NOT: Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya site üzerinden benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.

RİZE VE ARTVİN YAYLALARI - BUTİK TUR


TURLARIMIZ YENİ DÖNEM KURALLARINA GÖRE DÜZENLENMİŞTİR

28 Ağustos 2020, Cuma : İZMİR – TRABZON – UZUNGÖL – AYDER

İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminali Pegasus Havayolları kontuarı önünde buluşma. Saat 09.45 de Trabzon’a hareket. Trabzon’a varışımızı takiben özel aracımıza transfer oluyoruz. Alınacak öğle yemeği  sonrasında şehir turumuzda; Ayasofya Müzesi’ni geziyor, Trabzon’a özgü gümüş işleme sanatı örneği olan kazaziye  (hasır bilezik) alışverişi için serbest zaman veriyoruz. Şehri tepeden gören Soğuksu semtine çıkıp Atatürk Köşkü’nü geziyoruz. Belirlenen saatte Uzungöl’e hareket ediyoruz. Yol güzergahımız üzerinde bulunan Sürmene’den hediyelik bıçak alışverişimizi yapıyoruz. Dernekpazarı-Çaykara (Kadahor) - Taşkıran üzerinden Doğu Karadeniz’in muhteşem manzaraları eşliğinde 1090 m rakımlı Uzungöl’e varıyoruz. Verilecek serbest zamanda göl çevresinde yürüyüş yapabilir, cafelerde oturup çay-kahve içebilir, tatlı yiyebilirsiniz. Ayder’e doğru yol alıyoruz. Yol güzergahımızda yörede önemli bir geçim kaynağı olan Rize bezinin yapıldığı atölyelere uğruyor ve Rize bezinin yapılışı hakkında bilgi alıyoruz. Ardından Of ilçesi, Solaklı Vadisi üzerinde bulunan çay fabrikasına girerek evlerimizde yaptığımız çayların işlenişi hakkında bilgiler alıyoruz. Ardeşen’e ulaştığımızda arzu eden misafirlerimiz adrenalin dolu bir aktivite olan Zipline deneyimleyebilirler. Çamlıhemşin güzergahı üzerinden, Fırtına Irmağını takiben Kaçkar Milli Parkları içerisinde bulunan Ayder Yaylası’na varıyoruz. Kısa bir yolculukla Tar Deresi boyunca keyifli bir yürüyüş yapıyor ve bölgenin en önemli şelalesi olan Bulut Şelalesi’ne ulaşıyoruz. Şelaleyi gezip fotoğraflıyor ve Ayder Yaylası’na ulaşıyoruz. Ayder 1300 lü yıllarda Halalılar tarafından kurulmuştur. Rize'nin Çamlıhemşin ilçesinin 19 km güneydoğusunda yer alan 1350 m rakımda ladin ve kayın ormanlarıyla kaplı bir yayladır. Otelimize yerleşmeden önce Gelintülü Şelalesi’ni görüyor ve konaklama yapacağımız otelimize gidiyoruz. Serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

29 Ağustos 2020, Cumartesi : AYDER – ÇİNÇİVA / POKUT YAYLASI / ZİLKALE / PALOVİT / GİTO / BADARA  / ÇAT VADİSİ DOĞA KÖYÜ / ŞİMŞİR ORMANLARI

