NOT: Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya site üzerinden benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.

PUGLİA TURU

TÜM TURLAR DAHİL

İtalya’nın güneyinde Adriyatik kıyısınca uzanan yarıma ada şeklindeki Puglia, beyaz şarabı,zeytini, turilli evleri ve leziz yemekleriyle İtria Vadisi…ünlü trulli evleri,oldukça yaşlı ağaçların bulunduğu zeytinlikler, alabildiğince uzanan üzüm bağları…Bu az bilinen ancak şimdilerde adını sıksa duyduğumuz bölge…Ferzan Özpetek bölgedeki Lecce şehrini ‘Serseri Mayınlar’ ve ‘Kemerlerinizi Bağlayın’ filmleriyle tüm sinemaseverlerin dikkatini çekti.
Ne dersiniz bu yıl İtalya’da yeni keşiflere çıkma zamanı olabilir mi ?

1.GÜN: İzmir – İstanbul – Bari

Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminali THY kontuarında saat 14.30'da buluşuyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerimizi tamamlayıp TK 2331 sefer sayılı uçuş ile at 16.10'da  İstanbul’a uçuyoruz. 17.30'da İstanbul’a varış ve TK 1447  sefer sayılı uçak ile saat 19.25'de Bari’ye uçuyoruz…Yerel saat ile 20.25'de Bari Havalimanı’ndayız. Gümrük ve pasaport işlemlerimizi tamamlıyor, valizlerimizi alıyor ve bizi bekleyen otobüsümüz ile Güney İtalya'nın 2. büyük kenti olan ve otelimize gidip odalarımıza yerleşiyoruz.  Geceleme otelimizde. 

2.GÜN : Bari - Polignano Amare – Monopoli – Brindisi -  Lecce

Sabah kahvaltımız sonrasında ilk durağımız antik çağlardan beri yerleşim merkezi olan ve günümüzde de Roma İmparatorluğu’na ait bir çok eser bulundurulan sahil şeridi Polignano Amare...Geçimini turizm, tarım ve balıkçılıkla sağlayan bu kasabaya sahil kenarındaki teraslardan baktığınız  zaman epik bir filmden sahneler izliyormuş hissine kapılıyorsunuz. Polignano Amare parlak mavi renkte suları ve nefes kesen manzarası ile, kireç taşı kayaların üzerine kurulu evleri ve iyi korunan tarihi ile büyüleyici bir atmosfer. Turumuzda,  Piazza Vittorio,  Emanuel Santa Maria Assunta Kilisesi, Antik Traianus Yolu, Sur Duvarları, ortaçağ sokakları  ve seyir teraslarını göreceğiz.  Polignano Amare sonrasında sırada tarih boyunca sürekli saldırılara maruz kalan bu nedenle de kale surları ile çevrili bir anlamda masum küçük bir balıkçı kasabasını andıran Monopoli var. Seramikleri ile ünlü bu şehirde limanı, katedralini görecek ve şehrin daracık sokaklarında kaybolacaksınız. Öğle yemeğimizi serbest olarak alıyor ve ardından kahve molası veriyoruz. Birindisi üzerinden Puglia Bölgesi’nin özel şehirlerinden Lecce’ye gidiyoruz. Burada öncelikli olarak misafirperver halktan bahsetmek gerek. İtalyanların çok sıcak ve yardımsever olabildiklerini burada anlayabilirsiniz. Bütün yolların ana bir caddeye çıktığı ve kaybolmanın neredeyse imkansız olduğu Lecce, Barok tarzı binaları ile ünlü bir şehir.  Lecce taşı diye anılan özel bir tür taştan yapılmış yüzlerce yıllık sokakları, tarihi, doğası, canlı sosyal yaşamı, harika denizi ve muhteşem yemekleri ile herkesi etkileyen özel bir yer olarak karşımıza çıkıyor. Bu şehir ayrıca Ferzan Özpetek’in “Serseri Mayınlar” filmine de ev sahipliği yapmıştır. Zamanın yavaş aktığı şehirden ayrılmanız pek kolay…Güney’in Floransa’sı olarak da bilinen Lecce’de  sırası ile Piazza Duomo’yu, hayat dolu meydanı Piazza Sant’Oronzo’yu, meydanın tam ortasındaki arkelolojik kazı ile ortaya çıkmış amfitiyatroyu göreceğiz. Lecce’de;  Lecce mimarisinin yanı sıra kağıttan yapılan biblolarıyla da ünlüdür. Gezimiz sırasında bu biblolardan satın alma şansımız olacak. Otelimize yerleşme ve geceleme. 

