KUDÜS VE ÜRDÜN TURU

ELZER SİGURA Rehberliğinde TÜM TURLAR VE AKŞAM YEMEKLERİ DAHİL

Yoksulluğun ve zenginliğin garip çıkmazlarındaki Orta Doğu’ya yolculuk…

İnsanlık tarihinin başladığı çölün ve çöl bereketinin sizleri şaşırtacağı, uygarlıkların kesiştiği, dinlerin beşiği topraklara gidiyoruz...

1.GÜN: İZMİR / İSTANBUL / TEL  AVIV / YAFA / CAESAREA / HAIFA

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda İç Hatlar Terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde saat 03:00’da buluşma. Check in işlemlerinin ardından, Türk Hava Yolları’na ait TK 2305 sefer sayılı uçak ile saat 04.40’ta İstanbul’a hareket ve saat 05.45’te varış. TK 784 sefer sayılı uçakla saat 08:00'da Tel Aviv’e hareket ve yerel saat ile 08.55’te Yafa Ben Gurion Havalimanı'na varış.  Havalimanında bizleri bekleyen otobüsümüzle panoramik Tel Aviv şehir turumuzu yapıyoruz. Göreceğimiz yerler arasında, Yaffo, Hanibah Tiyatrosu, Tel Aviv Üniversitesi, Auditorium, Carmel Market, ünlü Dizengoff Caddesi bulunmaktadır. Sharon Vadisi boyunca eski Roma Başkenti Caesarea Maritima’ya doğru hareket. Haçlıların karaya çıktıkları liman, Roma kemerleri ve sonrasında İsrail’n 3. Büyük kenti Hayfa’ya hareket. Renove edilmiş Alman koloni mahallesindeki otelimize varış. Odalara yerleştikten sonra  serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

2.GÜN : BAHAİ BAHÇELERİ / NAZARETH / TIBERIUS / JERUSALEM ( KUDÜS )

Oteldeki kahvaltımızın ardından, Hayfa Limanı ve Kordon Boyu, Bahai Bahçeleri ve Altın Kubbe ve Panorama Caddesi turumuzu yapıyoruz. Sonrasında İsa'nın şehri olan Arab Kenti Nazareth (Nasır'a)’e hareket. Burada Mary’ nin Kuyusu (Meryem Ana Kuyusu) ve Tebliğ Kilisesi görülecektir. Arbel Uçurumunda -ki aynı zamanda Hittin Boynuzları lokasyonu ve Selahattin Eyyubinin Haçlıları bozguna uğrattığı yerdir- mola veriyor ve Galile Denizi'ni (diğer adıyla Taberiye Gölü, Lake Tiberius) seyrediyoruz. Nazareth, Hristiyanlık aleminin en kutsal mekanlarından biridir ve şu anda, bu tarihi şehirde Hıristiyanlar ve Müslümanlar huzur içinde bir arada yaşamaktadırlar. Orta Doğu ambiansının ağır bastığı bu şehri panoramik olarak gezdikten sonra İsa’nın mucizelerini gösterdiği Tiberius Gölü, vaftiz olduğu Ürdün nehri kıyılarından  gecip  Kudüs’e varıyoruz. Otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelde…

3.GÜN : JERUSALEM (KUDÜS) / BETHLEHEM / JERUSALEM (KUDÜS)

Sabah kahvaltısının ardından tam gün kutsal Kudüs şehir turu. Olive Dağı’ndan eski Kudüs şehrine kuşbakışı bakarak turumuza başlıyoruz. Eski şehre aslanlı kapıdan giriş yapıyoruz, Betsheda havuzlarını ve Lithostratos adı verilen Roma kaldırımını geziyoruz. Dolorasa yolunu takip ederek, Western Wall (Ağlama Duvarı),  Kutsal Mezar Kilisesi (Sepulchre) Kubbet-us- Sahra ve Mescid-i Aksa Camii ve Taş Camii’yi görerek turumuzun ilk bölümünü tamamlıyoruz. Öğleden sonra, Beyt-ül Lahim’e (Bethlehem) hareket ediyoruz. “Church of Nativity” -  Doğus Kilisesi’ni gezdikten sonra, Yeni Kudüs’teki Soykırım Müzesini geziyoruz. Kudüs’teki otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

