NOT: Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya site üzerinden benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.

KUZEY TAYLAND - VİETNAM - KAMBOÇYA

TÜM TURLAR VE AKŞAM YEMEKLERİ DAHİL

1.GÜN: İZMİR – İSTANBUL – BANGKOK

İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminali THY kontuarı önünde saat 15.30 buluşma. Check in ve gümrük işlemlerinin ardından saat  TK 2327 sefer sayılı uçak ile 17.20 ’da İstanbul’a hareket. Saat 18.30 İstanbul’a varış. Pasaport işlemlerinin ardından, saat ’de Türk Hava Yolları’na ait TK 64 sefer sayılı uçak ile 20.50 de  Bangkok’a hareket. Geceleme uçakta.

2.GÜN : BANGKOK - CHIANGMAI

Yerel saat ile saat 10.10’da Bangkok’a varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Air Asia Hava Yolları’na ait FD 3441 sefer sayılı uçak ile saat 12.25'de Chiangmai’a uçuş. Saat 13.45'de Chiangmai’a varış. Havalimanında bizleri bekleyen otobüsümüzle Chianmai şehir ve tapınak turuna çıkıyoruz. Wat Suan Dok Tapınağı, Suan Dok Kapısı, Wat Pra Singh Tapınağı, Li Kam Şapeli, Laung Tapınağı, eski şehir merkezi, Wororot Pazarı göreceğimiz yerler arasında bulunmaktadır. Otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

3.GÜN : CHIANGMAI

Sabah kahvaltısından sonra bizi tam anlamıyla mükemmel ve dolu dolu bir gün bekliyor. İlk olarak yaklaşık bir saat sürecek bir yolculuğun ardından Mae Tang Nehri'nin kıyısında kurulmuş olan Mae Taman Fil Kampı’nı ziyaret ediyoruz. Önce bu muhteşem yaratıkları eğitimleri ve pek çok güç gerektiren vazifeyi yerine getirirken gözlemliyor, bizim için futbol da dahil olmak üzere çeşitli oyunlar oynarken seyrediyor ve bu beş tonluk devasa canlıların gerektiğinde ne kadar hassas ve ince işlerin altından kalkabildiklerine hayretle şahit oluyoruz. Ardından Asya fillerini daha yakından tanıyacağınız 45 dakikalık Fil Safarisi'ne çıkıyoruz. Kampa dönüşümüzde öğle yemeğimiz bizi bekliyor olacak. Fillere veda ettikten sonra bambu tekneler üzerinde Mae Tang Nehri'nin sakin sularında bir gezintiye çıkıyoruz. Muhteşem bir doğa manzarası ve yeşilin her tonunun bize eşlik ettiği bir saatlik bir yolculuğun sonunda 50’den fazla orkidenin yetiştirildiği Orkide Çiftliği’ne ulaşıyoruz. Aynı zamanda bir Kelebekler Bölgesi de olan yörede eğer şansımız yaver giderse muhteşem manzaramıza yüzbinlerce kelebeğin oluşturduğu benzersiz bir renk cümbüşü de eşlik edecek. Günümüz burada sona ermiyor. Chiang Mai’e doğru dönüş yolunda beş farklı kabilenin temsilcilerinin bir arada yaşadığı Baan Tong Luang köyüne uğrayacağız. Burada meşhur uzun boyunlu kadınların yanı sıra Büyük Kulak, Yao, Akha ve Hmong kabilelerine mensup yerlilerle de tanışma, dağ kabilelerini birbirinden ayırmaya yarayan detayları öğrenme şansımız olacak. Uzun ancak dopdolu geçen bir günün ardından otelimize geri dönüyoruz. Geceleme ve akşam yemeği otelde.

