NOT: Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya site üzerinden benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.

MARDİN - ŞANLIURFA - ADIYAMAN - GAZİANTEP

MİDYAT - MOR GABRİEL MANASTIRI - DARA HARABELERİ - GÖBEKLİTEPE

1.GÜN :  İZMİR – MARDİN - MİDYAT - MOR GABRİEL – MARDİN

Sabah saat 04.00'da İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç hatlar Sun Express Havayolları kontuarında buluşma. Bilet işlemleri sonrasında saat 05.45'de Mardin’e uçuş. Saat 07.40 varış. Bizi bekleyen özel aracımıza transfer oluyoruz. Kahvaltı için vereceğimiz serbest zamandan sonra Midyat’a hareket. Midyat turumuzda, Midyat Konuk Evi, Mor Barsavmo Kilisesi ve Midyat Çarşısı’nı gezeceğiz. Taş işçiliğinin en güzel örneklerini göreceğimiz yapıları fotoğraflayıp alışveriş için serbest zaman vereceğiz. Midyat gezimizi tamamlamamızın ardından şehir merkezinde yöresel lezzetlerden oluşan öğle yemeğimizi alacağız. Ardından Turabdin Bölgesi Metropolitlik Kilisesi olan Mor Gabriel Manastırı’nı (Deyrulumur Manastırı) ziyaret ediyoruz. Süryanilik hakkında edineceğimiz önemli bilgilerle birlikte Ana Kilise, Theodora Kubbesi, Azizler Evi’ni görüp manastır yaşamına yakından tanıklık edeceğiz. Mardin’e hareket ve şehir turu. Açık hava müzesi konumunda olan güzel şehrimiz Mardin’i keşfe çıkıyoruz. Mardin Müzesi'ni, birçok dizi ve filme ev sahipliği yapmış olan PTT binasını, daha sonra Kırklar Kilisesi, Latifiye Camii, Ulu Camii geziyor ve bilgi alıyoruz. Abbaralar ve Mardin sokaklarını, tipik Mardin evlerini resimleyip Mardin merkezde serbest zaman veriyoruz. Mardin’de güneşin batışının en güzel seyredilebildiği Kasimiye medresesine gidiyoruz. Seyir Terası'ndan Mardin’le ilgili genel bilgi alıyoruz ve önündeki Mezopotamya Ovası’nı kuşbakışı resimliyoruz. Mardin’deki otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama.

2. GÜN : MARDİN - DARA ANTİK KENTİ - SOĞMATAR – ŞANLI URFA

Kahvaltı - Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin 'Efes'i olarak bilinen, Doğu Roma İmparatorluğunun, sınırını Sasaniler’e karşı korumak amacıyla yapılan  ve her yıl binlerce kişinin ziyaret ettiği antik Dara kentinde  kilise, saray, mağara evler, mezarlar, surlar, sarnıçlar ve yerin altında bulunan halk arasında zindan olarak tabir edilen tekno kentle büyüleneceksiniz. Eski çağlardan beri doğu ile batının buluşma noktalarının en hareketlisi ve en önemlisi olmuş olan Şanlıurfa’ya hareket. Yol güzergahımızda Soğmatar Tarihi Kenti’ne geçiyoruz. Buradaki “kült” yerinde Ay Tanrısı Sin'e tapınılan Pognon Mağarası’nın yanı sıra, yamaçlarında yer yer tanrı kabartmalarının ve zemine kazılmış yazıtların olduğu Kutsal Tepe ile altı adet kare ve yuvarlak planlı anıt mezar, iç kale ve ana kayaya oyulmuş çok sayıda kaya mezarı bulunuyor. Soğmatar Tarihi Kenti’ni ziyaretimizin ardından. eski çağlardan beri doğu ile batının buluşma noktalarının en hareketlisi ve en önemlisi olmuş olan Şanlıurfa’ya hareket. Şanlıurfa şehir turunda Hz. Eyüp’ün çile çektiği mağara, Hz. İbrahim’in doğduğu mağara ve ateşe atıldığı Balıklı göl (Ayn-ı Zeliha), Halil–ül Rahman Camii, Yusuf Paşa Camii görülecek yerler arasında bulunmaktadır. Verilecek serbest zamanda Gümrük Han’ın etrafında konumlanmış olan çarşılarında (Sipahi, Kazaz, Kürkçü, Eskici Pazarı vb.) alışveriş yapma imkanı bulacaksınız. Çarşılarda yemeni, peştamal, şalvar ve bakır el işlemelerinin en güzel örneklerini bulabilirsiniz. Otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam arzu eden konuklarımızla Şanlıurfa kültürünün bir parçası olan yemekli sıra gecesine gidiyoruz. Sonrasında konaklama otelimizde.

