NOT: Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya site üzerinden benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.

MARDİN'DE YILBAŞI

BAĞDADİ RESTORANT'TA ÖZEL YILBAŞI EĞLENCESİ

Doğu ve Batı Medeniyetlerinin, kesişme noktalarından biri olan Diyarbakır’da UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Hevsel Bahçeleri’ni, yeni düzenlenmiş haliyle bölgenin en iyi müzelerinden Diyarbakır Arkeoloji Müzesini; İmparator Konstantin tarafından inşa edilen Diyarbakır Surlarını, Anadolu’nun en eski camilerinden Diyarbakır Ulu Camii ve Diyarbakır’ın tarihi mahalleleri arasında gezerek  önemli eserlerini, sivil mimariyı tanıyacaksınız.

Türkiye’deki iki önemli Süryani metropolitliğinden birisi olan ve 397 yılında kurulan dünyanın en eski “aktif” manastırlarından Mor Gabriel Manastırını göreceğiz. Geleneksel el zanaatlarının doruklara vardığı telkari işçiliğini, taş oymacılığını, kuyumculuğu ve dokumacılığı geliştirmiş kent bizi büyüleyecek. Ve tabii; İlmek ilmek örülmüş göz kamaştırıcı detayları,  asırlık evleriyle geçmişin ihtişamını günümüze taşıyan Doğu Anadolu’nun kadim şehirlerinden Mardin, kültürler kavşağında Anadolu’nun en görkemli parçalarından birini bu turumuzda görecek ve yeni yıla bu kadim kentte gireceğiz…

1.Gün: 30 Aralık 2023 Cumartesi : İZMİR / DİYARBAKIR – ZERZEVAN KALESİ – MARDİN 

Sabah saat 03:45 de İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç hatlar Sun Express Havayolları kontuarında buluşma. Bilet işlemleri sonrasında saat 05.00 da Diyarbakır’a uçuş. Saat 07.00 de varış. Bizi bekleyen özel aracımıza transfer oluyoruz. Alınacak sabah kahvaltısı sonrasında tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Diyarbakır kent merkezi turumuza başlıyoruz. Görülecek yerler arasında; Evliya Çelebi’nin “Şehir kimin eline geçerse geçsin hep mabet olarak kaldığını” belirttiği Anadolu’nun en eski camilerinden biri olan Diyarbakır Ulu Camii, Hasanpaşa Hanı, Dört Ayaklı Minare Camii ve Mesudiye Medresesi bulunmakta. Ayrıca Cahit Sıtkı Tarancı Müzesi, Ziya Gökalp Müzesi, Dengbej Evi, Diyarbakır surlarını ve Surp Giragos Ermeni Kilisesini göreceğiz. Diyarbakır surlarının bir parçası olan Keçi Burcu’nu ve Mardin Kapı’yı görüyor ve UNESCO Dünya Kültür Listesi’nde yer alan Hevsel Bahçeleri hakkında bilgi alıyoruz. Ardından On gözlü köprüde kahve molası vereceğiz. Diyarbakır’dan ayrılıyoruz. Mardin’e hareket. UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde yer alan, Roma İmparatorluğu döneminde "askeri yerleşim" olarak kullanılan Zerzevan Ören yeri ve kale gezilecektir. Sonrasında Mardin’de merkezde bulunan otelimize gidiş ve yerleşme. Geceleme otelimizde.

2. Gün: 31 Aralık 2023 Pazar : MARDİN / MİDYAT – MAĞARA KÖY (EZİDİ KÖYÜ) *** Yeni Yıla Merhaba ***

Sabah kahvaltısından sonra Midyat’a doğru hareket ediyoruz. İlk olarak Midyat yakınlarındaki Mağara Köye gidiyoruz. Ezidi köyü olarak bilinen yerleşimde Ezidi kültürü hakkında bilgi alacağız. Uygun olması durumunda kutsal mekanlarını görme ve Mardin ve civarında yerleşmiş farklı kültürlerin hep birlikte uyum içinde yaşayışlarına yakından tanık olacağız.. Ardından Turabdin Bölgesi Metropolitlik Kilisesi olan Mor Gabriel Manastırı’nı (Deyrulumur Manastırı) ziyaret ediyoruz. Ziyaretimiz esnasında Süryanilik hakkında önemli bilgiler alacak, Ana Kilise; Theodora Kubbesi, Azizler Evi’ni görüp manastır yaşamı hakkında bilgi alacağız. Midyat’a dönüp şehir merkezinde öğle yemeğimi için serbest zamanımız olacak. Daha sonra yürüyerek Midyat’ı gezmeye başlıyoruz. Mor Barsavmo Kilisesi, Midyat Konuk Evi ve Midyat Çarşısı’nı görüyoruz. Taş işçiliğinin en güzel örneklerini göreceğimiz bu yapıları fotoğraflayıp, Midyat gezimizi tamamlamamız ardından Mardin’e dönüyoruz. Otelimizde dinlenme ve yeni yıla hazırlanma. zamanı. Lobide buluşuyor ve yılbaşı özel yemeğimiz için Bağdadi Restorant’a gidiyoruz. Yemekten sonra konaklama için otelimize dönüyoruz.

