NOT: Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya site üzerinden benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.

RİZE VE ARTVİN YAYLALARI TURU

1.Gün: 19 Temmuz 2021 Pazartesi : İZMİR – TRABZON –  FIRTINA DERESİ -  CAMLIHEMŞİN -  POKUT YAYLASI - AYDER

İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminali Pegasus Havayolları kontuarı önünde buluşma. Saat 05.00 de buluşma, saat 06.45 de Trabzon’a hareket. Saat 08.35 de Trabzon’a varışımızı takiben özel aracımıza transfer oluyoruz. Kahvaltı molası sonrası  Ayder’e hareket.. Fırtına Irmağını takiben Kaçkar Milli Parkları içerisinde bulunan Rize'nin Çamlıhemşin ilçesinin 19 km güneydoğusunda yer alan 1350 m rakımda ladin ve kayın ormanlarıyla kaplı bir yayla olan Ayder’e hareket. Çamlıhemşin güzergahı üzerinden, Fırtına  Vadisi'ne giriyor ve.. Otelimize yerleştikten sonra dinlenmek için serbest zaman. Özel minibüslerimize yerleşiyor ve  Pokut Yaylasına doğru hareket ediyoruz. Birçok TV programına ve dergilere kapak olmuş yöre halkının tabiri ile Karadeniz’in en güzel yaylası olan Pokut Yaylası’na ulaşıyoruz. Kaçkarların en iyi terası konumundaki yaylada şansımız olur ise, sisin alçalıp dağın tam ucuna kadar gelip durduğu ‘’bulut denizini’’ görebileceğiz. Ayder’e dönüş ve  arzu eden konuklarımızla yaylada yürüyüş yapıyoruz. Gelintülü Şelalesi’ni görüyor ve konaklama yapacağımız otelimize gidiyoruz. Serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.Gün :20 Temmuz 2021 Salı  ; ÇAT VADİSİ -  ZİLKALE -  DOĞA KÖYÜ ŞİMŞİR ORMANLARI - PALOVİT ŞELALESİ –ŞENYUVA KÖPRÜSÜ – AYDER

Sabah kahvaltı sonrasında aracımıza yerleşiyoruz. Tüm günümüzü Kaçkar Dağları Milli Parkı içerisinde geçireceğiz. Çat Vadisine doğru yol alıyoruz. Zil Kalesi’ne hareket ediyoruz. Geçide hakim olan ve dere yatağından 100 metre, denizden 750 metre yükseklikte yüksekçe bir tepe üzerinde konumlanmış kaleyi geziyor ve fotoğraflıyoruz Karadeniz'in doğa cennetlerinden biri olan Çat Vadisi ile Ayder Yaylası arasında 2100 metreye ulaşan dağlar vardır. Yol güzergâhımız üzerinde bulunan Şimşir Ormanlarını göreceğiz. Aracımız ile Elevit deresi üzerinden yol alıyor ve Kaçkarlar’ın farklı bir yüzünde bulunan Ziya Hurşit Dergahı ve Şahin Tepesi’ni görüyoruz. Kalegon ve Karakovanlar’ını ve Konaklar Mahallesi’ni panoramik olarak gezeceğiz. Karadeniz ormanlarında saklı bir cennetken, Sevdalık, Yeni Gelin ve Egenin Hamsisi dizilerinin çekimleri ile tanınan, Karadeniz'in en güzel coğrafyalarından birine sahip olan Çinçiva Köyünden yeşilin bin bir ayrı tonunu göreceğiniz bu enfes yolculuk sonrası bölgenin en büyük köprülerinden olan Çinçiva ( Şenyuva ) Köprüsü’nde fotoğraf molası veriyoruz Sonraki durağımız ise Rize’nin debisi en yüksek şelalelerinden biri olan Palovit Şelalesi olacak. Kısa bir yürüyüşle ulaştığımız şelaleyi ancak kayalık mevkideki yüksek bir noktadan seyredebileceğiz. Keyifli ve yorucu bir günün sonunda Ayder’de bulunan otelimize dönüş. Akşam yemeği ve konaklama

