NOT: Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya site üzerinden benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.

PERU - BOLİVYA - KOLOMBİYA TURU

TÜM TURLAR, YEMEKLER VE GİRİŞ ÜCRETLERİ DAHİL

17 / 18 Eylül 2019 Çarşamba  : İZMİR /  İSTANBUL / BOGOTA 

İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç hatlar THY kontuarında saat 19.30’da buluşma. Bilet ve pasaport işlemleri sonrası TK 2337  sefer sayılı uçak ile saat 21.45’de İstanbul’a hareket. 23.00’de İstanbul’a varış. TK 800 sefer sayılı uçak ile 01.45’de Bogota’ya uçuş.

18 Eylül  2019  Çarşamba :  BOGOTA

Yaklaşık 14 saatlik bir yolculuktan sonra yerel saat ile 07.50’de Bogota’ya varış. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından aracımıza yöneliyor ve bir süre sizi dinlendirdikten sonra, Bogota şehir turumuzu yapıyoruz. Bogota; 9 milyon nüfusu ile Kolombiya’nın başkenti ve en büyük kenti;  7. Cadde üzerindeki kentin en önemli meydanı olan Bolivar meydanından başlıyoruz kent turumuza. Bolivar meydanı tarihi dokusu ile muhteşem bir meydan. Meydana bakan Navinyo Sarayı'nın dış cephesi dev karınca figürleri ile oldukça dikkat çekici. Bağımsızlık Müzesi, Karmen Kilisesi, San Fransisko Kilisesi, Parlamento Binası görülecektir. Bogota’da gezilmesi gereken iki önemli müzeden ilki Museo del Oro “Altın Müzesi”ni  öncelikle gezeceğiz. Müze, dünyanın en zengin altın müzesi olarak biliniyor. Sonrasında içerisinde ünlü Kolombiyalı sanatçıların eserlerinin olduğu Botero Müzesi'ni geziyoruz. Öğle yemeğimiz gezimiz sırasında alınacaktır. Serbest zamanınızda ise 7. Cadde'deki sokak sanatçıları hepinizin ilgisini çekecek. La Candeleria’da 1. Cadde'ye doğru yokuş yukarı yürüdükçe, eski kolonyal tipi küçük ve rengarenk evler, Arnavut kaldırımlı daracık sokaklar; Plaza de Chorro’da gençlerin ve daha çok bohem sanatçı kesimin bulunduğu, sokak tiyatrolarının sergilendiği minik meydandaki cafe ve barlarda hoş zaman geçirebilirsiniz. Otelimize varış, yerleşme akşam yemeği ve geceleme.

19 Eylül   2019 Perşembe : KOLOMBİYA ( BOGOTA ) – LİMA

Kahvaltımızın ardından Havalimanı'na transfer. LATAM HY… sefer sayılı uçak ile …'de Peru’nun başkenti Lima’ya uçuyoruz. Yaklaşık 3 saatlik bir yolculuktan sonra  Lima’ya varış. UNESCO tarafından 1988 yılında Dünya Miras Listesi içerisine dahil edilen Lima tarihi şehir merkezi, koloni döneminden kalan göz alıcı mimari yapıları, 16. ve 17. yüzyıllardan kalan kilise, manastır ve mezarlıklardan kimilerinin katakomp denilen tünellerden oluşan gizli yer altı mezarlıkları ve geçitleriyle birbirlerine bağlandıkları söylenmektedir. Lima’nın otantik atmosferi, şehrin içinde ve çevresinde yer alan İnka ve Maya dönemlerinden kalan taş piramitlerle daha da gizemli bir hale gelmektedir. Daha sonra ünlü Larco Herrera Müzesi’ni geziyoruz. Tur bitiminde serbest zaman. Otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme.