3. GÜN : Lecce & Otranto & Gallipoli & Lecce

Kahvaltı sonrası Adriyatik kıyısında bulunan Salento yarımadasının en doğu ucunda bulunan Otranto'ya hareket edeceğiz. Otranto, 1480 yılında Osmanlı İmparatorluğu'nun 13 ay kadar kısa bir süre elinde tuttuğu ve Fatih'in ölümü üzerine gereken önem verilmeyince geri çekilmek zorunda olduğu ve hala yerel halkın kendiyle bu konuda gurur duyduğu, turkuaz rengi bir denize hakim şirin bir italyan kasabası. Turumuz sırasında Otranto Kalesi ve Bizans freskleriyle süslenmiş katedrali, sahil şeridi görülecek yerler arasındadır. Otranto gezimizin ardından Salento Yarımadası'nın en batı ucunda bulunan Türkçe karşılığıyla Gelibolu anlamına gelen 21.000 nüfuslu çok şirin bir şehir olan Gallipoli'ye hareket ediyoruz. Gallipoli'de Anjevin-Aragon Kalesi'ni, barok St.Agatha Katedrali'ni, ünlü La Puritate plajını göreceğiz. Öğle yemeğini sahildeki otantik balıkçılarda alabilirsiniz. Lecce'ye dönüyoruz. Konaklama otelimizde. 

4. GÜN :Lecce & Ostuni & Alberobello -Grotte Di Castellana –Bari 

Sabah otelimizde yaptığımız keyifli bir kahvaltının ardından tekrar yollara düşüyoruz. Zeytin ve üzüm bağları ile çevrili Adriyatik kıyısına hakim bir tepede kurulu  “La Citta Bianca” yani “Beyaz Şehir” olarak adlandırılan, Akdeniz mimarisinin yansıdığı ilginç sokakları ile bir inciye benzeyen Ostuni’ye hareket ediyoruz…Şehrin ana meydanı olan Piazza Della Liberta yani Özgürlük Meydanı’nda bir kahve içimi serbest zaman veriyoruz. San Francesco Kilisesi'ni ziyaret ediyoruz. Ardından Via Catterdrale sokağından başlayarak şehri geziyoruz...Şimdi sıra, bölgenin medar-ı iftiharı Alberobello Kasabası…Koni çatılı evleriyle ünlü. ‘Trullo’ adı verilen bu evlerin kökeni, 16. yy.’a dayanıyor. Kralın koyduğu ağır vergilerden kaçmak amacıyla bu ilginç yapılar ortaya çıkmıştır. Peri  masalı Alberobello…Trulli başkenti olarak da biliniyor ve şehrin meydanından durup da ilginç turili evlerinin olduğu yere baktığınızda tarihe yolculuğa çıkıyorsunuz sanki…Güney İtalya’nın en az bilinen ancak en değerli yerlerinden İtria Vadisi’ndeki en ünlü kasabalardan birisi Alberobello, sahip olduğu 1,500’den fazla turilli eviyle turistlerin gözdesi. Konik çatılı, harçsız örülmüş duvarları, beyaz ve gri renkleriyle Trulli evleri, Güney İtalya’nın en çok ilgi çeken yanlarından birisi. 1995’da UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde kendine yer bulan Alberobello şehri, Puglia bölgesinin en ünlü kasabalarından. Özellikle Rione Monti’yi  sokak sokak gezip, fotoğraf çekmeye doyamıyacaksınız, o kadar güzeller ki!. Buradaki evlerle ilgili en çok ilgi çeken  söz: “Onlar ev değil, yalnızca birarada duran taşlar!” Vergi almaya gelen memurları ikna etmek için bu cümleyi kullanmışlar zamanında. Çatısı olan her yapıdan vergi alınacağı duyurulduktan sonra icat edilen bu çatı şekli onları hem vergiden kurtarmış hem de zaman içinde tüm Itria Vadisi’ne yayılıp ün kazanarak bölgeyi İtalya’nın en turistik bölgelerinden biri haline dönüştürmüş. Trullolar arasında dolaştıkça dükkanlara girip çıktıkça  çok farklı trulloları görme şansınız olacak. Sırada Puglia bölgesinin sürpriz yerlerinden biri ve dünyanın en eski mağarası Grotte di Castellana var. Altamura kireçtaşı olarak bilinen kalsiyum karbonat ve tortul kayalardan oluşan mağaranın uzunluğu 3348 metre derinliği ise 122 metre…Noel ve yılbaşı dönemleri dışında tüm yıl boyunca ziyaret edilebilen bu mağara güney İtalya’nın en çok talep gören yerlerinden ve bugünkü gezimizin sonu… Turumuzu tamamlayıp otelimize  yerleşiyoruz. . Akşam yemeği serbest.