Sabah kahvaltı sonrasında tüm günümüzü Kaçkar Dağları Milli Parkı içerisinde geçireceğiz. Minibüslerle Çat Vadisi’ne doğru olan yolculuğumuza başlıyoruz. Aracımız ile Elevit deresi üzerinden yol alıyor ve Kaçkarlar’ın farklı bir yüzünde bulunan Ziya Hurşit Dergahı ve Şahin Tepesi’ni görüyoruz. Kalegon ve Karakovanlar’ı, Konaklar Mahallesi’ni panoramik olarak göreceğiz. Karadeniz ormanlarında saklı bir cennetken, Sevdalık, Yeni Gelin ve Egenin Hamsisi dizisinin çekimlerinin burada yapılması ile tanınan, Karadeniz'in en güzel coğrafyalarından birine sahip olan Çinçiva Köyünde kısa bir mola vereceğiz. Eski ahşap ve taş konakları görüyoruz. Yeşilin bin bir ayrı tonunu göreceğiniz bu enfes yolculuk sonrası bölgenin en büyük köprülerinden olan Çinçiva ( Şenyuva ) Köprüsü’nü görüyor ve Pokut Yaylasına doğru keyifli yolculuğumza devam ediyoruz. Birçok TV programına ve dergilere kapak olmuş yöre halkının tabiri ile Karadeniz’in en güzel yaylası olan Pokut Yaylasına ulaşıyoruz. Kaçkarların en iyi terası konumundaki yaylada şansınımız olur ise Pokut’un en güzel anı olan sisin alçalıp dağın tam ucuna kadar gelip  durduğu ‘’ bulut denizini’’ görebileceğiz. Belirlenen saatte Zil Kalesi’ne hareket ediyoruz. Geçide hakim olan ve dere yatağından 100 metre, denizden 750 metre yükseklikte yüksekçe bir tepe üzerinde konumlanmış kaleyi geziyor ve fotoğraflıyoruz. Şimdiki durağımız ise Rize’nin debisi en yüksek şelalelerinden biri olan Palovit Şelaesi olacak. Gür bir orman içindeki bu ünlü şelaleyi görebilmek için aracımız ile ancak belli bir mesafeye kadar geleceğiz. Kısa bir yürüyüşle ulaştığımız şelaleyi ancak kayalık mevkideki yüksek bir noktadan seyredebileceğiz. Ardından 2100 m yükseklikteki her zaman güzelliği ve doğallığıyla göz kamaştıran Gito Yaylası'na gidiyoruz. Gito yaylası turunda meşhur salıncak keyfi sizleri bekliyor. Gito'dan ayrılıyor ve yaklaşık 15 dakika sürecek yolculuğumuzun ardından ulaştığımız Badara yaylasında geziyor ve fotoğraflarımızı çekiyoruz. Buradan ayrılarak Çat Vadisine doğru yol alıyoruz. Çat Vadisi pek fazla bilinmeyen bir doğa harikasıdır. Karadeniz'in doğa cennetlerinden biri olan Çat Vadisi'nin Ayder Yaylası arasında 2100 metreye ulaşan dağlar vardır. Yol güzergahımız üzerinde bulunan Şimşir Ormanlarına ulaşıyoruz. Şimşir, değerli bir ağaç olarak çeşitli bölgelerde yetişmektedir. Fakat anıt orman olarak dünyada yalnızca Fırtına Vadisi’nde bulunmaktadır. Keyifli ve yorucu bir günün sonunda Ayder’de bulunan otelimize dönüş. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

30 Ağustos 2020, Pazar : AYDER – RİZE – BORÇKA KARAGÖL – MACAHEL

Kahvaltısı sonrası serbest zaman. Belirlenen saatte tesisimizden ayrılış. Karadeniz’in muhteşem güzelliklerini seyrederek, Macahel’e doğru yol alıyoruz. İlk olarak Borçka’dan bineceğimiz minibüslerle Karagöl’e geliyoruz. Etrafında yapacağımız yürüyüş sonrasında keyif çaylarımızı yudumluyoruz. Karagöl’ü gezdikten sonra UNESCO tarafından Türkiye’de Biyosfer alanı ilan edlien Macahel’e doğru yola çıkıyoruz. Merkez’de bulunan ahşap ve kök boyasının ustalıkla kullanıldığı tarihi camiiyi ziyaret edip fotoğraf çektikten sonra köy içerisinde serbest zaman veriyoruz. Macahel köyünden ayrılıyor ve minibuslerle kendinizi tropik bir ormanda hissedeceğiniz Maral Şelalesi’ne yöneliyoruz. Aracımız ile belirli bir mesafeye kadar yaklaşıyoruz. Bundan sonrasını yürümeye koyuluyoruz. Arzu edenlerle şelalenin dibine kadar inebilirler. Şelale’den ayrılıp akşama doğru konaklama yapacağımız tesislerimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Macahel’de.