20 Eylül  2019  Cuma  :  LİMA –  NAZCA ÇİZGİLERİ  - PARACAS

Bu gün uzun ve yorucu bir yolculuğa çıkaracağız. Ancak günün sonuna geldiğimizde hafızanıza kazınan manzaralar, yeni anılar ve yepyeni bir kültürü tanımış olmanın keyfi size yorgunuluğunuzu çoktan unutturmuş olacak. Bu günün hayatınızın en ilginç günlerinden birisi olacağına eminiz. Sabah saat 09.30'da özel aracımızla Lima’nın güneyine, Paracas’a hareket ediyoruz. Bizi Paracas’a taşıyan yol dünyanın en uzun otoyol sistemi olan Panamerican Highway’in bir parçası. Ancak otoyol dediğimize bakmayın, sistem Güney Amerika’nın çoğu bölgesinde iki şeritli, tırmanış ve virajlı yılan gibi kıvrılan bir asfalt yoldan daha fazlası değil. Pisco Havaalanı'na gidecek ve dünyaca ünlü Nazca çizgilerinin üzerinde yapacağımız uçuş için uçağımıza bineceğiz. Nazca çizgileri belki de insan elinden çıkmış eserler arasında sırrını hala koruyan en ilginç oluşumlardan birisi. Yazılı metinlerde Nazca çizgilerinden ilk defa 1553’de yazılan bir kitapta bahsedilmiş. Kitabın yazarı Nazca çizgilerini eskiden kalma yol işaretleri ve eski yol kalıntıları zannetmiş. Kilometrelerce karelik bir alana yayılan çizgilerin resmettiği şekiller ancak belli bir yükseklikten üzerlerinden uçunca farkedilebiliyor. Yer seviyesindeki gözlemci sadece toprağa ve kaya yüzeye kazınmış düz ve kıvrımlı dar yollar ve patikalar olarak görüyor. Bu yüzden 1930 larda Paul Kosok ve Maria Reiche’nın çalışmalarına kadar varlıkları çok az sayıda insan tarafından bilindi ve onlar da çizgilerin görkeminden habersizdiler. Nazca çizgilerini asıl ünlü yapan ise Tanrıların Arabaları kitabı ile yer yüzünde uzaylıların geçmişte ve günümüzdeki ziyaretlerine dair işaretler bulduğunu iddia eden Eric von Daniken oldu. Sansasyonel kitabın yazarına göre Nazca çizgileri geçmişte dünyayı ziyaret eden gelişmiş medeniyetlerin gemilerine iniş yerlerini işaret eden yol tabelalarıydı. Yerliler onları terkeden ve bir daha asla geri gelmeyen uzaylı hamilerine yol göstererek tekrar dünyaya davet ediyorlardı. Modern araştırmalar ise çizgilerin gök cisimlerinin zaman içerisindeki hareketlerini takip eden astronomik araçlar olduğunu düşünüyor çünkü çizgiler belirli doğrultularda ufka doğru takip edildiğinde belli başlı gök cisimlerinin doğuş noktalarını işaret ediyor. Nazca çizgileri uçuşu pervaneli uçaklari ile gerçekleştiriliyor ve uçuşlar olumsuz hava şartlarından arada sırada etkilenebiliyor. Olası bir hava muhalefeti halinde Nazca uçuşunu gerçekleştiremeyebiliriz. Nazca uçuşunu takiben özel aracımız ile otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

21 Eylül 2019 Cumartesi : PARACAS - BALESTAS ADALARI  - CUSCO

Kahvaltı sonrası bizi Ballestas Adaları'na götürecek olan tekneye bineceğiz. Ballestas Adaları, Humbolt penguenleri, koruma altındaki mavi-ayaklı sümsük kuşları, fok ve deniz aslanları başta olmak üzere onlarca türün beslenme ve üreme bölgesi. Yüzölçümü bir kilometre karenin onda biri olan bu küçük kaya oluşumlarının bu kadar yoğun bir hayvan nüfusuna ev sahipliği yapıyor olmasının sırrı ise adaların konumunda saklı. Soğuk derin okyanus sularını taşıyan Humboldt akıntısı Peru açıklarında yıl boyu yüzeye pek çok besin maddesiyle yüklü okyanus sularını taşır. Bu besin maddeleri ise plankton ve küçük deniz hayvanları için bulunmaz bir hazinedir. Onlar da sırasıyla daha büyük balıklara, deniz kuşlarına, ve foklara yaşam sağlar. (Not: Bu turda tekneyi başka yolcular ile paylaşacağız. Koruma altındaki adaları sadece denizden gözleme şansımız olacak, adalara ayak basmayacağız.) Bu gün irtifa kazanacağımız için biraz dikkatli olmamız gerek. Gün içerisinde bol bol su tüketmenizi, yüksek irtifaya alışana kadar çok tempolu yürümemenizi tavsiye ederiz. Güne bu uyarılar ile başladıktan sonra özel aracımız ile Lima Havalimanı'na transfer oluyoruz. Avianca Havayolları'na ait AV 831 sefer sayılı uçuş ile saat 15:20'da Lima aktarmalı Cusco’ya doğru yola çıkıyor ve 16:37’de hedefimize varıyoruz. Bizi bekleyen özel otobüsümüz ile otelimize transfer olurken panaromik şehir turumuzu da gerçekleştiriyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