4.GÜN : JERUSALEM ( KUDÜS ) / LUT GÖLÜ (ÖLÜDENİZ) / MASSADA / AKABE

Sabah kahvaltısının ardından Lut Gölü’ne doğru hareket ediyoruz. Deniz seviyesinden 420 m. aşağıda olan ve dünyanın 2. en tuzlu suyu olma özelliğini taşıyan  Lut Gölü’nde biraz mola verip iyileştirici özelliği ile ünlü çamurun tadını çıkarıp, Massada’ya devam ediyoruz.... Yahudilerin Romalılarla senelerce savaştığı  Massada’da kaleyi , halen kazı çalışmaları devam etmekte olan Herod Sarayını ve hamamı geziyoruz. Akşam saatlerinde Kızıl Deniz’in kıyısında konuşlanmış, güzel bir Orta Doğu şehri olan Akabe’ye  doğru yol alıyor, turumuzun İsrail’de kalan bölümünü tamamlamış bulunuyoruz. Sınırdan geçip, otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

5.GÜN : AKABE - WADİ RUM

Kahvaltı sonrası öğle saatlerie dek serbest zamanınız olacak. Akabe’nin masmavi sularında deniz keyfi yapabilirsiniz. Öğleden sonra konuklarımızla, Rum Wadisi turuna çıkıyoruz. Akabe’nin kuzey doğusunda bir çöl olan muhteşem Rum Vadisi’ne doğru yola çıkıyoruz. Arabistanlı Lawrance ve Transformers gibi sinema filmlerinin çekildiği Wadi Rum, sıra dışı coğrafyası sayesinde “Red Planet” isimli filmde Mars yüzeyi olarak da gösterilmiştir. UNESCO DÜNYA KÜLTÜR ve DOĞA MİRASI listesinde yer alan Wadi Rum’da Osmanlı İmparatorluğu döneminden kalan demiryolları da görülecektir. Hz.Salih peygamberin Semud halkının antik dönem kaya yazılarının da bulunduğu kayalari görecek, çöl arazisine uygun araçlar ile kızıl kum tepeleri arasında molalar vererek gezeceğiz.  1. Dünya  Savaşı sırasında Osmanlı Devleti ile yapılan savaşta ünlü Ingiliz casusu T.W Lawrence ve Sherif Hussein’in izlediği güzergah üzerinde bulunan vadi; genişliği engebeli coğrafyası ve kumla kaplı tepeleriyle oldukça ilginizi çekecektir.  Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. 

6.GÜN : AKABE / PETRA

Sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılıyor, Ölü Deniz’in (Lut Gölü’nün) güneyindeki sıra dağların arasından Petra’ya hareket ediyoruz. Çölün içinden geçeceğimiz 3 saatlik otobüs yolculuğu bizleri büyülü şehir Petra’ya ulaştıracak… UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI Listesi'nde yer alan, son dönem dünyanın 7 harikası listesine katılan Petra Antik Kenti gezimize başlıyoruz. Ortadoğu’nun en önemli ve büyüleyici antik kenti olarak gösterilen Petra’da; Nebati uygarlığı döneminde yapılmış, Hazine (Al-Kazneh), Antik Tiyatro, Kraliyet Mezarları, Antik Su Yolu gibi birçok tarihi bölgeyi gezeceğiz (Indiana Jones, Simbad, Mumya gibi meşhur filmlerin de çekildiği alanlardır). Peygamberler Vadisi ve kentin yapımında kullanılan kaya ve taşların, kızıla çalan renginden dolayı “GÜL KIRMIZISI ŞEHİR” olarak da adlandırılan Antik Petra tiyatroları, caddeleri, anıtsal yapıları, tapınakları ile bizleri büyüleyecek... Petra M.Ö 800 yılında Semitik bir kabile tarafından kurulmuştur. 2.yüzyılda, Romalılar döneminde en parlak günlerini yaşamıştır. Bir müddet sonra farklı ticaret yollarının keşfedilmesi sebebiyle önemini yitirmiş ve 1812 yılında İsviçreli bir araştırmacının tesadüfen keşfetmesi sonucu tekrar gün yüzüne çıkmıştır. Otelimize varış.  Yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde…

