NOT: Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya site üzerinden benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.

KONYA SEB İ ARUS TÖRENLERİ VE LİKAONYA TURU

DEĞLE – BİNBİR KİLİSE – SİLLE –ÇUMRA - ÇATALHÖYÜK

Şeb-i Arus törenleri başladı

1. GÜN  Cuma :  İZMİR – KONYA

Sabah saat 06:30 da Adnan Menderes Havalimanı İç hatlar Sun Express Havayolları kontuarında buluşma. Saat 07:40 da Konya’ya hareket. Saat 08:50 de Konya’ya varışımızı takiben bizi bekleyen özel aracımıza transfer oluyoruz. Kahvaltı için vereceğimiz moladan sonra ilk olarak Hz.Mevlana Müzesini ve Mevlana Türbesini ziyaret ediyoruz. Mevlana Müzesi’nde Mevlana Celaleddin Rum-i ve babası Bahaeddin Veled’in Sandukası, el yazması eserler, şadırvan, gümüş kafes, Sakal-ı şerif, tasavvufi çalgılar, Aşevi ve Derviş Evini görüyoruz. Mevlana Müzesi’nden sonra Selimiye Camii, Şems–i Tebriz-i Türbesi ve Camisini, Alaaddin Tepesi, İnce minare Medresesi ve Anadolu Selçuklu devri çini işçiliğinde önemli yeri bulunan Karatay Medresesi’ni ziyaret ediyoruz. Şeb- Arus törenlerine katılma. Keyifli bir günün günün ardından merkezde bulunan 5* otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

2. GÜN  Cumartesi : KONYA –DEĞLE ÖREN YERİ – BİNBİR KİLİSE – KARAMAN – KONYA

Sabah kahvaltı sonrası otelden hareket. Karaman merkeze 50 km. uzaklıktaki Karadağ’ın yüksek yamaçlarında Üçkuyu Köyünde bulunan, tarihin farklı bir döneminin izlerini taşıyan Değle Ören Yeri’ne geliyoruz. Değle Ören Yeri, aynı zamanda Aziz Paul’un ziyaret ettiği yerlerden biri olarak gösteriliyor. Ören yerinde Bizans dönemiyle tarihlendirilen 6 kilise kalıntısı bulunmaktadır. Bunların yanı sıra birçok kitabe de görülebilecek tarihi kalıntılar arasındadır. Ayrıca Madenşehri köyü sınırları içerisinde yer alan kiliseler ve manastırlar topluluğu Binbir Kilise’yi görüyoruz. Burası Bizans döneminde inşa edilmiş 12. Yüzyıla kadar sürekli olarak ziyaret edilmiştir. Bölgedeki hiçbir kilise veya manastırın ismi bilinmemektedir. Bu sebepten dolayı kalıntılar numaralandırılmış ve Binbir Kilise olarak adlandırılmıştır. Gezimizin son durağı Karaman’a doğru yol alıyoruz. Şansımız varsa güzergahımız üzerinde Yılkı Atları’nı da göreceğiz. Karamanoğlu Beyliği, Selçuklu ve Osmanlı'dan kalan onlarca eserin olduğu Karaman'da göreceğimiz yerler arasında; Yunus Emre Camii ve Yunus Emre Türbesi, Mevlana'nın annesinin türbesi, Aktekke Camii ve Karaman Kalesi, Tartan evi, Karaman Müzesi bulunmakta. Akşam saatlerinde otelimize dönüş. Akşam yemeği ve geceleme Konya’daki otelimizde.

3. GÜN  Pazar : KONYA – SİLLE – ÇATALHÖYÜK – ÇUMRA – İZMİR

Sabah kahvaltı sonrası otelden ayrılış. Kapadokya’ya benzeyen Kayaç yapısıyla son yıllarda oldukça ilgi çeken Sille’ye hareket ediyoruz. Eski bir Rum köyü olan Sille’de Aya Elena Kilisesi de göreceğimiz yerler arasındadır. Kilise, ilk Hıristiyan Bizans imparatoru Konstantin’in annesi Helena tarafından Michael Archangelos adına MS. 371 de inşa ettirilmiştir. Şimdiki durağımız; bir tırtılın kelebek olma hikayesini keşfedeceğiniz, tek bir gün içerisinde tropikal ormanlara, buz denizi kıyılarına ait kelebekleri şansını yakalayacağınız bir deneyim için dünyanın en heyecan verici ormanlarından yola çıkan binlerce kelebeğin buluştuğu Tropikal Kelebek Bahçesi olacak. Keyif dolu anların ardından Konya’ya yaklaşık 1 saatlik mesafedeki UNESCO tarafından 2012 yılında Dünya Mirası Listesi’ne dahil edilmesine karar verilmiş olan Çatalhöyük’e yöneliyoruz. İlkolarak yol güzergahımız üzerinde bulunan Çumra’ya geliyoruz ve etli ekmek menüsü ile öğle yemeği yiyoruz. Çatalhöyük, yaklaşık olarak M.Ö. 7400 yıllarına tarihlenmektedir. Dünyanın bilinen en eski ve en iyi korunmuş toplu yerleşim yeri olarak kabul edilmektedir. Yaklaşık olarak 8.000 kişinin yaşadığı tahmin edilmektedir. Bu nüfus, o dönem için oldukça önemlidir. İlk olarak ziyaretçi bilgilendirme merkezinde ön tanıtım bilgilendirmesi alacağız. Sonrasında kuzey ve güney kazı alanları ile deneysel evi gezeceğiz. Fotoğraflarımızı çektikten sonra Çatalhöyük kazı alanından ayrılıyor ve Konya şehir merkezine dönüyoruz. Meram Bağlarında yorgunluk çaylarımızı içiyoruz. Alınacak akşam yemeği sonrasında Havalimanına transfer oluyoruz. Sun Express kontuarında bilet işlemleri sonrasında saat 20:45 de İzmir’e uçuş. Saat  21:55 de İzmir’e varış ve turumuzun sonu.

 

Bu Turun Tarihleri

17-19  Aralık 2021, 2 Gece 3 Gün

 

Ücret Bilgileri

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Programda belirtilen tüm ulaşım hizmetleri ve çevre gezileri
 • Konya’da 5* otelimizde 2 gece konaklama
 • Otelde alınacak sabah kahvaltıları ( 2 )
 • Otelde alınacak akşam yemekleri ( 2 )
 • Profesyonel kokartlı rehberlik hizmeti
 • SEB İ ARUS TÖREN BİLETİ
 • Tursab seyahat güvence paketi
 • Araç içi ikramlar
 •  
 • ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 • İzmir / Konya / İzmir Uçak bilet bedeli
 • 1. gün alınacak sabah kahvaltısı
 • Öğle yemekleri
 • Otellerde alınan ekstralar
 • Kişisel harcamalar
 • Müze, Ören yeri ve milli park giriş ücretleri

Önemli Notlar

ÖNEMLİ NOTLAR

 • Pastoral Tour, gerekli gördüğü durumlarda, programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını değiştirebilir.
 • Turumuzun gerçekleşebilmesi için 16 kişilik katılımcıya ihtiyaç vardır. Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Pastoral Tour yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar.
 • Turlarımızda araç seçimi katılımcı sayısına göre belirlenmektedir. ( Minibus, Midibus, Otobüs v.b. )
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz ve rehberimiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Yıldızları veya standartları aynı kalmak koşulu ile kalınacak otellerde değişiklik yapılabilir.
 • Müze kartlarınızı yanınızda bulundurmanız tavsiye edilir.
YUKARI