5. GÜN :   Bari – İstanbul - İzmir

Kahvaltı. Güney İtalya'nın 2. büyük kenti olan Bari'de panoramik turumuzu yapıyoruz. Teatro Margarita ,Teatro Petruzzelli, Palazzo Municipale (Belediye Sarayı), Teatro Piccini, Palazzo de Governo (Hükümet Konağı), Colonna della Giustizia (Adalet Sütunu), Cattedrale di S.Sabina, S.Gregoria, Museo Diocesano, S.Marco Kilisesi görülecek yerler arasında… Bari turumuzu eski kentin dar ve dolambaçlı sokaklarından oluşan ortaçağ dokusunu keşfederek tamamlıyor ve serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin belirlediği yer ve saatte buluşuyor ve Bari Havalimanı’na hareket ediyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerimizi tamamlayıp TK 1446 sefer sayılı uçuş ile saat 15.25’de İstanbul’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 19.30’da İstanbul’dayız.  TK 2347 sefer  sayılı uçak ile 21.40'da İzmir’e hareket. 22.50'de varış ve turumuzun sonu.

Bu Turun Tarihleri

02 / 06 Ekim 2020, 4 Gece 5 Gün

Ücret Bilgileri

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • İzmir / Bari  / İzmir arası THY ile ekonomi sınıfı uçak bileti ve havalimanı vergileri
 • Havaalanı – otel – havaalanı transferleri,
 • Bari’de 2 gece 4*Hotel Mercura Villa Romanazzi Carduccio vb; Lecce’de 2 gece 4*Grand Hotel Tiziano vb. olmak üzere toplam 4 gece 4* otellerde geceleme
 • Kahvaltılar ( 4 ) 
 • Programda belirtilen tüm şehir turları ve çevre gezileri,
 • Programda belirtilen tüm panoramik şehir turları ve çevre gezileri
 • Şehir ve otel  vergileri,
 • Zorunlu yurt dışı seyahat ve sağlık sigortası (belirli limitler dahilinde) (70 yaş üzeri surprim öder)
 • Tur boyunca profesyonel Pastoral Tour rehberlik hizmetleri

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Otellerde yapılacak olan ekstra harcamalar
 • Programda belirtilmeyen turlar ve giriş ücretleri
 • Öğle ve akşam yemekleri, yemeklerde alınacak her türlü içecek
 • İsteğe bağlı olarak gezilecek olan ve yukarıda belirtilmeyen tüm müzelere giriş ücreti
 • Schengen vize ücreti (Yeşil pasaporta vize istenmemektedir) ( 130 € )
 • Yurt dışı çıkış harcı ( 15 TL ) 
 • Bahşişler 

Önemli Notlar

 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Türk Hava Yolları’ndan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Havayollarının yapacağı grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet, vb.) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Pastoral Tour, gerekli gördüğü durumlarda, programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 • Turumuzun gerçekleşebilmesi için en az 20 kişinin katılımına ihtiyaç vardır. Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Pastoral Tour yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar.
 • Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini büromuzdan teyit ediniz.
 • Bu seyahate iştirak edecek her yolcunun pasaport temdit süresinin seyahat başlangıç itibarı ile en az 6 ay olması gerekmektedir.
 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu bagajın ağırlığı 7 kg. geçmemelidir.
 • Bu seyahat esnasında kişi başına ücretsiz valiz hakkı (1) adettir.  Maksimum ağırlığı 20 kg ile sınırlıdır
 • Tur boyunca kullanacağınız tüm uçuşlarda ekstra ağırlıklar yüzünden ödenecek bagaj ücretinden Pastoral Tour ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir.
 • Şirketimiz sizler ile konsolosluk arasında aracı durumunda olup herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vermediği vizelerden Pastoral Tour kesinlikle sorumlu tutulamaz. Vize verilmediği takdirde, yolcunun vize ve servis bedeli olarak verdiği meblağın geri iadesi yapılmaz.
 • İç veya dış hat uçuşlarda, uçağın sizlere dağıttığı yerleri önceden ayarlamak acentamızın insiyatifinde değildir.
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman pasaportunuzda yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlisine pasaport numaranız, pasaport alış tarihiniz ve temdit süreniz ile birlikte lütfen bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemden Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Yurt dışı çıkışında gümrük ve pasaport engeli olan yolculara seyahate iştirak edemedikleri takdirde hiçbir ücret iadesi yapılmaz.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz, yerel rehberimiz ve Türk rehber arkadaşımız kesinlikle sorumlu değildir.
 • Bu seyahate katılacak yolcuların yanlarında rahat yürüyebilecekleri altı lastik 2 çift ayakkabı, bol tişört, en az bir adet hırka ile birlikte yağmurluk / rüzgârlık almalarını tavsiye ederiz.  
 • Yıldız sayısı ve standartları aynı kalmak koşulu ile otellerde değişiklik yapılabilir.
 • Yanınıza mutlaka her zaman kullandığınız ilaçlarınızı alınız.
 • Olası rahatsızlıkları ve alerjisi olan konuklarımızın, bu durumlarını kayıt esnasında bildirmelerini rica ederiz.
YUKARI