lı otellerde açık büfe kahvaltı bazında konaklamalar
 • Pastoral Tour uzman rehberlik hizmeti
 • 2 öğle ve 5 akşam yemekleri
 • Programda belirtilen tüm müze, park ve ören yeri giriş ücretleri
 • Programda belirtilen tüm geziler
 • Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası
 • Yurt dışı çıkış harcı ( TL)

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Programda belirtilmemiş olan yemekler
 • Fiyata dahil olan akşam yemekleri sırasında alınan içecekler.
 • Kalınacak olan oteldeki şahsi harcamalar (telefon, mini bar, kuru temizleme, vb.)
 • Yurt dışı çıkış harcı ( 50.00 TL)
 • Kanada vize ücreti (210 USD- vize ücretindeki artışlar yansıtılır)
 • İptal Teminatını da kapsayan Seyahat ve Sağlık Sigortası (İki kişilik odada konaklayacak olan misafirlerimiz için 150 USD tek kişilik odada konaklayacak misafirlerimiz için 195 USD’dİr. 70 yaş ve üzeri misafirlerimize %100 sürprim uygulanmaktadır.) Önemli not: Sigorta ücretlerindeki artışlar fiyata yansıtılır.

Önemli Notlar

 • Tur rezervasyonu sırasında lütfen satış yetkilisine pasaportunuzda yazılı olduğu şekli ile isminizi tam olarak bildiriniz.  
 • Turumuzun gerçekleşebilmesi için en az 12 kişinin katılımına ihtiyaç vardır. (Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Pastoral Tour yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar)
 • Pastoral Tour fors majör veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana ve ara havayollarını değiştirebilir.
 • Check-in saati 15.00, check-out ise 11.00’dir.
 • Otellerde 3 kişilik odaların standardı, iki kişilik odaların standardı ve ebatları ile genellikle aynıdır. Dolayısıyla 3 yetişkin veya 2 yetişkin + 1 çocuğun (ek yataklı) aynı odada kalması bazı otellerde konforunuzu etkileyebilir.
 • Geziye katılım  için Kanada vizesi gerekmektedir. Kanada Resmi ve Umuma Mahsus Türk Pasaportlarına vize uygulamaktadır.
 • Gerekli evrakların satış yetkilisine belirtilen tarihine kadar teslim edilmesi halinde Pastoral Tour vize alımı için yardımcı olacaktır.
 • Gezi fiyatına, yasalarla zorunlu kılınan Zorunlu Tur Paket Sigortası dâhildir. 1618 sayılı yasanın öngördüğü şartlar doğrultusunda Acente ve Havayolu iflası halinde kullanılmaktadır.
 • Gezi fiyatına İptal Teminatını da kapsayan Seyahat Sağlık sigortası dâhil değildir. Dileyen misafirlerimiz, mücbir sebeplerden dolayı gezinin iptal edilmesi durumunda toplam gezi bedelinin %80’ine kadar iade almayı mümkün kılan sigortadır. Sigorta; iptal teminatı dâhil olmak üzere tıbbi tedavi teminatları, bagaj kaybı v.b. teminatları da içermektedir. 
 • Teminat kapsamına giren sebepler: Sigortalanmış gezi için rezervasyon yaptırıldığı sırada öngörülemeyen, ancak hemen sonrasında gerçekleşen sigortalının ya da yakınlarının ölüm, ciddi yaralanma, beklenmedik ciddi hastalık; poliçenin tanzim tarihinden sonra öğrenilen ve ilk 8 hafta içinde olan gebelik nedeniyle veya diş hariç bir protezin kırılması; sigortalının evinde ya da iş yerinde yangın, patlama, fırtına, yıldırım düşmesi, toprak kayması olaylarının meydana gelmesi, bir üçüncü kişinin suç oluşturan eylemi neticesinde meydana gelecek mala yönelik zarar, ticari nedenlerle işveren tarafından beklenmedik şekilde işten çıkarılma sonucunda işsiz kalma, rezervasyon yaptırıldığı tarihte söz konusu kişinin işsiz olarak kayıtlı olması kaydıyla işe girme durumu, seyahate çıkılacak tarihe isabet eden bir sefer görev emri veya tanık /bilirkişi atanma daveti alınması neticesinde rezervasyonun iptal ettirilmesi durumunda poliçede belirtilen sigorta limitleri dâhilinde ve Seyahat İptal teminatı süresi içinde güvence verir.
 • İptal Teminatını da kapsayan Seyahat ve Sağlık Sigortası gezi kaydı esnasında alınmalıdır. Sonrasında alınan sigortalar da iptal teminatı hariç kalan teminatlar geçerli olacaktır.
 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Türk Hava Yolları’nın açıklamış olduğu saatlerdir. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun iç hat uçuşlarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek problemlerden acentemiz sorumlu tutulamaz.
YUKARI