NOT: Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya site üzerinden benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.

NAMİBYA TURU

Kara Afrika’nın Siyah İncisi Namibya’da dünyanın en ve en acımasız çöllerinden birisi olan Namib çölünü, gemicilerin korkulu rüyası olan İskelet Sahili'ni ve Afrika’nın kendine has bitki ve hayvan yaşamını deneyimleyeceğiniz unutulmaz bir seyahat size bekliyor. 

Olay Salcan Namibya Turu İzlenimleri

1.GÜN: İstanbul – Doha – Windhoek

Belirlenen saatte İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanında buluşma. Saat 19:40 da Qatar Airways QR 244 sefer sayılı uçuşu ile Doha’ya hareket. Yerel saat ile 23:50’de Doha’ya varış. Saat 02:10’de QR 1373 sefer sayılı Qatar Airways uçuşu ile Namibya’nın başkenti Windhoek’e hareket. Geceleme uçakta

2.GÜN: 22 Nisan 2023 ;  Windhoek – Oanob  ( 97 km)

Saat 10:40’da Windhoek Hosea Kutoka Havalimanı'na varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından bizi bekleyen özel aracımız ile otelimize doğru yol alırken bir yandan da panaromik Windhoek şehir turu yapıyoruz. Sıcak su kaynakları dolayısıyla yerliler tarafından "buharın yeri" ya da "ateş suyu" ismi verilen 250.000 nüfuslu bu sevimli Afrika başkentine dair ilk izlenimlerimizi kaydediyoruz. Ülkenin orta bölgesinde yer alan başkent, ziyaretçiler tarafından genellikle sakin ve rahat bir şehir olarak tanımlanır. Koloni geçmişini şehrin mimarisinde anımsamak mümkündür. Alman şehirlerinden esinlenen mimarisi, yerli Afrika tarihini ve Avrupa etkisini taşıyan yakın geçmişi ve sokak satıcılarının yarattığı dinamizm ile ilginç ve az rastlanan bir atmosfere sahiptir. Windhoek’te az zaman geçirdik diye üzülmeyin, yolumuz bu koloni kentine yeniden düşecek. Hem güneye olan yolculuğumuzu kısaltmak hem de Kalahari çölünün coğrafyasını tanımak üzere Mariental’e doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık üç saatlik yolculuğun ardından Lodge’umuza varış. Kalahari çölünde kum ve kayaların rengi, ufukta Namib çölünün habercisi seraplar ile birleşince görmeye değer gün batımı manzaraları sunuyor. Uzun seyahatimizin ardından lodge’umuzun verandasında soğuk bir içecek keyfinde gün batımını izleme keyfini hak etmiş olacağız. Akşam yemeği ve geceleme.

3.GÜN: 23 Nisan 2023 ;  Oanob  – Soussvlei ( 223 km – 3 Saat)

Sabah kahvaltısının ardından güney batıya doğru hareket ediyoruz. Hedefimiz Sossuvlei. Önümüzdeki iki gün çöl coğrafyasını tanıyacağız. Namibya’nın en önemli milli parklarından birisi olan Namib-Naukluft Milli Parkı aynı zamanda dünyanın en eski çölü. Yaklaşık 55 milyon senedir çöl şartlarının hüküm sürdüğü bölge ziyaretçilere gerçek dışı manzaralar ve ekstrem şartlarda hayatta kalmayı bir sanat haline getirmiş canlıları tanıma fırsatı veriyor. Milli parka olan yolculuğumuz sırasında bozkır benzeri bitki yapısının adım adım çöl florasına dönüştüğüne şahit olacaksınız. Yolda öğle yemeği için kısa bir mola verecek ve öğleden sonra milli parka giriş yapacağız. Namib Çölü’nü diğer Afrika ve Asya çöllerinden ayıran özelliği sadece çok yaşlı olması değil aynı zamanda dünyanın en yüksek ve değişken kum tepelerine (dune) ev sahipliği yapıyor olması. Akşam üstü dinlenmek ve çöl manzarasının keyfini çıkartmak için serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme lodge’umuzda.

