TOSKANA / UMBRİA VE CINQUE TERRA TURU

TÜM TURLAR / 2 AKŞAM YEMEĞİ ve 1 ÖĞLE YEMEĞİ DAHİL

1.Gün: İZMİR – İSTANBUL / BOLOGNA / MONTALCINO / PIENZA / MONTECHATINI

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda iç hatlar terminalinde  saat 02.00’de buluşma. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra  TK2305 sefer sayılı uçuş ile saat 03.50'de İstanbul’a hareket ve saat 05.05'de varış. Gümrük ve pasaport işlemlerinizi tamamlayarak TK 1321 sefer sayılı uçuş ile saat 08.30’de Bologna’ya hareket ve saat 10.10'de varış. Havaalanında karşılanma. Aracımıza transfer. Masalsı güzelliklerle dolu yeşil dağ ve vadilerden geçerek, Unesco tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınmış bölgenin en ünlü kasabası olan Montalcino‘ya doğru hareket ediyoruz. Üzüm bağlarının ve rengarenk tarlalarının oluşturduğu manzaralar karşısında kendinizi bir kartpostalın içinde hissedeceksiniz. Ünlü Brunello şaraplarının tadımı için Biondi Santi mahzeninde mola verecek ve tarihi Banfi Kalesi’ni gezeceğiz. Daha sonra Rönesans’ın en iyi planlanmış şehirlerinden biri olarak kabul edilen, son derece şirin bir kasaba olan Pienza’da kısa bir gezinti yapacağız. Pienza, Pecorino peynirleri, harika manzaraları ve dükkanları ile ünlüdür. Şehrin merkezindeki pazar ve mağazalardan alışveriş imkanı için serbest saatlerimiz olacak. Konaklamamız Montecatini'de otelimizde.

2. GÜN CHIANTI / ST GIMIGNANO

Kahvaltı - Harika bağların arasından geçerek Chianti bölgesine geliyoruz. Şehrin kalbi; merkezdeki eski manastır ve şehir meydanı diyebiliriz. 11. yüzyıldan beri var olan meydan 1325 civarında geçirdiği büyük yangından sonra Lucca Dükü Castracani tarafından tekrar yeni baştan inşa edilmiş. Ünlü Kaşif Amerigo Vespucci burada doğmuştur. Mezarı da buradadır. Şehri yürüyerek gezmek çok keyifli olacaktır. Küçük sokaklar, özellikle meydanı ve alışveriş mekanlarında zaman geçirebileceksiniz. Greve in Chainti’de şarap tadımı ve öğle yemeği alacağız. Ardından, Toscana’nın kalbi sayılan San Gimignano‘ya turumuzu gerçekleştiriyoruz. Yüz adet kulesi ile ünlü kasabada inanılmaz güzellikte eserlerle karşılaşıp hayran olacaksınız. San Gimignano, ortaçağda Roma'ya giden hacıların mola yeri iken, daha sonra haç rotası değişmiş ve nüfusu yarıya inmiştir. Kasabada kalanlar gerçekten kenti çok iyi korumuştur. Daha sonra San Gimignano turizm ve şarap üretimi sayesinde gelişmiş. Kentin siluetinde uzun kuleler dikkat çekmektedir. Orjinalinde 76 adet olan kuleden günümüzde, geriye sadece 14 tane kalmıştır. Bu penceresiz kuleler sahiplerinin servetini ve gücünü temsil eder. Ana meydan Piazza del Duomo'da yer alan Palazzo Vecchio del Podesta'nın kulesi Torre della Rognosa ise kasabanın en eskisidir. Palazzo del Popolo belediye sarayı ise bir diğer görülecek yerdir. Via San Matteo ve Via San Giovanni şarap ve diğer bölgesel ürünlerin satıldığı kalabalık sokaklarda gönlünüzce güzel saatler geçirebilirsiniz. Geceleme otelinizde.

3.GÜN  CINQUE TERRA BÖLGESİ

Sabah kahvaltıdan sonra İtalya'nın karayolu ulaşımı olmayan sadece demir yoluyla ulaşım sağlanan saklı hazinelerinden Cinque Terra bölgesini ziyaret ediyoruz. Öncelikle La Spezia'ya gidiyor ve çok kısa bir tren yolculuğundan sonra Rio Maggiore'ye varıyoruz (7 dk). Inanılmaz güzellikte deniz manzaralı ve muhteşem kayalıklardaki evleriyle meşhur bu bölgede rehberimiz eşliğinde gezdikten sonra Manorala'ya varıyoruz (25 dk). Bu çok tatlı balıkçı köyünde küçük restaurantlarda deniz mahsüllerini tadabilir yörenin güzel balıklarından,kalamar v.b. sipariş verebilir, bölgenin şaraplarını yudumlayabilirsiniz. Dha sonra ise son durağımız olan ve  İtalyan Rivierası'ndaki en gerçek "balıkçı köylerinden" biri olmaya devam eden Vernezza'ya geçiyoruz (trenle 30 dk). Buradaki yine rehberli gezimiz sonrası La Spezia'ya geri dönüyoruz (19 dk trenle). Geceleme otelinizde.