4.GÜN : CHIANGMAI / BANGKOK / SIEM REAP

Sabah kahvaltısından sonra otelden ayrılıyoruz. Havalimanına transfer oluyoruz. Saat 10.25'de Air Asia Hava Yolları’na ait FD 3444 sefer sayılı uçakla Bangkok’a hareket. Saat 11.40'da Bangkok’a varış. Saat 14.25'de Air Asia Hava Yolları’na ait FD 614 sefer sayılı uçak ile Siem Reap’a hareket. Saat 15.20'de varış. Havalimanından 1. sınıf otelimize transfer. Kısa bir dinlenme molasının ardından Kamboçya Kültür Köyü’nü ziyaret etmek üzere otelden ayrılıyoruz. Kamboçya kültürünü tanıtmak üzere hazırlanmış bu merkezde çeşitli dans gösterilerine, seremonilere tanık olacağız. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

5.GÜN : SIEM REAP (Angkor Thom – Ta Prohm)

Sabah kahvaltısının ardından, çok yoğun geçecek olan, Siem Reap şehir turuna çıkıyoruz. Gezilecek yerler; 1131-1150 yıllarında hüküm sürmüş olan Kral II. Suryavarman tarafından, Hindu tanrısı Vişnu'ya ithaf edilmiş, inşası 30 yıl sürmüş, 1992 de UNESCO tarafından Dünya Mirası ilan edilmiş Angkor Wat Tapınağı (Hindu mitolojisinden hikâyeler resmedilen duvarlarıyla sizi büyüleyecek). Angkor Thom Şehri; çevresi surlarla kaplı, 5 adet anıtsal kapıyla çevrili Agkor Thom şehrinin merkezinde göreceğiniz anıtlar arasında Baphuon, The Terrace of Elephants, The Terrace of the Lepper King ve Phimeanakas with Royal Enclosure'ı ve Bayon Tapınağı'nı sayabiliriz. Öğle yemeğimiz yerel restoranda. Bu şehir 1181-1201 tarihleri arasında hüküm sürmüş olan Kral IV. Jayavarman tarafından inşa edilmiştir. Ta Prohm; Angkor'daki en ilgi çekici noktalardan biri. Ormanın içinde, Avrupalı seyyahların ilk defa karşılaştıklarındaki halini koruyan tarihi Angkor abidelerini göreceğiz. Son olarak da, gün batımında, Kamboçya'yı kuşbakışı bakabileceğimiz bir Angkor Tapınağı'na gideceğiz. Akşam yemeğimizi Apsara dans şovu eşliğinde yerel restoranda aldıktan sonra arzu ederseniz Akşam Pazarı'nı gezebilir ve ufak tefek hediyelik eşyalar satın alabilirsiniz. Geceleme otelimizde.

6.GÜN : SIEM REAP – HANOI

Sabah kahvaltımızı ettikten sonra, Tonle Sap Gölü kıyısına transfer oluyoruz. Muson mevsiminde hacmi orijinal büyüklüğünün yedi katına kadar yükselen Tonle Sap Gölü’nde yapacağımız tekne gezintisinde, eko sistemin zenginliğini ve çeşitliliğini, yüzen balıkçı köylerini, devasa ormanları ve balık çiftliklerini yakından görebileceğiz. Gölde yapacağımız kısa bir tekne turunun ardından az sayıda turistin ziyaret ettiği, otantik havasını korumayı başarmış bir köy olan Kampong Kleang’ı gezeceğiz. Yerel bir restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz ve Siem Reap’e geri dönmek üzere yola devam çıkıyoruz. Hanoi uçuşumuz için havaalanına doğru yola koyulmadan önce Artisan’s Angkor’da el işlemeleri ve yerel sanatları yansıtan sanat eserleri ve hediyelik eşyalara göz atma, arzu ederseniz satın alma fırsatımız olacak. Ardından Havaalanına transfer. Gerekli işlemler sonrası Vietnam Havayolları 840 sefer sayılı uçuşu ile saat 19.15'de Hanoi’ye hareket. Saat 20.55'de Hanoi’ye varıyor, gümrük ve pasaport işlemleri sonrası otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

7.GÜN : HANOI – HALONG KÖRFEZİ (CRUISE)

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası otelden ayrılıyor ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Halong Körfezi’nin muhteşem güzelliğini seyrederek limana varıyoruz. Burada lüks Bhaya Cruise Classic gemisine bineceğiz. Öğle yemeğimizi Halong Körfezi kenarında kurulu Hon Gai ve Cam Pha köylerinin manzaraları eşliğinde yiyecek, Mat Quy ve Am Tich adacıklarını geçtikten sonra yakındaki balıkçı köylerinden birini ziyaret edeceğiz. Gemiye dönüşte konuklarımız kamaralarında dinlenebilir, güneş ve denizden faydalanabilir ya da masaj yaptırabilirler (ekstra). Akşam yemeği ve geceleme gemide.

