ÖZBEKİSTAN TURU

1.GÜN :İZMİR-İSTANBUL-ASTANA

Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminali THY kontuarında saat … buluşma. Check-in işlemlerinin ardından sonra TK    sefer sayılı uçak ile İstanbul’a hareket. İstanbul’dan saat TK 354 sefer sayılı uçak ile  18.40’da  Astana’ya hareket yerel saat ile 04.45'de havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile öncelikli olarak otelimize gidiyor dinlenmek için odalarımıza yerleşiyoruz.

2. GÜN :  ASTANA – TAŞKENT

Kahvaltı sonrası Astana şehir turuna başlıyoruz. Arada öğle yemeği molası ile beraber iki parça halinde göreceğimiz yerler arasında bağımsızlık meydanı, Bayterek anıtı, Kazak eli anıt heykeli, Hazreti Sultan camisi,  Barış ve Uzlaşma Sarayı, yeşil su bulvarı, yuvarlak meydanı, Han Şatır alışveriş merkezini sayabiliriz. Astana’da alacağımız akşam yemeğimizden sonra Astana havaalanına transfer edilerek yerel bir havayolu ile başka bir maceraya koyulmak üzere Özbekistan’ın başkenti Taşkent’e gitmek üzere harekete ediyoruz. KC 123 sayılı sefer ile 21.20 ‘de Taşkente uçuyor, 22.20 ‘de Taşkent’te oluyoruz. Konaklama Taşkent’teki otelimizde.

3.GÜN : TAŞKENT

Kahvaltımızın ardından şehri yakından tanımak için Taşkent şehir turumuza başlıyoruz. Orta Asya'nın nüfus bakımından en büyük kenti olan Taşkent, eski Sovyet Cumhuriyetleri içinde de Moskova, St. Petersburg ve Kiev'den sonra dördüncü büyük kenttir. 1966 yılında yaşanan yıkıcı depremin ardından kent, büyük ölçüde yeniden inşa edilmiştir. Çok sayıda tiyatro, konser, sinema salonları ve üniversitelerin bulunduğu Taşkent, Orta Asya'nın kültür başkenti sayılabilir. Şehir Sovyetler Birliği zamanında Orta Asya'nın Paris'i olarak nitelendirilmiştir. Alişer Navaiy Opera ve Bale Tiyatrosu, Kükeldaş Medresesi , Bağımsızlık Meydanı, Hz. İmam Camii, Hz. Osman devrinden kalan en eski Kur’an mushafı, Emir Timur Müzesi ve Meydanı, eski şehir göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. Öğlen saatinde Alisher Rakhimov misafirhanesinde geleneksel bir çay seremonisine katılıyoruz. Yerel bir restoranda alacağımız akşam yemeği ile birlikte otele geçiyoruz. Geceleme Taşkent’teki otelimizde.

4. GÜN :  TAŞKENT – URGENÇ –HİVE – BUHARA

Otelimizde alacağımız erken kahvaltımızın ardından Taşkent havalimanına transfer. HY 051 sayılı uçuş ile  Urgenç'e uçuyoruz. 09.30‘da  Urgenç’e varıyoruz. Hava alanında karşılanma ve Hive’ye hareket ediyoruz  Hive şehir turunda; Hiva surları, iç han kale, Cuma Camisi ve minaresi , Muhammed Emin Han Medresesi, Kalta Minare, İslam Hoca Minaresi ve Medresesi, Muhammed Rahim Han Medresesi, Pehlivan Mahmut Türbesi, Ark Kalesi , Al- Şeyh Dede , Şirgazi Han Medresesi , Pehlivan- Dervaze Kapısı, Unesco Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Allah Kulu Han Medresesi ve Taşkale Kervansarayı görülecek yerler arasında. Öğle yemeğinden sonra Hive ‘de alınacak serbest zamanın ardından akşam yemeğimizi alıyor ardından Ürgenç havaalanına transfer oluyoruz. Saat 21.00’da ki HY058 sefer sayılı uçuş ile Buhara’ya hareket ediyoruz. Geceleme Buhara’daki otelimizde.