22 Eylül  2019 Pazar : CUSCO / URUBAMBA (KUTSAL VADİ) / CUSCO

Sabah kahvaltısından sonra, Kutsal Vadi veya yerel adıyla Urubamba’yı gezmek için tam gün sürecek olan tura çıkıyoruz. Öncelikle Pisac Köyü’nü gezip yerel tarım ürünlerinin satıldığı açık pazarı dolaşıyoruz. Yerel bir restoranda yiyeceğimiz öğle yemeğinin ardından, kuzeye, 6 büyük monolitten oluşan Güneş Tapınağı’nı ve “Ten Niches” terasını da içinde barındıran Ollantaytambo Kalesi’ne hareket ediyoruz. Bu kale, İnka İmparatorluğu askeri mimarisine örnek teşkil etmektedir. Akşam üzeri Cusco’ya dönüyoruz. Yerel bir restoranda (Tunupo Cusco Restaurant v.b.) bölgeye özgü dans gösterileri eşliğinde alacağımız akşam yemeğinin ardından otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelde.

23 Eylül  2019  Pazartesi : CUSCO / MACHU PICCHU / CUSCO

Sabah kahvaltısından sonra, tren istasyonuna transfer oluyoruz. Vistadome treniyle Aguas Calientes’e hareket ediyoruz. 112 kilometrelik bu yolculuk sırasında muhteşem manzaranın keyfini çıkartacak, iki tünelden geçecek ve Machu Picchu harabelerine varacağız. Trenden indikten sonra otobüsle İnka harabeleri ve İnka Kalesi turuna çıkıyoruz. İnkaların kayıp şehri Machu Picchu, 1911 yılında Hiram Bingham tarafından bulunmuştur. 1911 yılından beri Machu Picchu, olağanüstü güzellikteki mimarisi, çevresindeki orman ve sarp topografyası sayesinde, Peru’nun en önemli kültürel sembolü haline gelmiştir. Öğle yemeğimizi yerel restorantta (Maccupichu Sanctuary Restoran) yiyeceğiz. Tur bitiminde Vistadome treniyle Cusco’ya geri dönüyoruz. Akşam yemeğinin ardından geceleme otelde.

24 Eylül 2019 Salı  : CUSCO / PUNO

Sabah kahvaltısı sonrası otobüsle Titicaca Gölü kıyısınca uzanan Puno’ya hareket. Yol üzerinde, Andahuaylillas (And Şapeli) ve Racchi’yi (Wiracocha ve Pukara Tanrısı Tapınağı)  gezeceğiz. Bu tapınak en önemli ve eski tapınaklardan biridir. Yol üzerindeki Sicuani kentinde yerel bir restoranda yiyeceğimiz öğle yemeğinin ardından Puno’ya devam ediyoruz. Puno’daki otelimize transferin ardından akşam yemeği. Geceleme otelde.

25 Eylül 2019 Çarşamba   : PUNO / UROS & TAQUILE ADALARI / PUNO

Sabah kahvaltısından sonra tam günlük Uros & Taquile Adaları turuna çıkıyoruz. Küçük bir tekneye binip Titicaca Gölü’ne açılacağız. İlk durağımız, yerlilerin yaşadığı, insan yapımı bir ada olan Uros. Uros adaları sakinleri, gölün sığ kısımlarında bol miktarda bulunan ‘totora’ denilen sazları örerek geçimlerini sağlamaktadırlar. İkinci durağımız Taquile Adaları. Taquileliler, kendi üretimleri olan rengarenk giysileri ve grup halinde hareket etmeleriyle meşhurdurlar. Bu adada öğle yemeği kumanya olarak verilecektir. Akşam üzeri Puno’ya dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

26 Eylül 2019  Perşembe : PUNO / COPACABANA  / GÜNEŞ ADASI / LA PAZ

Erken saatte alacağımız sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılıyoruz. Önümüzde epey yoğun bir gün var. Otobüsle, Chucuito, Juli, Pomata gibi Titicaca Gölü kıyısındaki tipik koloniyel köylerden geçerek Copacabana’ya varıyoruz. Burada Katedral’i gezip, katamarana biniyoruz. Varacağımız yer Güneş Adası. Inka mitolojisine göre Inca imparatorluğunun doğum yeri olan adada Inti Wata Kültür Merkezini ve Ekako Yeraltı Müzesini ziyaret edip antik bir törene katıldıktan sonra, katamarana dönüyoruz. Öğle yemeğimizi katamaranda yiyoruz. Daha sonra Chua’ya dönüyor ve otobüsle Bolivya’nın başkenti La Paz’a doğru yolumuza devam ediyoruz. Otelimize  transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