3. Gün  :21 Temmuz 2021 Çarşamba;   AYDER  - MARAL ŞELALESİ  – İREMİT  KÖYÜ - MACAHEL

Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıp Ayder'e veda ediyoruz. Rotamızı biraz daha doğu'ya doğru çevirip Artvin topraklarına yöneleceğiz. UNESCO tarafından Türkiye’de Biyosfer alanı ilan edilen Macahel’e doğru yola çıkıyoruz. Maçahel Vadisinde yer alan Maral Köyü ve Maral Şelalesi olacak. Macahel köyünden minibüslerle kendinizi tropik bir ormanda hissedeceğiniz Maral Şelalesi’nin çok yakınına kadar gidiyoruz. Arzu edenler şelalenin döküldüğü yere kadar inebilirler. Macahel’de Maral Çayı kenarında yürüyüş yapabilir veya şelalenin serin sularında yüzebilir. Şelale’den ayrılıp Macahel vadisi köylerinden Borçka Maral Köyü İremit Mahallesinde bulunan ve 1850 yılında inşa edilmiş, Camili Köyüne geçiyor ve burada  İremit Camiini geziyoruz. Camii, farklı renklerde kök boyaların kullanıldığı oyma ahşap süslemeleriyle dikkat çekmektedir. Vereceğimiz serbest zamanda geleneksel köy evlerinden birinde öğle yemeğini alabiliriz..Macahel merkezde bulunan ahşap ve kök boyasının ustalıkla kullanıldığı tarihi camiiyi ziyaret edip fotoğraf çektikten sonra köy içerisinde serbest zaman veriyoruz. Macahel’in sokakları arasında geziyoruz. Bölgedeki otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme.

4.Gün ; 22 Temmuz 2021 Perşembe ; HATİLA  VADİSİ- CAM TERAS – ATATÜRK HEYKELİ - CEHENNEM DERESİ KANYONU - KLASKUR YAYLASI

Keyifli bir kahvaltı sonrasında bugünde zengin biyo çeşitliliğe ve kendine özgü görsel güzelliğe sahip yeşillikler ve yaylalar içinde Karadeniz’in farklı bir doğa harikası bizi bekliyor. Hatıla Vadisi, V tipi, dar tabanlı derin karakterdeki jeomorfolojik yapısı ile olduğu kadar  botanik özellikleri ile de dikkat çekmektedir. Bu karakteri ile ülkemizde nadir görülen bir doğa sergiler. Karadeniz Bölgesinde bulunmasına rağmen, Akdeniz Bölgesi bitki türlerini de içeren vadi; Hatila Vadisi Milli Parkının bitki örtüsü ve yaban hayatının oluşturduğu doğal güzelliklerinin yanı sıra alanda sıkıldım kayalığında 2015 yılında yapılmış olan Türkiye’nin en yüksek Cam Seyir Terasında muhteşem manzarayı ve 220 metre yükseklikteki Atatürk Heykeli’ni görecek ve fotoğraflayacağız.. Daha sonra aşağıda keyif kahvelerimizi içebiliriz.. Sonraki durağımız, Karadeniz’in o mükemmel ve büyüleyici bitki örtüsü ve sularına sahip kanyonu olan;  Cehennem Deresi Kanyonu. Deniz seviyesinden oldukça yüksekte olan Cehennem Deresi Kanyonunun uzunluğu 500 metre, genişliği 70 metredir. Kanyonun iç kısmına girişte oldukça dar, kayalık ve engebeli bir patika vardır. Bu patikada zaman zaman bir kişinin ancak geçebileceği noktaları görebilirsiniz. Cehennem Deresi Kanyonu 1. Derece Doğal Sit alanı ilan edilmiştir. Yetkililerinin açıklamalarına göre Cehennem Deresi Kanyonuna cam bir köprü yapma projesi bulunuyor. Bu köprü yapılırsa, Japonya da bulunan cam köprüden sonra dünyadaki en uzun ikinci cam köprü unvanını taşıyacaktır. Gittiğiniz mevsime bağlı olarak Kanyonun içerisindeki bitki örtüsü değişiklik gösterir. Karadeniz’in  mükemmel ve büyüleyici bitki örtüsü ve sularını barındıran Kanyon gezimiz sonrası akşam yemeği ve geceleme yine yeşilin binbir tonu içinde, Macahel bölgesinde  Klaskur Yaylasındaki La Pera Oteldeki konaklama tesisimize dönüyoruz.  Akşam yemeği ve geceleme.