4.GÜN: 24 Nisan 2023 :Soussvlei – Deadviel Excursion ( Sessriem – Dune 45 – Big Daddy – Sesriem Canyon)

Sabah gün doğumuyla birlikte Namib Çölü'nde unutulmaz bir güne başlıyoruz. Dünyanın en eski çölünde aynı zamanda 300 metreye ulaşan yükseklikleriyle dünyaca ünlü kum tepeleri (dunes) yer alıyor. Hava henüz daha çok ısınmadan ve gölgeler sabah erken saatlerde keskin ve uzunken en iyi fotoğraf şartlarını veren çöl coğrafyasında dünyanın en çok fotoğraflanan kum tepelerinden birisi olan Dune 45’i, 350 metrelik yüksekliği ile adını hak eden Big Daddy kumulunu, fosil ağaçları ile tanınan antik vaha Dead Vlei ve Sessriem Kanyonu'nu sırasıyla görecek ve doyasıya fotoğraflayacağız. Öğle yemeğini yolda kumanya şeklinde alacağız. Dead Vlei’de Namib çölünün milyonlarca yıl önceye dayanan geçmişine zıt olarak sadece birkaç yüz yıl önce hareket eden kumulların bir nehrin önünü kapaması ile aniden kuruyan bir göl yatağında olduğu gibi kalmış ağaçları göreceğiz. Fosil ormanlar gibi taşlaşmış değil, rutubet eksikliğinde kuruyup kararmış ancak hala ayakta duran ağaçların meydana getirdiği bu ölü ormanı fotoğraflamak isteyeceksiniz. Kamerlarınızın şarjının tam, hafıza kartlarınızın boş olduğuna emin olun. Akşam saatlerinde lodge’a dönüyor, akşam yemeğimizi yiyor ve uzun ve yorucu bir günün ardından etraflıca hak edilmiş bir uyku çekiyoruz.

5.GÜN : 25 Nisan 2023 ; Soussvlei – Swakopmund ( 361 km)  

Sabah kahvaltısından sonra çöl maceramıza kaldığımız yerden devam ediyoruz. Soussvlei’den Swakopmund'a olan 400 kmlik yolculuğumuz sırasında Namib çölünün antik ve milyonlarca yıldır kurak olan ve çok az bitkiye ev sahipliği yapan coğrafyası yavaş yavaş yerini Kalahari Çölü'nün dikenli çalılarına bırakmaya başlayacak. Solitaire kasabasında öğle yemeği molası verdikten sonra yavaş yavaş batıya yönelerek çölün denizle buluştuğu Swakopmund  şehrine ulaşacağız. Alman koloni mimarisinin ve şehirciliğinin tipik bir örneği olan şehir aynı zamanda Namibya’nın en popüler tatil beldesi. Otelimize yerleşmeden önce pembe tuzlarıyla ünlü Walvis Körfezi etrafında kısa bir tur yapıyoruz. Doğal koruma alanı olan körfezde aynı zamanda suları buharlaştıkça parlak pembeye dönen tuzlalar var. Bu tuzlalar özellikle küçük deniz canlılarıyla beslenen flamingolar için mükemmel avlanma olanakları sunuyor. Turumuz sırasında bu harika canlıları da görüntüleme şansımız olacak. Flamingolar onları en çok tanınan kuş türlerinden birisi yapan karakteristik pembe renklerini doğuştan getirmiyorlar. Minik deniz kabukluları ve karidesler ile beslenen flamingo büyüyüp olgunlaştıkça vücutları besinlerindeki pembe ve kırmızı pigmentleri özümsüyor. Yedikleri deniz canlılarına rengini veren pigmentler flamingoların da rengini beyazdan şeker pembesine doğru zamanla değişiyor. Akşam üstü rehberimiz eşliğinde kenti tanıyacağımız bir yürüyüş turunun ardından dinlenmek üzere otelimize çekiliyoruz. Akşam yemeği ve geceleme.

6.GÜN : 26 Nisan 2023 ; Swakopmund – Twyfelfontein - Palmwag  (505 km)

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra Namibya’nın 2017'de UNESCO Dünya Mirası listesine giren şehri Twyfelfontein’e keyifli bir yolculuk yapıyoruz. Ancak yolculuğun asıl yıldızı yolun kendisi olacak belki de. Önceki gün havadan görüntülediğimiz İskelet Sahili'ni bu kez karadan kat edeceğiz. Çöl ve kum tepelerinin okyanusa indiği sahil şeridi benzersiz bir coğrafi yapı ve unutamayacağımız manzaralar sunuyor. Yol üzerinde dünyanın en büyük fok kolonisinin yaşadığı Cape Cross’u ziyaret edeceğiz. Foklar ile fotoğraf çekmek bize çok eğlenceli dakikalar yaşatacak. Twyfelfontein’deki antik kaya sanatı örnekleri her sene binlerce turist çekiyor. Kaya üzerine oyulmuş 2500 den fazla figür bize insan yaşamının çok başka ve basit olduğu bir zamana götürüyor. Bu gün ayrıca volkanik aktvitenin yaratıcılığını konuşturduğu Burnt Mountain (Yanık Tepe), geometrik sütunlar halinde yükselen bazalt kayaların Kilise Orgunu andırmasından dolayı Organ Pipes olarak bilinen volkanik bölge ve geçmişi yaklaşık 260 milyon seneye dayanan fosil ormanı ziyaret edeceğiz. Uzun ancak son derece ilgi çekici bir günün sonunda akşam yemeği ve geceleme lodge’umuzda.

