NOT: Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya site üzerinden benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.

KARTEPE - SAPANCA - MAŞUKİYE - ORMANYA - ABANT - GÖLCÜK

Gebze -Derince - İzmit - Beypazarı

Diğer kayak merkezlerinden farklı olarak denize yakınlığı ile bilinen Kartepe, ormanları ve kış sporlarının yapıldığı Kuzu Yaylası ile ünlüdür. Sapanca Göl kenarında huzur dolu saatler geçirmekten, farklı mutfak kültürlerine özgü lezzetleri tatmaktan ve doğayı keşfetmekten  çok keyif alacaksınız. Maşukiye  yemyeşil doğası ve tertemiz orman havasıyla yenilenmenizi sağlayacak.
Dört mevsim  bizlere  farklı  güzellik sunan Ormanya’da  Türkiye’nin en önemli doğa turizm rotasını ve doğal yaşamın korunması ve turistik amaçlı kullanımın bir araya getirildiği özgün bir modelle tanışacaksınız. Abant Gölü ve Gölcük  bizlere her mevsim ayrı güzellikler yaşatır. Kış aylarında göl komple beyaz renge bürünür. Harika fotoğraf kareleri yakalarsınız. 
Beypazarı'nda gezilecek yerler sadece tarihi evler ile sınırlı değil. Etkileyici Bir Kültür Mozaiği Sunan Beypazarı’nda tarihi konakları ve buradaki otantik atmosferi  doğal güzellikleri, tarihi yansıtan müzeleri ve daha neler neler bekliyor sizi... 

1.Gün: İzmir – Sabiha Gökçen Havalimanı – Gebze – Derince – İzmit -  Kartepe - Sapanca

Sabah saat 06: 30 da İzmir Adnan Menderes Havalimanında buluşma. Saat 07.55 uçağı ile  İstanbul Sabiha Gökçen havalimanına hareket. Saat 09.00 da aracımızla buluşuyor ve turumuza başlıyoruz.  Yol güzergahımızda vereceğimiz kahvaltı molasından sonra  yönümüzü Gebze’ye çeviriyoruz. Gebze turumuzda,  “Kaplumbaga Terbiyecisi” ile ünlü Osman Hamdi Bey evi ve  müzesini gezeceğiz.  Ünlü resmin orjinali müzede olmayıp  bir kopyası vardır. Osman Hamdi Beyin denizin kenarında ki bu köşkü görülmeye değer özellikler taşır. İkinci durağımız Çoban Mustafa Paşa Camii ve Külliyesi olacak.  Daha sonra İbrahim Paşa Camii ve Eskihisar Kalesini panoramik olarak görecek ve bilgi alacağız. Derince üzerinden İzmit’e hareket. Osmanlı Devleti’nin ilk Genel Yol İşleri Gezici Müfettişi olan Selim Sırrı Paşa’nın 1888’de İzmit mutasarrıflığına atanmasıyla yaptırdığı  Selim Sırrı Paşa Konağı’nın iç mekân süslemeleri; manzara resimleri, bitkisel ve geometriksel karakterli kalem işi süslemelerden oluşmaktadır. Müzeyi gezip  Selim Sırrı Paşa’nın  ilçeye  hizmetlerini rehberimizden dinleyeceğiz. Kasr-ı hümayun ( Padişah sarayı – av köşkü olarak yapışmıştır) ilk kez IV. Murat Dönemi'nde ahşap temeller üzerinde inşa edilmiş ancak deprem ve yangın nedeni ile yıkıldığı anlaşılmıştır. Günümüze ulaşan yapı, Sultan Abdülaziz Dönemi'nde (1861-1876) yapılan saraydır. Saray, bazı Osmanlı padişahlarına hizmet vermiş, birçok devlet adamı ve önemli şahsiyeti (Mustafa Kemal Atatürk, Fransız Yazar Claude Farrare) ağırlamıştır. Saat kulesi Mimar Vedat Tek Bey’ in bir şahaseridir.. Yakından incelediğinizde mimari tasarımının yanı sıra işçiliği de mükemmeldir. Eski Tren garı Arkeoloji ve Etnografya Müzesi olarak hizmet vermektedir. Öğle yemeği molamız tur sırasında verilecektir. Günümüzün  diğer saatlerini Kar Tepe’de geçiriyoruz. Kış turizminin beyaz cennetlerinden Kartepe kar kalitesiyle kayak severlerin gözde mekânlarındandır. Konuklarımız kayak yapabilir, kızak ve şambreller ile çocukluk anılarına geri dönerek keyifli  saatler geçirebilir ve  sıcak şarap içebilirler..  Muhteşem dağ havasında ve bembeyaz örtü üzerinde vereceğimiz serbest zaman içerisinde şehir yaşantısının yorgunluğunu üzerinizden atacaksınız. Unutulmaz anılarımızla Kartepe’ye veda ediyoruz. Otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme.