 

5. Gün :23 Temmuz 2021 Cuma ;   BORÇKA KARAGÖL  TEKNE TURU -  MENÇUNA ŞELALESİ - ÇİFTE KEMER KÖPRÜ – FINDIKLI – ARDEŞEN – ÇAYELİ – RİZE – SÜRMENE - TRABZON

Kahvaltı sonrasında otelden çıkış işlemlerimizi yapıyoruz., Bugün, Borçka Karagöl ile turumuza başlıyoruz. Muhteşem Karagöl manzarası eşliğinde göl etrafında yürüyüş yapıp tekne turuna çıkıyoruz.  Doğa harikası Karagöl’de kartpostallara layık görüntüler fotoğraf meraklılarını bekliyor. Göl çevresinde yapacağımız yürüyüş sonrasında keyif çaylarımızı içmek çok güzel olacak. Karagöl’ü gezdikten sonra Macahel bölgesinden ayrılıyoruz. Arhavi'de yer alan ve Arılı Dağları’ndan doğan ufak derelerin birleşmesiyle oluşan Mençuna Şelalesine gideceğiz. Şelale izlenimlerinin ardından yine Mençuna'da yer alan ve yaklaşık 700 yıllık bir tarihe sahip Çifte Kemerli Köprüde bol bol fotoğraf çekeceğiz. Güzergahımız üzerinde verilecek çay, kahve ve fotoğraf molasından sonra, Ardeşen – Fındıklı, Ardeşen, Çayeli üzerinden Rize’ye hareket. Rize’nin merkezinde yer alan Atatürk Evi ve Etnografya Müzesini gezeceğiz. Türk mimarisinin özellikleri ön planda tutularak inşa edilmiş olan üç katlı konakta,Mustafa Kemal’in eşyalarının yanı sıra çeşitli etnografik eserler ve vitrin ürünleri sergilenir. Ülkemizde Karadeniz ile özdeşleşen çayın hikâyesini dinlemek üzere bir çay fabrikasına uğruyoruz. Son olarak Sürmene Çarşısı’nda vereceğimiz serbest zamanın ardından Trabzon’a hareket. Şehri tepeden gören Soğuksu semtine çıkıp Atatürk Köşkü’nü geziyoruz. Trabzon’a özgü gümüş işleme sanatı örneği olan kazaziye (hasır bilezik) alışverişi için serbest zaman veriyoruz. Otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme.

6. Gün : 24 Temmuz 2021 Cumartesi ;   TRABZON - İZMİR

Kahvaltı - Trabzon Havalimanı’na hareke Pegasus Havayollarının 10.05 uçuşu ile İzmir’e hareket. Saat 12.05 de İzmir Havalimanına varış.

Bu Turun Tarihleri

19-24 Temmuz  2021  5 Gece 6 Gün DOLDU

 

Ücret Bilgileri

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Tur boyunca lüks araçla ulaşım hizmeti,  ( Yolcu sayısına göre belirlenecektir )
 • Programdaki tüm şehir turları ve çevre gezileri
 • AYDER'de 2 gece Ayder Haşimoğlu Otelde konaklama
 • MACAHEL’de 1 gece Macahel Han Otelde konaklama,
 • KLASKUR Yaylasında 1 gece  Klaskur La Pera Otelde konaklama
 • TRABZON da 1 gece. 4* Hero's otelde konaklama
 • Otellerde alınacak sabah kahvaltıları ( 5 )
 • Otellerde alınacak akşam yemekleri ( 4 )
 • Trabzon’da dışarıda alınacak akşam yemeği, (1)
 • Tursab seyahat sağlık güvence paketi
 • Profesyonel Pastoral Tour kokartlı rehberlik hizmetleri
 • Milli Park giriş ücretleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • İzmir – Trabzon – İzmir arası  Pegasusu H.Y. uçak bilet ücreti 950.00 tl
 • Öğle yemekleri
 • Yemeklerde alınacak olan ekstra içecekler
 • Otellerde ve tesislerde yapılacak olan tüm kişisel harcamalar
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Minibüs ücret bedeli  