4.GÜN: ORVIETO - PERUGIA

Sabah kahvaltı sonrası Katedrali ve beyaz şaraplarıyla ünlü, UMBRIA’nın en güzel yeri şahin tepesi Orvieto’ya çıkıyor ve manzaranın tadını çıkarıyoruz (tepeye kadar otobüsle çıkmak mümkün olmadığından füniküler kullanıyoruz). ORVIETO sokakları aynı Toscana yolları gibi harika, görüntü muhteşem hele dükkanlar rengarenk. Bol bol fotoğraf çekiyoruz ve yokuşu tırmanınca yine bir Katedral'in karşısında buluyoruz kendimizi. Bu küçük ama şirin kasabanın sokak aralarında kayboluyor yine öğle yemeğimizi bu restaurantların herhangi birinde yöreye özgü beyaz şaraplardan tadarak alıyoruz. Zamamın adeta durduğu ve trafiğin olmadığı bu küçük kasabada zaman geçirdikten sonra artık Perugia’ya gitme zamanı. Ortaçağdan kalma Etrüsklerin izlerini taşıyan en eski şehirlerden biri olan Peruggia’da 13.yy.dan kalma eserlerle dolu dar sokakları gezerken eski çağlara gitmiş gibi olacaksınız. Gothic Katedral 1293 – 1443 yılları arasında inşa edilmiş gotik stildeki Palazzo Dei Priori görülecek yerler arasındadır. Otelimize yerleşme. Geceleme otelimizde.

5. GÜN : PERUGIA - (FLORANSA) - BOLOGNA – İSTANBUL

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması. Floransa’ya hareket. Rönensans’ın doğduğu şehir olan Floransa’da Duomo Kilisesi (Santa Maria Della Fiore), Vaftizhane, Eski Saray, Ponte Vecchio ve Piazza Signoria'yı görme imkanı buluyoruz. Arzu edenlerle ünlü Uffizi Galerisi'ni gezeceğiz. Tur sonrasında Bologna Havalimanı'na hareket ediyoruz. TK1326 sefer sayılı uçak ile saat 19.00'da İstanbul’a hareket. 22.30'da varış. TK 2354 sefer sayılı uçak ile 01.35'de İzmir’e hareket. 02.55'de İzmie’e varış ve turumuzun sonu.

Bu Turun Tarihleri

28 Ekim / 01 Kasım 2020 5 Gün, 4 Gece

Ücret Bilgileri

TUR FİYATI NAKİT KK TEK SLİP TAKSİT
İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI      
TEK KİŞİLİK ODA FARKI      

 

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER

 • İzmir – İstanbul – Bologna / İstanbul – İzmir arası Türk Hava Havayolları ekonomi sınıfı uçak bileti.
 • Tüm havaalanı ve otel transferleri
 • Monte Catini’de 1  gece; St.Gimignano’da 2 gece ;  Perugia’da 1 gece olmak üzere toplam 4 gece  4 * otellerde konaklama
 • Kahvaltılar (4)
 • 2 Akşam yemeği
 • Programda belirtilen tüm şehirler arası transferler,
 • Şehirlerde ve ören yerlerinde alınacak yerel rehberlik hizmetleri
 • Şehir vergileri,
 • Orvieto’da fenikuler ücreti,
 • Cinque Terra / La Spezia / Rio Maggiore/ İtalyan Rivierası Köyleri ve Vernezzada Tren yolculukları
 • Profesyonel Pastoral Tour Rehberlik hizmeti,
 • Zorunlu seyahat sigortası.

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Otellerde yapılacak olan ekstra harcamalar, yemeklerde alınan hertürlü içecek.
 • Vize ücreti ( 130 € )    *** Yeşil Pasaporta vize yoktur***
 • Yurt dışı çıkış harcı  ( 15.00 TL )
 • Program dışında düzenlenecek olan ekstra turlar
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Önemli Notlar

 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri THY  alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Şehir ve çevre turlarında tüm giriş ücretleri yolculara aittir
 • Havayollarının yapacağı grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet, vb.) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini büromuzdan teyit ediniz. 
 • Seyahat edeceğiniz ülkelerin para birimi Euro’dur. 
 • Bu seyahate iştirak edecek her yolcunun pasaport   süresinin seyahat başlangıç itibarı ile en az 6 ay olması gerekmektedir. 
 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu bagajın ağırlığı 7 kg.’ı geçmemelidir. 
 • Tur boyunca kullanacağınız tüm uçuşlarda ekstra ağırlıklar yüzünden  ödenecek bagaj ücretinden Pastoral Tour ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir.
 • Uçuşlarda, uçağın sizlere dağıttığı yerleri önceden ayarlamak acentamızın inisiyatifinde değildir. 
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman pasaportunuzda yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlisine pasaport numaranız, pasaport alış tarihiniz ve temdit süreniz ile birlikte lütfen bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemden Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir. 
 • Yurt dışı çıkışında gümrük ve pasaport engeli olan yolculara seyahate iştirak edemedikleri takdirde hiçbir ücret iadesi yapılmaz.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikayetlerden acentemiz, yerel rehberimiz ve Türk rehber arkadaşımız kesinlikle sorumlu değildir.
 • Cep telefonlarınız yurt dışı görüşmelere açık ise seyahatiniz sırasında kullanabilirsiniz.
 • Yanınıza mutlaka her zaman kullandığınız ilaçlarınızı alınız.
YUKARI