7.GÜN: Damaraland – Etosha South (325 km)

Sabah kahvaltısının ardından kuzey doğuya, Namibya’nın en meşhur safari parkı olan Etosha’ya doğru yola çıkıyoruz. Yolda Namibya’nın en orijinal kültür özelliklerine sahip kabilelerinden olan Himbalara ait bir köyü ziyaret ediyoruz. Burada geleneksel Himba’ların iklim ve sivrisineklerden korunmak üzere ciltlerine sürdükleri bitkisel karışımların ciltlerini kırmızıya çalan bir renge bürüdüğünü göreceğiz. Himba köyü ziyaretimizin ardından Etosha Milli Parkı'na ulaşıyoruz. Parka adını veren göl ve etrafını çevreleyen doğal yaşam alanı özellikle Nisan ayından itibaren su kaynaklarının azalması ile safariciler için son derece uygun gözlem şartları sunuyor. Azalan su kaynaklarına yakın olmak isteyen sürüler bu büyük milli parkta nispeten sınırlı ve belirli yerlerde toplanmaya başlıyor. Bu da sınırlı sayıda günü olan gezginler için oldukça avantajlı şartlar sağlıyor. Akşamüstü milli parka varışımızı takiben kısa bir gün batımı safarisine çıkıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme lodge’umuzda.

8.GÜN: Etosha West (157 km)

Sabah kahvaltısının ardından Etosha Milli Parkı iç yollarını takıp ederek parkın doğu sınırına yakın olan Onguma kampına doğru yola çıkıyoruz. Yol boyunca su kaynaklarını mesken edinen memeli, sürüngen ve kuşları gözlemlemek ve görüntülemek amacıyla kısa molalar vereceğiz. Bu molalar sırasında şansımız yaver giderse av ve avcı’nın aynı su kaynağından birbirinden çekinmeden su içtiği sahneleri yakalayabiliriz. Akşam yemeği ve geceleme lodge'umuzda.

9.GÜN: Etosha West (157 km)

Sabah kahvaltısından sonra günümüzü milli parkta safari ile geçiriyoruz. Arzu eden yolcularımız akşam safarisine de katılabilir ya da lodge’umuzun rahat ve güvenli arazisinde zaman geçirebilirler. Akşam yemeği ve geceleme lodge’umuzda.

10.GÜN: Etosha – Windhoek (500 km)

Sabah kahvaltısının ardından başkent Windhoek’e doğru hareket ediyoruz. Bir hafta önce güneybatıya yönelerek başladığımız yolculuğumuz Namibya’nın batı yarısını neredeyse tamamen çevreleyen rotasında bizi Windhoek’e geri getiriyor. Öğleden sonra şehri daha yakından tanımak için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

11.GÜN: Windhoek – Doha - İstanbul

Sabah kahvaltısının ardından havaalanına transfer. Saat 12:40’ta Qatar Airways QR 1374 sefer sayılı uçuş ile Doha’ya hareket. Yerel saat ile 23:15’de Doha’ya varış. Doha’da uzun bir bekleme süremiz var. Sizin için rezerve ettiğimiz Oryx Lounge’da sessiz odalarda kestirebilir, ikramlardan yararlanabilirsiniz. Sabah saat 09:00’da Qatar Airways’in QR 241 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’a hareket. Saat 13:30’da İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı'na varış ve turumuzun sonu. Bu unutulmaz Afrika serüveninde bize katıldığınız için teşekkür ederiz.

Bu Turun Tarihleri

21 Nisan-01 Mayıs  2023, 9 Gece 10 Gün

Ücret Bilgileri

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Mariental’de 1 gece Kalahari Anib  Lodge’da yarım pansiyon konaklama
 • Etosha Milli parkında 3 gece Etosha south – NWR Okaukeujo Bush chalets  Lodge ve Etosha East – Onguma Bush camp da  tam pansiyon konaklama
 • Soussvlei’de 2 gece Sossus Dune Lodge  tam pansiyon konaklama
 • Swakopmund’da 1 gece Swakopmund -Cornerstone da  yarım pansiyon konaklama
 • Damaraland (Twyfelfontein) de 1 gece Damarland -Camp Kipwe Lodge’da yarım pansiyon konaklama
 • Windhoek olive grove da 1 gece konaklama.
 • Windhoek (1), Etosha (3), Soussvlei (2), Damaraland (2), Swakopmund’da ( 1) akşam yemeği olmak üzere 9 akşam yemeği
 • Soussvlei(2), Damaraland (1), Etosha (3) olmak üzere 6 öğle yemeği.
 • Tüm transferler
 • Milli park giriş ücretleri
 • Günlük tur ve transferler sırasında su ve çeşitli alkolsüz içecekler
 • Türsab seyahat güvence paketi,
 • Acenta rafekati,
 • Bahşişler

