KOS ADASI TURU

İzmir-Bodrum-İzmir ulaşımı &1 gece tavernada müzikli yemek dahil

Elefteria Meydanı’nda gezmek ve buradan Kos’un ara sokaklarında kaybolmak, Belediye pazarında alışveriş yapmak, Neratzia Kalesi’nde ağaçların gölgesi altında oturmak, Antik Agora’da tarihi hissetmek ve  Adanın güzel sahillerinde denize girmek isterseniz Kos Adası sizleri bekliyor

1.Gün : İzmir - Bodrum - Kos 

kos adası

Sabah erken saatlerde konuklarımızın belirli noktalardan alınması ( Buluşma saatleri ve yerleri daha sonra bildirilecektir.) Bodrum Limanı'na hareket.

Bodrum Limanına saat 07:30'de varış. Pasaport ve gümrük işlemlerimizi yaptıktan sonra  saat 08:30'da Kos Adasına doğru hareket edeceğiz. Yaklaşık 30 dakikalık bir deniz yolculuğunun ardından saat 09:00'da Kos Adasına ulaşacağız. Kos, tıp tarihindeki en ünlü figürlerden biri olan Hipokrat'ın doğum yeri olarak bilinir. Aynı zamanda Helenistik çağda önemli bir eğitim ve öğretim merkezi olmuştur. Bu nedenle tarih ve kültür meraklıları için birçok cazibe noktası içerir. Merkezde bulunan otelimize yerleştikten sonra tüm gün boyunca serbest zamanımız olacak. Otelimizin merkezi konumu sayesinde, Kos Adasını yürüyerek keşfetmek için bolca zamanımız olacak. Sahil boyunca dolaşarak güzel plajları ziyaret edebilir, şirin kafelerde mola verebilir ya da tarihi yerlere göz atabilirsiniz. Ayrıca adanın yerel pazarlarını gezerek hediyelik eşya alışverişi yapabilir veya yerel yemeklerin tadına bakabilir, Hipokrat Ağacını ziyaret edebilirsiniz. Bu ağaç, Hipokrat'ın öğrencilerini eğittiği ve tıp dersleri verdiği yer olarak kabul edilir. Ayrıca, Kos'un antik kalıntılarına ve arkeolojik alanlarına da göz atarak, adanın zengin geçmişini daha yakından keşfedebiliriz. Akşam saatlerinde, adanın canlı gece hayatını deneyimlemek için yerel restoran ve barlara gidebilirsiniz. Geceleme otelimizde.

2.Gün: Kos Şehir Turu – Zia - Pyli

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, rehberimizin belirlediği saatte lobide buluşup Kos şehir turumuza başlıyoruz. Bu tur sırasında adanın tarihi ve kültürel zenginliklerini yakından keşfetme fırsatımız olacak. Turumuzun ilk durağı, Hipokrat Ağacı olacak. Hipokrat'ın, öğrencilerine burada ders verdiği rivayet edilen bu ağacı ziyaret edip, tarihin kokusunu hissedebiliriz. Ardından, Kos'un diğer tarihi ve kültürel mekanlarını görmeye devam edeceğiz. Şövalyeler Şatosu gibi muhteşem yapıları dışarıdan görüp, rehberimizin anlatımları eşliğinde bölgenin tarihini öğreneceğiz. Devamında, Kos'un merkezi noktalarından biri olan Agorada dolaşacağız. Bu tarihi pazar alanı, geçmişte ticaretin kalbinin attığı yer olarak bilinir. Agorada gezinirken Eleftherias Meydanını da ziyaret edeceğiz. Meydanın çevresinde birçok tarihi yapı ve anıt bulunuyor. Şehir turumuzdan sonra, antik dönemde şifa tanrısı olarak bilinen Asklipios'un adına inşa edilmiş olan Asclepieion kalesine gideceğiz. Asclepieion, zaman zaman hastane olarak da işlev görmüştür ve antik dönemin tıbbi bilgisini yansıtır. Burada rehberimizden kalenin geçmişi hakkında detaylı bilgiler alacağız. Ardından, adanın yerel üretimlerinin tadına bakmak için zeytinyağı fabrikasına gideceğiz. Bu fabrikada, adada üretilen taze zeytinyağlarını tatma ve bu ürünlerden satın alma fırsatımız olacak. Zeytinyağı tadımından sonra adanın şirin köylerinden Zia ve Pyli'yi gezeceğiz. Pyli'de, Osmanlı dönemine ait tarihi çeşmeyi göreceğiz. Zia'da ise Ortodoks kilisesini ziyaret ederek, adanın dini ve kültürel çeşitliliğini yakından inceleme fırsatımız olacak. Turumuzun sonunda, otele geri döneceğiz ve akşam yemeği için yerel bir tavernada canlı müzik eşliğinde lezzetli bir yemek yiyeceğiz. Yunan müziklerinin ve lezzetli yemeklerin keyfini çıkaracağız. Geceleme otelimizde.

