RİZE VE ARTVİN YAYLALARI - BUTİK TUR


ÇİNÇİVA KÖPRÜSÜ – ELEVİT YAYLASI - ŞİMŞİR ORMANLARI - ÇAMLIHEMŞ

09 Temmuz 2022, Cumartesi: İZMİR – TRABZON – RİZE – ÇİNÇİVA KÖPRÜSÜ – ELEVİT YAYLASI –AYDER

İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminali Pegasus Havayolları kontuarı önünde buluşma. Saat 09.45 de Trabzon’a hareket. Trabzon’a varışımızı takiben özel aracımıza transfer oluyoruz. Yomra, Araklı, Rize üzerinden Doğu Karadeniz’in muhteşem manzaraları eşliğinde ve Fırtına Irmağını takiben Kaçkar Milli Parkları içerisinde Fırtına Vadisi’ne doğru yola çıkıyoruz. Vadiye giriş yaptıktan sonra Çamlıhemşin’e yöneliyoruz. Mollaveyis Köyü’nde öğle yemeğimizi alıp, Çinçiva köprüsüne kısa bir yürüyüş yapacağız. Burada tarihi konakları gezeceğiz. Sonrasında  tarihi Çinçiva Köprüsü’nde fotoğraf  karelerimizi çekdikten sonra rotamızı 1800 metre yükseklikteki Elevit Yaylası’na çeviriyoruz. Elevit yaylasında ahşap evleri gezecek, vadi içindeki güzellikler sizleri çok etkileyecek.. Otelimize gidiyor ve dinleniyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

10 Temmuz 2022, Pazar: AYDER – ZİLKALE / PALOVİT / GİTO / ÇAT VADİSİ DOĞA KÖYÜ / ŞİMŞİR ORMANLARI

Sabah kahvaltı sonrasında tüm günümüzü Kaçkar Dağları Milli Parkı içerisinde geçireceğiz. Öncelikle Zil Kalesi’ne hareket ediyoruz. Geçide hakim olan ve dere yatağından 100 metre, denizden 750 metre yükseklikte yüksekçe bir tepe üzerinde konumlanmış kaleyi geziyor ve fotoğraflıyoruz. Minibüslerle Çat Vadisi’ne doğru olan yolculuğumuza devam edeceğiz. Aracımız ile Elevit deresi üzerinden yol alıyor ve Kaçkarlar’ın farklı bir yüzünde bulunan Ziya Hurşit Dergahı ve Şahin Tepesi’ni görüyoruz. Kalegon ve Karakovanlar’ı, Konaklar Mahallesi’ni panoramik olarak göreceğiz. Karadeniz ormanlarında saklı bir cennetken, Sevdalık, Yeni Gelin ve Egenin Hamsisi dizisinin çekimlerinin burada yapılması ile tanınan, Pokut Yaylasına doğru keyifli yolculuğumza devam ediyoruz. Birçok TV programına ve dergilere kapak olmuş yöre halkının tabiri ile Karadeniz’in en güzel yaylası olan Pokut Yaylasına ulaşıyoruz. Kaçkarların en iyi terası konumundaki yaylada şansınımız olur ise Pokut’un en güzel anı olan sisin alçalıp dağın tam ucuna kadar gelip  durduğu ‘’ bulut denizini’’ görebileceğiz. Sonraki durağımız, Rize’nin debisi en yüksek şelalelerinden biri olan Palovit Şelaesi olacak. Gür bir orman içindeki bu ünlü şelaleyi görebilmek için aracımız ile ancak belli bir mesafeye kadar geleceğiz. Kısa bir yürüyüşle ulaştığımız şelaleyi  kayalık mevkideki yüksek bir noktadan seyredebileceğiz. Ardından 2100 m yükseklikteki her zaman güzelliği ve doğallığıyla göz kamaştıran Gito Yaylası'na gidiyoruz. Gito yaylası turunda meşhur salıncak keyfi sizleri bekliyor. Gito'dan ayrılıyor ve yaklaşık 15 dakika sürecek yolculuğumuzun ardından ulaştığımız Badara yaylasına  ve sonrasında Çat Vadisine doğru yol alıyoruz. Çat Vadisi pek fazla bilinmeyen bir doğa harikasıdır. Karadeniz'in doğa cennetlerinden biri olan Çat Vadisi'nin Ayder Yaylası arasında 2100 metreye ulaşan dağlar vardır. Yol güzergahımız üzerinde bulunan Şimşir Ormanlarına ulaşıyoruz. Şimşir, değerli bir ağaç olarak çeşitli bölgelerde yetişmektedir. Fakat anıt orman olarak dünyada yalnızca Fırtına Vadisi’nde bulunmaktadır. Keyifli ve yorucu bir günün sonunda otelimize dönüş. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

