NOT: Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya site üzerinden benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.

ROMANYA & TRANSİLVANYA VE ŞATOLAR TURU

EKSTRA TUR YOK / Akşam yemekleri dahil.

1.GÜN : İzmir - İstanbul – Bükreş

İstanbul Havalimanı Havalimanı Dış Hatlar THY kontuarında saat 05:.00 de buluşma. Pasaport ve check in işlemlerinden sonra saat 07:00 de Romanya’nın başkenti Bükreş’e hareket. Saat 08;15 de Bükreş’e varış. Aracımızla buluşma ve Bükreş şehir turumuzu yapıyoruz. Parlamento Sarayı, Patriarkal Kilise, Zafer Kemeri, Stavropoleos Kilisesi, Lipscani Caddesi, Calea Victoriei Meydanı, meşhur Romen Besteci George Enescu’nun Evi, Ceausescu Rezidansı, Complex of Patriarchy, Metropolitan Kilisesi, Curtea Veche Kilisesi göreceğimiz yerler arasında bulunmaktadır. Öğle yemeği molasından sonra Çavuşesku tarafından yaptırılan ve Pentagon’un ardından dünyadaki 2. büyük binayı, yani “Halk Evi” ninin içine girerek anlatımlar eşliğinde  Çavuşesku sarayı gezilecektir. ( Bittiğinde 10 milyar dolara mal olan bu sarayın içinde futbol sahası büyüklüğünde odalar bulunmaktadır ) Çavuşesku Sarayı gezisi ardından serbest zaman. Otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme.

2.GÜN : Bükreş - Sinaia – Bran – Brasov ( 215 km.)

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından, Transilvanya bölgesini keşfetmek için yola çıkıyoruz. Karpat dağlarının gözde şehri Sinaia şehrine hareket.  Sinaia’da neo-Rönesans stilinde, Alman mimar Wilhelm Doderer tarafından tasarlanmış ve kraliyat ailesinin yazlık rezidansı olarak kullanılan Peles Kalesi’ni gezeceğiz. 170’den fazla odası olan, Peles Kalesi Avrupa’da ilk defa elektrik ile aydınlatılan kale olması açısından da çok önemlidir. Kale;  Romanya krallarının yazlık sarayı olarak kullanılmıştır. Mobilyaları, silah koleksiyonu, kütüphanesi, avizeleri, birbirinden şaşalı odaları ile sizleri bambaşka dünyalara götürecek olan bu şatoyu rehberimizin anlatımı ile gezdikten sonra bir sonraki durağımız Bran Şatosu olacak. Şato ünlü Dracula’nın yaşadığı kale olarak da bilinir.  1378 yılında bir tepenin üzerine inşa edilmiş Bran Kalesi, hikayeleri ve atmosferi ile sizi büyüleyecektir. Bir diğer adıyla, Bram Stoker’in ünlü romanına konu olmuş Kont Dracula Şatosu; Roman kahramanının ünlü “Kazıklı Voyvoda” olduğu bilinmektedir ki kendisi “söylendiğine göre” Atalarımız tarafından bu kalede tam 15 yıl tutulmuştur. Kale Ortaçağın tüm karakteristik özelliklerini taşıyan en güzel ve canlı eserlerinden biri olup bütünüyle ayakta kalmayı başarabilmiştir. Drakula şatosu ziyaretimizden sonra hemen yanı başında kurulan pazarda hediyelik eşya alabilir, yöresel peynirlerin tadına bakabilir, keyifli bir yemek yiyebilirsiniz. Rehberimizin vereceği saat ve yerde buluştuktan sonra Brasov’a hareket edeceğiz. Otelimize transfer ve odalara yerleşme. 

3.GÜN: Braşov – Sighisoara ( UNESCO )  – Targu Mureş – Cluj ( 280 km.)

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından check out işlemlerimizi tamamlayıp bagajlarımız ile otelden ayrılıyoruz ve "Transilvanya'nın Tacı" olarak bilinen Braşov’da şehir turumuzu yapıyoruz. , Saksonlar tarafından inşa edilen ve Markplatz olarak adlandırılan Konsey Meydanı'nda turumuz başlayacak. 14. Yüzyıldan kalan ve günümüzde hala Orta çağ görüntüsünü koruyan şehrin eski sokaklarında yürüyoruz, Azize Katerina Kapısı ve Aya Nikola Klisesi ve şehir surları görülecektir. Şehrin en önemli özelliklerinden biri, adını 1689'daki büyük yangından sonra alan, Romanya'nın önde gelen gotik kilisesi ve Viyana ile İstanbul arasındaki en büyük kilise Kara Kilise (dışarıdan ziyaret) de görülecektir. Bir sonraki uğrak yerimiz 12. yüzyılda Transilvanya Saksonları tarafından kurulan küçük bir kasaba olan Alman-Saxon kale-kenti Sighisoara olacak. Orta Çağın muhteşem mimari eseri, o çağdan kalan ve hala içinde yaşam sürdüren Avrupa’nın tek kenti. Sighişoara, UNESCO tarafından Dünya Mirası Alanı olarak belirlenmişti.  Uzun dönemler askeri ve diplomatik açıdan Romanya’nın en önemli bölgesi olmuştur. Arnavut kaldırımlı sokakları ortaçağ kalesi, Saat Kulesi, Lonca Kulesi, 13. Yüzyılda yapılmış Venedik evi, şu anda restoran olarak kullanılan Dracula’nın evi, Boynuz Ev, Kilise görülecek yerler arasındadır. Öğle yemeği molamızın ardından bölgenin bir diğer büyük şehri olan Targu Mureş’e hareket ediyoruz. Şehrin kalbi olan Güller Meydanının çevresinde küçük bir tur yapacağız. Targu Mureş kalesi ve Sinagog görülecek ve buradan, Transilvanya'nın ana şehri Cluj'a geçeceğiz. Otele giriş ve akşam yemeği.