8.GÜN : HALONG KÖRFEZİ –  HANOI

Halong Körfezi’nin eşsiz manzarasına uyanıyoruz. Trong, Trinh Nu, Me Cung Mağaraları gibi muhteşem güzellikteki yerlerden geçecek ve Sung Sot adı verilen Sürpriz Mağarası’nı ziyaret edeceğiz. Gemide alacağımız açık büfe brunch sonrası limana varıyor ve buradan Hanoi’ye transfer oluyoruz. Hanoi şehir turu yapıyoruz. Vietnam’ın efsanevi komünist devrimcisi ve eski başbakanı Ho Chi Minh Mozolesi, Ho Chi Minh Müzesi, Ho Chi Minh’in Evi ve bunların arasındaki One Pillar Pagoda, 11. yüzyılda inşa edilen ve ülkenin ilk üniversitesi olan Literature Tapınağı turda göreceğimiz önemli eserlerden bazıları…Tur bitiminde otelimize transfer oluyoruz. Yerel bir restoranda alacağımız akşam yemeğinin ardından Kuzey Vietnam’a özgü bir show olan Su Kuklası Gösterisi’ni izlemeye gidiyoruz. Sahnenin bele kadar yükselen bir havuzdan oluştuğu bu gösteride, tahtadan yapılmış kuklalar suyun üzerinde yürür ve dans ederler. Otelimize transfer. Geceleme otelde.

9.GÜN : HANOI – HO CHI MINH CITY (SAIGON)

Kahvaltı sonrası Hanoi’nin ilk üniversitesi (1070 yılında kurulmuştur) olan Temple of Literature’ı ziyaret edeceğiz. Yerel bir restoranda alacağımız öğle yemeği sonrası havalimanına transfer olacağız. Vietnam Havayolları 259 sefer sayılı uçuşu ile ABD ile yaklaşık 15 sene süren bir savaştan galip çıkmış Vietnam’ın en çok turist çeken, Fransızlar’dan kalma tarihi binaları ile ünlü eski adı Saigon olan Ho Chi Minh City’ye saat 15.30’da hareket ve 17.30’da varış. Havalimanında bizleri bekleyen otobüsümüzle Saigon şehir turuna çıkıyoruz. Saigon, Vietnam’ın en büyük şehirlerinden biridir. Sırasıyla Fransız koloni döneminden kalma tarihi Posta Binası, Notre-Dame Katedrali (Paris’tekinin aynısıdır), Gösteri Merkezi (Reunification Hall), Opera Binası, Halk Komitesi Binası (Parlamento) ünlü Continental ve Rex Otelleri ve eski Başkanlık Sarayı göreceğimiz yerlerden bazıları. Tur bitiminde otele transfer ve dinlenmek için serbest zaman. Akşam yemeği yerel restoranda alıyoruz. Geceleme otelde.

10.GÜN : HO CHI MINH CITY (Cu Chi Tünelleri)

Sabah alınacak açık büfe kahvaltıdan sonra Vietnam ile ABD arasında yapılan savaş esnasında Vietkong’un üssü olan 200 km.lik Cu Chi Tünelleri’ne hareket ediyoruz. Amerikan ordusunun keşfedemediği, elle kazınmış olan bu inanılmaz yeraltı ağı, savaş sırasında komuta merkezlerini, hastaneleri, sığınakları ve silah üretim merkezlerini birbirine bağlıyordu. Bu tünellerde yapacağımız yürüyüşte, Vietkong’un gündelik hayatını, Amerikan askerlerine karşı iptidai yöntemlerle vermiş oldukları kurtuluş mücadelesinin yapıldığı kampları, siperleri göreceğiz. Öğle yemeğimizi Saigon’a dönüşte yerel bir restoranda alacağız. Tur bitiminde otele transfer ve dinlenmek için serbest zaman. Akşam yemeği yerel restoranda. Geceleme otelde.