11 Temmuz 2022, Pazartesi: ÇAĞLAYAN KÖYÜ – LAZ KONAKLARI – KEMER KÖPRÜ – ŞAVŞAT KARAGÖL 

Güne güzel bir kahvaltı ile başlıyoruz. Bugüne Karadeniz doğa turumuzun Artvin bölümü ile devam edeceğiz. Aracımız ile Artvin, Arhavi’ye bağlı Kamilet Vadisi’ne doğru hareket ediyoruz. Vadide bulunan Çifte Köprüleri görmeye gidiyoruz. Cankurtaran Geçidi – Borçka üzerinden Artvin’e doğru devam ediyoruz. Artvin şehir merkezi ve dünyanın en büyük Atatürk heykelinin bulunduğu Atatepe’yi uzaktan göreceğiz. Öğle yemeğimizi yemek üzere Artvin’de mola veriyoruz. Yemek molası ve dinlenme sonrasında, kırmızı kayalıkların içinden geçen eşsiz güzellikteki bir yoldan devam ederek Artvin’e bağlı Ardanuç ilçesinde bulunan ve dünyanın sayılı kanyon vadileri arasında yer alan Cehennem Deresi Kanyonu’nu geziyor, fotoğraflıyoruz. Ardından sakin şehirler listesinde yer alan Şavşat’a ulaşıyoruz. Şavşat köylerini en güzel görebileceğimiz konuma sahip olan Yavuzköy'deki seyir terasından muhteşem güzellikteki manzaranın tadına vararak, günü bitiriyor ve Şavşat'taki otelimize giderek dinleniyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

12 Temmuz 2022, Salı: ŞAVŞAT – CEVİZLİ KÖY / TİBETİ KLİSESİ – PINARLI KÖYÜ – ARŞİYAN YAYLASI – MARAL ŞELALESİ – MACAHEL – BORÇKA

Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından aracımız ile yola çıkıyoruz. Bugün harika manzaralar eşliğinde Şavşat’ın köylerini gezeceğiz. İlk durağımız geniş düzlükler ile birleşen dağların panoramasında bulunan cevizli köyü. Cevizli Köy’de bulunan Tibet (Cevizli) Kilisesi’ni ve köyü gezip fotoğrafladıktan sonra aracımız ile Şavşat çayı kenarında bulunan Veli Köy’den geçerek Pınar’lı Köyü’ne gidiyoruz.. Burada çay ve fotoğraf molası vereceğiz. Ardından bizi bekleyen Demirköprü Köyü’ne bağlı Arşiyan Yaylası’na gidiyoruz. Yemyeşil doğanın içerisinde yaylayı gezdikten sonra UNESCO tarafından Türkiye’de Biyosfer alanı ilan edlien Macahel’e doğru yola çıkıyoruz. Tarihi Camii’yi ziyaret edip fotoğraf çektikten sonra köy içerisinde serbest zaman veriyoruz. Kendinizi tropik bir ormanda hissedeceğiniz Maral Şelalesi’ne yöneliyoruz. Aracımız ile belirli bir mesafeye kadar yaklaşıyoruz. Bundan sonrasını yürümeye koyuluyoruz. Şelalenin dibine kadar iniyor ve hava müsait ise kısa bir yüzme molası veriyoruz. Şelale’den ayrılıp akşama doğru konaklama yapacağımız tesisimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

13 Temmuz 2022, Çarşamba: BORÇKA KARAGÖL – ÇEÇEVE KÖYÜ – TRABZON – İZMİR

Yöresel ürünlerden oluşan tatların en lezizlerini bulacağımız sabah kahvaltımızı yapıyor ve tesisimizden çıkış işlemlerini tamamlıyoruz. Yolumuz bizi Borçka ilçesinde bulunan Karagöl Tabiat Parkı'na götürüyor. Bu güzel yerde vakit geçirip, göl çevresinde yürüyüş yapıyoruz. Ardından aracımız ile Trabzon'a doğru hareket ediyoruz. Rize'nin Çayeli ilçesine bağlı Çeçeva Köyü'nde mola veriyoruz. Çay bahçesi fotografının en güzel çıkığı köyde; çay bahçesinde anılarımızı ölümsüzleştirdikten sonra aracımız ile Çayeli’nin meşhur kuru fasulye ve kavurmasından yiyoruz. Artık dönüş vakti diyerek biriktirdiğimiz güzel anılar ile birlikte Trabzon havalimanına hareket ediyoruz. Trabzon Havaalanı'ndan 22.50  uçağı ile İzmir’e hareket. 00.55 de İzmir’e varış. Bir başka gezimizde buluşmak dileğiyle...