5. GÜN :  BUHARA

Kahvaltı sonrası Buhara’da tam günlük bir şehir turuna çıkıyoruz. Mâverâü’n-nehr'in çok sayıda şehri, kasabası, nahiyesi ve köyü olmasına rağmen bunların en gözde ve tanınmış olanı Buhârâ’dır. Müslümanlar buraya “Fâhire” (kıymetli/değerli) derler ve doğunun “Kubbetü’l-İslâm”ı olarak kabul ederler. Buranın İslâm âlemindeki yeri, Medine ve Bağdat gibidir. Burada yetişen alimler  dünya literatüründe çok önemli kişilerdir. Bölgenin en eski yerleşim birimlerinden biri olan Buhârâ, efsanelerle karışmış kadîm bir tarihe sahip olup,  ilk sakinleri Türklerdir. Sadece kadîm tarihiyle değil, fizikî ve coğrafî yapısı; sanatsal ve mimarî dokusu;  sur ve kalesi; sulama kanalları; ekonomik, zirai ve ticarî potansiyeli; köşk, saray ve pazarları ve yetiştirdiği âlim ve sanatkârları ile de her dönemde kendisinden söz ettiren Buhârâ, uzun yıllar Akhunlar, Göktürkler ve Türgişler gibi Türk devletlerinin hâkimiyetinde kalmıştır. Mâverâü’n-nehr’in en önemli kültür ve medeniyet merkezi hâline gelen şehir, söz konusu devletlerin egemenliği  dönemlerinde yaşanan siyasî kargaşa ve otorite boşluğunda bile bu yapısını korumuştur.  bölgede hüküm süren çoğu Türk kökenli mahalli hükümdarların veya beylerin idaresinde bölgenin en önemli şehirlerinden biri olma özelliğini sürdürmüştür. Nakşi Bendi  Türbesi, Ark Kalesi, Leb-i Havuz Külliyesi, Bolo-Havuz Mescidi, Miri Arap Medresesi, Kalan minaresi ve Mescidi, Uluğbey Medresesi gezeceğimiz yerler arasında olacaklar. Şehir turumuz esnasında yerel bir restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Yöresel dans gösterisi eşliğinde akşam yemeğimizi aldıktan sonra geceleme için Buhara’daki otelimize gidiyoruz.

6.GÜN :  BUHARA –SEMERKANT

Sabah kahvaltı sonrası Buhara kent turumuza devam ediyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Buhara tren istasyonuna hareket ediyoruz. Afrosiyob hızlı treniyle Semerkant’a hareket ediyoruz. Semerkant’a varışımızın ardından akşam yemeğimizi alıyor ve otelimize geçiyoruz. Konaklama Semerkant’taki otelimizde.

7.GÜN : SEMERKANT

Otelde aldığımız kahvaltının Semerkant şehir turumuza başlıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan ve İpek Yolu üzerinde bulunması sebebi ile tarih boyunca önemli bir yere sahip olan Semerkant, ülkenin en eski ve üçüncü büyük şehridir. Cengiz Han veya Abbasiler gibi pek çok kültürün egemenliğinde kalmış, 14.yüzyılda Timur İmparatorluğu'nun başkenti olmuştur. Bu dönemden şehrin merkezindeki Bibi Hamım Camii, Timur'un anıt mezarı Gur Emir gibi günümüze kadar kalmayı başaran önemli ve tarihi yapılar halen şehri süslemektedir. Geçmişin izleri sadece tarihi yapılarda değil, geleneklerde de devam etmektedir. Nakış, altın işlemeciliği, ipek dokumacılığı, bakır işlemeciliği seramik sanatı, oymacılık ve ahşap üzeri boyama halen devam eden önemli geleneklerdendir. İpek Yolu’nun en ünlü duraklarından biri olan ve “Asya’nın Roma’sı” olarak da anılan, 27 yüzyıllık tarihe sahip, ortaçağ’ın önde gelen bilim ve sanat merkezlerinden biri olan, şeyhler ve alimler şehri Semerkant’ı keşfe çıkıyoruz. Registan meydanı, Uluğ Bey Medresesi ve Rasathanesi, Şirdar Medresesi, Tilla Kari Medresesi, Emir Timur ve Timurluların anıt mezarlarının bulunduğu Gur-i  Emir Türbesi, Bibi Hanım Mescidi ve Türbesi, Hz. İmam buhari türbesi ve camisini göreceğimiz yerler arasında sayabiliriz. Siyab Lokal pazarında alışveriş için alacağımız serbest zaman veriyoruz. Akşam yemeği sonrasında geceleme Semerkant’taki otelimizde. 

8.GÜN : SEMERKANT – İSTANBUL – İZMİR

Rehberinizin belirleyeceği saatte otel lobisinde buluşuyor ve havalimanına transfer oluyoruz.  TK 373 sefer sayılı uçak ile saat 05.35'da İstanbul’a hareket. 08.40'da İstanbul’a varış. TK 2318 sefer sayılı uçak ile saat 10.00'da İzmir’e hareket. 11.10'da varış ve turumuzun sonu.