4.GÜN : Cluj – (Turda) – Alba Julia - Sibiu ( Transilvanya) ( 190 km.)

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından check out işlemlerimizi tamamlayıp otelden ayrılıyoruz. Birleşme Meydanı'nda yürüyüşe çıkacağız.  Saint Michael Katolik Kilisesi'ni ve Macar Kralı Matthias Corvinus'un atlı heykelini fotograflayacağız. Ayrıca şehrin en eski evi olan kralın doğum yerini de göreceğiz. Avram Iancu Meydanı'nda Ulusal Tiyatro'ya ve neoklasik saraylara hayran kalacaksınız. Orta Çağa kadar uzanan dünyanın en eski tuz madenlerinden biri olan Turda'ya doğru yola çıkıyoruz. Star Wars’ın çekildiği Turda (Tuz Madeni) 1992 yılında ziyarete açıldığı günden beri iki milyondan fazla turistin ziyaret ettiği eşsiz güzelliği ile bilinen ve turistlerin uğrak yeri olmuştur. Burası yeraltı gölünde tekne gezintileri de düzenlenen muhteşem bir yeraltı tema parkına dönüştürülmüştür. Ardından Romanya'nın gerçek bir tarihi başkenti olan Alba Iulia'ya gideceğiz. Transilvanya'nın tarihi bölgesindeki Mureş Nehri üzerinde yer alan şehir Orta Çağ'dan beri Transilvanya'nın Roma Katolik piskoposluğunun merkezi olmuştur.Bir süre Doğu Macar Krallığı'nın başkenti ve Transilvanya Prensliği'nin başkenti olmuştur. Yenilenmiş haliyle Vauban tipi kalede yürüyüş sırasında, Roma Antik Çağından başlayarak birçok dönemin izlerini bulacağız .2007 yılında Avrupa Kültür Başkenti seçilen Sibiu’ya hareket ediyoruz. Sibiu’ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Sibiu Transilvanyan Saksonsları tarafından 12. Yüzyılda yapılmış dönemin en pahalı kalesi ile ünlüdür. Otelimize yerleşme akşam yemeği ve geceleme.

5.GÜN : Sibiu  – Bükreş (290 km.)- İstanbul – İzmir

Sabah kahvaltısı sonrası yapacağımız şehir turumuzda; 2007 Avrupa Kültür Başkenti ve ülkenin en güzel şehirlerinden biri olan Sibiu'yu keşfedeceğiz. Büyük Meydan ve Küçük Meydan olarak ikiye ayrılan Eski Şehir turumuzda, Katolik Kilisesi'ni, Konsey Kulesi'ni, Brukenthal Sarayı'nı, Yalancılar Köprüsü'nü ve Lutheran Kilisesi'ni gezeceğiz. Olt Nehrinin ve  vadisinin muhteşem görüntüleriyle Başkent Bükreş’e dönüyoruz. Uçak saatimize kadar serbest zaman. Havalimanına transfer. Saat 21:15 de İstanbul’a hareket. 23:45 de  varış ve  turumuzun sonu.           

 

 

Bu Turun Tarihleri

04-08 Ekim 2023 5 Gün, 4 Gece

Ücret Bilgileri

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

 • Bükreş’te 1 gece, Braşov’da 1 gece, Cluj’da  1 gece, Snaia’da 1 gece 4* otellerde toplam 4 Gece oda +  kahvaltı bazında konaklama
 • Otellerde veya yerel restaurandlarda alınacak olan 4 akşam yemeği
 • Yukarıda bahsi geçen tüm şehirlerarası özel otobüs ile transferler
 • Programda belirtilmiş olan tüm şehir ve çevre turları
 • Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Yerel rehberlik hizmetleri
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 • İzmir - İstanbul - Bükreş / İstanbul arası  Pegasus HY  veya THY ile ekonomi sınıf uçak bileti
 • Otellerde yapılacak olan kişisel harcamalar. (telefon, minibar, kurutemizleme, v.s…)
 • Programda yer almayan akşam ve öğle yemekleri, Yemeklerde alınan her türlü içecek
 • Programda belirtilmeyen ekstra turlar
 • Bulgaristan vize ücreti:   (Yeşil Pasaporta vize uygulaması yoktur.)
 • Yurt dışı çıkış harcı 150.00 TL

Önemli Notlar

ÖNEMLİ NOTLAR

*Devlete veya yerel yönetimlere ödenen vergilerdeki artışlar ve/veya uygulamaya konulan yeni vergiler ile mazot fiyat artışları tur ücretlerine aynı oranda yansıtılacaktır.

*Programda belirtilen saatler Pegasus / THY Havayollarından alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten Pastoral Tour sorumlu değildir.

*Pastoral Tour programın içeriğini bozmadan şehirlerin program içerisindeki sırasını değiştirebilir.

*Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini büromuzdan teyid ediniz.

*Otellere check-in saati öğlen 12.00 ile 14.00 arasıdır.

*Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır.

*Bu tur için yanınızda 1 adet yağmurluk, en az 2 çift rahat yürüyebileceğiniz ayakkabı, kalın bir kazak veya hırka mutlaka bulundurunuz.

*Yanınızda Euro bulundurmanızı tavsiye ederiz.

*Lütfen seyahatiniz esnasında yanınızda açık yiyecek bulundurmayınız. Aksi takdirde gümrük görevlilerinin kurallar çerçevesinde parasal bir müeyyide uygulama hakkı söz konusu olacaktır

*KDV oranlarına ve mazota gelecek artışlar ücretlere yansıtılacaktır.       

 

YUKARI