01 Ocak 2024  Pazartesi : MARDİN / DEYRULZAFARAN – ŞEHİR MERKEZİ / İZMİR

Yeni yılın ilk gününde sabah kahvaltısı sonrası otelimizden çıkış işlemlerimizi yapıyoruz. İlk durağımız  Deyrulzafaran Manastırı olacak. İsa’dan sonra 5. yüzyılda Şemsiler zamanında güneş tapınağı olarak inşa edilen daha sonra yüzlerce yıl Süryanilerin merkez patrikliğini yapan manastır hakkında bilgiler alacağız. Muhteşem mimarisi yanında Süryani Kilisesi’nin önemli merkezlerinden biri olan Manastır aynı zamanda 1932’ye kadar 640 yıl boyunca Süryani Ortodoks patriklerinin ikametgâh yeriydi. Ardından açık hava müzesi konumunda olan güzel şehrimiz Mardin’i keşfe çıkıyoruz. Mardin müzesini gezdikten sonra Kırklar Kilisesi, Latifiye Camii, birçok dizi ve filme ev sahipliği yapmış olan PTT binasını, Ulu Camii geziyor ve bilgi alıyoruz. Abbaralar ve Mardin sokaklarını, tipik Mardin evlerini fotoğraflayıp, Mardin merkezde alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Mardin’de güneşin batışının en güzel seyredilebildiği Kasimiye medresesine gidiyoruz. Seyir Terasından Mardin’le ilgili genel bilgi alıyoruz ve önündeki Mezopotamya Ovası’nı kuşbakışı resimliyoruz. Arzu eden konuklarımız Sabancı müzesini de gezebilir. Alınacak akşam yemeği sonrasında Diyarbakır Havalimanı’na gidiyoruz. Saat 23.05 de İzmir’e hareket ve 01.15 de İzmir’e varış ve gezimizin sonu.

Bu Turun Tarihleri

30 Aralık 2023 - 01 Ocak 2024, 3 Gün - 2 Gece 

Ücret Bilgileri

ÜCRETE DAHİL HİZMETLERİMİZ

 • İzmir / Diyarbakır / İzmir Sun Express H.Y. uçak bileti
 • Programdaki tüm şehir turları ve çevre gezileri
 • Mardin’de Gazi Konağı Butik Hotel’de ( 2 ) gece konaklama
 • Otelde alınacak sabah kahvaltıları ( 2 )
 • Mardin Bağdadi Restorant'ta yöresel lezzetler ve özel eğlence eşliğinde yapılacak yılbaşı özel programı 
 • Profesyonel kokartlı rehberlik hizmeti
 • TURSAB seyahat güvence paketi

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Birinci gün alınacak sabah kahvaltısı
 • Öğle yemekleri
 • 1. gün ve 3. gün alınacak akşam yemekleri
 • Yemeklerde alınan alkollü / alkolsüz içecekler
 • Otellerde yapılan tüm ekstra harcamalar
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Önemli Notlar

ÖNEMLİ BİLGİLER

 • Müze kartlarınızı yanınızda bulundurmanız önemle tavsiye edilir.
 • Devlete veya yerel yönetimlere ödenen vergilerdeki artışlar ve/veya uygulamaya konulan yeni vergiler ile mazot fiyat artışları tur ücretlerine aynı oranda yansıtılacaktır.
 • Rezervasyonlar ön ödeme ile kesinleştirilir. Ön ödemesi alınmayan rezervasyonları iptal etme hakkı acentemizde saklıdır.
 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Sun Express Havayollarından alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan, grev ve fors majör ( deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet, vb. ) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Acentemiz gerekli gördüğü durumlarda, programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını, konaklama yapılacak otelleri ve uçulacak olan havayolunu değiştirebilir.
 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun 15 kg. bagaj hakkı vardır. Ayrıca, kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu bagajın ağırlığı 8 kg.’ı geçmemelidir.
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman kimliğinizde yazılı olan isminizi açık olarak bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz ve rehberimiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Tur İptallerinde; yerinize yolcu bulunması durumunda ücretler kesintisiz iade edilir. Yerinize yolcu bulunamaz ise paket tur sözleşmesinde belirtilen iptal koşulları devreye girer.
 • Tur elde olmayan zorunlu nedenlerle Acente tarafından iptal edilirse ücretler kesintisiz iade edilir.
 • Yıldızları ve standartları aynı kalmak koşulu ile kalınacak otellerde değişiklik yapılabilir.
 • Turlarımıza katılan konuklarımız 1618 sayılı yasaya göre sigortalanır. Bu sigorta sadece ani rahatsızlık, kaza vs. kapsar. Kronik hastalıkları kapsamaz. Ayrıca covid 19 ile ilgili rahatsızlıklar sigorta kapsamı dışındadır.
 • Tur sırasında veya sonrasında olabilecek rahatsızlıklardan acentemiz sorumlu değildir.
YUKARI