Bu Turun Tarihleri

19 / 27 Eylül 2020

17 / 25 Ekim 2020

Ücret Bilgileri

TUR FİYATI NAKİT KK TEK SLİP TAKSİT
İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI $ 1895 $ 1930  $ 340 X 6 Taksit
TEK KİŞİLİK ODA FARKI $ 300   $ 395 X 6 Taksit

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • İzmir / İstanbul / Astana  – Semerkant   / İstanbul / İzmir  arası THY ile ekonomi sınıfı uçak bileti ve havalimanı vergileri
 •  Taşkent / Urgenç arası yerel hava yolları ile ekonomi sınıfı uçak bileti ve havalimanı vergileri
 • Urgenç / Buhara arası yerel hava yolları ile ekonomi sınıfı uçak bileti ve havalimanı vergileri
 •  Buhara- Semerkant  arası hızlı tren ile ulaşım
 • Klimalı araçlarla  Havalaanı-otel-havaalanı transferleri
 •  Programda belirtilen tüm şehir ve çevre gezileri
 •  1 gece Astana'da ,2 gece Taşkent , 2 gece Buhara , 2 gece Semerkant’ta 4 *otellerde konaklama
 •  Sabah kahvaltıları
 •  Öğle yemekleri
 •  Akşam yemekleri
 •  Otobüste yapılacak olan ikramlar ( Günlük 1 Lt su  )
 •  Müze ve örenyeri giriş ücretleri
 •  Buhara ve Taşkent’te özel folklör dans gösterisi
 •  Yerel rehberlik hizmetleri ( Türkçe  )
 •  Zorunlu seyahat sigortası (belirli limitler dahilinde)          

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 •  Otellerde yapılacak olan kişisel harcamalar (telefon, minibar, vb)
 •  Öğle ve akşam yemeklerinde alınacak olan meşrubat ve içecekler
 •  Yurt dışı çıkış harcı ( 15.00 TL )

Önemli Notlar

 •  Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Türk Hava Yolları ve yerel  havayollarından alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan ve rötardan ötürü kaçırılacak olan herhangi bir bağlantı uçuşundan  Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Havayollarının yapacağı grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet,.vb.) olarak  adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Pastoral Tour programın içeriğini bozmadan şehirlerin program içindeki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 •  Otellere check-in saati 14:00, check-out ise 11:00 ila 12:00 arasıdır.
 •  Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında (1) parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır.
 •  Bu seyahate iştirak edecek olan kişilerin pasaport temdit sürelerinin seyahat başlangıç tarihi itibarı ile en az 6 ay olması gerekmektedir.
 •  Turumuzun gerçekleşebilmesi için en az 12 kişinin katılımına ihtiyaç vardır. Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Pastoral Tour yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir. Bu durumda ön ödemelerini yapan yolculara para iadesi yapılır.
 •  Tur kalkmadan 3 gün önce ofisimizi arayarak tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini teyit ediniz.
 •  Tur boyunca kullanacağınız tüm uçuşlarda ekstra ağırlıklar yüzünden ödenecek bagaj ücretinden Pastoral Tour ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir.
 •  İç veya dış hat uçuşlarda uçağın sizlere dağıttığı yerleri önceden ayarlamak Acentamızın inisiyatifinde değildir.
 •  Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman pasaportunuzda yazılı olan isminizi, pasaport numaranız, pasaport alış tarihiniz ve temdit süreniz ile birlikte bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemde Pastoral Tur kesinlikle sorumlu değildir.
 •  Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz, yerel rehberimiz ve Türk rehber arkadaşımız kesinlikle sorumlu değildir…
 •  Bu seyahate katılacak olan yolcuların yanlarında mutlaka rahat yürüyebilecekleri altı lastik 2 çift ayakkabı, 1 adet kazak veya hırka ile birlikte video kamera/ fotoğraf makinelerini getirmelerini kesinlikle tavsiye ederiz.
 •  Yanınıza mutlaka her zaman kullandığınız ilaçlarınızı alınız.
 •  ERV Özel Yurtdışı seyahat ve sağlık sigortası (Pastoral Tour’dan ücret karşılığında yaptırabilir ve sigorta kapsamınıdetaylıolaraköğrenebilirsiniz.)
 • Yurtdışına yapacağınız seyahatiniz için ERV Seyahat ve Sağlık Sigortası yaptırmanızı önemle tavsiye ederiz. Çünki; vize başvurunuzun reddi, seyahat öncesi herhangi bir sağlık sorunundan ötürü seyahatinizi iptal edebilme, 1. Dereceden akrabalarınızı ilgilendiren sağlık sorunlarında ya da seyahat esnasında olası bir sağlık sorununuzda, valiz kaybolması, v.b gibi durumlarda ERV Sigorta seyahatiniz için ödemiş olduğunuz bedelin yaklaşık % 80 lik kısmını karşılayabilmektedir. İsteğe bağlı olarak ve seyahat eden kişinin yaşına bağlı olma kaydıyla tarafımızdan ücreti karşılığında yapılan ERV Seyahat ve Sağlık Sigortasını; kendinizi ve yapacağınız seyahatin sekteye uğraması durumuna karşılık  koruma altına almak adına yaptırmanızı önemle tavsiye ederiz. Seyahat ve Sağlık Sigortası ile ilgili geniş kapsamlı bilgiyi  satış  sırasında görevli arkadaşlarımızdan öğrenebilirsiniz. 70 yaş ve üzeri yolcular için sürprim uygulanır
YUKARI