11.GÜN : HO CHI MINH CITY (Cai Be – Mekong Deltası)

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra Mekong Deltası’nda tekne gezintisine çıkacağız. Vietnamlılar tarafından Dokuz Başlı Ejder Nehri diye bilinen üzerinde yüzlerce minik adacığın bulunduğu, kolları birer labirent gibi etrafı saran Song Tien Giang Nehri üzerindeki Unicorn Adası’na varacak, burada çevreyi keşfettikten sonra Vam Chua kanalında tekne gezintimize devam edeceğiz. Tur sırasında aynı zamanda Cai Be yüzen pazarını da ziyaret edecek ve bu ilginç pazarda dönen sıkı pazarlıklara şahit olacağız. Turumuzun bitiminde öğle yemeğimizi alıyoruz. Alışveriş için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

12.GÜN :  HO CHI MINH CITY / İSTANBUL

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra tam gün serbest zaman. Öğle yemeği sonrası havalimanına transfer. 

Bilet ve pasaport işlemleri sonrası Türk Hava Yolları TK-168 uçuşu ile saat 21.40 da  İstanbul’a hareket ediyoruz. Geceleme uçakta.

13.GÜN : İSTANBUL – İZMİR

Türkiye saati ile 05.25'de İstanbul’a varış. TK 2310 sefer sayılı uçuş ile 08.00'de İzmir’e hareket. 09.10'de İzmir’e varış ve turumuzun sonu. 

Bu Turun Tarihleri

25 Kasım - 06 Aralık 2023; 11 Gece, 12 Gün

Ücret Bilgileri

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • İzmir-İstanbul-Bangkok /Saigon- İstanbul - zmir arası THY ekonomi sınıfı uçak bileti ve havalimanı vergileri,
 • Bangkok / Changmai  / Bangkok arası yerel havayolları ile ekonomi sınıfı uçak bileti ve havalimanı vergileri,
 • Bangkok / Seam Reap yerel havayolları ile ekonomi sınıfı uçak bileti ve havalimanı vergileri
 • Seam Reap / Hanoi yerel havayolları ile ekonomi sınıfı uçak bileti ve havalimanı vergileri 
 • Hanoi / Ho Chi Minh City arası yerel havayolları ile ekonomi sınıfı uçak bileti ve havalimanı vergileri
 • Tüm havalimanı – otel – havalimanı ve otel – liman – otel transferleri
 • Changmai’de 2 gece, Ho Chi Minh City’de 3 gece, Hanoi’de 2 gece, Siem Reap’te 2 gece 4* ve 5* deluxe otellerde toplam 10 gece konaklama
 • Halong Körfezi’nde Bhaya Cruise Classic Gemisinde Deluxe kabinlerde 1 gece konaklama
 • http://www.bhayacruises.com/en-US/bhaya-classic/overview.html
 • Otellerde ve gemide alınacak olan sabah kahvaltıları (10) 
 • Tur boyunca alınacak olan toplam 8 adet öğle yemeği (Bhaya Cruise gemisinde brunch olarak alınacaktır.)
 • Yerel restoranlarda, otellerde ve gemide alınacak olan toplam 9 akşam yemeği
 • Programda belirtilen tüm şehir ve çevre turları
 • Ayrıntılı Ho Chi Minh City, Hanoi, Siem Reap şehir turları
 • Cu Chi Tünelleri turu
 • My Tho turu ve Mekong Deltası’nda tekne gezintisi 
 • Programda belirtilen müze ve ören yeri giriş ücretleri     
 • Siem Reap’te Apsara Dans Gösterisi
 • Yerel rehberlik hizmetleri 
 • Yurtdışı seyahat ve sağlık sigortası 
 • Profesyonel Pastoral Tour rehberlik hizmetleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Otellerde yapılacak olan kişisel harcamalar ( minibar, telefon, restoran, kuru temizleme, v.s... )
 • Vize ücretleri
 • Kamboçya vizesi: Havalimanında münferiden ve 2 adet vesikalık fotoğraf karşılığında alınmaktadır. Ücret; kişi başı yaklaşık  40 $’dır.
 • Vietnam: Tur öncesi Acentamız tarafından alınacak davetiye ile her yolcu tarafından Vietnam’a varışta havaalanında alacaktır. Ücret; kişi başı yaklaşık 130 $’ dır. 2 adet vesikalık fotoğraf gerekmektedir. 
 • Yemeklerde alınacak olan alkollü / alkolsüz içecekler
 • Yurt dışı çıkış fonu 50.00 tl
 • Bahşişler