7.GÜN : PETRA / KERAK / MT. NEBO / MADABA /  AMMAN

Sabah kahvaltısından sonra Amman’a hareket. Yol üzerinde Ürdün’deki iki önemli Haçlı Kalesinden biri olan ve Kudüs’e yaklaşılmasını önlemek için inşa edilmiş Selahaddin Eyyübi’nin Filistin bölgesini Haçlılar’dan temizlediği Hattin Savaşı’nda fethedilen kalelerden olan Karak Kalesi’nin görülmesi ile güne başlıyorız. Hz. Musa’nın İsrailoğulları ile Mısır’dan çıkarak vadedilmiş topraklara gerçekleştirdiği hicretinin son noktası olan ve kendisinin de vefat ederek defnedildiğine inanılan Nebo Dağı’na geliyoruz. Hz. Musa’nın Ölü Deniz’e  tepeden baktığı Nebo Dağı’nı, Nebo Dağı Kilisesi’ni ve buradaki makamını ziyaret ediyor Nebo Dağı’dan Ölü Deniz (Lut Gölü’nün) ve İsrail kıyılarını görüyoruz. Daha sonra Amman’ın güneyinde, şehre 20 dakika mesafede,  mozaiklerle kaplı Madaba şehrine hareket ediyoruz.  5000 yıl önceki krallar yolu üzerinde bulunan bu şehir mozaikler ile süslü binaları ile tarih içinde ün yapmıştır. 6. Yüzyıldan kalma Aziz George Kilisesi’nde Mısır – Ürdün arasının resmedildiği enfes mozaik haritanın görülmesi.  Amman’a hareket.  Yerel restorantta akşam yemeği  ve geceleme.

8.GÜN : AMMAN /  JERASH / AMMAN

Sabah alacağımız kahvaltıdan sonra, tarihin ve modern dünyanın buluştuğu, Ürdün’ün en güzel şehri ve başkenti Amman’da panoromik bir şehir turu yapıyoruz. Şehir turumuzda; günümüzde kültürel ve sportif faaliyetlerin gerçekleştirildiği Roma Tiyatrosu, ünlü Jebel Amman Rainbow Caddesi, Arkeoloji Müzesi ve Amman Kalesi’ni ziyaret edeceğiz. Öğle yemeği için serbest zaman. Öğleden sonra özel otobüsümüz ile Jerash’a hareket. Antik Jerash şehri, Amman’ın 48 km. kuzeyinde yer almaktadır. Jerash dünyada en iyi korunmuş Antik Roma yerleşimlerinden biridir. Öncelikle 1806 yılında Alman araştırmacı Ulrich Seetzen tarafından keşfedilmiş ve “Gerasa” adı verilmiştir. Jerash’taki turumuzda, Roma döneminden günümüze kadar korunmuş olan tapınaklar, tiyatrolar, kiliseler ve sütunlarla çevrili caddeler göreceğimiz tarihi güzelliklerin sadece bir kısmıdır… Turdan sonra şehir merkezine dönüş ve serbest zaman. Rehberinizin belirleyeceği saatte buluşma otelden valizlerin alınması ve akşam yemeği için restorantımıza hareket. Akşam yemeği sonrası havalimanına transfer.

9.GÜN : AMMAN / İSTANBUL / İZMİR

Türk Hava Yolları’na ait TK 1217 sefer sayılı uçak ile saat 02.05’te İstanbul’a hareket. Saat 05:30’da İstanbul’a varış. Kısa bir beklemeden sonra saat 08.00’da TK 2312 sefer sayılı uçak ile İzmir’e uçuş. Saat 09.00’da İzmir’e varış.

Bu Turun Tarihleri

19 - 27 Mart 2022,  7 gece - 8 gün

12 - 20 Kasım 2022,  7 gece - 8 gün 

Ücret Bilgileri

TUR ÜCRETİ NAKİT KK TEK SLİP TAKSİT
İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI  1880 $   1920 $  340 $ x 6 Taksit
TEK KİŞİLİK ODADA KONAKLAMA FARKI    695 $   2630 $ 465 $ x 6 Taksit

 

 

 

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Havalimanı / Otel / Havalimanı transferleri
 • Tel-Aviv/ Hayfa’da 1 gece, Kudüs’te 2 gece, Akabe’de , 2 gece,  Petra’da. 1 gece, Amman’da  1 gece olmak üzere 4* ve 5* otellerde toplam  7 gece yarım pansiyon bazında konaklama  (Yemeklerdeki  içecekler hariçtir.)
 • Tel Aviv / Haifa /  Tiberius / Nazareth  / Jerusalem ( Kudüs ) / Ölü Deniz / Massada / Akka / Petra / Kerak / Madaba / Mt. Nebo / Amman  arası özel otobüs ile transfer
 • Program boyunca tüm şehirlerdeki şehir turları
 • Kudüs’te yarım günlük Beyt-ül Lahim turu
 • Tam günlük Petra turu
 • Wadi Rum Turu ( Safari araçlarıyla yapılacaktır )
 • Tüm müze ve örenyeri giriş ücretleri
 • Bagaj taşıma hizmetleri
 • Jerash Turu
 • Tur boyunca yerel rehberlik hizmeti
 • Covid 19 kapsamlı seyahat güvence paketi ( 75 yaşa kadar )
 • Yerel rehber ve şoför bahşişleri
 • Tur boyunca profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN  HİZMETLER

