MİDİLLİ ADASI KÜLTÜR VE LEZZET TURU

1. Gün: İZMİR - MİDİLLİ - AGIASSOS

Saat 07.00’de Alsancak Limanı İzdeniz ofisi önünde buluşma. 08.30’da Midilli’ye hareket. Yaklaşık 2 saat 45 dakikalık yolculuğumuzun ardından Midilli Adası’na varış. Gümrük ve pasaport işlemlerinden sonra serbest zaman. Rehberimizin belirlediği saatte buluşma ve rehberimiz eşliğinde şehir merkezi ve Osmanlı Çarşısı’nda gezi. Alışveriş alanları, Metropol Kilisesi, Yeni Camii ve Türk Hamamı gibi merkezdeki tarihi eserlerin tanıtılması. Çarşıda öğle yemeği. Agiasos Dağ Köyü için hareket. Adanın en geleneksel ve özel köylerinden biri olan Agiasos Dağ Köyü’nün, köye özgün tahta oyma mobilya, seramik ve dantel işlerinin sergilendiği şirin çarşısından geçerek ünlü adak yeri Meryem Ana Kilisesi’ni ziyaret. Bir kilisenin etrafına kurulmuş bir köy olarak Agiasos, Yunanistan’da olduğu kadar dünyada da inanç turizminin en önemli örneklerinden biri… Ortodoks âlemi için çok büyük önemi olan ve ayrıca 15 Ağustos Meryem Ana Bayramı’nda iki kez ziyaret edenin hacı kabul edildiği bu kilisenin atmosferi sizleri nefessiz bırakacak. Dilek ve adaklarımızı sunduğumuz ziyaretimizden sonra çarşı meydanında Agiasos’un gizli baharatlarla hazırlanan kaynarını tatmak için kısa bir mola… Agiasos’un ardından Midilli merkeze dönüş ve otele yerleşme. Akşam yemeği için arzu eden misafirlerimiz birbirinden güzel yemekleri olan tavernalarda, restoranlarda Yunan lezzetlerinin tadına varabilir veya gece merkezdeki gece kulüplerinde, barlarda eğlenebilirler. Geceleme otelimizde.

2.Gün: MİDİLLİ - SİGRİ - ERESOS

Kahvaltının ardından otelden ayrılıyor, adanın batısına, volkanik topraklara doğru yola çıkıyoruz. Adanın mimari anlamda en iyi korunmuş köylerinden Vatousa’da kahve molasının ardından Sigri’deki Fosil Orman Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Dünyada tek örnek olan bu orman arazisine kurulan müzede, yalnızca Midilli Adası’nın değil, tüm Edremit Körfezi’nin yüzyıllar içindeki değişimi ve bölgenin coğrafyası hakkında bilmediğimiz birçok detayı öğrendikten sonra antik Yunan lirik şairlerinden Sappho’nun memleketi Eresos’a geçiş ve ödüllü Skala Eresou plajının kıyısındaki köyde öğle yemeği için serbest zaman. Ardından rehberimizin belirleyeceği bir saatte Midilli Merkez’e dönüş için hareket ve otele transfer. Akşam yemeğini geleneksel ada yemekleri eşliğinde tavernada alıyoruz. Geceleme otelimizde.

3.Gün: MİDİLLİ - MOLIVOS - İZMİR

Kahvaltının ardından otelimizden check-out işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Kalloni Körfezi üzerinden kuzeye yolculuk ve adanın kuzey ucu Molivos'a varış. Mimarisi, tarihi ve romantizmi ile dünyaya ün salmış, UNESCO ödüllü, Osmanlı camileri, çeşmeleri ve cumbalı evlerin süslediği Molivos'un Arnavut kaldırımlı, özgün sokaklarında rehberimiz eşliğinde yürüyüşün ardından Petra’ya geçiş ve Petra’da öğle yemeği ve deniz molası. Molanın ardından Kalloni şehri ve körfezi, ilk Osmanlı yerleşimi Arisvi köyü ve hemen yanı başındaki Tuzla bölgesini geçerek Namık Kemal, Barbaros Hayrettin ve Lozan mübadillerinin şimdiye kadar hiç duymadığınız hikâyeleri eşliğinde akşam saatlerinde başkent Midilli’ye varış ve gümrüğe transfer. Saat 17.00’de İzmir’e hareket. İzmir’e varış ve turumuzun sonu.

Bu Turun Tarihleri

26 - 28 Temmuz 2024, 3 Gün - 2 Gece SATIŞA KAPANMIŞTIR

20 - 22 Eylül 2024, 3 Gün - 2 Gece

25 - 27 Ekim 2024, 3 Gün - 2 Gece

Ücret Bilgileri

ÜCRET                                                                 NAKİT / HAVALE                        

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI                 :         300€

TEK KİŞİLİK ODA FARKI                          :        100€

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • İzmir / Midilli / İzmir arası feribot ile ulaşım
 • 4*Heliothrope Hotel ’de 2 gece oda kahvaltı konaklama.
 • Taverna’da alınacak 1 akşam yemeği
 • Midilli şehir turu
 • Molivos – Petra turu
 • Agiasos dağ köyü turu
 • Sigri  Fosil Ormanları ve  Müzesi
 • Sappho’nun memleketi Eresos
 • Kalloni şehri ve körfezi
 • Ödüllü Skala Eresou plajında yüzme molası
 • Vatousa Köyü
 • Arisvi köyü
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Seyahat Sigortası        

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Schengen vize ücreti ve servis bedeli 180 € ve ya kapı vizesi 80 € (Detayları önemli notlar kısmında bulabilirsiniz.)
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Öğle yemekleri ve 1 akşam yemeği
 • Programda belirtilmemiş olan turlar
 • Otellerdeki şahsi harcamalar (telefon, mini bar, kuru temizleme, v.b.)

Önemli Notlar

ÖNEML İ NOTLAR

* Belirtilen feribot saatlerinde olabilecek tarife ve değişikliklerden Pastoral Tour sorumlu değildir.

* Pastoral Tour, gerekli gördüğü durumlarda programın akışında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

* 2024  kapı vize şartları: 

* En az 6 ay geçerliliği bulunan pasaport

Vize başvuru formu

2 Adet biometrik fotoğraf

Pasaport fotokopisi

Varsa önceki Yunanistan vize görüntüsü

Gidiş-dönüş feribot bileti (Acentamız tarafından hazırlanacaktır.)

Otel rezervasyonu (Acentamız tarafından hazırlanacaktır.)

*** Pasaportunda KKTC vize damgası bulunanlar Yunanistan'a giriş yapamazlar.

YUKARI