 

Önemli Notlar

ÖNEMLİ HATIRLATMALAR

•           Rezervasyonlar ön ödeme ile kesinleştirilir. Ön ödemesi alınmayan rezervasyonları iptal etme hakkı acentemizde saklıdır.

•           Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Pegasus   Havayolları’ndan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan, yapacağı grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet, salgın  vb.) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

•           Proğramımız yaylaları kapsadığından 12 kişilik gruplarla yapılabilmektedir. 

•           Pastoral Tour, gerekli gördüğü durumlarda, programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

•           Pandemi nedeniyle tura tek kişi olarak katılan konuklarımıza oda arkadaşı önermiyoruz. Bu nedenle konuklarımızın oda arkadaşları ile birlikte kayıt yaptırması veya tura sngl yolcu olarak katılabilmesi söz konusudur.

•           Turlarımıza katılan konuklarımız 1618 sayılı yasaya göre sigortalanır. Bu sigorta sadece ani rahatsızlık, kaza vs. kapsar. Kronik hastalıkları kapsamaz. Ayrıca covid 19 ile ilgili rahatsızlıklar sigorta kapsamı dışındadır.

•           Tur sırasında veya sonrasında olabilecek rahatsızlıklardan acentemiz sorumlu değildir. .

•           Yeni düzenlemeye göre uçak yolculuğu için HES kodu alma zorunluluğunuz vardır.

•           Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman kimliğinizde yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlimize bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

•           Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz ve rehberimiz kesinlikle sorumlu değildir.

•           Tur İptallerinde; yerinize yolcu bulunması durumunda ücretler kesintisiz iade edilir. Yerinize yolcu bulunamaz ise iptal koşulları devreye girer.

•           Yıldızları ve standartları aynı kalmak koşulu ile kalınacak otellerde değişiklik yapılabilir

•           Müze kartlarınızı yanınızda bulundurmanız tavsiye edilir.

•           Tur katılımcılarımız covid sürecini ve yasal süreçlerini bildiğini ve bilgilendirildiğini kabul etmiş sayılır.

PANDEMİ SONRASI NORMALLEŞME SÜRECİNDE

ACENTEMİZCE TURLARDA UYGULANACAK KURALLAR

Değerli Konuklarımız;

Covid-19 salgını bizleri uzun süredir evde kalmaya zorunlu kılmıştır. Bu uzun süreçte sizlere sık sık haberleşemedik. Bunun nedeni sizi ihmal ettiğimiz için değil. Önümüzdeki günlerde neler olabileceğini görememekten kaynaklandı. Hepimizin bildiği gibi bu olay hiçbirimizin bilemediği bilemeyeceği boyutlarla devam etti. Bu süre içinde  yeni şeyler öğrendik, deneyimledik, hayaller kurmayı sürdürdük, gitmekte ve gelmekte olanı görmeyi amaçladık ve uygulamaya çalıştık. İçimizdeki keşif duygusu hepimizi hızlı bir şekilde tekrar seyahat etme tutkusuna yöneltecektir diye düşünüyoruz. Bundan böyle  sektörümüzün devamlılığı için alacağımız önlemlerle iş hayatımıza devam edeceğiz. Bu bağlamda yurt içi turlarımızda alacağımız önemlere ilişkin açıklamalar aşağıda belirtilmiştir.

Aşağıda belirtilen tüm önlemler şu an ki mevcut şartlar için geçerlidir.  İlerleyen günlerde Sağlık Bakanlığı ya da Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın yayınlayacağı yeni genelge ve bu genelgenin şartlarına göre yeniden düzenleme yapılabilir ve/veya kurallar değişiklik gösterebilir.