 • İzmir / İstanbul / Tel Aviv -  Amman / İstanbul / İzmir arası Türk Hava Yolları ile ekonomi sınıf uçak bileti
 • Tüm öğle yemekleri ve yemeklerde alınan içecekler
 • Akşam yemeklerindeki içecekler.
 • İsrail  ve Ürdün’de ödenecek olan giriş / çıkış harçları  (50 $ )
 • İsrail Vizesi servis bedeli :  50  $ ( Yeşil pasaporta vize uygulanmaz)
 • Yurt Dışı Çıkış Harcı  :  50.00 TL

Önemli Notlar

 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Türk Hava Yolları’ndan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden,  teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, aksaklık veya doğabilecek problemlerden acentamız kesinlikle sorumlu tutulamaz.
 • Pastoral Tour force majeur durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 • Turumuzun gerçekleşebilmesi için en az 15 kişinin katılımına ihtiyaç vardır. (Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Pastoral Tour yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar)
 • Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini büromuzdan teyid ediniz.
 • Oteller check-in saati 14:00, check-out ise 11:00 ila 12:00 arasıdır.
 • Seyahate çıkarken yanınıza bol miktarda fotoğraf makinası  filmi ve video kaset almanızı tavsiye ederiz.
 • Seyahate çıkarken yanınızda mutlaka rahat yürüyebileceğiniz en az 2 çift ayakkabı götürmenizi  öneriyoruz.
 • Seyahat edeceğiniz ülkeler kendi yerel para birimlerini kullanmaktadırlar ve değiştirilebilir değillerdir. Dolayısıyla seyahat öncesinde bu para birimlerini Türkiye’deki banka veya döviz bürolarından sağlayamazsınız. Bunun için yanınızda ABD Doları götürmenizi öneririz.
 • Şirketimiz sizler ile konsolosluk / elçilik arasında bir aracı konumunda olup, herhangi bir vize alım garantisi veremez. Bu durumda konsolosluk / elçiliğin vermediği vizelerden Pastoral Tour sorumlu tutulamaz.
 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. İç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 kg ye kadar düşebilir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden Pastoral Tour ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Bunun ebadı yukarıda belirtildiği gibi olup en fazla 5 - 7 kg olabilir.
 • Yanınıza mutlaka bir adet hırka veya kazak ve bir adet yağmurluk alınız.
 • Seyahat edeceğiniz dönem İsrail ve Ürdün  için ılıman bir dönem olacaktır. Dolayısıyla yanınıza buna göre kıyafet almanızı öneriyoruz.
 • Cep telefonlarınız yurt dışı görüşmelere açık ise kullanabilirsiniz.
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman pasaportunuzda yazılı olan isminizi açık olarak, pasaport numaranız, pasaport alış tarihiniz ve temdit süreniz ile birlikte lütfen bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problem de Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Programımız esnasında otellerde alınacak olan akşam yemekleri tamamen sizlerin damak zevkine göre ve batılı standartlara uygun olarak seçilmiştir.
 • Yurt dışı çıkışında gümrük ve pasaport engeli olan yolculara seyahate katılmadıklarında hiçbir ücret iadesi yapılmaz.

**** ÖNEMLİ UYARI ****
GEZİLECEK HER İKİ ÜLKE DE ORTA DOĞU COĞRAFYASINDA BULUNMAKTADIR.
YUKARIDA , TUR PROGRAMINIZDA YER ALAN BAZI CAMİİLER , KİLİSELER, VS. GEZİNİN OLACAĞI SAATLERDE YAYINLANABİLECEK BİR GÜVENLİK UYARISI ÇERÇEVESİNDE GEZİLEMEYEBİLİR. ÖNCEDEN TAHMİN EDİLMESİ VEYA BİLİNMESİ MÜMKÜN OLMAYAN BU TİP DURUMLARDA , SİZLERİN HOŞGÖRÜLÜ DAVRANACAĞINIZA GÜVENİYORUZ.
BU SADECE BİR OLASILIKTIR, SİZLERE BU KONUDA ÖNCEDEN BİLGİ VERMEK BİZİM GÖREVİMİZDİR.

YUKARI