3.Gün: Kos – ( Kefalos ) - Bodrum – İzmir

Otelde alacağımız kahvaltının ardından check-out işlemlerimizi tamamlayacağız. Bu aşamada, odalarımızı boşaltıp valizlerimizi resepsiyona bırakacağız. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Kefalos Turuna  katılabilirler. Ekstra tura katılmayan misafirlerimiz, feribot limanına transfer için hazırlanacaklar. Limana varışın ardından, Kos Adası ile vedalaşıp saat 17.00'da Bodrum'a doğru yola çıkacağız. Yaklaşık yarım saat sürecek deniz yolculuğumuzun ardından, 17.30'da Bodrum'a varmış olacağız.

Bodrum Limanı'ndan İzmir'e götürecek aracımıza transfer olacağız. Saat 21.30 civarında İzmir'e ulaşmayı planlıyoruz. İzmir'e varışımızla birlikte turumuz resmi olarak sona erecek. Dönüş yolunda, tur boyunca edindiğimiz arkadaşlıkların keyfini çıkararak, rehberimiz ve diğer katılımcılarla vedalaşacağız.

Kefalos Turu (35€) : Kefalos, Kos Adası'nın güneybatısında yer alan, doğal güzellikleri ve tarihi kalıntıları ile ünlü bir kasabadır. Burada beyaz kumlu plajlar, tarihi kiliseler ve yerel pazarlar bulunmaktadır. Misafirlerimiz bu kasabanın güzelliklerini yakından görme fırsatı bulabilecektir. Bölgede yerel bal üretimi görecek ve tadım imkanı bulacaksınız. Dileyen misafirlerimiz bölgenin en iyi restoranlarından olan Kastri Restaurant'da öğle yemeği alabilirler (ekstra 25€). Menü detayları aşağıdaki gibidir.

Deniz Ürünleri Menüsü

Yunan Salatası

Caciki

Tarama

Humus

Dolma

Çipura

Karpuz

Et Menü

Yunan Salatası

Caciki

Tarama 

Humus

Dolma

Tavuk şiş veya Hamburger veya 2 adet kuzu pirzola

Bu Turun Tarihleri

17 - 19 Haziran 2024, 3 Gün - 2 Gece 

 

 

Ücret Bilgileri

TUR ÜCRETİ NAKİT
İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI  285 €
TEK KİŞİLİK ODADA KONAKLAMA FARKI   80 €
06-12 YAŞ  190 €

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • İzmir – Bodrum – İzmir ulaşımı
 • Bodrum – Kos – Bodrum arası hızlı katamaran ile ulaşım
 • Liman - Otel - liman transferi
 • Liman vergileri
 • 3* Zephyros Hotel vb. standart odalarda ( 2 ) gece konaklama
 • Otelde alınacak sabah kahvaltısı ( 2 )
 • 2. gün canlı müzik eşliğinde taverna yemeği (içecekler hariç)
 • 2. gün yapılacak Kos şehir turu
 • 2. gün yapılacak Zia Köyü ve Pyli Köyü gezileri
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Türsab  seyahat güvence paketi

       TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Otelde yapılacak olan ekstra harcamalar,
 • Programda yer almayan yemekler ve her türlü içecek,
 • Yurt dışı çıkış harcı ( Kişi başı 150 TL )
 • Vize ücreti kapı vizesi 80€ veya Schengen vizesi 180€
 • Kefalos Turu (35€)
 • Şehir vergileri

Önemli Notlar

ÖNEML İ NOTLAR

 • Belirtilen feribot saatlerinde olabilecek tarife ve değişikliklerden, hava durumu nedeniyle olabilecek iptal ve rötarlardan  Pastoral Tour sorumlu değildir.
 • Pastoral Tour, gerekli gördüğü durumlarda programın akışında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
 • Kapı vizesi uygulaması, konsolosluk aracılığıyla başvuru yapmadan seyahat edeceğiniz feribot firması üzerinden Yunan adalarına giriş yapabilmenizi sağlar.

Kapı vizesi için gerekli belgeler:

 • Vize Başvuru Formu (Başvuru Formunu İndirin)
 • Kimlik Fotokopisi
 • Yunanistan'a daha önceki giriş damgasının fotokopisi (Opsiyonel)
 • Pasaport Fotokopisi
 • 2 Adet Biyometrik Fotoğraf
 • Banka Hesap Ekstresi (Kişi başına 450 €'luk bakiye gerekmektedir)
 • Feribot Bileti ( Acentemiz tarafından hazırlanacaktır )
 • Seyahat Sağlık Sigortası ( Acentemiz tarafından sağlanacaktır )
 • Otel Rezervasyonu ( Acentemiz tarafından sağlanacaktır.)

PASAPORTUNDA KIBRIS KAŞESİ OLANLAR YUNANİSTAN’A GİRİŞ YAPAMAZ.

YUKARI