27 Eylül 2019 Cuma  : LA PAZ – AY VADİSİ - TİAWANAKU

Sabah kahvaltısından sonra La Paz şehir turuna çıkıyoruz. Meşhur efsuncu doktor pazarı, San Francisco Koloniyel Kilisesi, Plaza Murillo, Katedral, Hükümet Sarayı, Milli Kongre Binası, Jaen Caddesi, Obrajes, Calacoto ve La Florida semtleri görülecek yerler arasında bulunmaktadır. Turun bitiminde eşsiz Ay Vadisi’ni gezeceğiz. Burada kısa bir yürüyüşe çıkabilir, seramik atölyelerinden birinde çömlekçilik sanatıyla ilgili bir gösteri izleyebilirsiniz. Öğleden sonra M.S. 8. yüzyılda varlık göstermeye başlamış olan Tiawanaku Medeniyeti’nin başkentini görmeye gideceğiz. La Paz’a 72 km. mesafede yaşamış olan Ayamara halkı zanaatkar bir topluluktu. Bu özellikleri, ardlarında bıraktıkları granitten yapılma  yek pare sütunlardan anlaşılmaktadır. Akapana Piramidi, Kalasaya Tapınağı, Yer altı Tapınağı, Güneş Kapısı’nı geziyoruz. Tiawanaku, Amerikan medeniyetinin beşiği olarak değerlendirilmektedir. Yerel bir restoranda yiyeceğimiz akşam yemeğinin ardından geceleme otelde.

28 Eylül 2019 Cumartesi  : LA PAZ – LİMA – BOGOTA

Kahvaltı – LATAM 2403 sefer sayılı uçak ile saat 10.15'de Lima’ya hareket. 11.15'de Lima’ya varış. Saat 12.51 de Colombia’nın başkenti Bogota’ya hereket ediyoruz. Saat 16.00'da Bogota’ya varış. Otelimize yerleşme. Serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme.

29 Eylül  2019 Pazar : BOGOTA / İSTANBUL

Sabah erken saatte lobide buluşma. Saat 09.25’da THY’nin TK 800 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’a hareket. Saat 10.45’de (19 Ağustos 2019 Pazartesi )  İstanbul’a varış.

30 Eylül  2019 Pazartesi : İSTANBUL – İZMİR

Saat 13.05’de TK 2324 sefer sayılı uçuş ile İzmir’e hareket, saat 14.15’de  İzmir Adnan Menderes Havaalanı'na varış. 

Bu Turun Tarihleri

17 / 30 Eylül 2019 , 11 Gece 14 Gün

Ücret Bilgileri

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • İzmir / İstanbul / Bogota / İstanbul / İzmir arası Türk Hava Yolları ile ile ekonomik sınıf uçak bileti
 • Lima / Cusco arası yerel hava yolları ile ekonomik sınıf uçak bileti
 • La Paz / Lima arası yerel hava yolları ile ekonomik sınıf uçak bileti
 • Bogota / Lima /Bogota arası yerel havayolları ile ulaşım
 • Lima / Paracas / Lima arası özel araç ile ulaşım
 • Havalimanı vergileri
 • Cusco / Puno arası otobüsle ulaşım
 • Puno / La Paz arası katamaran ile ulaşım
 • Özel araçla yapılacak olan tüm  havaalanı-otel-havaalanı transferleri
 • Bogota’da ( 2 ) gece; Lima’da (2) gece; Paracas’da  (1) gece , Cusco’da  (3) gece ; Puno’da (1) gece, La Paz’da (2) toplam (11 )gece konaklama
 • Sabah kahvaltıları (11)
 • Yerel restoranlarda veya otellerde yenilecek olan (10 ) akşam yemeği 
 • Yerel restoranlarda ve teknelerde  yenilecek olan (6) adet öğle yemeği
 • Bogota, Lima, Cusco, Paracas, Puno, La Paz ..  da yacağımız  şehir ve çevre turları
 • Uçakla Nasca çizgileri turu
 • Ballestas Adası turu
 • Vistadome treni ile tam günlük Machu Picchu turu
 • Tam günlük Urubamba turu
 • Tam günlük Uros & Taquile Adaları turu (tekne ve otobüsle)
 • Katamaran ve otobüsle Copacabana – Güneş Adası – Tiquina – Huatajata turu
 • Yerel rehberlik hizmeti
 • Tüm ayakbastı ve ülkelerden çıkış harçları
 • Seyahat güvence paketi
 • Yerel rehber ve şöför bahşişleri
 • Yerel Rehberlik hizmeti
 • Profesyonel Pastoral Tour rehberlik hizmetleri