31 Ağustos 2020, Pazartesi : MACAHEL – ARTVİN – ŞAVŞAT

Kahvaltının ardından belirlenen saate tesisimizden ayrılıyor ve Hatila Milli Parkı’nın derinliklerine olan yolculuğumuza başlıyoruz. İl merkezine yaklaşık 15 km. uzaktaki Sıkıldım Kayası mevkiinde 490 m rakımda, Hatila Deresi’nden ise 220 m yükseklikte sarp kayalara kurulan, Cam Terastan vadileri izliyoruz. Fotoğraf çekimlerimizi tamamlıyor, Atatepe’de Kahvecioğlu Vakfı’nca yaptırılan, 22 mt. Yüksekliğiyle Türkiye’nin en büyük Atatürk Heykelinin hikâyesini rehberimizden dinliyoruz. Şavşat Karagöl’e gidiyoruz. Meşeli Köyünde bulunan derinliği 27-33 metre çöküntü sonucu oluşmuş olan göl, içerisinde Aynalı Sazan, Kaya sazanı ve de 11 çeşit akvaryum balığı barındırmaktadır. Verilecek serbest zaman sonrasında Karadeniz’in eşsiz manzarası eşliğinde Şavşat’ta Sahara Milli Parkı içerisinde bulunan tesisimize geliyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

01 Eylül 2020, Salı : ŞAVŞAT – KARS – İZMİR

Çoğu bölgede yetişmiş ürünlerden oluşan yöresel tatların en lezizlerini bulacağımız sabah kahvaltısını yapıyor ve tesisimizden çıkış işlemlerini tamamlıyoruz. Ardahan yolu ile Kars’a doğru yol alıyoruz. Doğu Anadolu’nun en önemli kapısı, çeşitli kültürlerin kavşak noktası Kars’a varışımızı takiben şehir turumuzda; Ruslar döneminde inşa edilmiş mimari eserleri göreceğiz. İlk olarak Kars Müzesi ve Kafkas Cephesi Müzesi ( Harp Tarihi Müzesi ( Kanlı Tabya ))  gezisi sonrasında Kars Kalesi, Namık Kemal Evi, Tarihi Taş Köprü, On İki Havariler Kilisesi, Aleksander Kilisesi ve Tarihi Kars Sokakları gezilerimizi yapıp alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Kars Kaşarı, Kars Balı, Kars Ketesi, Kars Damal Bebekleri alınabilecek ürünler arasında bulunmaktadır. Vedat Milör ve Mehmet Yaşin gibi ünlü gurmelerden tam not alan, ünlü kişilerin de Kars'a gittiklerinde uğrak mekanı olan Kars Kaz Evi'ne gidiyoruz. Kaz, Evelik Çorba, Yoğurt, Turşu, Komposto, Salata ve Kars Helvasından oluşan akşam yemeğinin lezzetine doyamayacaksınız. Kars Havalimanı’na hareket ediyoruz. Saat 22.10 da  Sun Express Havayolları ile İzmir’e hareket. Saat 00.35 de İzmir’e varış ve turumuzun sonu.

Bu Turun Tarihleri

28 Ağustos - 01 Eylül  4 Gece 5 Gün

Ücret Bilgileri

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Programdaki tüm şehir turları ve çevre gezileri
 • AYDER’de 2 gece konaklama
 • MACAHEL’de 1 gece konaklama
 • ŞAVŞAT’ta 1 gece konaklama
 • Otellerde alınacak sabah kahvaltıları ( 4 )
 • Otellerde alınacak akşam yemekleri ( 4 )
 • Tursab seyahat sağlık güvence paketi
 • Profesyonel Pastoral Tour kokartlı rehberlik hizmetleri
 • Milli Park giriş ücretleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • İzmir – Trabzon Pegasus HY / Kars – İzmir Sun Expres HY uçak bileti bedeli  
 • Tüm öğle yemekleri
 • Son gün alınacak akşam yemeği
 • Yemeklerde alınacak olan ekstra içecekler
 • Otellerde ve tesislerde yapılacak olan tüm kişisel harcamalar
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Minibüs ücretleri