3. GÜN : ŞANLIURFA – HARRAN - GÖBEKLİTEPE – ADIYAMAN ( Nemrut )

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası rehberinizin belirleyeceği saatte “Yolların kesiştiği yer” anlamına gelen Harran’da kent surlarında hâlâ ayakta duran Halep Kapısı bizi karşılayacak. Rengârenk giysileri içindeki güler yüzlü insanlarıyla yaşayan müze görünümündeki Harran’ın konik kubbeli evlerini geziyoruz. 
Harran Ulu Camii’ni ve İç Kale‘yi (Kale-Saray) gördükten sonra dünya tarihinin yeniden yazılmasına sebep olan 11.500 yıl önce yapılmış ve yapıldıktan 2000 sene sonra üstü esrarengiz bir şekilde kapatılmış olan dünyanın ilk tapınağı Göbeklitepe gezimizi yapacağız. İlk heykel atölyesinin bulunduğu Göbeklitepe, aynı zamanda nohut, mercimek, buğdayın dünyada ilk ekildiği topraklar ve tarım tarihinin başladığı yer olarak bilinmektedir. Günümüzde, dünyanın önde gelen turizm merkezleri arasında birinci sırada yer alacağı kuşkusuzdur. Tur sonrası Kahta’ya doğru yol alıyoruz. Varışımızı takiben Kahta’da bizi bekleyen özel minibüslerimize bineceğiz. Öncelikle Kâhta Cendere Köprüsü (Septimus Saverius), Komogen Krallığı başkenti Arsameia ile krallığın aile mezarı ve aynı zamanda Türkiye’nin bir numaralı petrol bölgesi Karakuş Tümülüsü"nü görüp güneşin batışını seyretmek üzere Nemrut’a tırmanıyoruz. Muhteşem gün batımı sonrası Adıyaman’da bulunan 4* otelimize geliyor ve yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4. GÜN :  ADIYAMAN - HALFETİ – RUM KALE - ZEUGMA ANTİK KENTİ (BELKIS) – GAZİANTEP

Kahvaltı sonrası Adıyaman’dan ayrılıyoruz. Anadolu'nun destan nehri Fırat rehberliğinde "dünyada siyah gülün" yetiştiği tek yer olan muhteşem Halfeti'ye varıyoruz. Fırat Nehri üzerinde tekne turu yapıyoruz, bu yolculuk esnasında Rum Kale'yi hayranlıkla fotoğraflıyoruz. Sular altında kalan Savaşan Köyü ve Değirmendere bölgesindeki gezilerimizi tamamlıyoruz. Fırat’ın kıyısında Nizip ilçesinin 10 km. doğusunda, tepeler üzerine kurulmuş Belkıs / Zeugma Antik Kenti’nde dünyaca ünlü mozaiklerin çıkışını yerinde göreceğiz. Gaziantep’e doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Şehir merkezine varışımızı takiben Gaziantep’Teski kent dokusunu görmek için yeni düzenlenmiş haliyle Antep Kalesi'ni ve çevresindeki tarihi çarşıları ve Almacı pazarını (Bakırcılar çarşısı) geziyoruz. Antep çarşısında serbest zaman. Otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği yerel restorantımızda. Konaklama otelimizde.