2.Gün: Sapanca – Maşukiye – Ormanya – Sapanca

Sabah otelde aldığımız kahvaltının ardından şehir gürültüsünden ve stresinden uzak bu şehirde ruhumuzu rahatlatmak için Sapanca Gölü çevresinde yürüyüş yapacağız. Rehberimizin Sapanca Gölü hakkında vereceği bilgilerin ardından Maşukiye’de Masalköy macera parkında ‘zipline – atv – utv – at binme- çarpışan bot gibi aktiviteler (ekstra) yapabilirler. Dileyen misafirlerimiz ise Maşukiye’nin meşhur şelaleleri arasında yürüyüşler yapabilirler. Arzu edilirse reçel, pişmaniye yöresel ürünlerin tadına bakabileceği ve ayni zamanda alışveriş yapabileceği noktada verilen mola sonrasında doğal yaşamın korunmasını önemli kılan bir proje olarak nitelendirilen Ormanya Doğal Yasam Parkı’na ulaşıyoruz. Parkta; tükettiğimiz besinlerin sofralarımıza geliş aşamalarını, toprağın ekilişini, sütün sağılması gibi doğal yaşamı içeren adımları gözlemlenebilen, yaklaşık 4 bin dönümlük bir alana kurulu 53 farklı tür ve 467 hayvan ve bitki türünü içerisinde barındıran bu yasam yerinde serbest zaman veriyoruz. Abant’a hareket.  Abant Gölü çevresinde yürüyüş yapacak ve unutamayacağınız fotoğraf kareleri yakalayacaksınız. Göl çevresindeki yürüyüşümüzden sonradileyenler köy pazarında alışveriş veya  fayton keyfi yapabilirler. Bolu’daki otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme.

3.Gün:Bolu - Gölcük - Beypazarı - Ankara - İzmir

Kahvaltı sonrasında Gölcük Gölü'ne hareket ediyoruz. Seyir teraslarında fotoğraflar çekip eşsiz göl ve doğa manzaralarını izleyebileceğimiz gezintiler yapıyoruz. Seyrine doyum olmayan güzellikler içerisinde geçireceğimiz keyifli zamanda göl manzarası eşliğinde çayınızı, kahvenizi, salebinizi içebilir ve sevdiklerinize “Gölcük Hatırası” hediyelik eşyalar alabilirsiniz. Belirlenen saatte otobüsümüzde buluşuyor ve adeta açık hava müzesine dönüştürülmüş Beypazarı'na hareket ediyoruz. Yapımı 800 yıl öncesine dayanan Paşa Camii ve önündeki aynı yaştaki ulu çınar ağacını görerek başlıyoruz turumuza. Kurtuluş savaşı sırasında cephane yapımı için kullanılan Tahta Minareli Camii ve Limoncuoğlu Konağı görülerek otantik havası ile Safranbolu evlerini anımsatan mimarisi ile gezimize devam ediyoruz. Beypazarı Müzesi’nde ise tarihinden bugüne kadar gelmiş eski kilimlerinin üzerinde yürürken sergilenen eserleri inceleyip, el işi perdelerle süslü pencerelerinden ve balkonundan eski Beypazarı’nı daha yakın ve yüksekten seyredebilirsiniz. Çarşı içinde ise yöreye has otantik eşyaları bulabilirsiniz. Alışveriş için serbest zaman. Konuklarımız gümüş işlemeciliğinin çok yaygın olduğu telkâri atölyelerinden, sim sırma işlemeleri, ipek bürgü dokumaları, bez ve kilim dokumalarının satıldığı çarşılardan ve Baharatçılar çarşısından gönüllerince alışveriş yapabilirler. Esenboğa Havalimanına hareket.  Pegasus HY 20.30 uçağı ile İzmir’e hareket. Saat 21.45 de İzmir’e varış ve turumuzun sonu.

Bu Turun Tarihleri

24-26 Ocak 2022, 2 Gece - 3 Gün

03 - 05 Şubat 2022; 2 Gece, 3 Gün

Ücret Bilgileri

ÜCRETE DAHİL HİZMETLERİMİZ       

•          Tur boyunca araç ile ulaşım

•          Sapanca ‘da   5* Ramada by Wyndam   Hotel’de  1 gece konaklama

•          Bolu’da Thermal otelde 1 gece konaklama

•          Programdaki tüm şehir turları ve çevre gezileri

•          Otellerde alınacak sabah kahvaltıları ( 2 )

•          Otellerde alınan akşam yemekleri ( 2 )

•          Milli Park ve ören yeri giriş ücretleri ( Araç girişi ve park ücretleri )

•          TÜRSAB Seyahat Güvence Paketi

•          Profesyonel Rehberlik hizmetleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

•          İzmir / Saw ve Ankara / İzmir Pegasus HY ile ekonomi sınıfı uçak bilet ücreti

•          Öğle yemekleri

•          Yemeklerde alınacak içecekler

•          Kişisel harcamalar

•          Otelde yapılan tüm ekstra harcamalar

•          Kayak malzemeleri ile telesiyej ücreti

•          Müze giriş ücretleri

Önemli Notlar

ÖNEMLİ HATIRLATMALAR

•          Pastoral Tour, gerekli gördüğü durumlarda, programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

•          Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz ve rehberimiz kesinlikle sorumlu değildir.

•          Yıldızları ve standartları aynı kalmak koşulu ile kalınacak otellerde değişiklik yapılabilir.

•          Müze kartlarınızı yanınızda bulundurmanız tavsiye edilir.

•          Araç katılımcı sayısına göre belirlenir.

Şehirlerarası Ulaşımlarda, PCR Testi Uygulaması Hakkında;

İçişleri Bakanlığının paket turlarımızda kullanılan ulaşım araçları ile seyahat konusunda yapılan değişiklik; 6 Eylül 2021 sonrasında özel araç hariç, otobüslü turlarda  yolculuk yapacak aşısız ve covid geçirmemiş kişilerden son 48 saate ait negatif sonuçlu PCR testi talep edilecektirHES kodu üzerinden kişilerin aşılı/geçirilmiş hastalık (Covid19 hastalığı sonrası bilimsel olarak bağışık kabul edilen süreye göre) veya 48 saat önce yapılmış negatif PCR testi sorgulaması yapılacaktır. Kişi hastalığı geçirmemiş veya aşılı değil veya negatif PCR testi yok ise bu kişilerin seyahatine müsaade edilmeyecektir.

 

YUKARI