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • 70 yaş üstü yolcularımızdan + 30 € sigorta ücret farkı alınır.       
 • Otellerde yapılacak olan ekstra harcamaklar (İçecekler, telefon görüşmeleri, vs.)
 • Programda belirtilmeyen yemekler
 • Öğle ve akşam yemeklerinde alınacak olan alkollü / alkolsüz içecekler

Önemli Notlar

 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri THY  ve yerel taşıyıcılardan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Havayollarının yapacağı grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet, vb.) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir. 
 • Programda belirtilen şehirler veya ülkeler arası hatlarda uçulacak olan havayolunun / havayollarının yerine başka bir yerel taşıyıcı / taşıyıcılar ile uçulabilir. Dolayısıyla aktarma noktaları ve saatleri değişkenlik gösterebilir.
 • Pastoral Tour programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 • Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini büromuzdan teyit ediniz. 
 • Seyahat edeceğiniz ülkeler kendi yerel para birimlerini kullanmaktadırlar ve değiştirilebilir değillerdir. Dolayısıyla seyahat öncesinde bu para birimlerini Türkiye’deki banka veya döviz bürolarından tedarik edemezsiniz. Bunun için yanınızda ABD Doları götürmenizi tavsiye ederiz. 1 USD = 2.77 PEN ( NEOVO SOL)
 • Colombiya, Peru ve Bolivya Türk vatandaşlarına vize uygulamamaktadır. Bu seyahate iştirak edecek her yolcunun pasaport temdit süresinin seyahat başlangıç itibarı ile en az 6 ay olması gerekmektedir.
 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 25 kg ile sınırlıdır.
 • İç veya dış hat uçuşlarda, uçağın sizlere dağıttığı yerleri önceden ayarlamak acentamızın inisiyatifinde değildir.  
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman pasaportunuzda yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlisine pasaport numaranız, pasaport alış tarihiniz ve temdit süreniz ile birlikte lütfen bildiriniz. 
 • Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problem de Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir. 
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz, yerel rehberimiz ve Türk rehber arkadaşımız kesinlikle sorumlu değildir.
 • Seyahatiniz esnasında şayet cep telefonlarınız yurt dışı görüşmelere açık ve 3 bantlı sisteme uygun ise kullanabilirsiniz.
 • Bu seyahate iştirak edecek olan yolcuların yanlarında mutlaka rahat yürüyebilecekleri altı lastik 2 çift ayakkabı, bol bol tişört ve 1 adet kazak veya hırka ile birlikte video kamera/ fotoğraf makinelerini getirmelerini kesinlikle tavsiye ederiz. 
 • Yanınızda mutlaka şapka, güneş kremi, terlik ve bir adet  yağmurluk bulundurunuz.
 • Bu seyahat esnasında bayanlar yanlarında mutlaka birer adet pareo bulundurmalıdırlar. Zira bazı manastır ve tapınaklara şort ya da etek ile girilemez.

***Sigorta ; Tur ücretine  zorunlu paket tur sorumluluk sigortası dahildir.  Bu poliçe, 1618 sayılı yasanın öngördüğü şartları kapsamaktadır. “ Acenta veya Havayolu şirketinin iflası durumunda kullanılan bir teminattır. Seyahat sağlık ve iptal sigortası dahil değildir. 
Mücbir nedenlerle turu iptal etmek isteyen yolcu;  Toplam tur bedelinin % 80 nine kadar iade almayı mümkün kılan iptal sigortası yaptırabilir. Bu poliçe,  tıbbi tedavi masrafları, bagaj kaybı, tıbbi teminat içeren ek sigortadır. Yolcunun,  ek sigortayı ve güvence paketini tur kayıt sırasında en geç 24 saat içerisinde almaları gerekmektedir. 70 yaş ve üstü ise % 100 sürpirim uygulanmaktadır.

 

 • Bu seyahat için aşı yaptırmanıza gerek yoktur. 
 • Yanınıza mutlaka her zaman kullandığınız ilaçlarınızı  ve  "cipro", "ercefuryl", "parol", "fenistil" , krem - yada herhangi bir antihistaminik krem bulundurunuz. 
YUKARI