NOT: Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya site üzerinden benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.

MARDİN'DE YILBAŞI

BAĞDADİ RESTORANT'TA ÖZEL YILBAŞI EĞLENCESİ

1.Gün: 30 Aralık 2021 : İZMİR – MARDİN

Sabah saat 08.00'da İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç hatlar Pegasus HY kontuarında buluşma. Bilet işlemleri sonrasında saat 09.25'te Mardin’e hareket. Saat 12.40'da Mardin’e varış. Bizi bekleyen aracımızla ve rehberimizle buluşuyoruz. Mardin’deki ilk durağımız Deyrulzafaran Manastırı olacak. İsa’dan sonra 5. yüzyılda Şemsiler zamanında güneş tapınağı olarak inşa edilen daha sonra yüzlerce yıl Süryanilerin merkez patrikliğini yapan manastır hakkında bilgi alacağız. Muhteşem mimarisi yanında Süryani Kilisesi’nin önemli merkezlerinden biri olan Manastır aynı zamanda 1932’ye kadar 640 yıl boyunca Süryani Ortodoks patriklerinin ikametgah yeriydi. Ardından açık hava müzesi konumunda olan güzel şehrimiz Mardin’i keşfe çıkıyoruz. Mardin Müzesi'ni gezdikten sonra Kırklar Kilisesi, Latifiye Camii, birçok dizi ve filme ev sahipliği yapmış olan PTT binasını, Ulu Camii geziyor ve bilgi alıyoruz. Abbaralar ve Mardin sokaklarını, tipik Mardin evlerini fotoğraflayıp, Mardin merkezde alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Mardin’de güneşin batışının en güzel seyredilebildiği Kasimiye Medresesi'ne gidiyoruz. Seyir terasından Mardin’le ilgili genel bilgi alıyoruz ve önündeki Mezopotamya Ovası’nı kuşbakışı resimliyoruz. Arzu eden konuklarımız Sabancı müzesini de gezebilir. Otelimize dönüş. Dinlenme. Akşam yemeği ve konaklama.

2. Gün: 31 Aralık 2021;  MARDİN – MİDYAT – MAĞARA KÖY (EZİDİ KÖYÜ) *** Yeni Yıla Merhaba ***

Sabah kahvaltısından sonra Midyat’a doğru hareket ediyoruz. İlk olarak Midyat yakınlarındaki Mağara Köye gidiyoruz. Ezidi köyü olarak bilinen yerleşimde Ezidi kültürü hakkında bilgi alacağız. Uygun olması durumunda kutsal mekanlarını görme ve Mardin ve civarında yerleşmiş farklı kültürlerin hep birlikte uyum içinde yaşayışlarına yakından tanık olacağız.. Ardından Turabdin Bölgesi Metropolitlik Kilisesi olan Mor Gabriel Manastırı’nı (Deyrulumur Manastırı) ziyaret ediyoruz. Ziyaretimiz esnasında Süryanilik hakkında önemli bilgiler alacak, Ana Kilise; Theodora Kubbesi, Azizler Evi’ni görüp manastır yaşamı hakkında bilgi alacağız. Midyat’a dönüp şehir merkezinde öğle yemeğimi için serbest zamanımız olacak. Daha sonra yürüyerek Midyat’ı gezmeye başlıyoruz. Mor Barsavmo Kilisesi, Midyat Konuk Evi ve Midyat Çarşısı’nı görüyoruz. Taş işçiliğinin en güzel örneklerini göreceğimiz bu yapıları fotoğraflayıp, Midyat gezimizi tamamlamamız ardından Mardin’e dönüyoruz. Otelimizde dinlenme ve yeni yıla hazırlanma. zamanı. Lobide buluşuyor ve yılbaşı özel yemeğimiz için Bağdadi Restoran’a gidiyoruz. Yemekten sonra konaklama için otelimize dönüyoruz. 

3.Gün: DARA ANTİK KENTİ – KILLIT KÖYÜ - ZERZEVAN ÖREN YERİ - DİYARBAKIR – İZMİR

Yeni yılın ilk gününde sabah kahvaltısı sonrası otelimizden çıkış işlemlerimizi yapıyoruz. Ardından Roma döneminde bir garnizon şehri olan Dara-Anastasiopolis Antik Kenti‘ne gidiyoruz. Dara Harabeleri, kaya mezarları, sarnıçlar ve zindan yapılarını gördükten sonra Kıllıt’a doğru yola çıkıyoruz. Savur’a 10 km uzaklıkta olan Süryani köyü Kıllıt hem protestan, hem katolik hem de Süryani kilisesine sahip yerlerdendir. Kıllıt ziyaretimizin ardından UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde yer alan, Roma İmparatorluğu döneminde "askeri yerleşim" olarak kullanılan Zerzevan ören yeri ve kale gezilecektir. Diyarbakır‘a doğru yola çıkıyoruz. Diyarbakır’a ulaştığımızda kent merkezindeki panoramik turumuzda Keçi Burcu ve On Gözlü Köprü’yü görüyoruz. Dıyarbakır’a hareket ediyoruz. Diyarbakır’da görülecek yerler arasında; Ulu Camii, Cahit Sıtkı Tarancı Evi, Surlar ve Atatürk Köşkü bulunmakta. Serbest zaman sonrası alınacak akşam yemiğimizin ardından (ekstra) havalimanına transfer. Check-in işlemleri sonrası Sun Express HY Kontuarında bilet işlemleri sonrasında saat 23.00'de İzmir’e hareket. Gece saat 00.10'da İzmir’e varış ve gezimizin sonu.

Bu Turun Tarihleri

30 Aralık 2021 - 01 Ocak 2022, 2 Gece 3 Gün SATIŞA KAPANMIŞTIR

Ücret Bilgileri

ÜCRETE DAHİL HİZMETLERİMİZ

 • Programdaki tüm şehir turları ve çevre gezileri
 • Mardin’de 5* Otelde  2 gece konaklama
 • Otelde alınacak sabah kahvaltıları ( 2 )
 • Otelde alınacak akşam yemeği ( 1 )
 • Mardin Bağdadi Restorantda yöresel lezzetler ve özel eğlence eşliğinde yapılacak
 • Yılbaşı Balo özel programı  ( Menü detayı ve içecekler aşağıda yer almaktadır.)      
 • Profesyonel kokartlı rehberlik hizmeti
 • TURSAB seyahat güvence paketi

 • ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 • İzmir / Mardin Pegasus HY  uçak bilet bedeli 
 • Diyarbakır / İzmir  Sun Express H.Y. uçak bilet bedeli  toplamı ; ( 620.00 TL dır )
 • Proğramda yer almayan  yemekler ve yemeklerde alınan her türlü içecek.
 • Kişisel harcamalar ve ekstralar
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Önemli Notlar

 • Turumuz 21 kişi olarak organize edilmiştir. 
 • Uçuş saatleri Sun Express Havayollarından alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Pastoral Tour, gerekli gördüğü durumlarda, programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz ve rehberimiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Yıldızları ve standartları aynı kalmak koşulu ile kalınacak otellerde değişiklik yapılabilir.
 • Müze kartlarınızı yanınızda bulundurmanız tavsiye edilir.
 • Seyahat sigortanız acil ve akut rahatsızlıklar için geçerlidir. Daha önce mevcut olan ve kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamına girmez.
 • Tur İptallerinde; yerinize yolcu bulunması durumunda ücretler kesintisiz iade edilir. Yerinize yolcu bulunmaz ise iptal koşulları devreye girer. 
YUKARI