Önemli Notlar

ÖNEMLİ HATIRLATMALAR

 • Rezervasyonlar ön ödeme ile kesinleştirilir. Ön ödemesi alınmayan rezervasyonları iptal etme hakkı acentemizde saklıdır.
 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Pegasus HY. & THY alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan, grev ve fors majör ( deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet, vb. ) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Acentemiz gerekli gördüğü durumlarda, programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını, konaklama yapılacak otelleri ve uçulacak olan havayolunu değiştirebilir.
 • Uçak yerlerimiz grup olarak 23 kişi ile sınırlıdır
 • Pandemi nedeniyle tura tek kişi olarak katılan konuklarımıza oda arkadaşı konusunda yardımcı olamıyoruz. Bu nedenle konuklarımızın oda arkadaşları ile birlikte kayıt yaptırması veya tura sngl yolcu olarak katılabilmesi söz konusudur.
 • Turlarımıza katılan konuklarımız 1618 sayılı yasaya göre sigortalanır. Bu sigorta sadece ani rahatsızlık, kaza vs. kapsar. Kronik hastalıkları kapsamaz. Ayrıca covid 19 ile ilgili rahatsızlıklar sigorta kapsamı dışındadır.
 • Tur sırasında veya sonrasında olabilecek rahatsızlıklardan acentemiz sorumlu değildir. .
 • Sağlık Bakanlığı’nın hayata geçirdiği “Hayat Eve Sığar” projesi kapsamında Türk vatandaşlarının iç hat uçuşlarına kabulü HES kodu ile sağlanacaktır. HES kodu sorgulamalarında uçuşa elverişli olmadığı tespit edilen yolcular, SunExpress uçuşlarına kabul edilemeyecektir. HES kodunu  https // hayatevesigar.saglik.gov.tr sağlayabilirsiniz.
 • Uçak içine kabin bagajı alınmamaktadır. Yolculuk esnasında her yolcunun 15 kg. + 6 kg bagaj hakkı vardır. Uçak içine el çantası, bilgisayar çantası ve evrak çantasından sadece biri alınmaktadır.
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman kimliğinizde yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlimize bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz ve rehberimiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Tur İptallerinde; yerinize yolcu bulunması durumunda ücretler kesintisiz iade edilir. Yerinize yolcu bulunamaz ise iptal koşulları devreye girer.
 • Yıldızları ve standartları aynı kalmak koşulu ile kalınacak otellerde değişiklik yapılabilir
 • Müze kartlarınızı yanınızda bulundurmanız tavsiye edilir.
 • Tur katılımcılarımız covid sürecini ve yasal süreçlerini bildiğini ve bilgilendirildiğini kabul etmiş sayıl

PANDEMİ SONRASI NORMALLEŞME SÜRECİNDE

ACENTEMİZCE TURLARDA UYGULANACAK KURALLAR

Değerli Konuklarımız;

Covid-19 salgını bizleri uzun süredir evde kalmaya zorunlu kılmıştır. Bu uzun süreçte sizlere sık sık haberleşemedik. Bunun nedeni sizi ihmal ettiğimiz için değil. Önümüzdeki günlerde neler olabileceğini görememekten kaynaklandı. Hepimizin bildiği gibi bu olay hiçbirimizin bilemediği bilemeyeceği boyutlarla devam etti. Bu süre içinde  yeni şeyler öğrendik, deneyimledik, hayaller kurmayı sürdürdük, gitmekte ve gelmekte olanı görmeyi amaçladık ve uygulamaya çalıştık. İçimizdeki keşif duygusu hepimizi hızlı bir şekilde tekrar seyahat etme tutkusuna yöneltecektir diye düşünüyoruz. Bundan böyle  sektörümüzün devamlılığı için alacağımız önlemlerle iş hayatımıza devam edeceğiz. Bu bağlamda yurt içi turlarımızda alacağımız önemlere ilişkin açıklamalar aşağıda belirtilmiştir.

Ağustos 2020 tarihinden itibaren organize ettiğimiz yeni dönem gezilerimizle, her zaman olduğu gibi güven ve kalite standardımıza, alacağımız yeni önlemlerle yolumuza devam edecek ve ülkemizi tanımaya ve tanıtmaya  bıraktığımız yerden devam edeceğiz.