* Turlarımızda kullanılacak olan araçlarımız tura başlamadan önce  içi ve dışı dezenfekte edilecektir.

* Turlarımızda kullanılacak olan araçlarımızda tüm program boyunca araç girişinde konuklarımız için el dezenfektanları bulundurulacaktır.

* Araçlarımızda tur boyunca tüm konuklarımız maske takmak zorunluluğundadır.

*Araçlarımızda sosyal mesafe kurallarına uygun  şekilde düzenleme yapılacaktır.

* Araçlarımız günlük programını tamamladıktan sonra  açık bir alanda havalandırılacak ve ertesi günkü  programına başlamadan önce yeniden dezenfekte edilecektir.

*Bakanlık ve ilgili mercilerin belirlediği hijyen kriterleri doğrultusunda tüm yaz ve şehir otelleri kademeli olarak açılmaya başlamıştır. Aynı uçuşlarda olduğu gibi otel konaklamalarında da izolasyon süreçlerine önem verilecek olup konaklama sırasında tüm önlemleri alarak sizlerin sağlığı için gerekliliklerin yerine getirildiğinden emin olabilirsiniz.

 Uçaklı Turlarda;

*Havaalanları her türlü temizlik kuralına uygun olarak yolcularını beklemektedir.

*Girişte ve çıkışta dezenfektanlar bulunmaktadır.

*Havaalanlarında ve uçaklarda maske zorunluluğu vardır.

*Kontuarlarda sosyal mesafe dikkate alınarak hizmet verilmektedir.

*Yolcularımızın uçuş kartlarını el değmeden makinalardan almalarını sağlayacak sistem uygulanmaktadır.

*Uçağa binişlerde yolcular koridorlarda birikme olmayacak şekilde büyük numaralardan küçüğe doğru uçağa alınmaktadır.

*Uçaklardaki havalandırma sistemleri %99 güvenli olacak şekilde teknik bakım ve değişiklikleri yapılmıştır.

*Uçaklara el bagajı alınmayacaktır. El bagajı normal bagajınızla birlikte teslim edilecektir. Bagaj hakkınız toplam 15 kg+ 6 kg dır.

*Uçaklar kalkışta ve inişte dezenfekte edilmektedir.

Gerekli Malzemeler

*Seyahat Çantanızı hazırlarken dikkat edeceğiniz önemli detay,  bu proğramda genellikle  küçük araçlar kullanıldığı için hazırlıklarınızı yaparken küçük boy çanta getirmeniz gerekmektedir. Yanınızda küçük bir sırt çantası  veya spor çantası bulundurmanız turunuzu kolaylaştıracaktır. Proğramımız gereğince  seyahatimiz sırasında genellikle otobüsle değil minibüsler kullanılacaktır.)

*Yürüyüş ayakkabısı ( spor ayakkabı )

*Yağmurluk (Tercihen panço'da olabilir),şemsiye

*Sweat-shirt (Uzun kollu polar veya sentetik üst giysi)

*Şort (Sıcak günler için-yada şort olabilen pantolon)

*Mayo, Havlu ve Plaj terliği (Buzul göllerine, Derelere, Karadeniz'e veya kaplıcaya girmek için)

*Flash Bellek (Tur sırasında çekilen video ve fotoğrafların anında katılımcılara verilebilmesi için)

*Fotoğraf Makinesi

Önemli Not:

Tura hazırlanırken yukarda bahsettiğimiz gibi minibüsler kullanıldığını unutmayın. Seyahat çantanızı hazırlarken bunu düşünerek hazırlık yapın. Ayrıca alacağınız hediyelik eşyalar, yöresel giysiler vb gibi şeyler taşıyacağınız yükü artıracağı için minimumda hazırlık yapmanızı öneririz.

 

 

 

 

RİZE VE ARTVİN YAYLALARI TURU Fotoğraf Galerisi

YUKARI