Önemli Notlar

 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Türk Hava Yolları ve yerel taşıyıcılardan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Havayollarının yapacağı grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet, … vb.) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Programda belirtilen ve iç hatlarda uçulacak olan havayolunun / havayollarının yerine başka bir yerel taşıyıcı / taşıyıcılar ile uçulabilir. Dolayısıyla aktarma noktaları ve saatleri değişkenlik gösterebilir.
 • Pastoral Tour programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir. Otel yıldız ve standartları aynı olmak şartıyla otellerde değişiklik yapılabilir.
 • Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini büromuzdan teyit ediniz. 
 • Seyahat edeceğiniz ülkeler kendi yerel para birimlerini kullanmaktadırlar ve değiştirilebilir değillerdir. Dolayısıyla seyahat öncesinde bu para birimlerini Türkiye’deki banka veya döviz bürolarından tedarik edemezsiniz. Bunun için yanınızda ABD Doları götürmenizi tavsiye ederiz.
 • Vietnam ve Kamboçya vizeleri, ülkelere girişte, havalimanında alınacaktır. Bundan dolayı yanınızda kişi başına (4) adet yeni çekilmiş, vesikalık renkli fotoğraf bulundurunuz ve pasaportlarınızda en az (6) boş sayfa olduğundan emin olunuz. 
 • Bu seyahate iştirak edecek her yolcunun pasaport temdit süresinin seyahat başlangıç itibarı ile en az 9 ay olması gerekmektedir. 
 • Vize başvuru davetiyelerinin zamanında çıkması için tur kalkış tarihinden en az (6) hafta önce başvuruların yapılmış olması gerekmektedir. Lütfen seyahat planlarınızı buna göre yapınız. 
 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 25 kg ile sınırlıdır.
 • Tur boyunca kullanacağınız ara uçuşlarda bu ağırlık kişi başı 20  kg.dır. Ekstra ağırlıklar yüzünden ödenecek bagaj ücretinden Pastoral Tour ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Uçak içerisine özellikle kişi başına bir parça eşya alabilirsiniz. Bunun ebadı yukarıda belirtildiği gibi olup en fazla 7 kg ağırlığında olabilir.
 • Tur esnasında kullanacağınız ara uçuşların bazılarında yerleriniz numaralı değildir ve yemek servisi yoktur. 
 • İç veya dış hat uçuşlarda, uçağın sizlere dağıttığı yerleri önceden ayarlamak acentamızın insiyatifinde değildir. 
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman pasaportunuzda yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlisine pasaport numaranız, pasaport alış tarihiniz ve temdit süreniz ile birlikte lütfen bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemde Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir. 
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz, yerel rehberimiz ve Türk rehber arkadaşımız kesinlikle sorumlu değildir.
 • Seyahatiniz esnasında şayet cep telefonlarınız yurt dışı görüşmelere açık ve 3 bantlı sisteme uygun ise kullanabilirsiniz.
 • Bu seyahate iştirak edecek olan yolcuların yanlarında mutlaka rahat yürüyebilecekleri altı lastik 2 çift ayakkabı, bol bol tişört ve 1 adet kazak veya hırka ile birlikte video kamera/ fotoğraf makinelerini getirmelerini kesinlikle tavsiye ederiz. 
 • Yanınızda mutlaka şapka, güneş kremi, terlik ve bir adet spor yağmurluk bulundurunuz.
 • Bazı manastır ve tapınaklara şort, etek ve terlik ile girilemez.
 • Bu seyahat için aşı yaptırmanıza gerek yoktur. 
 • Yanınıza mutlaka her zaman kullandığınız ilaçlarınızı alınız.
YUKARI