Aşağıda belirtilen tüm önlemler şu an ki mevcut şartlar için geçerlidir.  İlerleyen günlerde Sağlık Bakanlığı ya da Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın yayınlayacağı yeni genelge ve bu genelgenin şartlarına göre yeniden düzenleme yapılabilir ve/veya kurallar değişiklik gösterebilir.

* Turlarımızda kullanılacak olan araçlarımız tura başlamadan önce  içi ve dışı dezenfekte edilecektir.

* Turlarımızda kullanılacak olan araçlarımızda tüm program boyunca araç girişinde konuklarımız için el dezenfektanları bulundurulacaktır.

* Araçlarımızda tur boyunca tüm konuklarımız maske takmak zorunluluğundadır.

*Araçlarımızda sosyal mesafe kurallarına uygun  şekilde düzenleme yapılacaktır.

* Araçlarımız günlük programını tamamladıktan sonra  açık bir alanda havalandırılacak ve ertesi günkü  programına başlamadan önce yeniden dezenfekte edilecektir.

*Araçlardaki klimaların  %99 güvenli olacak şekilde teknik bakım ve değişiklikleri yapılmıştır.

*Bakanlık ve ilgili mercilerin belirlediği hijyen kriterleri doğrultusunda tüm yaz ve şehir otelleri kademeli olarak açılmaya başlamıştır. Aynı uçuşlarda olduğu gibi otel konaklamalarında da izolasyon süreçlerine önem verilecek olup konaklama sırasında tüm önlemleri alarak sizlerin sağlığı için gerekliliklerin yerine getirildiğinden emin olabilirsiniz.

*Otellerde, sosyal mesafenin korunması adına öngörülen planlama ve ağırlama kurallarının uygulanması sağlanacaktır.

*Klima ve/veya havalandırma sistemi temizliği ve dezenfeksiyonu konusunda bilgi istenecektir

*Kapalı mekanların sık sık havalandırılması sağlanacaktır

*Mümkünse 24 saat boş kalmış, havalandırılmış odaların, değilse mutlaka check-out saatinde boşaltılmış ve hijyenik temizliği yapılmış odaların verilmesi istenecektir.

*Fiziki anahtar dağıtımı yapılması gerektiğinde rehberimiz anahtarları dezenfekte ederek misafirlerimize teslim edecektir.

*Açık büfe tercih edilmeyecek. Başka bir alternatif olmadığı durumlarda ise ek önlemlerle hijyen koşullarını yerine getirmeleri istenecektir.

*Konuklarımız, bavul taşıma haricinde merdiven kullanmaya yönlendirilecektir.

 Uçaklı Turlarda;

*Havaalanları her türlü temizlik kuralına uygun olarak yolcularını beklemektedir.

*Girişte ve çıkışta dezenfektanlar bulunmaktadır.

*Koltuklar sosyal mesafe kuralına uygun şekilde düzenlenmiştir.

*Havaalanlarında ve uçaklarda maske zorunluluğu vardır.

*Kontuarlarda sosyal mesafe dikkate alınarak hizmet verilmektedir.

*Yolcularımızın uçuş kartlarını el değmeden makinalardan almalarını sağlayacak sistem uygulanmaktadır.

*Uçağa binişlerde yolcular koridorlarda birikme olmayacak şekilde büyük numaralardan küçüğe doğru uçağa alınmaktadır.

*Uçaklardaki havalandırma sistemleri %99 güvenli olacak şekilde teknik bakım ve değişiklikleri yapılmıştır.

*Öncelikle uçaklarda orta koltuklar boş bırakılmaktadır. Kapasite arttığında yolcular orta koltuklara serpiştirilecektir.

*Uçaklara el bagajı alınmayacaktır. El bagajı normal bagajınızla birlikte teslim edilecektir. Bagaj hakkınız toplam 15 kg+ 6 kg dır.

*Uçaklar kalkışta ve inişte dezenfekte edilmektedir.

 

YUKARI