 

Bu Turun Tarihleri

09-13 Temmuz 2022 ;   5 Gün, 4 Gece   SATIŞA KAPANMIŞTIR

Ücret Bilgileri

TUR ÜCRETİ NAKİT 3 TAKSİT 6 TAKSİT 9 TAKSİT
İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI  3850.00 TL  1340.00 TL x 3 Taksit  690.00 TL x  6  
TEK KİŞİLİK ODA FARKI    970.00 TL   1685.00 TL x 3 Taksit  865.00 TL x  6   
06 - 12 YAŞ  2980.00 TL  1030.00 TLx 3 Taksit  560.00  TL x  6  

*** Çocuk indirimleri iki yetişkinin yanındaki konaklamalarda geçerlidir.

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Programdaki tüm şehir turları ve çevre gezileri
 • AYDER’de Ayderoom  Butik Hotel’de 2 gece konaklama
 • ŞAVŞAT’ta Laşet Bungalov Tatil Köyü’nde 1 gece konaklama
 • BORÇKA’da Lapera Butik Hotel’de 1 gece konaklama
 • Otellerde alınacak sabah kahvaltıları ( 4 )
 • Otellerde alınacak akşam yemekleri ( 4 )
 • Tursab seyahat sağlık güvence paket
 • Profesyonel kokartlı rehberlik hizmetleri
 • Milli Park giriş ücretleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • İzmir – Trabzon Pegasus HY / Kars – İzmir Sun Expres HY uçak bileti bedeli  ( 990.00 TL)
 • Tüm öğle yemekleri
 • Son gün alınacak akşam yemeği
 • Yemeklerde alınacak olan ekstra içecekler
 • Otellerde ve tesislerde yapılacak olan tüm kişisel harcamalar
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Minibüs ücretleri
 • Karagölde tekne turu

Önemli Notlar

ÖNEMLİ HATIRLATMALAR

•           Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Pegasus & Sun Express Hava Yolları’ndan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.

•           Havayolunun yapacağı grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet, vb.) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

•           Pastoral Tour, gerekli gördüğü durumlarda, programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

•           Acentemiz gerekli gördüğü durumlarda, programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını, konaklama yapılacak otelleri ve uçulacak olan havayolunu değiştirebilir.

•           Pandemi nedeniyle tura tek kişi olarak katılan konuklarımıza oda arkadaşı veremiyoruz. Bu nedenle konuklarımızın oda arkadaşları ile birlikte kayıt yaptırması veya tura sngl yolcu olarak katılabilmesi söz konusudur.

•           Turlarımıza katılan konuklarımız 1618 sayılı yasaya göre sigortalanır. Bu sigorta sadece ani rahatsızlık, kaza vs. kapsar. Kronik hastalıkları kapsamaz. Ayrıca covid 19 ile ilgili rahatsızlıklar sigorta kapsamı dışındadır.

•           Tur sırasında veya sonrasında olabilecek rahatsızlıklardan acentemiz sorumlu değildir. .

•           Yolculuk esnasında her yolcunun 15 kg. + 7 kg bagaj hakkı vardır.

•           Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman kimliğinizde yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlimize bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

•           Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz ve rehberimiz kesinlikle sorumlu değildir.

•           Tur İptallerinde; yerinize yolcu bulunması durumunda ücretler kesintisiz iade edilir. Yerinize yolcu bulunamaz ise iptal koşulları devreye girer.

•           Yıldızları ve standartları aynı kalmak koşulu ile kalınacak otellerde değişiklik yapılabilir

•           Müze kartlarınızı yanınızda bulundurmanız tavsiye edilir.

•           Tur katılımcılarımız covid sürecini ve yasal süreçlerini bildiğini ve bilgilendirildiğini kabul etmiş sayılır.

 

 

 

 

YUKARI