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Qatar HY ile İzmir / Doha / Windhoek-Doha / İzmir arası ekonomi sınıf uçak bilet bedeli,
 • Otellerde ve lodgelarda alınacak alkollü içecekler,
 • Otel ve şehirlerdeki tüm diğer kişisel harcamalar
 • Vize ve servis bedeli şu an  220 $  dır. Artış durumunda, fark yolculara yansıtılacaktır.
 • ( Vize için;  1 – 6 Ay geçerliliği olan pasaport; 2 - 3 adet vesikalık fotoğraf; 3- Banka hesap cüzdanı; 4-Uçak Bileti; 5-Elçiliğe hitaben antetli kağıda yazılmış dilekçe konuklarımız tarafından hazırlanacaktır. Davet mektubu ve Otel rezervasyonları Acentemiz tarafından alınacaktır)
 •  Yurt dışı çıkış harcı 150.00 tl

Önemli Notlar

 • Yukarıda belirtilen program Qatar HY uçuşlarına göre düzenlenmştir. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun iç hat uçuşlarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek problemlerden acentamız kesinlikle sorumlu tutulamaz
 • Acentamız, gerekli gördüğü durumlarda haber vermeksizin programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 • Turumuzun gerçekleşebilmesi için en az 14 kişinin katılımına ihtiyaç vardır. (Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar)
 • Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini büromuzdan teyid ediniz.
 • Otellere check-in saati 14:00, check-out ise 11:00 ila 12:00 arasıdır.
 • Programda belirtilen ve fiyatlarımıza dahil olan akşam yemekleri otel dışında yerel restoranlarda da alınabilir Yemekler set menü şeklindedir.

Pasaport ve vize; Pasaportunuzun gezi tarihinden itibaren 9 ay geçerliliğinin olması gerekmektedir.
Namibya Hükümeti umuma mahsus pasaport sahibi TC vatandaşlarına vize uygulamaktadır. Yeşil ve diplomatik pasaport sahibi TC vatandaşlarına  ise vize uygulanmamaktadır.

Vize için gerekli belgeler; 
1.9 ay geçerliliği olan pasaport ve varsa eski pasaportlar,
2.3 Adet vesikalık fotoğraf,
3.Banka Hesap cüzdanı, 
4.Uçak Bileti,
5.Elçiliğe hitaben antetli kağıda yazılı dilekçe,
Diğer evraklar acentamız  tarafından sağlanacaktır.

* Aşı; G.Afrika ve Namibya seyahati için zorunlu aşı uygulaması yoktur. Bazı zaman ve durumlarda Namibya’dan gelen yolculardan saruhumma aşısı yaptırdığını gösteren Uluslararası aşı sertifikası  istenmektedir. Olumsuzluklara karşı sarı humma aşısı vurulması tavsiye edilir.

**Yurt dışına yapacağınız seyahatiniz için ERV İptal Teminatlı Yurt Dışı Seyahat ve Sağlık Sigortası yaptırmanızı önemle tavsiye ederiz. Zira vize başvurunuzun reddi, seyahat öncesi herhangi bir sağlık sorunundan ötürü seyahatinizi iptal edebilme, 1. Dereceden akrabalarınızı ilgilendiren sağlık sorunlarında ya da seyahat esnasında olası bir sağlık sorununuzda, valiz kaybolması vb. durumlarda ERV Sigorta seyahatiniz için ödemiş olduğunuz bedelin yaklaşık % 75 lik kısmını karşılayabilmektedir. İsteğe bağlı olarak ve seyahat eden kişinin yaşına bağlı olmak kaydıyla tarafımızdan ücreti mukabilinde yapılan ERV Seyahat ve Sağlık Sigortasını, kendinizi ve yapacağınız seyahatin sekteye uğraması durumuna karşılık seyahatinizi koruma altına almak adına yaptırmanızı önemle tavsiye ederiz. Seyahat ve Sağlık Sigortası ile ilgili geniş kapsamlı

YUKARI