5.GÜN : GAZİANTEP – İZMİR

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası çıkış işlemlerimizi yapıyor ve Gaziantep’te tam gün sürecek olan şehir turumuza başlıyoruz. Turumuza Zeugma Müzesi'yle başlıyoruz. Burada çağdaş müzecilik anlayışının ülkemizdeki en güzel örneklerinden biri, arkeolojik veriler ışığında hazırlanan ve her biri bir başyapıt olan eserleri, mitolojik öyküleriyle dinleyecek ve göreceksiniz. Müzede Birecik Barajı kurtarma kazılarında gün ışığına çıkarılan Okeanos ve Tethys Mozaiği, Poseidon Mozaiği, Akhileus Mozaiği gibi antik çağa ait birbirinden değerli eserlerin yanı sıra Çingene Kızı gibi dünyaca tanınmış bir mozaiği de görme şansını yakalayacağız. Eski bir Antep evi içindeki Medusa Cam Müzesi’ndeki yüzyıllık eserleri ve yeni ustaların el emeği göz nuru eserlerini görecek ve alışveriş yapacaksınız. Alınacak öğle yemeği sonrasında Gaziantep’te serbest zaman. Havalimanına hareket edeceğiz. Sun Express havayollarının 22.45 uçağı ile İzmir’e hareket. 00:15'de İzmir’e varış.

Bu Turun Tarihleri

25 - 29 Mayıs 2022, 4 Gece 5 Gün

 

Ücret Bilgileri

ÜCRETE DAHİL HİZMETLERİMİZ

 • Mardin – Midyat- Urfa – Gaziantep  arası araç ulaşım hizmetleri ( Araç kişi sayımıza göre belirlenmiştir)
 • Programdaki tüm şehir turları ve çevre gezileri 
 • 1 gece Mardin’de 5* Raymar Hotelde konaklama
 • 1 gece Şanlıurfa’da 5* Nevali Hotel konaklama
 • 1 gece Adıyaman’da Park Dedeman Hotelde konaklama
 • 1 gece Gaziantep’te Şirehan Butik otelde konaklama
 • Otellerde alınacak akşam yemekleri ( 1 )
 • Yerel Restorantlarda ve otellerde alınacak akşam yemekleri ( 3 ) 
 • Kahvaltılar  ( 4 ) 
 • Halfeti tekne turu
 • Tursab Seyahat güvence paketi
 • Profesyonel kokartlı rehberlik hizmeti                    

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • İzmir – Mardin & Gaziantep – İzmir Sun Express uçak bileti  ( 950.00 TL )
 • İlk gün Dıyarbakır’da alınacak sabah kahvaltısı
 • Tüm öğle yemekleri ve son gün alınacak akşam yemeği,
 • Yemeklerde alınan alkollü / alkolsüz içecekler
 • Urfa’da yemekli müzikli sıra gecesi 
 • Otellerde yapılan tüm ekstra harcamalar
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Nemrut’a minibüsle çıkış ücreti

Önemli Notlar

 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Sun Express Havayollarından alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Havayolunun yapacağı grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet, vb.) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Pastoral Tour, gerekli gördüğü durumlarda, programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir
 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun 15 kg. bagaj hakkı vardır. Ayrıca, kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu bagajın ağırlığı 7 kg.’ı geçmemelidir.
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman kimliğinizde yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlimize bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemden Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz ve rehberimiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Tur İptallerinde; yerinize yolcu bulunması durumunda ücretler kesintisiz iade edilir. Yerinize yolcu bulunmaz ise iptal koşulları devreye girer.
 • Tur elde olmayan zorunlu nedenlerle Acente tarafından iptal edilirse ücretler kesintisiz iade edilir.
 • Yıldızları ve standartları aynı kalmak koşulu ile kalınacak otellerde değişiklik yapılabilir.
 • Müze kartlarınızı yanınızda bulundurmanız tavsiye edilir.
 • Tur katılımcılarımız covid sürecini ve yasal süreçlerini bildiğini ve bilgilendirildiğini kabul etmiş sayılır.
YUKARI